Milí přátelé - 18.4.2013

22.04.2013 18:28

 

Milí přátelé,

týden co týden, v poslední době Vám posílám různá moudrá sdělení Kryona a mnozí se ptají, Kdo je to Kryon? V některém channelingu i Kryon sám na to odpověděl. Nicméně, také na tuto otázku a další aspekty s tím související odpověděl Kryon na podkladě předkládaných otázek, které lidé zasílají na adresu webu Lee Carolla. Takže jako první přílohu posílám několik takových otázek, které Kryon lidem zodpověděl na téma "Kryon".  A myslím, že i díky tomu dobře pochopíte, proč Kryonovy channelingy, resp. jeho různá sdělení, jsou taková jaká jsou, proč jsou často "až tolik technická", proč nejsou jen tzv. "duchovní".
Je dobré pochopit, že Duch naplňuje a oživuje energie a že pro různé energie a jejich systémy atd.platí jisté zákonitosti. Že to je také o fyzice. Život je Jednotou fyziky a Ducha. A my potřebujeme poznávat nejen principy a zákonitosti duchovní, ale i ty ryze fyzikální, aby nám to vše správně fungovalo.

A nejde, pokud jde o tyto otázky a odopvědi o ojedinělou skutečnost. Kryon odpověděl na desítky, spíše stovky otázek, k různým tématům a oblastem života, které lidé zaslali. A všechny tyto otázky i odpbvědi Kryona jsou přístupné, zdarma, na webu Leeho. Postupně budeme různé skupiny Otázek a Odpovědí posílat, zveřejňovat.

A následuje krásné až poetické povídání, zamyšlení, spíše jen pro pro ženy, ale s trochou snahy si to muži mohou "upravit" na téma "Chceš-li změnit svět, miluj muže" Opravdu krásné sdělení. Avšak autor je více méně anonymní, jde o překlad, překladatelka je známá.

Jako další uvádím hezké zamyšlení Jennifer Hoffman s názvem  "Cena za přesvědčení a náklady spojené s předsudky". Je to de facto o omezujících předsudcích a myšlenkách, které jsme si v životě nasbírali a vytvořili a o tom, že za jejich "užívání" platíme vysokou cenu.

Doporučuji také shlédnout krásně udělaný videoklip na téma strach s názvem "Dare" - "Odvaž se" , Trvá jen 1,5 minuty, ale na této malé ploše řekne, v doprovodu krásné hudby, vlastně vše.

A také posílám jednu opravdu perličku. Nedávno se podařilo rozluštit proroctví jihosibiřského kmene Ege´gafů a dle něj, svět teprve vznikne !! A tak nějak z druhé strany, jiným pohledem, nahlíží na vývoj života na Zemi. Krátký článek má název "Podle sibiřského kalendáře se neodvratně blíží začátek světa". Nicméně jistou zajímavostí je, že jejich "začátek" se dost významně shoduje s předpoklady astrologů o ukončení této krizové, transformační fáze, kterou datují asi do období kolem roku 2022, nebo také i s predikcí, kterou ve svém poselství prostřednictvím Michelle Manders vyjádřil Mistr Kuthumi.

Týden je už sice rozběhnutý, ale astrologické aspekty týdne jsou zajímavé, tak posílám dodatečně astro zamyšlení od astroložky Petry Nel na tento týden..

A na závěr. Jistě pečujete o své peníze. Jistě jste asi také před nedávnem zaznamenali jisté "hektičtější" dění na Kypru, ohledně peněz. A zcela jistě byste se měli přečíst necelé 2 stránky této přílohy s názvem "Komu patří peníze v bance". Je dobré rozumět i být informován.

Přeji krásný zbytek týdne a účastníkům ve Skokovech pak úspěšný seminář

Láďa

 

 

 

 

O KRYONOVI

Lee Caroll

 

 

Kdo je Kryon?

 

Otázka: Drahý Lee, řekl jsi, že "Kryon" je jméno pro podpůrnou skupinu Země, která je přes fyziku. Je to tvoje organizace nebo někoho jiného? Pokud ano, tak koho? Je to pro mě velmi důležité.

