FILMY III.

Pokojný bojovník

 

Excelentní adaptace stejnojmené autobiografické knihy Dana Millmana. Dan je talentovaný sportovec, sní o olympiádě, má vše – poháry, holky, rychlé motorky, divoké party. Těžký úraz ale vše změní. Díky setkání se zvláštním cizincem Dan pochopí, že se musí ještě mnoho učit, mnohé překonat a spoustu věcí naopak opustit, než se stane pokojným bojovníkem a nalezne svou cestu. Nejde o klasický boj mezi zlými a dobrými, film vypráví o tom, jak se postavit konfliktům uvnitř nás samotných.(oficiální text distributora)

www.csfd.cz/film/222209-pokojny-bojovnik/

 

ke stažení zde:

uloz.to/xjcj2TC/pokojny-bojovnik-2006-cz-avi

Nastavení
 
 
 
Upravit text
 
 
 

Mamma Mia!

 

Idylický řecký ostrov, holka na vdávání, jedna potrhlá matka, tři potenciální otcové a nesmrtelná ABBA. Jak se to rýmuje? Náramně. Divadelní muzikálovou show Mamma Mia! obsahující všechny zmíněné ingredience vidělo v osmi různých jazykových verzích přes 30 miliónů lidí. Jejich řady teď geometricky narostou, protože tvůrci původního muzikálu se „své dítě“ rozhodli pojmout jako celovečerní film. A aby Mamma Mia! na stříbrném plátně dostala punc mimořádnosti, obsadili do hlavních rolí Meryl Streep a Pierce Brosnana.

Mladičká Sophie (Amanda Seyfried) žije s mírně šílenou matkou Donnou (Meryl Streep) na řeckém ostrůvku Kalokairi, kde vedou lehce uvadající rodinný hotýlek. Ani s jednou není k vydržení, protože se Sophie bude záhy vdávat. Zatímco Donna si v téhle souvislosti dělá ryze praktické starosti, Sophie řeši jediný problém – kdo ji odvede k oltáři. Nalezený matčin deník totiž odhalil, že se Donna v době kriticky blízké Sophiinu početí spustila hned se třemi chlapci. Podnikavá dívka, která zdědila matčinu excentričnost, nelení a všechny tři na svatbu pozve. A oni (rozevlátý obchodník Sam – Pierce Brosnan, upjatý bankéř Harry – Colin Firth, svérázný dobrodruh Bill – Stellan Skarsgård) přijedou. Do obřadu zbývá čtyřiadvacet hodin. Během nich bude nevěsta muset najít toho pravého. A protože Donna neměla o příjezdu tří připomínek hříchů mládí ani ponětí, bude na Kalokairi veselo i bez svatby.

Příběh křišťálově čistý jako voda v každé lepší řecké zátoce dějově posouvají dopředu písničky od ABBA neodolatelně nazpívané hvězdami filmu. Když Donna popisuje svou špatnou finanční situaci, zazní Money, Money, Money, ve chvíli, kdy narazí na bývalé milence, spustí Mamma Mia!, a tak je to od začátku do konce, žádný hit z produkce ABBA nezůstane ležet ladem.

Nápad na muzikál stojící a padající s písničkami skupiny ABBA se zrodil v hlavě producentky Judy Craymer. Té trvalo přes deset let, než získala souhlas s jejich využitím – podmínkou byl muzikál, který se skupinou nebude mít nic společného, „jen“ využije její songy. Získání povolení k natočení celovečerního filmu už bylo o poznání snazší, zvlášť když se muži z ABBA, Benny Andersson a Björn Ulvaeus stali jeho spoluproducenty. Další koproducent, slavný herec Tom Hanks, shrnuje důvody, proč by měl být film úspěšný. „Stejně jako já budete mít chuť po deseti minutách vstát a začít zpívat. Je to velmi nakažlivé.“(oficiální text distributora)

www.csfd.cz/film/233930-mamma-mia/

 

ke stažení zde:

uloz.to/xoPe9mDx/mamma-mia-cz-dabing-cz-tit-k-pisnim-vlozeny-ksikos-avi

Nastavení
 
 
 
Upravit text
 
 
 

Pět lidí, které potkáš v nebi

Muž umírá a probudí se v nebi. Čeká na něho pět lidí, s nimiž je osudově spjat. Každý z nich mu chce ukázat, jak moc byly jejich životy a smrt součástí jeho vlastního života, a to způsobem, o kterém neměl ani ponětí. Každá z duší má příběh k vyprávění, tajemství k prozrazení a také poučení.

