Milí přátelé, - 14.8.2013

15.08.2013 23:02

Milí přátelé,

v úvodu se omlouvám za svou roztržitost, která občasně způsobuje nezařazení některé z předpokládaných příloh. Tentokrát to odnesla příloha s astrologickým textem od astroložky Petry Nel. Ale, tento týden, kterého se to týká, stále ještě probíhá,tak tuto přílohu zasílám dnes, dodatečně. Takže dnes je tento článek od Petry Nel zařazen jako první.

Dále pak Vám zasílám článek na téma výzvy ke společné, jednorázové meditaci a to na podporu energií Portálu míru, který se otevírá 25.8. Další podrobnosti naleznete v přiloženém článku "Aktivace Portálu míru 25. srpna 2013". A také se můžete podívat na propagační krátké video (3 minuty).


Také posílám odkaz na nové video s překladem zpráv od Bashara. Toto video má název Bashar - RFRKTHRM Civilizace a Černá díra. Trvá 4 minuty a je, jako vždy, s titulky.

Další článek se zabývá emocemi a jejich vlivem na zdraví a kvalitu života a pochopitelně nabízí řešení. A to řešení velmi jednoduché, pomocí vibrací námi "vyluzovaných" jednoduchých zvuků. Článek jehož autorkou je kartářka Naveena má název "Uvolňujme emoce, které nám způsobují nemoce aneb terapie vlastními vibracemi".

Téma Peníze: Všichni máme na mysli při rozvoji našich životů také otázku dostatku peněz. Řešíme různé přístupy, ale i hledáme různé vnitřní bloky, které na stav naší finanční hojnosti mají větší či menší (negativní) vliv. Tyto články s ryze duchovní tématikou jsou jistě důležité, rozšiřují obzor vnímání, při aplikaci některých postupů dochází k uvolnění některých stavů apod. atd. Nicméně, neméně důležité může být se seznámit s tím, jak uvažuje, jak žije, jaký má přístup k životu, k sobě někdo, kdo je "nezřízeně" bohatý, kdo prakticky vždy realizuje to, co si naplánuje, zamýšlí. Proto Vám dnes zasílám tři takové články. Ten první má název "Inventura podle Zuckerberga: Proč cítíme závist, úzkost a strach ze životní šance?" Druhý: "Miliardářem i bez vzdělání" a pojednává o Richardu Bransonovi a ten třetí: ". "Sieboldův rozdělovník: Kam vlastně mířím?".

Dále pak posílám pro příjemný poslech a pro zklidnění mysli krásnou buddhistickou mantru "Namó Tassá" (Úcta Osvobozenému), kterou můžete poslouchat až 30 minut (nebo i déle).  Je to základní modlitba vipassánového buddhismu v jazyce pálí a znamená to:

Úcta Osvobozenému
Vznešenému
Sebou samým Probuzenému
K Buddhovi kráčíme pod ochranou
K Buddhově nauce kráčíme pod ochranou
K Buddhově společenství kráčíme pod ochranou

A na závěr Vám, spíše na víkend, posílám něco o delfínech. Film. Dokonce jak se uvádí nejlepší dokumentární film r. 2009. Doporučuji se na to podívat a možná i pak vyslat ze svých srdcí energii na pomoc delfínům a všem těm, kteří se jejich ochraně, zvl. v dané oblasti věnují.
Film sleduje tým aktivistů, filmařů a potápěčů, kteří se vydali na tajnou misi, jejímž cílem bylo proniknout do skryté zátoky v japonském Taiji a odhalit její hrozivé tajemství. Využívali při tom speciální techniky, včetně skrytých mikrofonů a kamer ve falešných kamenech, a díky tomu odhalili, jak děsivě tato malá přímořská vesnice přispívá k obrovským ekologickým zločinům, jenž se dějí celosvětově.

The Cove - Zátoka, CZ titulky Dokumentární, USA 2009, 92 min


Přeji všem krásný zbytek týdne a skvělý víkend
Láďa

 

 

Horoskop na období od 12.8.2013 do 18.8.2013
RADOSTNÉ TVOŘENÍ.


Slunce v týdnu 12.- 17. 8. je bez dlouhodobějších a výraznějších aspektů. To může předznamenávat čistý vliv Lví energie, která má vést k pocitu: jsem si vědom své tvořivé síly. „Já si život tvořím.“ Zároveň to ale může znamenat, že se nebude vědět, jak využít tento potenciál, jak ho zapojit do života. Tím se velmi lehce můžete vzdát své síly a odvahy. Přichází pochybnosti. Sice si tvoříte život, ale přitom si váš osud dělá, co chce, ať se vám to líbí nebo ne. A to příliš nepotvrzuje, že jste tvořiteli. Ano, někdy naše životy vypadají jako tragikomedie. Dívejte se na život jako na hru a začnete si volit, do jaké role vstoupíte, a na jakou hru přistoupíte s druhými. A jestli vás ta hra přitahuje a nebo ne.

Tím se stáváte tvořiteli – volba. To je jediné, co můžete ovlivnit. A když dostanete odvahu a podíváte se do svého nitra a do svého neprojeveného světa, pochopíte, že svůj „osud“ jste si opravdu vytvořili. Dostanete do světla své nevědomé programy a odmítané prožitky. Jen tak se můžete stát vědomými tvořiteli. Váš život odráží pravdu vašeho srdce. To, co žijete, je vaše vnitřní přesvědčení.