 

Toto je Kryonova odpověď, když byl dotázán: "Kdo jsi?" Říká, že všechny svaté entity mají specializaci. Vaše je v tom, že přijdete na planetu jako je Země a žijete reinkarnované životy, čímž napomáháte velkolepému Vesmírnému záměru. Kryon nikdy nebyl člověk a nikdy nebude. Jeho specializace je pomáhat s fyzikální podporou kolem vás.

 

Jak jste změnili vědomí planety, Kryon přišel se svou fyzikální skupinou a posunul magnetickou mřížku, aby ji vyrovnal s novými atributy vašeho vědomí. Tento posun magnetismu byl dokonce potvrzen na CNN... Takže to nemá nic společného se mnou (říká Lee Carroll). Je to Kryonova odpověď na Kryonovu otázku.

 

Přeložila Satu Satu

 

 

Vzestoupený Mistr?

 

Otázka: Drahý Kryone, jsi členem Vzestoupených Průvodců spolu se Saint Germainem, Kuthumim, Hilarionem, Maitreyou, Gabrielem a mnoha dalšími, které známe tady na Zemi? Jsi Vzestoupený Mistr, Kryone?

 

Odpověď: Ne. Jsem služebník lidstva v jeho cestě za vytvořením pokoje na Zemi a zvýšením vibrací planety. Vážím si všech Vzestoupených Mistrů, neboť i oni mají specializaci, se kterou vám pomáhají. Pracuji s nimi se všemi, zvláště se Saint Germainem. Můj interdimenzionální protějšek je Metatron. Často spolu pracujeme na záležitostech fyziky vaší planety. Všichni ostatní Mistři jsou zpět na Zemi v určité formě energetické práce v této době vaší historie. Všichni se vrátili a pracují s vámi denně.

 

Přeložila Satu Satu

 

 

Kryonovy atributy

 

Otázka: Drahý Kryone: Mé otázky jsou: (1) Měl jsi dětství? (2) Procházel jsi procesem učení, abys získal znalosti, které máš? (3) Procházel jsi dospíváním tak, jako my v naší dimenzi? Také se vyvíjíš a učíš?


Odpověď: Ne, ne a ne. Dovolte mi, abych popsal něco nepopsatelného. Moje atributy jsou shodné s vámi. Když nejste na planetě Zemi, jste součástí toho, co nazýváte Bohem. Nebyl zde žádný začátek. Není zde žádná minulost ani budoucnost. Proto je naše esence věčná a zároveň nová. Lekce, které se nyní učíte jsou účelným procesem, který není „andělskou výukou“. Je to pro váš 4D Vesmír ve vaší 4D časové linii. Barevné prýmky, které nesete coby andělské bytosti, jsou jako ocenění za službu a máte jich tisíce. Jsou o ocenění a vyjádření, ne o učení. Všichni máme stejnou informaci a vždy jsme měli. Je kompletní a je o všem-co-je. Jsme naplněni moudrostí celku a všemi zkušenostmi tohoto celku. Pokud jedna entita získá nové uvědomění, získáme jej všichni. Věř tomu či ne, jsi toho součástí! Nepamatuješ si to? (Kryonův vtip.) Samozřejmě, že ne. Dualita, kterou jsi akceptoval kvůli svému úkolu na Zemi, to před tebou kompletně skryla. 

 

Jste rodina. Jste Bůh. Jste věční.

 

Přeložila Marie Kuchařová
 

 

Kryonova existence

 

Otázka: Drahý Kryone, stále zápasím s tou velikou částí sebe, která nevěří, že existuješ. Jak překročím tuto bariéru? Jak mohu konečně opravdu začít jednat v harmonii s mým úplným já? Cítím se zaseknutý a jen mě to děsí, když čtu o naléhavosti odejít z ohrady.  

Odpověď: Drahý, nikdy jsi ani neměl věřit, že existuji. To není mým učením. O čem tato lekce opravdu je – to je, abys uvěřil, že TY existuješ! Jsi opravdu částí Boha? Opravdu můžeš změnit věci kolem sebe? Je to, co vám říkáme o vašem vztahu s Vesmírem správně?

   
To jsou hluboké otázky lidstva – nikoli Kryonova existence. Takže se ponoř do sebe a začni sám sobě klást otázky o sobě. Co ti tvůj „střed“ říká? Je to o vítězství nad dualitou… pojmenoval jsi to: ta část tebe, která pochybuje, že se můžeš zharmonizovat sám se sebou.