 

on line zde:

www.seznam.name/video/?type=rutube&watch=d884f0cd41273cac02708d188be88fa8&title=P%C4%9AT+LID%C3%8D%2C+KTER%C3%89+POTK%C3%81%C5%A0+V+NEBI+-+1.+%C4%8C%C3%81ST

 

rutube.ru/video/d884f0cd41273cac02708d188be88fa8/

 

ke stažení zde:

uloz.to/xCfMRW51/pet-lidi-ktere-potkas-v-nebi-avi

Upravit text
 
 
 

Labyrint

 

Neobvyklými hrdiny filmu Labyrint z produkce režiséra Hvězdných válek George Lucase jsou roztodivné příšerky z dílny The Jim Henson Creature Shop. Hlavní roli tohoto rodinného filmu plného hudby, dobrodružství, legrace i prvků fantasy ztvárnil rockový zpěvák David Bowie, který pro film napsal i pět původních písní. Sarah, dívka s nevšední fantazií, už nesnese další víkend strávený hlídáním svého malého nevlastního bratra. Proto na pomoc povolá postavy ze své nejoblíbenější knihy Labyrint a nechá svého bratra unést. Ale poté, co malý Toby zmizí, se za ním musí Sarah do pohádkového světa vydat, aby ho zachránila z područí zlého krále Goblinů (David Bowie)!Lží a přetvářkou skrz naskrz prolezlý Labyrint je obydlen těmi nejpodivnějšími postavami a hrozí dosud neznámým nebezpečím. Překonat všechny nástrahy a včas se dostat k Tobymu dokáže Sarah jen v případě, že přelstí samotného krále. Nezbývá jí než získat na svou stranu Gobliny, kteří krále chrání a doufat, že jejich oddanost k němu je jen další z mýtů místa, kde nic není tak, jak na první pohled vypadá.(oficiální text distributora)

www.csfd.cz/film/10931-labyrint/

 

 

Upravit text
 
 
 

Chraň si svůj život

 

Daniel Miller přijde o život při dopravní nehodě a po smrti se dostává do Soudného města, což je něco jako čekárna před vstupem do dalšího života. V jakémsi soudním procesu musí člověk prokázat, že s úspěchem překonal svůj strach. Celý jeho dosavadní život je zaznamenán, aby soudci - žalobce i obhájce - mohli posoudit, jak se vyrovnal se životem, který právě ukončil. Pokud neprojde a něco se mu nepodařilo, pošlou jej zpátky, aby se znovu pokusil udělat to správně...(oficiální text distributora)

www.csfd.cz/film/18805-chran-si-svuj-zivot/

 

ke stažení zde:

uloz.to/xcAQqvw/chran-si-svuj-zivot-avi

Nastavení
 
 
 
Upravit text
 
 
 

Město andělů

 

Na počátku příběhu se setkáte s andělem Sethem, který odvede z nemocnice malou holčičku, která zemřela navzdory snahám lékařů. Cestou se jí ptá, co měla v životě nejraději. Svému příteli Cassielovi se pak Seth svěřuje, že lidem závidí schopnost prožívat radost i bolest, vnímat chutě či doteky. Zanedlouho má Seth pocit, že ho lékařka Maggie Rice, která na operačním sále marně bojuje o život svého pacienta pana Balforda, na okamžik zahlédla. Seth, jehož pokusy uklidnit ji, žena necítí stejně jako jeho dotyky, svěří Cassielovi, že by chtěl být viditelný, aby mohl lidem více pomáhat, ten však jeho myšlenky nechápe. Seth stále sleduji Maggie, která se nepřestává trápit nešťastnou operací. Jednoho dne ho však žena překvapí, když ho zahlédne a dokonce osloví. Oblíbeným místem andělů je knihovna, kde mohou naslouchat myšlenkám lidí a právě tady se Maggie opět setká se Sethem, který ji upozorní na svou oblíbenou pasáž v Hemingwayově knize. Dvojice spolu stráví příjemné chvíle, které Maggii přinesou tolik potřebný klid na další operaci. Tím by měl být poživačný pan Messenger. Ten k překvapení Setha vycítí jeho přítomnost a řekne mu, že se ještě nechystá zemřít. Ještě větším překvapením pro něj zjištění, že Messenger také býval andělem. Z lásky ke své současné manželce se však rozhodl být člověkem. Maggie se pokusí vyzvědět, kdo je její nový tajemný přítel, jeho přiznání, že je nadpozemskou bytostí, andělem, však nevěří a pošle ho pryč. Večer však cítí jeho přítomnost a díky jeho objetí se jí podaří překonat vrozenou nespavost a usnout. Messenger ji prozradí, že Seth je skutečně anděl, že se do ní zamiloval a že potřebuje její lásku, aby se dokázal vzdát věčnosti.(oficiální text distributora)

