Dokumenty III.

 

Endgame - Konec hry: Plán zotročení světa


TiskPDF

Endgame - Konec hry: Plán zotročení světa

USA, 2007, 139 min

 

Alex Jones nám svým osobitým stylem servíruje potenciální a v mnoha případech logikou podepřenou pravdu o tajných plánech na ovládnutí lidstva pomocí stávajícího finančního systému, stínové politiky, mediální cenzury a uměle vyvolaným strachem z terorizmu, na kterém údajně již celé roky pracují účastníci tzv. Bilderberg Group, kteří se pravidelně scházejí minimálně jednou ročně v těch nejluxusnějších hotelech a vilách světa. 

Setkání jsou uzavřená, pečlivě hlídaná stovkami policistů a veřejnost ani novináři na ně nemají přístup. Konspirační teorie, nebo krutá pravda reality? V roce 2008 rozvířila zájem naší veřejnosti i politiků o Bilderberg Group přítomnost ministra zahraničí Karla Schwarzenberga mezi členy tohoto elitního a vlivného klubu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Loose Change 9/11: Americký převrat


TiskPDF

Loose Change 9/11: Americký převrat

USA, 2009, 99 min

 

Nejnovější verze dokumentu Loose Change popírajícího oficiální scénář útoků z 11.9.2001 na věže Světového obchodního centra na Manhattanu v New Yorku a sídlo Ministerstva obrany Spojených států amerických ve Washington, DC - budovu známou jako Pentagon.

 

 

 

 

 

Loose Change: Final Cut


TiskPDF

Loose Change: Final Cut

USA, 2007, 80 min

 

Film popírá oficiální verzi útoků 11.září 2001 a obviňuje vládu USA ze zatajování skutečnosti. Režisér Avery předkládá řadu argumentů, zpochybňujících oficiální vysvětlení, například fotografie, na kterých nejsou vidět trosky Boeingu, zpochybňuje otvor v Pentagonu. 

Hlavní myšlenka filmu je vyjádřena na konci tohoto dokumentu: Ptejte se a vyžadujte odpovědi.

 

 

 

Zero: 9/11 - Zero: Vyšetřování 11. září


TiskPDF

Zero: 9/11 - Zero: Vyšetřování 11. září

Itálie, 2007, 105 min

 

Dokument od italské produkční společnosti Telemaco. Zabývá se nejnovějšími vědeckými důkazy a přináší nová svědectví, která jsou v přímém rozporu s verzí od vlády USA.

 

 

 

 

911 Mysteries: Demolitions - Záhady 11.září: Demolice


TiskPDF

911 Mysteries: Demolitions - Záhady 11.září: Demolice

USA, 2006, 91 min

 

Dokumentární film, pojednávající o zřícení věží Světového obchodního centra v září 2001. Autoři uvádějí jasné důkazy, že Dvojčata se nemohla zřítit vlivem žáru z hoření letadel a naopak předkládají teorii o řízené demolici WTC podepřenou vyjádřeními řady odborníků i spoustou srovnávacích záběrů. Dále připomínají ,že dvojčata a WTC 7 byly jediné budovy v historii, které se zřítily vlivem ohně. 

Vůbec nejzajímavější je mainstreamovými médii taktně přecházené zřícení budovy WTC 7, která žádným letadlem zasažena nebyla (nicméně evidentně na to byla připravena).

 

 

 

Press for Truth - 9/11: Pravda a tisk


PDF

Press for Truth - 9/11: Pravda a tisk

USA, 2006, 125min

 

 

9/11: Press for truth je dokumentární film zabývající se útoky na Světové obchodní centrum 11. září 2001 z hlediska počátečního blokování vyšetřování vládou a celkové role médií. Film sleduje převážně osudy "Jersey Girls", což jsou ženy, které ztratili ve WTC své blízké.

 

 

 

 

 

 

 

 •  

 

Ájurvéda - umění bytí


TiskPDF

Ájurvéda - umění bytí

Indie / Švýcarsko / Německo, 2001, 102 min

 

Chcete změnit svůj život a být bez nemocí? Nevíte, kudy vede cesta k dlouhověkosti? Už ve starověké Indii si uměli poradit přírodní cestou i s rakovinu, lupénkou a kompletním pohybovým aparátem. Metody a přístupy prověřené tisíciletími se nyní objevují díky řadě léčitelů i v ČR.

