Aktuální kauza z Amazonie - obětujeme své plíce?

03.03.2012 21:35

 

Aktuální kauza z Amazonie - obětujeme své plíce?

Deforestation-35542

Amazonie je vážně ohrožena - dolní komora brazilského kongresu schválila vyrabování zákonů o ochraně brazilských pralesů. Pokud nebudeme jednat teď hned, ohromné plochy našich planetárních plic by mohly být otevřeny devastaci mícením. 

Tento postup brazilského kongresu zažehl po celé zemi široce se šířící hněv a protesty. A napětí roste - v několika posledních týdnech bylo zavražděno několik předních brazilských obhájců životního prostředí, údajně ozbrojenými lupičí, najatými ilegálními dřevorubci. Načasování je kritické

 

- je zde snaha umlčet kritiku právě v době, kdy je zákon prodiskutováván v senátu. Nicméně prezidentka Dilma může změny vetovat, pokud ji dokážeme přimět k tomu, aby překonala politický tlak a vystoupila v globálním měřítku jako lídr.

79% Brazilců veto prezidentky Dilmy, co se týče změn v lesním zákoně, podporuje, avšak jejich hlasy jsou napadány dřevařskými loby. Je nyní na nás všech zvednout tuto sázku a učinit ochranu Amazonie globální záležitostí. Spojme se teď společně v ohromné výzvě (volání) a žádejme konec vražd a ilegální těžby dřeva a ochranu Amazonie. Podepište, prosím, níže petici - až dosáhneme 500 000 podpisů, doručíme ji prezidentce Dilmě:

https://www.avaaz.org/en/save_the_amazon/?vl

Lidé milují Brazílii. Slunce, hudba, tanec, fotbal, příroda - je to země, která inspiruje miliony lidí po celém světě. Proto bude Brazílie hostit příští Světový pohár ve fotbale, Rio bude v roce 2016 olympijským městem a v příštích letech pak městem Sumitu Země, setkání, které chce zastavit pomalé umírání naší planety.

Naše láska není tedy chybně umístěná - Amazonie je životně důležitá pro život celé Země - 20% našeho kyslíku a 60% naši čerstvé vody pochází z tohoto nádherného pralesa. Proto je tak klíčové, abchom ho všichni chránili.

Avšak Brazílie je také rychle se rozvíjejíci zemí, která se snaží vyzvednout desítky milionů lidí z chudoby a tlak na mícení lesů a dolování kvůli finančními profitu je u zdejších politických vůdců silný. Proto když dochází ke zhroucení ochrany životního prostředí brazilští politici se nebezpečně uzavírají. Místní aktivisté jsou vražděni, zastrašováni a umlčováni a je proto na členech Avaazu po celém světě, aby se postavili za Brazilce a žádali brazilské politiky aby byli důrazní.

Mnozí z nás v našich vlastních zemích poznali, jak hospodářský růst přechází v utrácení našeho přírodního dědictví, naše voda a vzduch jsou znečišťovány, naše lesy umírají. Pro Brazilce však existuje alternativa. Předchozí brazilský prezident masivně omezil odlesňování a potvrdil mezinárodní reputaci Brazílie jako mezinárodního lídra v ochraně životního prostředí, zatímco se současně těšila ohromnému ekonomickému růstu. Spojme se nyní dohromady a naléhejme na prezidentku Dilmu, aby tyto kroky následovala - podepište, prosím, petici za ochranu Amazonie a pak pošlete tento email každému koho znát e:

https://www.avaaz.org/en/save_the_amazon/?vl

V posledních třech letech uskutečnili brazilští členové Avaazu hromadné kroky směrem ke světu, který si všichni přejeme: dospěli k meznímu vítězství co se týče protikorupční legislativy a lobovali u své vlády, aby začala hrát vůdčí roli ve Spojených národech, v ochraně lidských práv a v intervencích, pokud jde o podporu demokracie na Středním Východě a pomoc ochraně lidských práv v Africe i jinde.

Nyní, když jsou brazilští aktivisté zabíjeni kvůli ochraně kriticky významného globálního zdroje (Amazonie), dejme se dohromady a vytvořme mezinárodní hnutí na ochranu Amazonie a vyhlasme ještě jednou Brazilii za skutečného mezinárodního lídra.

https://www.avaaz.org/en/save_the_amazon/?vl

S nadějí,

Emma, Ricken, Alice, Ben, Iain, Laura, Graziela, Luis a ostatní tým Avaazu.

 

—————

Zpět