www.csfd.cz/film/8405-mesto-andelu/

 

 

 

Nastavení
 
 
 
Upravit text
 
 
 

Všemocný

 

Eddie Morra (Bradley Cooper) je zlenivělý spisovatel, kterému se začíná hroutit svět. Chtějí ho vyhodit z práce a rozchod s přítelkyní Lindy (Abbie Cornish) ho jen utvrdí v přesvědčení, že jeho život je v troskách a budoucnost nemůže přinést nic než další zklamání. To se ale změní ve chvíli, kdy Eddieho navštíví jeho starý přítel z dětství, Vernon (Johnny Whitworth). Nabídne mu pilulky NZT - utajovanou drogu, která umožňuje využívat mozek na 100 % a dodává člověku extrémní sebevědomí. Eddie se nechává zlákat neodolatelnými účinky NZT a naprosto droze propadne. Najednou je schopen využívat informace s ohromnou efektivitou. Vše, co kdy viděl, slyšel a přečetl, zvládá zpracovat a zužitkovat. Neustálá stimulace drogou ho katapultuje mezi elitu finančního sektoru. Jeho nadlidský výkon a úspěch přitáhne pozornost finančního magnáta Carla Van Loona (Robert De Niro), který v drogou posíleném Eddiem vidí příležitost, jak vydělat miliardy. Zázračná droga má ale nebezpečné vedlejší účinky a Eddie se ocitá v ohrožení života. Musí se skrývat, nájemní vrazi jsou však stále blíž. Podaří se mu uniknout, nebo doplatí na zrádnou představu, že ho droga učiní všemocným?(oficiální text distributora)

www.csfd.cz/film/276351-vsemocny/

 

ke stažení:

uloz.to/xivd4MKw/vsemocny-limitless-2011-dvdrip-czdabing-avi

Nastavení
 
 
 
Upravit text
 
 
 

Čaroděj Zeměmoří

 

Když se zrodil tisíc a jeden ostrov Zeměmoří, ovládali planetu svými zlovolnými silami nejděsivější bytosti ze všech - Bezejmenní. Řádu kněžek se ale podařilo ukovat z víry vzácnou runu míru, která nastolila v Zeměmoří klid a zahnala Bezejmenné do hlubin chrámu na ostrově Atuan. Jenže pak byla runa rozlomena a světem se začalo šířit jako mor zlo v podobě nájezdníků. Podle pradávné pověsti se má ale jednoho dne objevit mladý čaroděj, který runu opět spojí a přinese do světa ostrovních národů trvalý mír. Oním vyvoleným je kovářův syn Ged.(oficiální text distributora)

www.csfd.cz/film/188075-zememori/

 

ke stažení:

uloz.to/xLad7Z3/carodej-zememori-2004-cz-by-romi-avi

Nastavení
 
 
 
Upravit text
 
 
 

Štěstí na dosah

 

