5 KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ, KTERÉ SE UKÁZALY BÝT PRAVDIVÉ

17.11.2013 21:42

5 KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ, KTERÉ SE UKÁZALY BÝT PRAVDIVÉ

USA
Existují určité typy příběhů zvané „konspirační teorie“ a lidé, kteří je káží, jsou „společností“ považováni za bláznivé fanatiky, kteří by často potřebovali lékařskou péči. Co když vám řeknu, že to „společnost“ by měla podstoupit něco z té léčby, z toho důvodu, že takovéto neuvěřitelné příběhy, jimž nikdo nevěřil, se ukázaly být na 100% pravdivé.

Co když vám řeknu, že doktoři nás neléčí, jen čekají, až umřeme, aby si naše mrtvoly rozřezali?

 

1. Experiment se syfilidou z Tuskegee

V letech 1932-1972 probíhala série experimentů na asi 400 syfilidou nakažených černých občanech Spojených států. Ke studii byli vybráni chudí, prostí a nevzdělaní – většina z nich ani o své chorobě nevěděla. US Veřejná zdravotní služba těmto pacientům slíbila bezplatnou léčbu. Ve skutečnosti jim ale dávali jen aspirin. Účelem tohoto „experimentu“ bylo pozorovat progresivní rozvoj choroby na reprezentantech černé rasy a provést vědeckou pitvu  zemřevších účastníků této studie. V důsledku toho zemřelo 28 lidí přímo na syfilis, 100 zemřelo v důsledku komplikací přímo spojených s touto chorobou, 40 žen bylo nakaženo pacienty bez jejich vědomí a narodilo se 19 dětí s touto chorobou už vrozenou.

Tu smutnou pravdu o Experimentu z Tuskegee v roce 1997 potvrdil president Bill Clinton, který se oficiálně a veřejně omluvil těm osmi přežívajícím účastníkům těchto studií.

Co když vám řeknu, že samotná US vláda se dopouští „teroristických činů“ na svém vlastním území, jen aby měla záminku ke vpádu do jiné země?

2. Operace Northwoods

V roce 1997 byly v důsledku vraždy J.F. Kennedyho odtajněny stovky stránek dokumentů nazvaných „Operace Northwoods“. V 60. letech připravovaly Spojené státy válku s Kubou. K rozpálení válečné mašinérie bylo zapotřebí veřejné podpory. Proto ministr obrany předložil dokument nazvaný „Ospravedlnění US vojenské intervence na Kubu,“ a v tom měli celou řadu zajímavých provokací, takových jako teroristické útoky včetně vyhazování vojenských základen do povětří, zakládání požárů, únos letadla, „přistání“ kubánských vojsk, bombové útoky a i potopení člunu plného ozbrojených Kubánců.

Celý dokument si prohledněte tady

Ty útoky pod falešnou vlajkou měla provádět v ohromném rozsahu CIA tak, aby se občané Spojených států cítili ohroženi Fidélem Castrem a vláda měla záminku k zahájení války. Avšak tento plán nebyl nikdy realizován, jelikož president Kennedy se sešel s generálem Lymanem Lemnitzererem a plán operace odmítl. Tenkrát to ještě nevyšlo…

Co když vám řeknu, že jde jen o ropu?

3. Výpověď Nayiry

V říjnu 1990 probíhal konflikt mezi Irákem a Kuvajtem, hlavně kvůli ropným polím, jelikož Saddám Hussain Kuvajťany obvinil, že tyto zdroje ukradli. 10. října se oči celého světa obrátily k patnáctileté dívce jménem Nayira, která hrozně plakala, když vyprávěla o nelidských zločinech páchaných iráckými vojáky. Tato mladá Kuvajťana byla svědkem zabití více než 300 miminek v nemocnici. Tato dramatická výpověď dojala srdce diváků a povedlo se jí vyvolat ohromnou podporu pro zapojení Spojených států do tohoto konfliktu a pro vypuknutí Války v Zálivu.