13.- 18.8. se Merkur ve Lvu dostává do harmonického aspektu s Uranem, mysl je otevřená a připravena k rozšířenému vědomí, nové inspiraci a novým projektům. Snadněji opustíte staré formy postojů a přesvědčení. Snadněji uděláte změny a hodně věcí vám dojde do spojitostí. Přichází pochopení, díky otevřené mysli a komunikaci.

Stále působí Uran v kvadratuře s Jupiterem (do 15.9.). To symbolizuje neochotu vzdát se něčeho ze své osobní svobody v zájmu růstu s druhými. Vzdor je nejčastějším projevem této kvadratury, kdy se zastaví tok energie. Když zastavíte vývoj, bude vám způsobeno, že nastanou nečekané události, které vás „uvrhnou“ do situací, které vás dostanou k potřebnému rozhýbání růstu, byť ne podle vašich představ. Vývoj bude dosažen, ať chcete nebo nechcete: buď pozitivními příležitostmi, když jste otevření a nebo bolestivými, když odmítáte či jste ve vzdoru pohnout se z místa.

Je ideální doba k tvorbě nových projektů, a když budete otevření a v důvěře, přijdou k vám lidé, které budete potřebovat ke své spolupráci. Ten, kdo je ve vzdoru, ve skutečnosti nevěří Životu a je především v pýše.

Jupiter v harmonickém aspektu na Dračí hlavu ve Štíru (do 8.9.) symbolizuje, že cesta je otevírána, podporována, a pokud máte odvahu vstoupit do proměny, nebe se spojí, aby vám bylo pomoženo.

Vyšlete světelné signály, zapalte v sobě své lampy, aby poslové světla k vám mohli přijít – vás podpořit. Neviditelný svět si nevšímá temnoty nebo mdlých tvorů. Chcete-li upoutat jejich pozornost, musíte rozsvítit své lampy.

Přeji vám dostatek laskavosti k sobě samým a k druhým.

 

Nel

 

Tento text je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně zdroje a aktivního odkazu

www.astrologiepetranel.cz

 

 

Aktivace Portálu míru 25. srpna 2013

 25. srpna se otevře velmi důležitý portál, který přinese silný příliv Světla do konfliktních situací na povrchu planety.

 

 
 


V tento den znovu dojde k další velké sextilové astrologické konfiguraci tohoto léta, podobně jako 29. července.

 

Tato konfigurace bude mnohem silnější než předchozí sextil, neboť k velkému sextilu Měsíce, Jupitera, Slunce/Merkura, Saturna, Pluta a Neptuna se 25. srpna přiřadí ještě velký přechod Pluta, Uranu, Merkuru a Venuše.

Proto aktivace Portálu míru nabídne jedinečnou příležitost transformovat napětí čtverce Uran/Pluto (v ten den posíleným velkým přechodem Jupitera a Venuše) harmonizujícími důsledky velkého sextilu.To znamená, že všechny hluboce zakořeněné konflikty na povrchu planety se konečně mohou začít rozpouštět, pokud klíčové množství 144 000 lidí bude tento portál aktivovat.

Proto je třeba tuto informaci šířit! Potřebujeme takové množství lidí, aby bylo daného počtu dosaženo! Dejte tuto zprávu na své weby. Bylo vědecky dokázáno, že meditace má kladný efekt na lidskou společnost, takže každý z vás, kdo se zůčastníte, můžete zachraňovat lidské životy.

Aktivaci budeme provádět 25. 8. v 11 hodin 11 minut  Káhirského času, to je 11:11 ve střední Evropě, 10:11 v UK, 5:11 EDT, 4:11 CDT, 3:11 MDT, 2:11 PDT.

 

Pokyny:

1. Uvolněte tělo i mysl sledováním dechu po několik minut

2. Vizualizujte sloup elektrického modrého Světla vycházejícího z centrálního galaktického slunce a jdoucího dolů přes vaše tělo

3. Vizualizujte, jak toto Světlo prochází skrz vaše srdce a pak rukama přímo do konfliktu v Sýrii, egyptského liberalizačního procesu, vězeňských táborů v Severní Koreji, a dalších nevyřešených situací na planetě, a jak je toto Světlo naplňuje a vytlačuje temnotu, která tam je.

4. Požádejte Bohyni (božské ženství), aby procházela vaším tělem

5. Požádejte Bohyni o vedení energií míru a harmonie do všech nevyřešených situací a všem, kdo se jich účastní. Dovolte, aby energie proudila skrz vaše srdce a pak rukama do těchto situací po několik následujících minut.

 

Bohyně žádá mír a svobodu a proto mír a svoboda nastane.

 

Zdroj: www.2012portal.blogspot.com

 

 

 

Uvolňujme emoce, které nám způsobují nemoce aneb

terapie vlastními vibracemi

 

Každého z nás ovládají čas od času emoce, city, pocity. Někdy méně – to máme pocit, že vše je pod naší kontrolou a někdy více, což nám může působit skryté problémky a problémy.