Chris Gardner (Will Smith) je otec tříčlenné rodiny, který se zoufale snaží najít takovou práci, aby dokázal uživit sebe a své nejbližší. Přestože vyvíjí obrovské úsilí, aby udržel rodinu nad vodou, matka (Thandie Newton) jeho pětiletého syna Christophera (Jaden Christopher Syre Smith) už nedokáže vzdorovat psychickému stresu z permanentní finanční krize a po těžkém rozhodování je opustí. Chris, který je nyní svobodným otcem, se i nadále všemi možnými způsoby snaží najít lépe placenou práci. Nakonec dostane možnost přihlásit se na praxi do prestižní firmy, která se zabývá obchodem s akciemi. Přestože se v úvodní fázi musí obejít bez jakékoliv finanční odměny, nabídku přijme a doufá, že na konci stáže na něj čeká regulérní pracovní nabídka a s ní i slibná budoucnost. Vzhledem k nulovým příjmům je však i se svým synem brzy vyhozen z bytu a donucen přespávat v útulcích pro bezdomovce, na autobusových zastávkách, na veřejných záchodcích a dalších místech, kde je ten trochu možné. I přes všechny nástrahy osudu však Chris nijak nepolevuje ve své snaze být milujícím a starostlivým otcem, v čemž mu nejvíce pomáhá láska a důvěra, kterou v něj Christopher vkládá.(oficiální text distributora)

www.csfd.cz/film/221903-stesti-na-dosah/

 

ke stažení zde:

uloz.to/xTdKF5U8/stesti-na-dosah-2006-cz-dubing-by-pepik4300-avi

Nastavení
 
 
 
Upravit text
 
 
 

Melodie mého srdce

 

Setkání Lyly (Keri Russell) a Louise (Jonathan Rhys Meyers) v New Yorku je osudové a noc, kterou spolu tato krásná violončelistka a irský kytarista stráví, je pro oba nezapomenutelná. Lylin otec o jejich lásce ale nechce slyšet a vezme dceřin osud do svých rukou. Díky němu se tedy Lylin a Louisův syn Evan „August Rush“ (Freddie Highmore) dostane hned po narození do sirotčince, kde sní o svých nepoznaných rodičích. Evan má obrovský hudební talent, hudbu slyší všude kolem sebe a jednoho dne ho dovede i do New Yorku, kde nezůstane dlouho bez povšimnutí. Začne studovat na prestižní hudební konzervatoři a díky hudbě se dostane dokonce i k vytouženému cíli, kterým je setkání s jeho rodiči.(oficiální text distributora)

www.csfd.cz/film/221331-melodie-meho-srdce/


ke stažení zde:

uloz.to/xp2ctuTk/melodie-meho-srdce-2007-usa-august-rush-hudebni-drama-cz-avi

 

 

Nastavení
 
 
 
Upravit text
 
 
 

The Words

 

Když Rory Jansen (Bradley Cooper) vydá svou první knihu, je výjimečná. Je to událost, která se přihodí jednou za generaci a která rozbouří literární svět i veřejnost. Přátelé ji s nadšením doporučují, kritika je také nadšena. Kniha je všude – od knižních klubů, po letadla a akademickou půdu. Stylem, který je svěží a moudrostí o životě, se zdá být jaksi nadčasovou. Rory se okamžitě stává literární hvězdou. Charismatický, talentovaný, inteligentní, mladý autor má zdá se všechno: báječný život, milující manželku (Zoë Saldana), svět mu leží u nohou - a to vše díky jeho slovům. Ale čí to jsou slova? A čí to je nakonec příběh? V okamžiku, kdy Rory dosáhne nejvyššího úspěchu, jej vypátrá Starý muž (Jeremy Irons) a konfrontuje jej s faktem, že on je skutečným autorem novely. Starý muž vypráví o nádherných nicméně tragických vzpomínkách na své vlastní mládí v období po druhé světové válce v Paříži, které ho přivedly k napsání knihy. Když Rory vidí, že jiný muž zaplatil za pravdu a svůj životní příběh, je konfrontován s nevyhnutelnou otázkou kreativity, ambice a morální volby, kdy je vydáván na milost těmto pohnutkám. Příběh napsaný jako příběh v příběhu. Roryho život je sám o sobě fikcí. Za tím vším je skutečný živý literární lev, Clay Hammond (Dennis Quaid). Sváděn a zaplétán do rozhovoru o skutečném významu této novely, krásnou a mazanou absolventkou (Oliva Wilde), nemůže zabránit spojení mezi příběhem a jeho vlastní tajnou minulostí.(oficiální text distributora)

www.csfd.cz/film/301629-the-words/

 

ke stažení zde:

uloz.to/xJw2u6u2/slova-the-words-2012-cz-avi

 