V našem těle je přítomno pět prvků, a těmi jsou vzduch a prostor - Váta, oheň a voda - Pitta, voda a země - Kapha, které jsou souhrnně známy jako tři dóši - tři bioenergie. Všichni se rodíme s vyváženým a jedinečným přirozeným uspořádáním těchto tří dóš. Dokud vyváženost trvá, nemoci se neobjeví. Z hlediska proporcí by Váta měla tvořit celý jeden díl, pita polovinu a Kapha čtvrtinu. Pak je tělo zdravé. A jak se provádí diagnóza tří dóš v našem těle? Pulz Váty můžeme cítit v nervu palce. Pulz Pitty lze cítit v nervu ukazováku a pulz Kaphy v nervu prostředníku. Vnímáním pulzu se dá posoudit zdravotní stav pacienta. V tvrdém pulzu se dá odhalit duševní slabost, stres, strach a další stavy spojené s myslí.

 

 

 

 

Union: The Bussiness Behind Getting High


PDF

Union: The Bussiness  Behind Getting High

Kanada, 2007, 104 min

 

Jak je to vlastně s marihuanou? Zabíjí? Stanete se na ní závislí? Jaká je šance, že marihuana nastartuje vaši cestu k tvrdým drogám? Je to lék, nebo hrozba? Svůj pohled na tuto problematiku se snaží podat dokumentární snímek s jednoznačným názorem - legalizace marihuany je nevyhnutelná. The Union vám ukáže, že na tuto problematiku se dá dívat i jiným pohledem, než je nám v současné době často předkládán.

 

 

 

Nikola Tesla - Šílená elektřina


TiskPDF

Nikola Tesla - Šílená elektřina

USA, 2008, 44 min

 

Dokument o životě a práci jednoho z největších mozků v dějinách lidstva. Pohledem současných vědců, archivních materiálů, trojrozměrných animací i laboratorních pokusů.

 

 

 

Holografický vesmír a kvantová fyzika


TiskPDF

Holografický vesmír a kvantová fyzika

 

Existuje objektivní realita, nebo je vesmír přelud? Nové poznatky o našem "reálném světě", který ale ve skutečnosti utváříme naším vědomím.

 

 

 

 

 

 

Parallel Universes - Paralelní světy

 

Velká Británie, 2002, 49 min

 

Představte si, že by bylo možné vysvětlit vše ve vesmíru. Od nejmenších událostí až po ty největší. O tomto snili vědci už od dob Einsteina. A teď si dokonce myslí, že to dokáží. Tato teorie je šokující a vyplývá z ní nečekaný závěr. Svět, ve kterém žijeme, není jediný.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 •  

 

 

Jste lidé dobří nebo zlí?

Jste lidé dobří nebo zlí?

Velká Británie, 2011, 59 min

 

Co nás činí dobrými nebo zlými? Tato otázka je jednoduchá, ale hluboce znepokojující. Vědci na ní začínají hledat odpověď. Stanice B.B.C. natáčela tento dokument s vědci, kteří zkoumají některé z nejhroznějších lidí ve vězeních – psychopatické zabijáky. Šok přišel pro jednoho vědce, profesora Jima Fallona, který zjistil, že má profil psychopata. Důvod, proč se z něj nestal zabiják, je důležitým ponaučením pro nás všechny. Tvůrci dokumentu se také setkali s vědci, kteří nalezli molekulu morálky a s člověkem, který používá tento nový nález k přepsání našich představ o zločinu a trestu.

 

 

 

 

Jak dlouhý je kus provázku?

Velká Británie, 2009, 59 min

 

B.B.C. se v tomto dokumentu pokouší odpovědět na známou otázku: "Jak dlouhý je kus provázku?" Co ale na začátku vypadá jako jednoduchý úkol, se posléze mění na překvapivou cestu, na níž není nic, jak vypadá. Po setkání s předním matematikem se dozvídáme, že krátký provázek může ve skutečnosti být nekonečně dlouhý. Když ho prozkoumáme na atomární úrovni, začne být měření ještě podivnější. Nejenže mohou být předměty na více místech současně, ale dokonce samotná realita se zdá být iluzí. Nakonec se dozvídáme, že změřením kusu provázku bychom teoreticky mohli vytvořit černou díru, která by přinesla zkázu našemu světu.