 

Pozitivní emoce nás mohou povznášet, dodávat pozitivní energii, chuť žít a prožívat události a hledět optimisticky do budoucnosti. Energie negativních emocí, pokud ji nedostaneme ven a zůstává uvnitř nás, se stává spouštěčem pochodů v našem těle, které nepotřebujeme. Například zablokuje svalstvo, zúží cévy, změní chemické a elektrické procesy v těle a podobně. Nejvíce omezující, škodlivou a ničící emocionální energií je přemíra strachu. Emoce strachu je dle tradiční čínské medicíny přiřazena k párovému orgánu ledvinám. Každý má strach a v určité minimální míře je tato emoce pro tělo žádoucí, startuje pud sebezáchovy a určuje hranice našeho jednání a chování. Jakmile začíná tato emoce strachu narůstat, ovládá stále více naši mysl i tělo a ve svých důsledcích je velmi zničující. Přemíra strachu a strachování oslabuje naše ledviny, působí bolesti ve spodní části zad, roztřesenost a bolesti kolen, slabost kostí a jiné neduhy. Strach umí přeprogramovat mysl zcela zničujícím způsobem, každá myšlenka plná strachu dokáže jako magnet přitahovat odpovídající zničující a negativní situace, které jakoby potvrdí směr žití a tím samozřejmě posílí nastoupený pesimismus a ztěžuje návrat k normálu. 


Svou podstatou přemíra strachování způsobuje nemoci a je neslučitelná se zdravým životem a je v rozporu s vyšší duchovní rovinou.

 

Když vypukla velká epidemie moru, potkal jeden mnich Smrt. S velkým účastenstvím s ostatními se jí zeptal: "Kolik lidí zabiješ?" 

Smrt odpověděla: "Tentokrát pět tisíc." 

Uběhl rok a mnich a smrt se znovu potkali. Mnich si vyčítavě povzdechl: "Ale zemřelo jich padesát tisíc!" "Správně," odpověděla Smrt, "ale jen pět tisíc jich zemřelo na mor, ostatní ze strachu před ním..."

 

Emoce můžeme ventilovat různými způsoby, od nejjednodušší komunikace, přes tzv. "rozchození" problémů až po nepříliš časté ničitelské aktivity (rozbíjení nádobí apod.)

My se teď naučíme, jak ventilovat emoce pomocí vlastního hlasu a to intonací samohlásek. Tím dochází k rozvibrování částí našeho těla a k uvolňování stresu a vyhánění škodící energie emocí.

 

Ááá... křičte tuto samohlásku, když potřebujete uvolnit zlost, když vám někdo pořádně leze na nervy…při vyslovování dochází k rezonanci srdce, hrudníku a plic. Toto cvičení vám pomůže být otevřenější. Je také nazývána samohláskou uspokojení.

Ééé... tato samohláska pomáhá zbavit se stresu,uvolňuje hrdlo, celou oblast krku.

Ííí... při aplikaci této samohlásky se snažíme na něco usilovně vzpomenout, působí na temeno hlavy, spánky, oči a nosní dutiny. Povzbuzuje imunitní systém a říká se jí také "zvuková káva"

Óóó... tato samohláska se používá, když máme z něčeho strach, obavu, pomáhá uvolňovat břišní oblast,vnitřní orgány a bránici. Pomáhá zvládat šok a také přijmout změnu.

Úúú... touto samohláskou vyjadřujeme pocit zoufalství, když nevíme kudy kam. A jejím vykřičením můžeme tyto pocity ventilovat, napomáhá odblokovat bederní páteř, kříž a pohlavní orgány.

 

Tuto terapii vibracemi vlastního hlasu můžeme provozovat u hučící vody – moře, vodopádu, splavu, jako bychom chtěli překřičet ten obrovský hluk vody, navíc voda negativní emoce rozředí a odplaví pryč. Taktéž můžeme tuto terapii zkoušet v lomech, na širém poli a to nejlépe ve větru, snažit se překonat zvukovou překážku. Doma není vhodné prostředí i přes případné tolerantní sousedy… negativní energie by zůstávaly v bytě a mohly by ulpívat na ostatních členech domácnosti.

Na závěr nezapomeňte:

„Na počátku disharmonie roztáčící spirálu potíží jsou negativní emoce a naše postoje se promítají a ovlivňují řadu věcí, včetně našeho zdraví..."

 

S přáním krásného podzimu

Naveena
holešovská kartářka

 

Zdroj: https://www.moje-pravdy.cz/

 

 

"Inventura podle Zuckerberga:
Proč cítíme závist, úzkost a strach ze životní šance?"

 

Tento článek nemá rozdělit děti a rodiče. Má obě strany donutit k zamyšlení…

 

·         „Rodiče dokážou dítě spolehlivě připravit na to, aby obstálo před 30 lety.“ Richard Branson
 

·         „Mnoho rodičů neví, co je iPod a iPad, nechápe back-up, píše na psacím stroji a volá pevnou linkou. Je na čase, aby děti začaly vychovávat své rodiče.“ Warren Buffett

 

·         „I chudým rodičům může vyrůst miliardář, když ho nebudou učit své nevíře.“ John D. Rockefeller

 

 
 

 

 

To jsou Zuckerbergovi, rok 2000. Nahoře táta Ed, po pravici máma Karen, jediný syn Mark a tři jeho sestry Arielle, Donna a Randi. Markovi je 16 let, je studentem Phillips Exeter Academy a má již registrován první patent: hudební program Synapse Media Player podle nejčastěji přehrávané hudby nabízí uživateli jiné písně z jeho oblíbeného žánru. Referenční technologii dnes používá i YouTube. „Rodiče mi říkali: Jsi šikovný, oslavíme to, ale pak se běž učit, ať je z tebe něco pořádného. Opět jsme se hádali.“

 

Že Mark je talent na počítače, bylo patrné v 10 letech. Na Vánoce chtěl knihu C++ for Dummies od Stephena R. Davise. Ve věku, kdy si děti na počítači hrají, programoval. Rodině vytvořil vlastní sociální síť Zucknet (spojení Zuckerberg a Net), která rodičům – otec zubař, matka psychiatrička – umožnila chatovat s dětmi z ordinace. Ani pak se rodiče nedovtípili. Řídili se podle okolí a tradic, vedli syna především k židovské víře a snažili se zaplašit jeho zakletí ve hmatatelném programovatelném světě, v ateismu.