 

Nastavení
 
 
 
Upravit text
 
 
 

Dálnice 60

 

Většina národů světa má své tvory, kteří jim plní přání. V Asii to jsou draci a opice, v Irsku skřítkové, jinde v Evropě zase lesní víly a duchové. Jen Američané nikoho nemají. Tedy kromě O. W. Granta. Do života nadějného kreslíře Neila Olivera vstoupil tento tajemný zrzavý muž s červeným motýlkem a dýmkou v podobě opičí hlavy 18. září, v den Oliverových dvaadvacátých narozenin. Neil si tehdy přál odpovědi na otázky a Grant ho proto poslal na cestu plnou dobrodružství, na stovky kilometrů dlouhou pouť po neexistující dálnici I 60. Má doručit balíček a přitom poznat sebe sama.(oficiální text distributora)

www.csfd.cz/film/12663-interstate-60/

 

Tento film jsem viděl před týdnem znovu po deseti letech a úplně jinýma očima. Je v něm nádherně zobrazené, jak se věci mění, když se řídíme svým srdcem a vlastně nevíme co bude a ono to je pak vždy úžasnější, než bychom si dokázali představit.......:o)

Honza

 

ke stažení zde:

uloz.to/x57E4XNX/dalnice-60-interstate-60-kanada-usa-2002-cz-dabing-dobrodruzny-komedie-drama-road-movie-csfd-84-avi


 

 

Nastavení
 
 
 
Upravit text
 
 
 

Pozemšťan

 

Poté, co se uznávaný vysokoškolský profesor historie John Oldman rozhodne k nečekané rezignaci na svůj post, schyluje se k rozlučkovému večírku na odlehlé chatě na samotě. Právě na této party chce také profesor svým nejbližším přátelům vysvětlit příčiny zkratkovitého počínání. Jak se ale záhy ukáže, odůvodnění není zdaleka tak prozaické, a už vůbec ne snadno stravitelné. Oldmanova slova všechny zaskočí. Profesor totiž tvrdí, že hlavním důvodem jeho odchodu je nesmrtelnost. Prý je na světě již čtrnáct tisíc let a každých deset roků musí měnit své působiště, aby jej nevypátrali nesprávní lidé. Nikdo mu pochopitelně nevěří, a tak brzy začne intelektuální, emocemi nabitá historiografická přestřelka vedená ve snaze prokázat profesorovu lež. Jenže trhliny nepřicházejí. A všechny dosavadní jistoty se začínají pomalu hroutit.(oficiální text distributora)

www.csfd.cz/film/235331-pozemstan/


 

 

Nastavení
 
 
 
Upravit text
 
 
 

Pravdivá pohádka

 

Příběh se odehrává v Anglii roku 1917. Je o dvou mladých sestřenicích Frances a Elsie, které udělaly fotografie, na kterých byly zachyceny malé, drobounké víly. Tím způsobily rozruch nejen ve svém okolí, ale i po celé zemi. Skutečnost nebo podvod? Je pravdou, že se o tuto událost začal zajímat třeba mág a iluzionista Harry Houdini či Sir Arthur Conan Doyle. Tento pohádkový příběh je založen na pravdivých událostech.(Aphofis)

www.csfd.cz/film/13923-pravdiva-pohadka/

 

ke stažení zde:

uloz.to/xM6vRX4/pravdiva-pohadka-cz-dabing-avi


 

 

Nastavení
 
 
 
Upravit text
 
 
 

Chico Xavier
Fascinující životní příběh média a spiritisty (1910-2002), kterého provázel jeho nehmotný duchovní učitel jménem Emmanuel, a jehož učení zapisoval a šířil. Napsal 412 knih, prodalo se jich více než 50 milionů kopií, byly přeloženy do 33 jazyků, 30 knih bylo vydáno v Braillově písmu, vždy popíral autorské právo na jakoukoliv knihu, nikdy nedostal žádné autorské poplatky, veškeré příjmy věnoval charitativním institucím. Byl 2x nominován na Nobelovu cenu míru.