Požehnaní jsou Lidé, kteří chápou, že když začnou cestu sebe-objevení, pak jim budou zodpovězeny nejzásadnější otázky o Bohu. Je to hluboké studium a mělo by začít čistým záměrem.  

"Bože, prosím, řekni mi, co potřebuji vědět.“ Toto je nejvíce ceněná životní otázka. 

 

Přeložila Marie Kuchařová

 

 

Co dělá Kryon?

 

Otázka: Drahý Kryone: Když jsem nebyl tady, viděl jsem někdy Kryona? Co děláš, když nepomáháš tvořit proces, který právě probíhá na Zemi?

 

Odpověď: (a) Už  jsi mě někdy viděl? Ano. Znáš mne dobře a vidíš mne pokaždé, když se navracíš z planety. Běžíš uličkou lásky a objetí od energií z Gaii a těch jako jsem já, kteří jsou součástí tvé podporující rodiny. Proto se mohu tolika z vás zdát známý. 

 

(b) Co budu dělat, když vám nebudu pomáhat? To se nikdy nestane, protože druh věcí, které děláme společně, je procesem neustálého budování vědomí multiverz. Přemýšlej o tom jako o kruhu lásky, který nikdy nekončí… party, kterou všichni milujeme a užíváme si, že na ní můžeme být. 

 

Přeložila Marie Kuchařová

 

 

48 kroků k Osvícení

 

Otázka: Drahý Kryone, četl jsem na jiném webu, že Kryonovy bylo uloženo předat lidstvu 48 kroků (naučit je těmto krokům). Na těch stránkách je pochopitelně nutné zaplatit hodně peněz za každý z těchto kroků. Připomíná mi to některé další stránky, kde používají stejnou techniku. Mají 101 věcí, které se máš naučit a za každou platíš. A samozřejmě v obou případech nesmíš říct nikomu jinému o krocích, které ses naučil, protože by to už dál nebyl byznys.

Chtěl bych vědět, jestli má Kryon pro lidstvo 48 kroků. Pokud ano, proč za ně máme platit? 

 

Odpověď: Drahý, v průběhu 16 let jsem vám předával poselství prostřednictvím svého Partnera [Leea], a nikdy jsem vám nepředával 48stupňovou sérii. Naopak, mnohokrát jsem vám předal opačnou zprávu – že neexistuje žádná obecná cesta k Osvícení. U každého zveřejněného poselství můžeš vidět, že je zdarma touto cestou [internet].

 

Cesta k Vzestupu a Osvícení redukuje vše na jediný krok – otevřít dveře s čistým záměrem a začíst svůj vlastní komplexní proces. Je to vnitřní cesta, která je pro každého jedinečná a často vyplněná lekcemi a zdánlivým procesem krok-za-krokem, který je pro každého člověka také unikátní. Jste lineární a učíte se v přímé linii a proto tolik z vás chce vědět, jak tato linie vypadá. Ale tento proces je specifický stejně jako člověk, kterému náleží. Proto nemůžeme vydat obecné kroky k Osvícení. Jsou inspirovány a vytvářeny na základě minulých životů i současných činů každého člověka na jeho či její vlastní cestě – právě teď.

 

 Jediná cena za tuto znalost je lidský čas a čistý záměr získat a pochopit to a potom tomu dát ve svém životě význam takového stupně, abyste byli schopni započít tento proces. Mějte se na pozoru před těmi, kdo zadržují zásadní informace, poskytují je za peníze a říkají vám, že jsou pro vás příliš božské, abyste s nimi mohli zacházet, případně že potřebujete členství v jejich komunitě, abyste nalezli Boha. Protože toto není cesta k Duchu. (Ve smyslu „Bůh“, pozn.př.)

 

 Výměna energie ve vašem ekonomickém prostředí je vhodná barterovou dohodou (něco za něco). Můžete obdržet produkt, který byl vyroben s láskou, či určitý druh tréninku ve specifické ulehčující technice, nebo možná obdržíte specifické lineární pokyny, jak pomáhat druhým i sobě pomocí specifických výzev. To vše je ve vaší kultuře vhodné, protože to reprezentuje energii za energii a také poskytuje systémovou rovnováhu ve vaší ekonomii (kde každý vyhrává tím, že dostane, co potřebuje). Ale zásadní spirituální informace náleží každému člověku na planetě a jsou zdarma. Požehnaná je Lidská bytost, která chápe, že tyto informace jsou v ní a vždy byla. Jediná věc, kterou je potřeba udělat, je otevřít knihu života a znalost Mistrů je jim k dispozici, když řeknou: „Drahý Bože, jsem připraven. Řekni mi, co potřebuji vědět.“  Tehdy vás zaplaví andělé a umyjí vaše nohy. (Metafora, kterou Kryon často používá – pozn.př.)