 

„Každé dítě je unikátní umělec. To jen rodiče z něj dělají řadového praktika.“ Pablo Picasso

 

Zlom nastal ve 13 letech, kdy Mark pod pohrůžkou vyhození počítače do popelnice musel podstoupit bar micva, židovský náboženský obřad, kterým se z chlapce stává nábožensky vyzrálý muž, přijímající odpovědnost za dodržování přikázání zvaných micvot. V modlitebním plášti talitu četl Tóru, ale hlavou mu běžely jiné pochody: „Děti jsou při narození tabula rasa. Tento nepopsaný list popisují rodiče podle toho, čemu oni věří a co sami umí. Děti jim bezmezně věří, co je správné a co špatné. Přebírají hodnotící systém svých rodičů, stávají se jejich kopií. Musejí, nemají jinou možnost. Poslouchají-li, jsou chváleny. Snaží-li se děti být své, jsou trestány. Brzy pochopí, že chvála hřeje a trest bolí. Ze strachu před trestem začnou stát o pochvalu. Nechtějí slyšet „Styď se“, protože pak mají pocit, že nejsou dost dobré. V dětech je rozvíjen strach z neúspěchu. Celé dětství je založeno na strachu. Pak se děti naučí vyhnout trestu tak, že začnou snižovat úspěch jiných, pomlouvat, zesměšňovat, žalovat na ně. Tak se i ve škole vychovávají žalobníčci a závistivci. To je důvod, proč se 99 % lidí domnívá, že když pomluví jiné, bude na tom lépe. Proto 99 % lidí hledá chyby jen u jiných a jen výjimečné procento se nebojí riskovat, odejít z jistoty a třeba podnikat. Lidé nemají strach ze smrti, ale ze života. Nevěří si. Cítí se neúspěšně, ještě než to zkusí.“

 

Richard Branson a Ingvar Kamprad byli dyslektici. Oba byli ve škole za méněcenné, Bransona chtěli dokonce vsadit do ústavu pro slaboduché. Školu vzdali kolem 14 let. Dnes oba „loseři“ jsou miliardáři: Branson má 155 miliard Kč, Kamprad 950 miliard.

 

Po vzoru Billa Gatese se rozhodl z Harvardu odejít také Zuckerberg. Doma nastala válka. Oba rodiče absolvovali univerzitu a o to víc křičeli:  „Zkazíš si život. Nic z tebe nebude. Co si ostatní pomyslí? Uděláš nám ostudu.“ Mark v té chvíli riskoval nejen budoucnost, ale i své nejbližší. Jenže věřil si, čím více mu jiní nevěřili. Nakonec ho podpořil otec. Vzpomněl si na rok 1997, kdy Markovi bylo 13. „Tehdy jsem měl možnost postgraduálního studia při lékařské fakultě a přivedl jsem Marka na výběrový předmět Informatika a počítače. Lektor říká: Pane Zuckerbergu, do třídy nesmíte s dětmi. A já: Jenže studentem bude můj syn!“ říká Ed Zuckerberg. Dnes se prý propadá hanbou. „Při výchově jsme v dítěti viděli své zrcadlo a napravovali vlastní neuspokojené ambice. Programujeme dětem život podle sebe, i když to nemusí být život, který děti chtějí žít. Když se mě dnes lidé ptají, jak jsem vychoval génia, odpovídám: „Nevěřil jsem mu. Ale nechal jsem ho jít po své cestě. Já znal jinou, která k úspěchu v počítačích nevedla.“

 

 
 

 

 

 

Za motivující nevíru (jaký paradox) Mark přepsal na otce 2 miliony akcií Facebooku. Ten na ně nesáhl, nepovažuje je za své. Dál vede zubařskou praxi, už 35. sezonu. Ordinaci má v domě, kde vyrostl ještě Mark. Stojí v Dobbs Ferry a je tam stále stejný nábytek, malá kuchyně a jediný závan luxusu – domácí kino s velkou televizí. Všichni v rodině pracují. Sestra Arielle je produktovou manažerkou v marketingové firmě, Donna píše gastronomický blog a Randi po mateřské chystá TV show. „Neignorují mě. Naopak můj úspěch je probudil. Chtějí to dokázat také. Věří si. Jako by ani nebyly vychované našimi rodiči…“ rýpe Mark, který rodičům ukázal hloupé předsudky na Silvestra 1999. Ed s Karen se báli příchodu roku 2000. Slyšeli, že změna první číslovky zaviní globální kolaps digitálních sítí a konec světa. Mark o půlnoci vypnul pojistky v celém domě a rodiče na názorném příkladu ilustrovali, že náboženství nelže a proroctví se naplnilo.