www.imdb.com/title/tt1234559/
en.wikipedia.org/wiki/Chico_Xavier

 

ke stažení zde:

uloz.to/xWMbgnD/chico-xavier-film-o-slavna-m-brazilskem-duchovnim-mediu-a-svetci-cz-titl-avi

Upravit text
 
 
 

Náš domov

 

O člověku, který umře a poznává svět jako "duše z druhého břehu". Film byl natočen podle knihy Chico Xaviera, která popisuje život jeho duchovního učitele - duše, se kterou byl Chico Xavier ve spojení.(sator)

www.csfd.cz/film/294763-nas-domov/

 

 

Nastavení
 
 
 
Upravit text
 
 
 

Celestinské proroctví

 

Hlavní hrdina se vydá do Peru hnán touhou poznat hlubší smysl života. Tuto touhu naplňuje skrze pátrání po Rukopise neznámého původu. Rukopis totiž podrobně popisuje, jakou cestou se bude civilizace v příštím tisíciletí ubírat a jak se bude dále vyvíjet společnost a kultura. Film na základě stejnojmené knihy Jamese Readfielda, který vydal tuto svou knihu ve Spojených státech nejprve vlastním nákladem v nevelkém počtu výtisků. Knížka vzbudila velký ohlas, lidé si začali Celestinské proroctví opisovat a kopírovat a jeho pověst a sláva záhy rostly geometrickou řadou. (Pražské Brány 2007)(oficiální text distributora)

 

Náš postřeh:

Krásná ukázka toho, jak je důležité si v této době udržet svou vysokovibrační energii a pak jsme neviditelní pro neláskyplné lidi....

 

ke stažení zde:

uloz.to/xag56ETd/celestinske-proroctvi-avi

Nastavení
 
 
 
Upravit text
 
 
 

Tisíc slov

 

Výřečný Jack McCall řekne cokoli, jen aby dosáhl svého. Když se ovšem pokusí podvést jednoho duchovního guru, zjistí, že jeho život závisí na kouzelném stromě o tisíci listech… jeden za každé slovo, které mu zbývá. Jack teď musí přestat mluvit a přijít na nějaký nekonvenční způsob komunikace, nebo to má spočítané.(oficiální text distributora)

www.csfd.cz/film/240951-tisic-slov/

ke stažení zde:

uloz.to/xzCFKqaF/tisic-slov-cz-dabing-2012-hit-komedie-drama-avi

Nastavení
 
 
 
Upravit text
 
 
 

Film, který nestačí vidět jen jednou. Ne, že byste byli po prvním shlédnutí natolik uneseni, je to spíš proto, že není snadné pojmout, zcela pochopit a provázat jednotlivé postavy ze všech šesti příběhů napříč časem, které se před vašima očima právě odehrály. Zcela nechápu scénu popsanou českou distribucí filmu, kdy po závěrečných titulcích mělo cca 700 lidí na premiéře, povstat a nějakou dobu zvučně tleskat. Zřejmě šlo o skupinu pečlivě vybraných lidí, kteří měli možnost se předem připravit a to zejména četbou literární předlohy. Jinak si totiž takovou emocionálně vypjatou scénu v kině nedokážu představit. 
 
Sám jsem po skončení filmu ještě chvíli seděl v sedačce a snažil se dopátrat nosného motivu celého filmu. Barevné leporelo představené tvůrci filmu se ne a ne usadit v jediném, stabilním a zřetelném obrazu. Podruhé na film nepůjdu ale objednal jsem si knihu. Vycítil jsem komplexnost celého příběhu a ten mě zaujal. Mám potřebu vědět víc, znát celý příběh se všemi detaily. 
 
A proč o tom píšu právě zde? Protože v Atlasu mraků jde o karmu, o minulé životy, o činy, které konáme a které v budoucnosti můžou mít a mají své následky. Nejde o hluboký a detailní rozbor karmických činů ale o námět k přemýšlení. Pokud chcete vidět film u kterého nebudete obracet oči v sloup, kroutit hlavou a rozhlížet se kolem sebe, ale naopak budete cele vtáhnuti do sledu příběhů, jejichž pointa vás bude zajímat, mohu vám Atlas mraků vřele doporučit.  
 