 

Přeložila Marie Kuchařová

 

 

 

Kryonovo jméno

 

Otázka: Drahý Kryone: Jaký je smysl či význam tvého jména – Kryon?

 

Odpověď: Je těžké to vysvětlit. Je to zvuk uvnitř vaší energie a obsahuje v sobě poselství. Ten zvuk slyší podobně všichni lidé, má smysl pro buněčnou strukturu všech. Není to ani mé skutečné jméno, ale je jediné, které je použitelné ve vaší 4D.

 
Význam? Je to jméno skupiny podporující Zemi, jejíž význam je také ukrytý v tomto zvuku a ten je spojený s účelem této skupiny. Takže uvnitř tohoto jména je probíhající komunikace, ale s několika 4D rozpory. 

 

 

Otázka: Ahoj, já jsem Monika z Argentiny a nevím, jak vyslovovat „Kryon“. Ve španělštinu říkám „Kreeon“ a nejsem si jistá, zda je má výslovnost správná. Děkuji.  


Odpověď (od Leeho): Moniko, děkuji ti za tuto otázku. Nejsi sama, kdo říká „Kreeon" – všichni Francouzi to vyslovují stejně! V Americe je toto jméno vyslovováno jako Cry-ahn (čti Krájon – „r“ není tak chrčivé jako v češtině, „á“ je polodlouhé a „o“ neznělé – pozn. př.), ale vážně si nemyslím, že by v tom byl příliš velký rozdíl. Kryon říká, že je to „zvuk ve vzduchu“ a že má něco společného s energií kolem nás. Nicméně jsem také objevil, že i jiné výslovnosti mají velmi dobrou energii. Naši francouzsky hovořící přátelé to po léta vyslovovali jako „Kreeon" a dokonce jej i jinak psali (Kryeon). Takže toto jméno vyslovuj jakkoli chceš a věz, že je to tvůj záměr, který je ctěn a ne to, jak vyslovuješ jméno. 

 

Překlad Marie Kuchařová

 

 

Kryonovi channeleři

 

Otázka: Jsem si jistý, že se na první otázku ptá každý šarlatán, ale zeptám se i tak. V roce 1990 jsem v naší spirituální skupině channeloval entitu, která sebe nazývala Kryon. V té době jsem o něm ještě neslyšel. Viděl jsem sám sebe skrze něco, co jsem si vyložil  jako „skleněné dveře“.  V té době jsem nevěděl nic o mřížce. Krátce jsem přijal informaci - když jeden z členů skupiny hledal osobní informaci, dala energie jasně najevo, že otázky musí být všeobecné povahy. Bylo to v jihozápadní Alabamě. Tuto entitu jsem už nikdy nechanneloval. Obdržel jsem informace od dalších channelů, ale už ne od Kryona. Co to bylo za channeling? Jaký byl jeho význam? 


Odpověď: Právě jsi potvrdil platnost své vlastní zkušenosti! Nikdy dřív jsi neslyšel o mé energii a přesto jsi ji pojmenoval správně. Také jsi nevěděl o mřížce, ale přesto jsi jí „viděl“. Bylo to skutečné? Ano. Byl to Kryon? Ano.

 
Každý může příležitostně „vplout“ do Kryonovy energie a my vás v tom povzbuzujeme. To je to, co se ti stalo. Milujeme, když se to stane a vážíme si času, který s námi strávíte. Chováme v srdci chvíle, kdy se to stane a znovu vám říkáme, že je to potvrzení toho, že jste rodinou! Oslavujte, kdykoli se to stane.