 

 

 

 

Maestra Ayahuasca

Maestra Ayahuasca

Česko, 2011, 76 min

 

Veliká Amazonie skrývá mnohá tajemství. A amazonští šamani nás překvapují svými schopnostmi a svým poznáním. Dokážou léčit i tzv. nevyléčitelné nemoci, protože přímo komunikují s rostlinami, které jim samy říkají, jak léčebně působí. Místní šamani dokážou vystoupit ze svého těla, cestovat po Zemi i vesmíru, můžou si stáhnout jakoukoli informaci, poznat cokoli, co je zajímá. Klíčem k tomu je ayahuasca, tajemná liána, jejíž odvar člověka nejen vyléčí a pročistí na všech úrovních, ale dává i poznání čehokoli v tomto světě i ve světech dosud nepoznaných, otevírá dveře do jiných dimenzí… S ayahuascou se ve filmu setkáme nejen prostřednictvím šamanů a jejich práce, ale i díky různým odborníkům a lidem, pro které znamená s ničím neporovnatelnou zkušenost. Film zároveň poukazuje na vážné ohrožení Amazonie a jejích obyvatel. O tom, jak nemilosrdně tam postupují těžařské společnosti, se mluví v médiích jen ojediněle.

Během května a června 2012 se můžete setkat v Čechách na Šamanské cestě s kichua indiánem Agustínem Grefou > ZDE <

 

 

 

 

 

 

 •  

Kvantový aktivista - The Quantum Activist

USA, 2009, 78 min

V tomto inspirativním filmu revoluční fyzik, doktor Amit Goswami, sdílí svůj pohled na neomezený potenciál vědomí jako podstaty všech cítících bytostí, a přemosťuje ohromnou propast, která leží mezi kvantovou fyzikou na straně jedné a duchovními představami Indie na straně druhé. Amit Goswami se účastnil mnoha vědeckých projektů po celém světě. Je autorem několika knih přeložených do devíti jazyků včetně vysoce ceněného vysokoškolského skripta Kvantová mechanika, která se na některých univerzitách používá jako učebnice základů matematiky kvantové fyziky. Stejný zájem je i o Goswamiho pozdější knihy zaměřené na netradiční novátorské a mystické výklady kvantové fyziky. Amit je emeritním profesorem teoretické kvantové fyziky na univerzitě v Oregonu, kde učí od roku 1968, a v současnosti také učitelem v Holmesově institutu, filozofickém výzkumném středisku v Los Angeles, a na Univerzitě UniPaz v Portugalsku.

 

 

Zajímavé filmy, které stojí za to vidět a odkazy na ně :-)

 • Vir - Dokument 

www.youtube.com/watch?v=IZUE7avvRBY

 

 

 

 • V dokumentu „ÁJURVÉDA -- Umění bytí" režisér Pan Nalin, sám indicko-francouzského původu, putuje po celé Indii s několika indickými léčiteli praktikujícími tuto léčebnou metodu a sleduje je, jak s ohromujícími úspěchy aplikují tyto starodávné doktríny. Tito léčitelé své pacienty vyšetřují tak, že jejich těla pokrývají zvláštním bahnem, aby odhalili jejich neduhy...
  ÁJURVÉDA však není o měřitelném úspěchu jistých starodávných léčebných metod. Poodkrývá nám záhady lidského ducha i těla ve světle ájurvédy: každá nemoc je způsobena nerovnováhou životních energií lidské bytosti. A každou nemoc lze proto vyléčit navrácením a udržením této rovnováhy.

