Duben - podpora JATER

01.04.2013 16:42

 

Duben - podpora JATER

 

jatraJátra jsou orgán, který plní v těle řadu zásadních funkcí. 
Táto "chemická kuchyň" kontroluje složení naší krve, produkuje žluč, tvoří enzymy, které nás chrání proti toxinům. Kontrolují hladinu glukózy v krvi, zpracovávají aminokyseliny, hromadí vitaminy a minerálny, čímž chrání organismus proti zaplavení živinami po jídle a vytvářejí rezervy. Tvoří bílkoviny krevní plazmy a podílejí se na vytváření tepla.

Z duševního hlediska jsou játra prvkem, který nám ukazuje kvalitu našeho pohledu na svět. Jestliže jsme přístupni všemu, co život přináší, a jsme schopni vnímat i některé nepříliš pěkné či veselé věci jako normální součást života, pak máme v pořádku játra.  Avšak ve chvíli, kdy se začínáme vztekat na život nebo partnera a stěžovat si na nespravedlnost, můžeme říct, že prvek játra je oslaben. V orientu nazývají vztek a hněv bolestí jater. 

Lidé s poškozením jater, žlučníku nebo žlučových cest nemají chuť žít. Neustále si myslí, že není pro co žít a že vlastně už není ani proč. Nejlepší regenerací pro jaterní tkáň je nalezení dětské radosti v sobě a změna vnímání života kolem nás.

Potíže jater se projevují dlouhodobě únavou a večerní zvýšenou teplotou kolem 37,2 stupně. Tupá tlaková bolest v pravém podžebí může být způsobena zánětem nebo ztukovatěním jater, které vzniká při otravách, infekčních žloutenkách nebo dlouhodobé konzumaci tuků a cukrů. 

Mezi 1. a 3. hodinou v noci se aktivují játra. Nastáva útlum (nejnižší okysličení mozku), proto je třeva dávat pozor například při cestování, na úrazy apod. V tuto dobu se rovněž budí žlučnikáři. Nedoporučuje se pít alkohol, kouřit, požívat tuky, kávu a pod.

Doporučení k nápravě:

Pijte čaje obsahující hořčiny - hořec, pelyněk, řebříček, chmel, jablečník, kakost... 
Ostropestřec mariánský - můžete rozkousat přímo semínka a vysát z nich jejich hořkost, nebo z rozdrcených semínek připravit výluh. Při akutnich stavech jsou játra nejlépe připravena na léčbu v 1 hodinu v noci jinak se podáva před spaním.
Na pročištení, regeneraci jater a zlepšení vylučování žluče příznivě působí čaj Devatero Bylin – Jaterní.

Výborné jsou také čaje Sayonara nebo čerstvé zelené čaje z Číny jako Yunnan Zao chun či japonské čaje PHOENIXBancha (je nejvhodnější pro makrobiotiky) a také Sencha. 

Z potravinových doplňků doporučujeme Regalen kapky od firmy Energy. Vykazuje silné detoxikační a antioxidační účinky. Díky vysokému obsahu hořčin ovlivňuje metabolismus a zažívání, odstraňuje z těla jedy, parazity, plísně a odpadní látky.

Organic India – LKC kapsle - mají regenerační účinek, napomáhají chránit játra před působením škodlivých látek, podporuje funkci ledvin a blahodárně působí na metabolismus tuků.

Avšak nejlepší očistou pro játra je jarní detoxikace. Proč je detoxikace pro náš organizmus tak důležitá a co to vlastně znamená se dozvíte v článku Jarní detoxikace, odkyselení, pročištění.

 

Použitá literatura: Orgánové hodiny v čínské medicíně, Pět pokladů, Diagnostika v praxi,  Krásná paní - publikace,Očista jater a žlučníku v domácích podmínkách

 

Zdroj :www.udzoudyho.cz/prodejna/clanky/duben-podpora-jater.html

—————

Zpět