Jarní detoxikace a odkyselení organizmu

01.04.2013 16:44

 

Jarní detoxikace a odkyselení organizmu

 

narcisy
První jarní den je již za námi. Astronomické jaro nastalo 20. 3. ve 12:02 hod., 
kdy slunce vstoupilo do znamení berana.  Avšak tentokrát si příroda dáva ještě načas 
a nyní ještě doznívají poslední zimní dny. 

Letošní dlouhá a tuhá zima na nás jistě zanechala stopy. Je proto třeba řádně vyčistit organismus od toxinů, které se v něm uložily především kvůli nedostatku pohybu 
a nadbytku jídla.
Jaro je již tady a s ním i čas vhodný pro začátek jarní očistné kúry.


Dříve nebo později se všichni musíme zabývat svým zdravím. Čím dříve začneme tím překvapivejší a velkolepější budou výsledky. Je tedy důležité začít co nejdříve, ale i osmdesátiletý člověk může svůj zdravotní stav během několika málo hodin výrazně zlepšit. 

Je vědecky prokázáno, že v podstatě každou nemoc lze spojit s překyselením organizmu. 
Během látkové výměny neustále vznikají v těle kyselé látky, jako např. kyselina močová, uhličitá, mléčná, octová 
a dokonce i solná, která se, pokud ji zdravé ledviny neodbourají a nevyloučí, do značné míry podílí na zrychlování překyselenosti těla, a tím i na narušování buněk. 
Kyseliny mají ničivý účinek. Dokážou rozrušit dokonce kámen nebo kov. Pokud setrvávají v těle, aniž by se neutralizovaly, způsobují bezpochyby ty nejrůznější choroby. Stačí se porozhlédnout co způsobil kyselý déšť. Umirajíci lesy nacházíme v příliš kyselé půdě a během několika málo let kyselý déšť zanechal výrazné stopy i na chrámech starých několik století. Jestliže kyselé látky dokážou rozrušit kámen, dovedeme si jistě představit, jak velkou zátěž znamenají pro naše tělo. 
Naše nepřirozené stravovací návyky vedly k tomu, že podíl zásaditosti v našem těle je vytrvale příliš nízký a podíl kyselosti 
u většiny lidí naopak příliš vysoký. Starosti, zloba a stres kyselost ještě zvyšují.
 

Co znamená detoxikace a proč se provádí?

Detoxikace znamená pročištění neboli zbavení těla škodlivých látek. Je to prostředek k obnovení rovnováhy v organizmu. Dnes tolik moderní detoxikace, není nic jiného než staletími ověřená tradiční metoda jak vrátit tělu jeho přirozenou rovnováhu a harmonii. Je zvláště důležitá pokud žijeme ve stále více znečištěném životním prostředí a konzumujeme nekvalitní potraviny. 
Při správné životosprávě, zahrnující vhodné stravování, čisté životní prostředí, dostatek pohybu a psychickou pohodou, lze udržovat optimální zdravotní stav. Většina z nás však ideální podmínky nemá. Správná detoxikace je jedním z nejdostupnějších nástrojů podporujících samoléčebné schopnosti těla. Detoxikací se tělo zbavuje jedovatých látek (toxinů), nacházejících se v ovzduší, ve stravě, vodě, v lécích nebo čistících prostředcích. Je neobyčejně účinná tím, že pomáhá organizmu rychle řešit potíže již při prvních příznacích akutního onemocnění. Mezi tyto příznaky patří horečka, zánět, bolest atd.

Detoxikaci provádíme zpravidla dvakrát ročně, vždy na jaře a na podzim. Zaměřujeme se nejčastěji na trávicí trakt (zejména tlusté a tenké střevo), játra a ledviny. Méně známá je například detoxikace kloubů, plic apod.

Existují různé postupy a prostředky, z nich nejznámější jsou různé specifické diety převážně s vyloučením živočišných bílkovin, hlavně masa a mléčných výrobků, průmyslově upravených potravin apod., dále půst a byliny. Méně populární, ale o to důležitější součástí, pokud chcete detoxikovat důkladně je klyzma.

Pokud se tedy teď, na jaře, cítíte unavení a bez energie v tom případě je detoxikace namístě. Odměnou vám bude výrazně lepší fyzická kondice a duševní pohoda.

Pozn.: Pokud budete detoxikaci provádět poprvé je lépší poradit se předem s odborníkem.

V našem obchůdku a e-shopu naleznete velké množství knižních titulů zabývajících se detoxikací, kyselostí, očistnými kúrami a imunitouale i řadu přírodních produktů podporujících detoxikaci. 
Z naší nabídky uvádíme například:

zazracna detoxikace  detoxikace odkyseleni pryc s kyselosti odkyseleni tela detoxikacni-naplast fytomineral
Kniha: Zázračná
detoxikace
-Robert S. Morse-
Kniha: Detoxikace, odkyselení, pročištění celého těla
-Otfried D. Weise-
Kniha: Pryč s kyselostí
-Kurt Tepperwein-
Kniha: Odkyselení těla aneb Dokonalý pramen mládí a štíhlosti v 10 krocích
-Patrizia Pfisterová-
Náplast: Detoxikační náplast „Forest Sap Patch"

Energy – Fytominerál 100 ml
-Energy group a.s.-

 

Zdroj : www.udzoudyho.cz/prodejna/clanky/arni-detoxikace-odkyseleni.html

 

—————

Zpět