 

Přestože je ateista, jedno Markovi víra dala. Při jedné páteční návštěvě židovského bratrstva Alpha Epsilon Pi poznal jistou Priscillu Chan, Číňanku žijící v Bostonu. Kvůli ní se od roku 2010 učil čínsky. Loni se vzali. Nedávno rodiče šokoval jiným osobním rozhodnutím – přestupem mezi vegetariány.Jediné zvíře, které sním, bude to, které sám zabiju,“ říká s úsměvem. Snaží se být svůj. Překonal to, čemu se říká výchova.

 

 

Podle Zuckerberga by se lidé měli zamyslet nad svými strachy a kde k nim přišli. Jak jste vnímali jedničkáře? Jak se vaši rodiče bavili o bohatších známých, o jejich nové televizi, autě, chatě? Nezapomeňte, každý se narodil jako čistý list… “Své děti určitě budu vychovávat tak, aby ctily úspěch jiných, protože se jím mohou inspirovat. Chci, aby byly vděčné, že žijí v nejlepší možné době, kdy není mor, život netrvá jen 30 let a celý svět obletí za 1 den. Nikdy neměl člověk tolik času jako nyní. Může zbohatnout napříč planetou, i v Číně už tolerují podnikání. Nikdy nebyla lepší doba na zbohatnutí bez ohledu na vzdělání, sociální původ a národnost. Každý to může dokázat, pokud si provede vnitřní inventuru a zbaví se všech přítěží, kterými ho vybavili v dětství.“

 

Proč vás někdy ovládá nejistota, strach z neúspěchu, úzkost ze životní příležitosti? Proč se náhle bojíte rozhodnout a udělat krok, na který jste čekali a věříte mu? 28letý Zuckerberg, jehož investiční majetek je 12,6 miliardy dolarů, zanechal na Facebooku memento. Kdykoli vložíte do komentáře @[4:0] a odkliknete, bude s Vámi.

 

Petr Casanova

 

Zdroj: https://www.firstclass.cz/zivoty-bohatych/inventura-podle-zuckerberga-proc-citime-zavist-uzkost-a-strach-ze-zivotni-sance/

 

 

 

Miliardářem i bez vzdělání. Proč k bohatství vede jednoduchost?

 

Jak je možné, že mnozí miliardáři dosáhli bohatství se základním vzděláním? Jak to, že naopak někteří vysokoškoláci skončili na sociální podpoře? Do jaké míry je červený diplom zárukou úspěchu a zbohatnutí?

 

·         Ivo Lukačovič nedokončil ČVUT a nepostavil žádný dům. Ale postavil Seznam.cz, jednoduchý internetový vyhledávač s tržbami 2,8 miliardy Kč za rok 2012.

·         Bill Gates nezvládl Harvard, ale žádný absolvent Harvardu není bohatší než on.

·         Mark Zuckerberg, který zběhl z Harvardu, je natolik zámožný, že se v 28 letech vzdal poloviny svého majetku ve prospěch charity.

·         Quentin Tarantino nemá maturitu. Místo ve škole studoval po videopůjčovnách. Získal přehled o filmech a představu, jaký žánr chybí. Film s přeházeným dějem Pulp Fiction mu vynesl 90 milionů dolarů.

·         Steve Jobs opustil univerzitu v prvním semestru. „Ovce v davu nevynikne,“ řekl a vrhl se na dokončení firmy, kterou započal již v 16 letech v garáži svých rodičů.

 

Je nesporné, že mnohé profese se neobejdou bez absolvování vysoké školy nebo odborného vzdělání. Rozšířený rozhled a analytické přemýšlení může prospět. Ale žádný dekret není samospásný. Naopak, lidé, kteří se nenaučili věci komplikovat, mohou dosáhnout na bohatství jednoduchostí, která se na žádné škole nevyučuje.

 

 

„Jednoduchost je nekonečná dokonalost. Dokonalost je nekonečná jednoduchost.“
                                                                                                                           Leonardo da Vinci

 

Kdyby vzdělání rozhodovalo, následující dva miliardáři neměli ničeho dosáhnout. Byli to outsideři, neschopní se učit. Ne vlastní vinou.

 

Dyslexie. Vývojová porucha čtení, která se projevuje nesnázemi při učení. Zatímco mnozí školáci mají tzv. fotografickou paměť, dyslektik se nemůže „biflovat“. Není schopen zapamatované obrazy srozumitelně pojmenovat. Mizerně se soustředící Ingvar Kamprad nazval svou firmu IKEA proto, že si spolehlivě pamatoval jen své jméno, město a kraj, kde se narodil. Z jejich začátečních písmen sestavil zkratku.

 

Richard Branson je nositelem Řádu britského impéria, má přes 150 firem, 5000 zaměstnanců a 155 miliard Kč v investičním majetku, podniká výlety do kosmu, a přitom jako dyslektik špatně čte, má problémy s vyjadřováním a „odmala nechápu svět. Připadá mi komplikovaný, tak jsem si vytvořil svůj vlastní, zjednodušený.“

 

Není génius. Nemá mozek plný pouček, používá selský rozum. Jeho plány nejsou složité, o to rychleji se plní. Nevystudoval obchod, ale jako samouk objevil základ efektivního byznysu. Totiž že nejkratší spojnicí mezi dvěma body je přímka.