  
Jste hluboce milováni. Není nic, co by říkalo, že entita Kryon (či kterákoli jiná), bude stále ve vaší energii, takže si nemyslete nic o tom, když se přesunete k dalším záležitostem. Stálých Kryonových channelerů je 9, jak jsem již uvedl v mých předchozích poselstvích. Je jeden fakt, který jsem nikdy nesdílel a ten vám pomůže ověřit platnost Kryonovy energie – porovnat ji s jinými, kteří říkají, že channelují Kryona. Pokud se setkáte s člověkem, který se nazývá Kryonovým channelerem (jedním z devíti), a chcete vědět, jestli je to pravda, pak vězte, že by tento člověk musel channelovat pouze Kryona! Pokud jsou příležitostně přítomné jiné entity, budou součástí Kryonova poselství.

 

 

Otázka:  Drahý Kryone, channelují v současné době Kryona nějaké ženy? Pokud ne, je pro to nějaký důvod?


Odpověď: Nejprve mi dovolte odpovědět doslovně. Poté vám dám odpověď v rámci pochopení záměru, se kterým byla otázka položena. Já jsem Kryon, část toho, co nazýváte Bohem - stejně jako vy. Moje služba je jiná než vaše, přesto mezi námi existuje spojení. Kterýkoli člověk může kdykoli channelovat mou energii. Vstoupí s tím, co nazýváte Vyšší Já a doplněk celého vašeho božství. Je k dispozici kdykoli bez potřeby jakéhokoli povolení. Jste rodina a říkám to více než 15 let. To tedy znamená, že desítky tisíc žen channelují Kryona každý den!  


K záměru vaší otázky – ve skutečnosti se ptáš, jestli je některá „rozpoznaná“ ženská Kryonova channelerka stejného typu jako můj partner (Lee). Odpověď zní ano. Některé z nich jsou součástí původních devíti,  o kterých jsem hovořil, ale nejsou ještě populární a některé nejsou součástí této devítky, ale otevřeně učí. Pokud si přejete vědět, kdo je „skutečný“ a kdo není, je to jednoduché. Hledejte stejnou energii, jakou vám předávám prostřednictvím svého partnera. Je nezaměnitelná. Také se dívejte na to, zda obsah poselství je v souladu s tím, co jsem vám již předal.

 

Neexistuje žádná preference v pohlaví, když dojde na lásku Boha.

 

Přeložila Marie Kuchařová

 

 

Kryonův příchod a odchod

 

Otázka: V jedné z Kryonových prvních knih se myslím říká, že jeho práce bude skončena v roce 2002. Kryon by měl odejít, ale ostatní s námi zůstanou a budou pomáhat. Je to stále pravda? Chtěla jsem se připojit ke Kryonově plavbě v roce 2003. Pracovala jsem na hlubokém očištění mých dluhů, aby se tento můj sen mohl uskutečnit. Cítila bych se velmi špatně, pokud bych zmeškala šanci vyskytovat se v přítomnosti jeho energie a slyšet ho hovořit. 


Odpověď: Jak jsme channelovali již téměř před rokem, Kryonova svita (doprovod), která měla na starosti změnu mřížky, odejde na konci roku 2002.  Energie „Já Jsem“ Kryon  zůstane do konce Lidstva. Říkali jsme vám v roce 1989, že tu vždy byl. Proto ti, kteří si myslí, že jsme přišli v roce 1989 by si měli položit otázku, jak by bylo možné, abychom „přišli“ v roce 1989, když jsme tu vždy byli? Odpověď je, že SKUPINA MĚNÍCÍ MŘÍŽKU přišla v roce 1989 a odejde v roce 2002. Poté, co byly spirituální aspekty mřížky v roce 2002 dokončeny, channelovali jsme také informaci, že Kryonova „skutečná“ práce začíná v roce pětky (2003). 

 

Přeložila Marie Kuchařová

 

 

Poznámka ke kopírování:

Původní zdroj: www.kryon.com  - Otázky a odpovědi (Q&A)

 

Překlad Marie Kuchařová a Satu Satu pro www.kryon.webnode.cz.

Jednotlivé otázky a odpovědi i celý text je možné použít za předpokladu, že zůstane zachován původní smysl a že bude připojena tato poznámka včetně aktivních zdrojů.

 

 

 

Cena za přesvědčení a náklady spojené s předsudky

Jennifer Hoffman

 

Každá myšlenka, slovo a čin odráží určité přesvědčení a se všemi jsou v našem životě spojené určité náklady. Pokud pohlédneme na svá přesvědčení a soudy, které na jejich základě vyvozujeme, z perspektivy toho, jak zvyšují nebo naopak omezují proudění energie v našem životě, můžeme se také podívat na svůj život z pohledu hodnot a toho, zda nevědomě si sami nenápadně neomezujeme proudění energie. Mluvíme-li o nákladech, ceně a hodnotě v souvislosti s penězi, musíme to aplikovat i na energii, protože právě prostřednictvím svých přesvědčení a svého úsudku ovládáme své energetické zdroje.

