Fibonacciho posloupnost v přírodě (video online)

28.04.2014 14:49

Fibonacciho posloupnost v přírodě (video online)

Zdroj : karolinaloskotova.blog.cz/1106/fibonacciho-posloupnost-v-prirode-video-online

Ráda bych vás seznámila s krásným krátkým filmem, který ukazuje pravou matematiku, tu, která vede k pochopení přírody a tím i lidstva.
V tomto videu je nádherně ukázaná Fibonacciho posloupnost a zlatý řez vesmíru, podle kterých se řídí veškerá příroda, podle nich vše roste a funguje, stejně tak i člověk.
Není potřeba příliš dlouhého výkladu k pochopení snímku, je dostatečně názorný.
 
Krátce něco málo z wikipedie, než přestoupíme k videu:
 
*Jako Fibonacciho posloupnost je v matematice označována nekonečná posloupnostpřirozených čísel, začínající 0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, … (čísla nacházející se ve Fibonacciho posloupnosti jsou někdy nazývána Fibonacciho čísla), kde každé číslo je součtem dvou předchozích.
 
*Jako zlatý řez (latinsky sectio aurea) se označuje poměr o hodnotě přibližně 1,618. V umění a fotografii je pokládán za ideální proporci mezi různými délkami. Zlatý řez vznikne rozdělením úsečky na dvě části tak, že poměr větší části k menší je stejný jako poměr celé úsečky k větší části.
Již nejméně od renesance využívají zlatý řez umělci ve svých dílech, zejména ve formě tzv. zlatého obdélníku, ve kterém se zlatý řez vyskytuje jako poměr stran. Zlatý řez prý totiž působí esteticky příznivým dojmem; poměr zlatého řezu lze také pozorovat v přírodě.
 
Video: ,,The Fibonacci Sequence"
 
 
 
To, co se učíme ve škole, je pseudomatika... kdyby nás učili to, co je v tomto videu, budeme všichni geniální.
 
 

Video zde : youtu.be/P0tLbl5LrJ8

 

—————

Zpět