 

„Život je jednoduchý a komplikuje se jen tím, že na komplikovanosti sami trváme.“                                                                                                                                      Konfucius

 

Richard Branson prožil do patnácti let utrpení. Nedokázal se učit, při předmětech jako matematika měl v hlavě prázdno. Spolužáci i učitelé se mu posmívali, že při čtení slabikuje jako prvňáček a ještě zaměňuje písmena. Bez chyby nezopakoval dlouhou větu. Nenaučil se báseň. „Zažil jsem tolik ponížení a urážek, až jsem si uvědomil, jak děti dokážou být kruté. Na žádnou další školu jsem nešel, rodiče ze mě byli bezradní. Mně se konečně ulevilo. Náhle jsem nemusel dělat, co chtějí jiní, ale co chci sám. Jako bych dostal křídla,“ vzpomíná Brit vyznamenaný titulem Sir. Podobný pocit mají lidé, kteří shodí břemeno dlouholetého špatného zaměstnání.

 

A jak začal podnikat outsider Branson? Budete se divit, jednoduše. „Šel jsem mezi lidi a zeptal jsem se, co je zajímá a co jim chybí. A tak jsem začal vydávat časopis o vietnamské válce. Poté za mnou přišel spolužák Mike Oldfield a posteskl si, že mu nikde nechtějí vydat desku. Zorganizoval jsem jeho koncert pro pár lidí a oni řekli: Ano, hraje fakt super. A tak jsem založil nahrávací studio, kde po Mikeovi hráli Sex Pistols nebo Rolling Stones. Na základě mých dotazů a zjištěné poptávky vznikly noční kluby, prodával jsem colu, svatební šaty, mobily, knihy, komiksy, kreditní karty, založil si leteckou, vlakovou i vesmírnou dopravu, a to nechápu rozdíl mezi hrubým a čistým příjmem. Netrápím se tím. Na řešení komplikovaností mám lidi.“

 

Jsou dva typy lidí s mindráky. Jedni mají nataženou ruku. Spoléhají se na pomoc jiných. Státu, rodiny, charitativních organizací. Sami nevyvíjejí snahu. Druzí se snaží o to více. Chtějí se vyrovnat „normálním“. Smazat handicap a předčit je. Jejich mindrák je jim požehnáním. Bez něj by možná o úspěch tolik neusilovali.

 

„Není nic těžšího než vyjádřit významnou myšlenku tak, aby jí každý rozuměl.“

                                                                                                Arthur Schopenhauer

 

Bransonův inteligenční kvocient je 92. Jeho podnikání se rozvíjí prostě. „Nesedím za stolem, jsem mezi lidmi a vyptávám se. Co opravdu chtějí, a to jim dám. Moje reklamy musí být tak jednoduché, abych je pochopil já sám. Když je pochopím já, pochopí je každý. Nikdo nechce složitá řešení.“ John Lennon, hudebník-samouk, hrál akordy jen třemi prsty. Jeho písně jsou jednoduché a může si je drnkat na kytaře kdokoli doma nebo u ohně. Píseň Yesterday je dokonce proti všem zásadám sedmitaktová. Na konzervatoře by ho za to hnali.

 

Branson svou firmu nazval Virgin. V překladu „panna“. Nepolíbený vzděláním.

 

„V dlouhodobém horizontu jsme všichni mrtví.“

                                                           Lord Keynes

 

Na Bransonově podnikání je zajímavé, že věnuje dlouhé období pečlivé přípravě. Ale dlouhodobě neplánuje. Žije teď a tady. Díky tomu je vysoce efektivní. „Jsou dva druhy problémů. Řešitelné a neřešitelné. Má-li problém řešení, nemá smysl se kvůli němu trápit. Nemá-li řešení, je to zbytečné dvojnásob,“ říká. „Moje výhoda: Neumím udržet otázku v hlavě. Hned na ni hledám odpověď. Buď ji najdu, nebo nenajdu. Ale mám jasno. Jdu stále za svým cílem. Žasnu nad lidmi, kteří nečinně sedí, nadávají a nekonají: Jako kdyby byl odstartován závod, oni zůstali zakleknutí v blocích a nadávali, že nejsou první. Sen o úspěchu je jen jedna polovina. Druhou polovinou je uskutečnění. Snílci zapomínají vykročit. To je na mě komplikované na to, abych to pochopil,“ usmívá se. „Typickým projevem polovičatosti jsou pomluvy a závist. Ti lidé mají sen, ale to je vše. Známý mi řekl: Tobě se to žije, když jsi tak bohatý. Optal jsem se: A už jsi pro své bohatství něco udělal? Ne, samozřejmě.“

 

Bransonův velký přítel, také Angličan a nositel šlechtického titulu, fotbalista David Beckham, jednou trefně poznamenal: „Jak mám kopnout penaltu na mistrovství světa, to mi nejvíce radí ti lidé, kteří nikdy penaltu na mistrovství světa nekopali.“

 

„Pouze ti, kteří si naivně mysleli, že dokážou změnit svět, ho opravdu dokázali změnit.“

                                                                                                                                 Steve Jobs

 