Lencher Falprea    

 

Nastavení
 
 
 
Upravit text
 
 
 

THE SHIFT - PROMĚNA

 

Film PROMĚNA (THE SHIFT) od Wayne Dyera žánrově i zpracováním následuje díla jako Tajemství (The Secret), Pokojný bojovník, Co my jen víme, Celestíncké proroctví, Miluj svůj život... a je novou perlou mezi filmy osobního a duchovního růstu. Na pozadí několika lidských osudů se rozkrývá touha po vnitřní změně, po přerodu, po opravdovém smyslu. Hrdinové filmu řeší peníze, honbu za kariérou, postoj k bezdomovci, potřebu pocitu důležitosti, lásku k luxusnímu životnímu stylu, touhu po slávě, obětování se rodině, plnění dětských snů, ochotu přispět ostatním a zajímat se o ně, otročení společenským konvencím a statusu, snahu najít partnera... Každý se učí naslouchat vnitřnímu hlasu, přestat tlačit na pilu a napojit se na "zdroj", který poskytuje nekonečnou sílu a jediné přesné vedení. Tím vším se prolíná jedinečný Wayne Dyer, jeden z nejčtenějších moderních autorů duchovního růstu a jeden z nejpopulárnějších řečníků. Louise Hay (autorka knihy Miluj svůj život) se účastnila natáčení filmu The Shift (Proměna) a produkuje ho přímo její firma Hay House.(oficiální text distributora)

https://www.csfd.cz/film/252800-promena/

 

ke stažení zde:

uloz.to/xpc1ASPv/the-shift-promena-2009-cz-titulky-rar

Nastavení
 
 
 
Upravit text
 
 
 

Doktor Flastr

 

Seznámíte se s Patchem Adamsem (Robin Williams), DOKTOREM, který vypadá, chová se a přemýšlí jako žádný jiný DOKTOR, kterého jste kdy potkali. Pro Patche je humor nejlepší medicína a on udělá cokoli, aby se jeho pacienti smáli - i když tím riskuje svou kariéru. Příběh má pravdivý podklad, Patch Adams spojuje humor s povzbuzující povídkou, která předčí tradiční komedii.(oficiální text distributora)

https://www.csfd.cz/film/11665-doktor-flastr/

 

ke stažení zde:

uloz.to/x9j11pE/doktor-flastr-1998-dvdrip-xvid-cz-sk-avi

Nastavení
 
 
 
Upravit text
 
 
 

 

 

Starý indián Pete Chasing Horse, žijící v rezervaci Pine Ridge neustále hovoří o tom, že by se ještě jednou rád zúčastnil setkání vypravěčů v Novém Mexiku. Jeho poněkud problematickému sedmnáctiletému vnukovi Shanemu se to náramně hodí, protože ho pronásleduje skupina mladíků, kterým dluží peníze. Slíbí proto své matce Janine, že dědu na setkání odveze. Tisíc kilometrů dlouhá cesta napříč Státy je ideálním místem pro oživení starých indiánských legend, jak je starému muži vyprávěli jeho dědové a předkové jeho dědů. Nechybí mezi nimi příběhy o odvaze, lásce, pokoře, trpělivosti i přátelství.
Nastavení
 
 
 
Upravit text
 
 
 

Ranhojič

 

Ranhojič se odehrává v 11. století, veškeré antické poznatky ohledně medicíny jsou v Evropě zapomenuté, vládne zde temný středověk. Jedinou péči zajišťují potulní ranhojiči. Mladý Rob Cole má velmi zvláštní schopnost: je schopen vycítit, když má někdo zemřít. Po smrti obou rodičů se Roba ujímá právě jeden z potulných ranhojičů a během společných cest se z Roba stává jeho učedník. Touha po poznání a touha dozvědět se o lidském těle a jeho léčení co nejvíc žene nakonec Roba z malé anglické vesnice přes Konstantinopol až do dálné Persie. Snaží se nastoupit do lékařské školy slavného učence Aviceny a musí proto zatajit své křesťanství. Znovu a znovu riskuje mladý Rob Cole téměř vše, jen aby svou touhu po poznání uhasil a stal se skutečným léčitelem.(Bontonfilm CZ)

https://www.csfd.cz/film/345055-ranhojic/

 

ke stažení zde:

https://uloz.to/xruDsLYt/ranhojic-the-physician-2014-cz-tit-mysteriozni-avi

Nastavení
 
 
 
