kombinace kávy a mléka nepůsobí příznivě

06.11.2013 21:35

kombinace  kávy  a  mléka  nepůsobí  příznivě

 

Bohužel kombinace kávy a mléka nepůsobí příznivě na naše orgány. Působí na dvanácterník neboli duodenum, který si stáhne křečí svoje hladké svalstvo a tak začne vyřazovat z provozu slinivku břišní  a celý žlučník. Žlučník je vlastně skladiště žluči v našem organismu a uvolňuje žluč tehdy, když sníme něco tučného,aby tento tuk byl dostatečně emulgován.
      Jestliže nám žlučník řádně nefunguje, potom máme zaděláno na problémy. Snad největší problém je v tom, že se toto dozvídáme, až když je nám 70 let a v průběhu padesáti let jsme oblíbenou kávu s mlékem tak rádi popíjeli, protože nám to chutnalo. Křeče a bolesti  se potom za čas objevují i v oblasti bederní páteře, kdy nedostatek  žluči ve střevech způsobuje zácpu. Žluč, která se nedostane do dvanácterníku, se usazuje v bolesti nádržky žlučníku a tvoří se nejprve žlučový písek a později se mohou vytvářet i žlučové kameny. Z čínské medicíny se dozvídáme, že meridiánová spojnice nemocného žlučníku prochází všemi velkými klouby našeho organismu (kyčle, ramena, kolena) a způsobuje jejich bolesti. Chybějící slinivkové šťávy způsobují ve střevech nadýmání (meteorismus) . Vracející se reaktivované šťávy poškozují slinivku a tím vzniká cukrovka (diabetes mellitus), což ve své podstatě je nefunkční slinivka , kdy se netvoří v patřičném množství anebo vůbec hormon inzulin. Takto mimo jiné je i ochromena činnost sliznic v celém našem těle .
       Káva navíc obsahuje velké množství  kyseliny šťavelové a když ledviny tuto látku nestačí dostatečně rychle vylučovat prostřednictvím moči, potom se snadno tvoří močový písek z krystalů kyseliny šťavelové, později se vytvářejí močové kameny. Je –li v organismu přítomno velké množství kyseliny šťavelově, ta se přes tlusté střevo vstřebává do těla a usazuje se do svalů a dochází tak k nemalým bolestem (vnímaným zejména v noci) -- jak v oblasti páteře, tak i v oblasti velkých kloubů. Tímto způsobem vzniká i podobné onemocnění jako je dna!  Pokud tedy myslíte na své zdraví, popíjejte raději  svoje kafíčko bez mléka!

                                                                    Primář MUDr. Jan Miklánek

 

—————

Zpět