Školy nepochybně chybují, když nás učí, že genialita je o kvantitě. O tom vědět co nejvíce. Naopak, genialita se projeví jednoduchostí. Komplikované řešení vymyslí každý. Jednoduché jen génius. „Přesvědčil jsem se, že se lidé rozhodují podle toho, co je pro ně jednodušší. Já jsem zásadně podnikal podle toho, co lidem chybí. Jsou lidé, kteří podnikají v přesycených oborech. Pak mají dvě možnosti uspět. 1. Utéci konkurenci tím, že zdvojnásobí úsilí, aby ji předběhli, tedy zdvojnásobí i počet chyb, které je rychleji navedou na jinou cestu k cíli. 2. Následovat úspěšné.“

 

Richard Branson s nikým příliš nesoupeří. I když podniká v oborech, kde podnikají jiní, on podniká jinak.Hledám mezery, které lidem pomohou. Nic víc.“ Vymyslí směr a další postup již deleguje, přenese na jiné. „Čím méně problémů mám, tím jasnější mám hlavu.“ V Bransonově případě zbývá více kapacity mozku na užívání. Až z toho tuhne krev v žilách. Brit se pokusil o nejrychlejší přeplavbu Atlantiku ve člunu, který se daleko od pobřeží potopil. Poté málem tragédií skončil jeho pokus přeletět oceán balónem. Jeho přítel, dobrodruh Steve Fossett, se v 63 letech zabil při pádu letadla v Nevadské poušti. „Nežiji proto, abych nevyužil všechny možnosti života. Možná zemřu dříve, ale být pasivní, zemřel bych zaživa. Dyslexie je mým motorem. V mládí jsem se chtěl vyrovnat jiným. Dnes chci být lepší než jiní. Vím, že cokoli si mozek umí představit, to existuje. Představivost je víc než vědomosti. Pak už jen najít cestu k realizaci. Spojit dva body. A nejkratší je přímka bez oklik.“

 

Kuriózní je chvíle, kdy se 62letý sir Branson setká s bývalými spolužáky. „Nejméně toho dosáhli paradoxně ti posměváčci. Tím, že se soustředili na druhé, zapomněli pracovat na sobě. Dnes mi závidí a dvojnásobně mi nemohou přijít na jméno. Věří tomu, že problém spočívá v druhých lidech. Nebo v osudu. Že se zkrátka nenarodili na správné planetě a není jim dáno. Dává jim to pocit, že jednají správně a sami nemusejí nic měnit. Kdyby novorozenec nemusel nic měnit, čím by byl dnes?“

 

Petr Casanova, Katarina Clark

 

Zdroj: https://www.firstclass.cz/mysleni-bohatych/miliardarem-i-bez-vzdelani-proc-k-bohatstvi-vede-jednoduchost/

 

 

 

 

Sieboldův rozdělovník: Kam vlastně mířím?

 

 

Před týdnem jsme publikovali Rockefellerovu hádanku, která učí bohaté fixovat úspěch a hledat k němu cesty přes zdánlivě negativní pojmy. Nyní si dovoluji na víkend přinést test Steva Siebolda. 48letý bývalý atlet se zabývá rozdíly v přemýšlení bohatých a tzv. chudých. Zjistil, že tajemství zbohatnutí není v kapitálu ani vzdělání, ale v myšlení.

 

Jak myslím, tím jsem – říká. „Abych zbohatl, musím se jako bohatý především naučit myslet. Každý může dosáhnout téhož cíle, pokud jde po stejné cestě. A pak ho může dosáhnout i opakovaně, tedy i když o majetek bez vlastní viny přijde,“ tvrdí Siebold.

 

Protože 1 % světové populace ovládá 97 procent majetku, zjednodušeně rozlišuje 99% část (chudé, průměrné) a 1% (bohaté). 55 rozdílů si, prosím, prostudujte a najděte své rezervy. Až 55x zaškrtnete tučně vyznačenou zásadu, získáváte mozek úspěšných…

 

O PENĚZÍCH

 

99 % vidí v penězích starosti.

 

1 % vidí v penězích své sny.

 

99 % věří, že peníze jsou negativní.

 

1 % věří, že peníze jsou pozitivní.

 

99 % věří, že peníze se vydělají prací.

 

1 % věří, že peníze se vydělají myšlením.

 

99 % se bojí nedostatku peněz.

 

1 % přemýšlí, jak vydělat více peněz.

 

99 % proto přemýšlí o utrácení.

 

1 % přemýšlí o investování.

 

99 % se zaměřuje na aktivity, které přinášejí potěšení.

 

1 % se zaměřuje na aktivity, které přinášejí peníze.

 

99 % vidí peníze jako omezený zdroj.

 

1 % vidí peníze jako nekonečný zdroj.

 

99 % věří, že peníze mění člověka.

 

1 % věří, že peníze odhalují člověka.

 

99 % vidí peníze jako zbraň.

 

1 % vidí peníze jako nástroj.

 

99 % popírají důležitost peněz.

 

1 % věří, že peníze jsou rozhodující součástí života.

 

99 % vidí v penězích nepřítele.

 

1 % vidí v penězích přítele.

 

99 % věří, že peníze jsou o postavení.

 

1 % věří, že peníze jsou o svobodě.

 

99 % se domnívá, že bohatí lidé jsou workholici.

 

1 % ví, že milionáři mají spoustu času na zábavu.

 

99 % cítí v penězích stres.

 

1 % v nich cítí stav mysli.

 

O BOHATÝCH

 

99 % věří, že stát se bohatým je výsada vyvolených.

 

1 % věří, že stát se bohatým je právo každého.

 

99 % věří, že vybudovat bohatství je sólová záležitost.