Upravit text
 
 
 

Zimní příběh

 

V mýtickém prostředí New York City se více než jedno století odehrává příběh filmu „Winter's Tale" plný zázraků, neblahých osudů a odvěkého konfliktu dobra a zla.(oficiální text distributora)

https://www.csfd.cz/film/291800-zimni-pribeh/

 

Nastavení
 
 
 
Upravit text
 
 
 
Nádherný film, který svou pohodou musí snad každého pohladit. - Příběh vyprávěný pohledem jedenáctileté Bo. Místo, kde žije s matkou a otcem, který zrovna prožívá období těžké deprese, není ani na mapě, zato leží vedle užitečné skládky. Život bez TV, telefonu, elektřiny, bez lidí (občas se zastaví kamarád Georgie.) I zástupci finančního úřadu trvalo 4 dny než je konečně našel. A ve stejném okamžiku, kdy spatřil nahou paní domu, dostal žihadlo. Když se po třech dnech a nocích blouznění ve vysokých horečkách probral ... byl zamilován, do Arlene, do místa, do způsobu života. Zůstal a začal malovat...
USA, 2003, 108 min
Nastavení
 
 
 
Upravit text
 
 
 

 

 

 

 

Jedné prosincové noci roku 1577 je karmelitánský mnich a zároveň největší básník španělského baroka Juan de la Cruz uvězněn vlastními spolubratry. Protože se pokusil o reformu uvnitř vlastního řádu, je v oné napjaté době plné podezření, mystiků i spolčenců ďábla, považován za buřiče. Je odvlečen do Toleda a souzen ostatními řeholníky za neposlušnost. Nemíní se vzdát své ideje, přestože ho přivádí do řádového vězení zdánlivě bez možnosti úniku. Během měsíců pobytu v izolované temné cele je trestán řádovými bratry i pronásledován vlastními démony, zároveň se tu odehrává i paralelní drama cesty velkého tvůrčího zápasu, která by měla Juana dovést ke svobodě... 

Sv. Jan od Kříže je autorem básně TEMNÁ NOC a zároveň pojmu, který se vžil jako „temná noc duše" a označuje bolestné období tápání u hledajícího člověka v období mystického přerodu, v krušném okamžiku duše, jejího soumraku před konečným rozbřeskem... V našem duchovním kontextu o Temné noci duše nádherně hovoří třeba mystik Eduard Tomáš.

Film natočil ve španělsko-francouzské koprodukci slavný Carlos Saura, znalec a obdivovatel španělské katolické mystiky, a transponoval na plátno devět měsíců Janova života, kdy byl karmelitánský mnich vězněn pro své reformní názory (v duchu obrazoboreckého učení sv. Terezie z Ávily) v konventu toledského kláštera a kdy vznikla mimo jiné i jeho nejvýznamnější duchovní báseň "Temná noc".
 
 

 

Nastavení
 
 
 
Upravit text
 
 
 

Nádherná Zelená

 

Mimozemšťanka Mila se stává dobrovolnicí, která se rozhodla navštívit planetu Zemi. Nikomu jinému se na ni na rozdíl od jiných planet letět nechce, protože Země je hrozná, ale přece jen už je to dvě stě let, co byla navštívená naposledy, takže by se tam někdo měl podívat. Mila proto přilétá do Paříže, a jediné, co má u sebe, jsou batikované šaty. Pomalu se začíná seznamovat s prapodivnou současnou společností, ve které se musí platit podivnými papírky, jídlo se nedá jíst, vzduch dýchat, každý je nemocný, ženy musejí používat jakési „rtěnky", bez kterých by na ně ostatní lidé nebyli hodní.(ybuko)

www.csfd.cz/film/38006-nadherna-zelena/

 

ke stažení zde:

uloz.to/xRvzQ7Nf/nadherna-zelena-la-belle-verte-avi

Sem můžete vložit nový nebo přetáhnout existující obsah.

Pro nápovědu jak začít klikněte zde