Během nedávné návštěvy na očním jsem si s laborantkou – poté, co zmínila, jak suché má ruce - povídala o prospěšných vlastnostech kokosového oleje. Bylo jasné, že ve svém životě není šťastná, že se životem těžko probíjí a cítí se velmi omezovaná. Během našeho rozhovoru použila  větu ,,Nemohu si to dovolit“ nejméně čtyřikrát. Mluvila o chronických plicních potížích své matky a připisovala to ,,pasivnímu kuřáctví“, ale já jsem měla pocit, že je za tím něco víc. Celý život strávený s pocitem omezování, pocitem, že se ,,dusíme“ a jsme blokováni, si vyžádá vysokou cenu – jestliže máte dojem, že nemáte dost prostoru se plně nadechnout (abyste byli sami sebou v plné míře), vaše tělo vám toto přesvědčení odzrcadlí. Pokusila jsem se jí tyto principy vysvětlit, ale věděla jsem, že ještě není připravena to slyšet. Její přesvědčení ohledně životních omezení a předsudky spojené s tím, co je či není možné,  v ní byly příliš pevně ukotveny, než aby připustila jiné možnosti. Snad jednoho dne připravena bude, ale toto ten den nebyl.

Přemýšlela jsem, v jakých dalších oblastech svého života  asi pokračuje v těchto zděděných vzorcích omezujících přesvědčení a předsudků, jimž se naučila od své rodiny. Taková přesvědčení jsou téměř vždy součástí naší genetické linie, věříme a myslíme tak, jak jsme se to naučili od svých rodičů, ale máme též příležitost to změnit. Naše touha po něčem jiném je následována myšlenkou, která buď omezuje vyjádření této touhy nebo zvyšuje naši schopnost přijímat dostatek energie  k jejímu posílení. Každým přesvědčením a úsudkem buď posilujeme svou radost nebo omezujeme její vyjádření, protože je to všechno záležitost proudění energie. Naše přesvědčení, zvláště ta spojená s rolí oběti, si mohou vyžádat vysokou cenu, když vytvoří  úsudek či spíše předsudek, který nás stojí naši radost, klid, lásku, vyrovnanost, bezpečí a pokrok.

Posuzování a předsudky  omezují proud energie k tomu, co posuzujeme, a jsou absolutními prohlášeními odrážejícími naše omezující přesvědčení. ,,Nemohu si to dovolit” odráží víru, že  si něco nezasloužíme. ,,To nemohu mít” odráží víru, že něčeho nejsme hodni. ,,To se mi nestane” odráží přesvědčení, že jsme bezmocní. A všechno dohromady to odráží mylnou představu, že  pro expanzi svého života musíme něco udělat. Je to klamné přesvědčení, protože naším úkolem je přijímat energii, a pak ji použít k tomu, abychom se stali tou nejsilnější verzí sebe sama a vytvořili tu realitu a svět, jež chceme.  Cokoliv, co si přejeme, je součástí našeho pole potenciálů, avšak musíme být ochotni přijímat energii, abychom to mohli stvořit, čehož nejsme schopni, pokud své schopnosti posuzujeme skrze filtr svých omezujících přesvědčení.

Jaká omezující přesvědčení máte, která vás udržují v realitě, jež je nešťastná, zmatená, nejistá a jíž chybí energie k expanzi? Připadáte si ve svém životě jako oběť? Jste schopni přijmout fakt, že jakékoliv omezení, jež zakoušíte, existuje jen proto, že v něj věříte a vytváříte ho? Jaká je cena za vaše přesvědčení, co se týče vaší radosti, klidu mysli, lásky a štěstí? Jaké náklady máte se svými předsudky a posuzováním s ohledem na proudění energie ve vašem životě?

Abyste energii udrželi v pohybu, musíte svá přesvědčení změnit a propustit své předsudky, zbavit se svého vědomí oběti a dodat si sílu uvědoměním, že v sobě máte sílu a moc získat cokoliv a všechno, co si přejete mít. Pak můžeme přijímat energii, již potřebujete k rozpínání svého života, aby odrážel touhu vašeho srdce  a mohl se stát vaším nebem na Zemi.