Když se usadil prach z bitev, tak se někdo podíval na Nayiru důkladněji. Rychle bylo jasné, že to před miliony diváků fňukající děvčátko byla dcera šejka Saud Nasser Al-Saud Al-Sabah – kuvajtské velvyslance ve Spojených státech a člena královské rodiny. To dítě předali machrům na PR (propagandu) ze společnosti Hill & Knowlton, kde prošla intenzivním kurzem herectví. Muselo to zafungovat – šéfové společnosti podepsali s kuvajtskou královskou rodinou kontrakt za 11,9 milionu dolarů. Úkol byl jednoduchý – přesvědčit US, aby proti Iráku požili vojsk. Nayira lhala. Tentokrát to vyšlo …

Co když vám řeknu, že vedoucí nacističtí vědci dostali v USA po válce job?

4. Operace kancelářská svorka

II. světová válka se chýlila ke konci a Třetí říše už nemohla situaci změnit. Americké speciální síly uznaly, že by bylo škoda, kdyby někteří z této říše přišli o život, zvláště ti, jejichž znalosti a zkušenosti by mohly potenciálně sloužit zájmům Spojených států. Jako součást Operace kancelářská svorka (PAPERCLIP) propašovali do US skupinu nadaných vědců z nacistického raketového průmyslu, medicíny a z divizí chemických zbraní.

V bezpečných rukou Strýčka Sama byli mj. Wernher von Braun (SS-ák, tvůrce proslulé střely V-2), Kurt Blome (doktor specializující se na biologické zbraně, který testoval své vynálezy na vězních z Auschwitz) a Hubertus Strughold („otec kosmické medicíny“, který zkoumal účinek extrémně nízkých teplot na lidské tělo v táboře v Dachau). Celkem 700 německých „mužů vědy“ nalezlo svůj nový domov na americké půdě.

Co když vám řeknu, že vláda kontroluje vaši mysl?

5. MK-Ultra

V mnohých konspiračních teoriích jsou fragmenty „Velkého bratra“, který využívá spousty různých vymývání mozků veřejnost. Ukázalo se, že hraní si s lidskou myslí si opravdu před dobrým půl stoletím prováděla CIA! V 60. letech díky reportérům NY Times vyšly na světlo podrobnosti o MK-Ultra, a ty byly zaměřené na zkoumání lidských schopností dostat se pod kontrolu pomocí určitých chemikálií, podprahových poselství, elektrických impulsů a psychoaktivních látek. Sám tento projekt se skládal z četných sub-projektů. Např. MK-Search byl zaměřen na vytvoření séra perfektní pravdy, které by mohlo být použito na chycených ruských špionech.

Rovněž se spustili do výzkumu praktického použití LSD. Experimenty prováděli na prostitutkách, vězních a lidech s duševní chorobou. Často bez jejich vědomí nebo svolení. Při jednom takovém experimentu dávali drogy sedmi dobrovolníkům po 77 dnů … Mezi látkami, s nimiž CIA pracovala byly také amfetaminy, psilocybin a mescalin.Experimentovali rovněž s hypnotickými seancemi. Když byly uvolněny informace o MK-Ultra veřejnosti, byla zřízena řada vyšetřovacích komisí a tento výzkum byl formálně a veřejně odsouzen.

Často se říká, že tento slavný projekt byl jedním z faktorů, který vyústil do generace hnutí hippie. Ken Kesey – autor „Přelet nad kukaččím hnízdem“ se jako dobrovolník účastnil jednoho z těchto experimentů připravených CIA. Účinek LSD na lidskou mysl tomuto spisovateli natolik učaroval, že se stal jedním z prvních proponentů užívání psychodelitických drog v kontextu s tvořivostí. Dalším z členů psychodelitických experimentů byl Robert Hunter z Vděčně mrtvý…

Víme, že tyhle teorie se ukázaly být pravdivé. Kolik jich ještě čeká na odhalení? Existují lidé, kteří mají hodně co skrývat, a co je pravdou.

THIS ARTICLE IS OFFERED UNDER CREATIVE COMMONS LICENSE. IT’S OKAY TO REPUBLISH IT ANYWHERE AS LONG AS ATTRIBUTION BIO IS INCLUDED AND ALL LINKS REMAIN INTACT.
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivs 3.0 Unported License.

Zdroj: https://truththeory.com/2013/02/15/5-conspiracy-theories-which-turned-out-to-be-true/

 

—————

Zpět