 

1 % věří, že vybudovat bohatství je týmová záležitost.

 

99 % věří, že bohatí lidé jsou povrchní.

 

1 % věří, že bohatí lidé jsou strategičtí.

 

99 % si myslí, že bohatí lidé jsou vychytralejší.

 

1 % věří, že bohatí lidé jsou důvtipnější.

 

99 % považuje bohaté lidi za nemilosrdné.

 

1 % je považuje za velkorysé.

 

99 % věří, že bohatí zbohatli nefér.

 

1 % ví, že zbohatli tvrdou prací.

 

99 % se domnívá, že jim něco schází.

 

1 % ví, že jejích víra je onen rozdíl.

 

99 % si myslí, že má špatný osud.

 

1 % ví, že má všechno, co je potřeba ke zbohatnutí.

 

99 % věří, že zaměstnání jim dá jistotu.

 

1 % ví, že neexistuje nic takového jako jistota.

 

99 % se domnívá, že je něco divného na tom, že malá skupina lidí ovládá tolik peněz.

 

1 % je otevřeno masám, aby je následovaly.

 

99 % se domnívá, že je mazané být cynický.

 

1 % ví, že je moudré být optimistický.

 

99 % se domnívá, že bohatí nejsou duchovně založeni.

 

1 % ví, že bohatí patří převážně k nejduchovněji založeným lidem ve společnosti.

 

99 % si myslí, že bohatí jsou posedlí penězi.

 

1 % ví, že bohatí jsou posedlí úspěchem.

 

99 % věří, že bohatí by měli podporovat chudé.

 

1 % věří v soběstačnost.

 

99 % vidí bohaté jako utlačovatele.

 

1 % je vidí jako osvoboditele.

 

99 % věří, že stát se bohatým je mimo jejich vliv.

 

1 % ví, že zbohatnutí je v jejich moci.

 

O PŘÍSTUPU

 

99 % věří, že je někdo přijde zachránit.

 

1 % vědí, že nikdo jiný nepřijde.

 

99 % čeká na loď, která si pro ně přijede.

 

1 % si postaví svou vlastní loď.

 

99 % věří, že zaměstnání je nejjistější forma výdělku.

 

1 % věří, že podávání výjimečných výkonů je nejjistější cesta k výdělku.

 

99 % věří, že nejsou hodni velkého bohatství.

 

1 % věří, že si zaslouží být bohatí.

 

99 % věří ve finanční nedostatek.

 

1 % věří ve finanční hojnost.

 

99 % se domnívá, že čím více peněz budete vydělávat, tím více se budete stresovat a mít starostí.

 

1 % věří, že čím více peněz budete vydělávat, tím méně se budete stresovat a mít starostí.

 

99 % se domnívá, že jejich myšlení nesouvisí se stavem majetku.

 

1 % ví, že myšlení je katalyzátorem plánovaných výsledků.

 

99 % očekává štěstěnu, ale nemůže uvěřit v její příchod.

 

1 % ji očekává a diví se, kde se tak dlouho toulala.

 

99 % se paktuje s kýmkoli.

 

1% si pečlivě monitoruje, s kým se spojí.

 

99 % si klade ležérní cíle s vágními termíny.

 

1 % má přesně definované cíle a deadliny ve stylu „uděláš, nebo zemřeš!“

 

99 % pracuje tak málo, jak je možné.

 

1 % pracuje tak chytře, jak je možné.

 

99 % je plachých a vystrašených.

 

1 % je agresivních a odvážných.

 

99 % musí být zevnějšku motivováno, aby vydělalo peníze.

 

1 % se umí motivovat samo.

 

99 % věří, že je peníze udělají šťastným.

 

1 % ví, že peníze se štěstím nesouvisejí.

 

99 % věří, že peníze vytvářejí korupci.

 

1 % věří, že nedostatek peněz vytváří korupci.

 

99 % tvrdí, že ctižádostivost je hřích.

 

1 % věří, že je to ctnost.

 

99 % se zaměřuje na peníze pouze tehdy, když je potřebují.

 

1 % se zaměřuje na peníze neustále.

 

O HODNOTÁCH

 

99 % věří, že kdo zbohatne, přijde o přátele.

 

1 % věří, že s bohatstvím se rozšíří síť přátel.

 

99 % věří, že bohatství vytvoří nefunkční rodinné vztahy.

 

1 % věří, že nedostatek bohatství vytváří nefunkční rodinné vztahy.

 

99 % věří, že na zbohatnutí se oddělává zdraví.

 

1 % ví, že zbohatnutí je učiní zdravějšími.

 

99 % učí své děti, jak v dnešním světě přežít.

 

1 % učí děti, jak v něm zbohatnout.

 

99 % učí své děti, jak ušetřit peníze.

 

1 % je učí, jak peníze investovat.

 

99 % učí své děti, jak být šťastný s tím, co již mám.

 

1 % učí své děti, jak si jít za svými sny.

 

99 % bagatelizuje před dětmi důležitost peněz.

 

1 % učí své děti důležitosti peněz.

 

99 % nevěří v osobní rozvoj bez pomoci cizí osoby.

 

1 % věří, že právě to je tajemství zbohatnutí.

 

 

Petr Casanova s využitím Steva Siebolda

 

Zdroj: https://www.firstclass.cz/mysleni-bohatych/siebolduv-rozdelovnik-kam-vlastne-mirim/

 

 

—————

Zpět