www.youtube.com/watch?v=yAkMnyocRUg

 • Tajemství - The Secret - Dokument Australanky Rhondy Byrne shrnuje všechny teorie posledních sedmdesáti let v oblasti osobního rozvoje a pozitivního myšlení. Celý je založen na zkušenostech účinkujících psychologů a "učitelů úspěchu", kteří se osobně před natáčením neznali a každý z nich působil samostatně. Valná většina také o tomto žhavém tématu, který mimochodem odstartoval v polovině minulého století americký průkopník osobního rozvoje Earl Nightingale, napsali vlastní knížky, z nichž mnohé vyšly i v češtině. Za zmínku stojí také to, že o čem se zde hovoří, nyní podporuje i část vědců. Kvantoví fyzikové tvrdí, že velkému třesku, který stvořil vesmír a všemu ostatnímu, co se na světě děje, pravděpodobně předcházely myšlenky. (pan 59) 

www.youtube.com/watch?v=FBn6tEGCQU8  ,www.uloz.to/12693852/tajemstvi-avi

 • Pokračování filmu Tajemství - Klíč-  The opus - Už znáte Tajemství (The Secret)? Už znáte Zákon přitažlivosti (Law of Attraction)? Další krok je: KLÍČ (The Key). Klíč odhaluje chybějící tajemství pro přitáhnutí čehokoli co v životě chcete. Kniha Klíč odhaluje 10 technik, které vám pomohou vyřešit vniřní zablokování na nevědomé úrovni -protichůdné záměry uvnitř vás. Takže když prohlásíte, že chcete získat nové auto nebo zdraví nebo bohatství nebo partnera, budete schopni to udělat s přesností a zaměřením protože BUDETE V SOULADU s tím, aby se vám ty věci splnily.

www.youtube.com/watch?v=fE1oZoUqxiA  , 

 

 •  - Nádherná zelená - 1 - 6 díl - Film z roku 1996 v EU 14 let zakázaný 

www.youtube.com/watch?v=G1JQRiTL3Tw

www.youtube.com/watch?v=qZ2qe42ZQNM

 • Legenda o Atlantidě - Originální název: "Legend of Atlantis: Dawn of the Gods from Atlantis" - 1-5 díl

www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2V6qii3tLi8#!

www.youtube.com/watch?v=6Exumb2r4GU&feature=related

www.youtube.com/watch?v=i2IsEdFS-1Y&feature=related

www.youtube.com/watch?v=I7ZUaWAl40Q&feature=related

www.youtube.com/watch?v=Bvl7d48ZTKE&feature=related

 • SARVAMANGALAM - dokument o indických svatých mužích

  Režie: Viliam Poltikovič. - Co opravdu potřebujeme ke štěstí? Klid mysli, opravdu tak málo.... SARVAMANGALAM v sanskrtu znamená „požehnání všemu, štěstí pro všechny". Průvodcem filmu je svámí Ram Kripalu, který žil 35 let ve vysokém Himálaji v oblasti, která je v zimním období zcela odřízlá od okolního světa na šest měsíců a kde teplota je kolem -30 až -40 stupňů Celsia. Žil tam téměř nahý a jen s trochou jídla. Ram Kripalu vysvětluje, že samota, klid a pozitivní energie, které v této oblasti jsou, zcela vyváží tvrdé životní podmínky. Těm se nakonec člověk může přizpůsobit. Stačí trochu vytrvalosti, síla rozhodnutí a nějaké cvičení a během 40 dnů je člověk připraven zvládnout i ty nejhorší klimatické podmínky. Lidské možnosti jsou mnohem větší, než si lidé myslí. Člověk může a dokáže cokoli, limity si klademe jen mi sami. Myšlenkové struktury a bariéry nás svazují velmi pevně a rozbít je není lehké. Ram Kripalu pochází z bohaté rodiny, jeho matka byla ministryní v jednom indickém státě, on sám studoval na prestižní indické univerzitě ve Váránasí, ale v 16 letech se rozhodl, že všeho nechá, odešel od rodiny a začal hledat duchovního mistra, který by mu pomohl najít podstatu sebe sama, podstatu všeho bytí. Svého duchovního mistra našel Ram Kripalu právě ve vysokém Himálaji u pramene posvátné Gangy. V posledních letech žije Ram Kripalu v Rišikéši na úpatí Himálaje, kam přesídlil na prosbu své matky. Ram Kripalu nás tedy provádí fascinujícími místy Himálaje oblečen jen do dvou kusů látky a obut do dřevěných sandálů. Během putování nás seznamuje i s životem osamělých jogínů v drsných himálajských podmínkách.