Copyright ©2013 Jennifer Hoffman & Enlightening Life OmniMedia, Inc.
https://enlighteninglife.com

(Reprodukce českého překladu v nezkrácené podobě je povolena pro jakékoliv médium, pokud je připojen aktivní odkaz na původní zdroj a tato poznámka - pro www.reiki-centrumpraha.cz přeložila Lucka K.) 15. 04. 2013

 

 

 

 

Horoskop na období od 15.4.2013 do 22.4.2013
SEMENA ŠTĚSTÍ
 

Slunce v Beranu a v konjunkci s Marsem symbolizuje odhodlání, bojovnost, energičnost a aktivitu. Je to dynamický čas plný činů, rychlosti, schopnosti prosadit se, jít si za svým a hodně toho vykonat. Je to aspekt pracovitosti, dobré fyzické kondice a odolnosti. Tím, že v pondělí 15. 4. Venuše přešla do znamení Býka, se právě více zdůrazňuje vliv Marse. Venuše přináší více potřeby pevnosti, stability a péče. Vztahy se zklidní a více se vyhledává bezpečí a trvalost.

Do 19. 4., kdy Slunce a Mars stojí v Beranu, ještě můžete využít ohnivou energii, která aktivuje, zapaluje nadšení, schopnost rozhodnout se a odvážně jednat.

20. 4. Slunce a Mars vstupuje do Býka a energie se změní na zemskou, přinese to více zklidnění, trpělivosti a potřeby zaměřit se na praktičnost a trvalost. Aby semínko, které se zasadilo v Beranu, mohlo vyrůst, potřebuje se trpělivost a péče. Mars – energie, vůle, čin dostává rozvahu, strategii a vytrvalost. Energie se zpomalí, zklidní a více se objeví uvážlivost, přesto velmi silná energie k naplnění a vybudování si jistoty a zaměření se na výsledek.

Pozitivní vliv Slunce a Marse využijte jak v Beranu, tak i v Býku do 24.4. Pak přijde zastavení. Proto vykonejte toho co nejvíce, protože nyní to jde s rychlostí, s nadšením a směřuje to k trvalému výsledku.

Merkur v Beranu v konjunkci s Uranem 15. – 23. 4. symbolizuje otevřenou mysl, která vede k novým intuitivním myšlenkám, nápadům, vizím, prozření a osvobození se od negativních myšlenek. Na druhé straně se objevuje nesoustředěnost a trochu zmatenost, protože Uran je symbolikou vyššího vědomí, která funguje jinak než „omezená“ lidská mysl. Mezi genialitou a šílenstvím je velmi malá hranice. Proto někdy můžete působit podivínsky, protože mysl vám bude fungovat jinak. Hlavně nebude fungovat paměť. Aby člověk mohl přijímat informace z vyššího vědomí, musí být prázdnou – čistou myslí, aby to mělo kam „přijít“.

Slunce, Mars a Venuše v harmonickém aspektu na Neptuna 19. – 28. 4. podporuje hloubku vnímání, intenzitu prožívání, produchovnění a možnost mystických zážitků s jednotou, s celistvostí.

 

Zdroj: https://www.astrologiepetranel.cz/

 

 

 

 

 

Chceš-li změnit svět, miluj muže

 

Chceš-li změnit svět, miluj muže; skutečně ho miluj
Vyber si toho, jehož duše jasně volá tvou; který tě vidí; který je dost statečný na to, aby se bál
Přijmi jeho ruku a veď ho jemně za krví svého srdce
Kde může ucítit tvé teplo a spočinout
a nechat svou tíhu shořet v tvých ohních
Pohlédni mu do očí, nahlédni hluboko dovnitř a uvidíš, co spícího, bdělého, ostýchavého či čekajícího se tam ukrývá
Pohlédni mu do očí a uvidíš v nich jeho otce, dědy a všechny ty války a šílenství, které vedly jejich duše v nějaké vzdálené zemi, vzdáleném čase
Pohlédni, bez souzení, na jejich bolesti, utrpení, muka a vinu
A nechej to vše odejít
Vciť se do bříměte jeho předků
A věz, že on v tobě hledá bezpečné útočiště
Nechej ho roztát ve svém neochvějném pohledu
A věz, že ty nemusíš zrcadlit ten hněv
Neboť máš dělohu, sladkou hlubokou bránu, která omývá a hojí staré rány