www.youtube.com/watch?v=gjPArsi0TI4&feature=related

 

 • 2012 - Mayska proroctvi a kruhy v obili

   (dokument) [CZ Dabing]

Kdysi dávno žili lidé, kteří oplývali značným věděním. Civilizace, jejíž poselství nám byla předána z hlubin času. Národ, jehož proroctví se začínají obdivuhodně naplňovat.Mayové. Nebetyčné znalosti této starobylé civilizace, jejíž paměť už dávno pohltil čas, halí závoj tajemna. Mayský kalendář je známý desítkám badatelů. Mnozí z nich jsou přesvědčeni, že ukrývá poselství, které se dosud nepodařilo plně rozluštit. Mayové byli přesvědčeni, že čas je cyklický a že každých pět tisíc sto dvacet pět let končí jeden věk a současně začíná nový. Podle několika předpovědí podobná událost opět nastane dvacátého prvního prosince roku dva tisíce dvanáct. Někteří se domnívají, že toto významné datum přinese zásadní změny pro lidstvo i celou naši planetu. Co je na tom pravdy? Na jihu Anglie dochází už několik desetiletí k prapodivnému úkazu, který je fascinující a znepokojující zároveň. Je známý jako kruhy v obilí. V posledních letech se tento jev stal ještě záhadnějším - v polích se začaly objevovat impozantní mayské obrazce. Je možné, že by spolu mayská proroctví a kruhy v obilí mohly nějakým způsobem souviset

www.youtube.com/watch?v=I2SlaRSTxZw&feature=related 

 

 • J.Dušek---když kámen-promluví

Film o Jaroslavu Duškovi není typickým portrétem známé osobnosti – jde spíše o zachycení jeho vnitřního života, jeho názorů a postojů k věcem, které se dotýkají každé bytosti. Film se natáčel více než jeden rok a uvidíme v něm nejen ukázky z divadelních her, ale i setkání s mentálně postiženými, s delfíny, komunikaci s kameny, stavbu ekologického hliněného domu, chození po žhavých uhlících a mnohé další. Jaroslav Dušek zde velmi sugestivně a přesvědčivě vypráví o základních momentech života jako moudrá a inspirující osobnost, jejímž životním postojem je radost. 

www.youtube.com/watch?v=b1bJcjifuOI&feature=related 

 

 • Eduard Tomáš, Paměti mystika 1 - režie:

     Viliam Poltikovič - 1-15 díl

 

Unikátní, lidské a srozumitelné vyprávění duchovního učitele a spisovatele Eduarda Tomáše o jeho duchovní cestě a setkáních s významnými osobnostmi. JUDr. Eduard Tomáš spolu se ženou Mílou zasvětil život studiu duchovních nauk. Teoreticky i prakticky v sobě rozvíjel poznání SEBE SAMA a PODSTATY BYTÍ vůbec. Na běhu vlastního života podává ryzí duchovní nauku, která není bezprostředně spjata s žádným náboženstvím.


UPOZORNĚNÍ: Nakladatelství Avatar má autorská práva na všechny zvukové nahrávky a knihy, na seriál Cesta uskutečnění má zakoupenu licenci (práva ČT), Paměti mystika na DVD prodává (práva má ČT a licenci Bontonfilm), u Života v Pravdě je výhradním distributorem.

V Avataru je možno se s duchovním dílem Tomášových blíže seznámit. www.avatar.cz

www.youtube.com/watch?v=kWrfh6Kk_l4 

 

 

 • Počátek (2010) Akční / Krimi / Mysteriózní / Sci-Fi 

  USA / Velká Británie, 148 min 

  Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je zkušený zloděj, absolutní špička v nebezpečném umění extrakce: krádeže cenných tajemství z hloubi podvědomí během snění, kdy je mysl nejzranitelnější. Cobbova vzácná schopnost z něj učinila vyhledávaného hráče v zákeřném světě korporátní špionáže, ale také z něj udělala uprchlíka a stála ho všechno, co kdy miloval. Teď dostane Cobb šanci na vykoupení. Jedna poslední akce mu může vrátit normální život, ale jen pokud se mu podaří provést nemožné – počátek. Místo dokonalé krádeže musí Cobb a jeho tým specialistů zvrátit běh věcí. Jejich úkolem není myšlenku ukrást, ale vnuknout ji. Pokud uspějí, půjde o dokonalý zločin. Ale sebepečlivější plánování a odborná znalost je nemůže připravit na nebezpečného nepř... 

www.uloz.to/12618682/pocatek-2010-brrip-720p-hd-cz-dabing-avi

 

 • Správci osudu (2011) Romantický / Mysteriózní / Thriller 

  USA, 106 min 

  Věříte na náhodu? Nebo na osud? A co když je to všechno úplně jinak? Co když naše kroky řídí někdo, kdo s námi má konkrétní plány? A co se stane, když mu je, byť nevědomky, překazíme? Ambiciózní thriller Správci osudu podle povídky Philipa K. Dicka naznačuje, že svět může být místem, kde pro náhodu není místo a s osudy lidí si pohrávají pánové v klobouku. Nadějného politika Davida Norrise (Matt Damon) potkáváme v den, který mu může změnit život. Kandidát do amerického Senátu se už za chvíli dozví výsledky voleb. První prognózy nejsou moc příznivé, a tak si odejde na pánské záchody pilovat „řeč poraženého finalisty“. Na místě, kde by ženu čekal málokdo, narazí na krásnou Elise (Emily Blunt), dívku, s níž ho potká příslovečná láska na první pohled. Moh... 
   

www.uloz.to/10328743/spravci-osudu-2011-brrip-cz-dabing-avi

 

 • Život po životě (2010) Drama / Fantasy 

  USA, 129 min 

  Tento film vypráví příběh tří lidí, které nějakým způsobem postihla smrt. George (Matt Damon) je americký dělník, který má zvláštní napojení na posmrtný život. Na druhé straně světa prožije francouzská novinářka Marie (Cécile De France) okamžik, kdy se ocitne blízko smrti, což naprosto otřese jejím vnímáním reality. A když londýnský školák Marcus ztratí nejbližšího člověka, potřebuje nutně odpovědi na otázky, které s odchodem milované osoby vyvstávají. Každý je na cestě za hledáním pravdy, jejich životy se protnou a navždy změní tím, v co věří, že by mohlo být – nebo musí být – po životě. (oficiální text distributora) 

www.uloz.to/12855330/zivot-po-zivote-2010-brrip-xvid-cz-by-salud-of-poweruploaders-avi

 

 • ČTVRTÝ KRÁL - film o hledání Ježíše Krista v pomoci chudým a potřebným

www.youtube.com/watch?v=5vWA49f5Rvc

Dojemný příběh člověka, který přinesl Ježíši Kristu ten největší dar - sám sebe. Známe příběh tří králů, kteří se vydali za narozeným Ježíšem do Betléma. Ale toto je příběh muže, mudrce, který chtěl jako "čtvrtý král" přinést drahocenné dary narozenému Mesiáši, ale na své pouti za Ním potkává lidi, kterým pomáhá a postupně o své drahokamy přichází. Celý život pak zasvětil hledání Ježíše, kterého potkává v potřebách chudobných a opuštěných.

 

 • NEJVĚTŠÍ PŘÍBĚH, JAKÝ BYL KDY POPŘEN, dokument (USA, 2006, 94 min)

Vynikající dokument o historii fenoménu UFO v USA. Zabývá se případy a záběry ze Země i vesmíru od 40. let 20. století až po současnost. Vedle natočených materiálů předkládá nespočet výpovědí a rozhovorů s důvěryhodnými osobami, jako jsou vojenští funkcionáři, piloti, astronauti či zaměstnanci organizací CIA a NASA. Ti se svými výpověďmi pokusí poodkrýt roušku tajemství nejen o existenci mimozemských civilizací, ale i o utajovaných vládních programech, pohonných systémech a zdrojích energie, které by navždy změnily situaci na naší planetě.

UFO: The Greatest Story Ever Denied - USA, 2006, 94 min - anglické znění s českými titulky
REŽIE: Jose Escamilla

www.youtube.com/watch?v=_h5i51y9cLs&feature=relatedVíce zde: https://www.avatar07.cz/filmy/