Chceš-li změnit svět, miluj muže, skutečně ho miluj
Seď před ním v plném majestátu svého ženství, v dechu své zranitelnosti
V hravosti své dětské nevinnosti, v hloubi své smrti
Kvetoucí pozvání, jemně ustupující a dovolující jeho síle muže
Aby předstoupila vpřed a vykročila směrem k tobě… a společně s tebou, tiše vědouce,      plula v lůně Země
A pokud couvne… a on couvne… uteče do své jeskyně…                                             Shromáždi kolem sebe své babičky… zachumlej se do jejich mouder
Naslouchej jejich jemnému šepotání, které zklidní tvé vystrašené dívčí srdce
A přiměje tě, aby ses ztišila… a trpělivě čekala na jeho návrat
Seď a zpívej u jeho dveří píseň rozpomínání, že zase znovu, smí být ukonejšen

Chceš-li změnit svět, miluj muže, skutečně ho miluj
Nesnaž se z něj vyloudit malého chlapce
Pomocí lsti, klamu, svádění a podvodu
Jen abys jej vlákala… do sítě destrukce
Kde vládne chaos a nenávist
Horší než jakákoli válka, kterou vedli jeho bratři
To není ženské, to je pomsta
Je to jed překroucených linií
Jed zneužívání po celé věky, znásilňování našeho světa
A to ženě nedává sílu, snižuje ji, když mu uřezává koule
A zabíjí nás to všechny
A ať už ho jeho matka držela, nebo to nedokázala
Nyní mu ukaž pravou matku
Drž ho, veď ho ve své ušlechtilé spanilosti a své hloubce
Doutnající v jádru Země
Netrestej ho za jeho zranění, o kterých se domníváš, že nenaplňují tvé potřeby nebo kritéria
Plač pro něj sladké řeky
Krvácej to vše zpátky domů

Chceš-li změnit svět, miluj muže, skutečně ho miluj
Miluj ho natolik, aby mohl být nahý a volný
Miluj ho natolik, aby tvé tělo a tvou duši otevřel cyklu zrození a smrti
A děkuj mu za příležitost
Když spolu tančíte divokými větry a tichými lesy
Měj odvahu být křehká a nechat ho pít z jemných okvětních lístků své bytosti
Dej mu pocítit, že tě může držet, zastávat se tě a chránit tě
Klesni mu do náruče a důvěřuj, že tě chytí
I když tě předtím tisíckrát pustili
Nauč jej, jak se odevzdat, tím, že se odevzdáš sama
A splyň se sladkou prázdnotou srdce tohoto světa

Chceš-li změnit svět, miluj muže, skutečně ho miluj
Povzbuzuj ho, nasycuj ho, dávej mu svolení, naslouchej mu, drž ho, léč ho
A na oplátku budeš vyživována, podporována a ochraňována
Silnými pažemi, jasnými myšlenkami a zaostřenými šípy
Neboť když jej necháš, může být vším, o čem sníš

Chceš-li milovat muže, miluj sebe sama, miluj svého otce
Miluj svého bratra, svého syna, svého bývalého partnera; od prvního chlapce, kterého jsi políbila,
Až po toho posledního, kterého jsi oplakala
Děkuj za dary; dar všeho, co se ti až po toto setkání podařilo rozplést
Dar muže, který stojí před tebou teď
A najdi v něm zárodek všeho, co je nové a zářící
Semínko, kterému můžete dávat vláhu
A nechat tak spolu vyrůst novému světu

~Anonym~

Translation © Petra Pejchalová, 2013

 

 

 

 

Komu patří peníze v bance?

Jan Dvořák

 

11. Duben, 2013

V půlce března jsem situaci na Kypru nazval “měnovou reformou”. Bylo to na základě prohlášení, že všechny vklady na Kypru budou podléhat dani, jejíž sazba bude odstupňována podle výše vkladu.

Od té doby se situace x-krát změnila a poslední verze mluví o tom, že záchranu problémové banky (tzv. „bail-in“) zaplatí mimo jiní vkladatelé s více než 100 tisíci euro na účtu. Právě proto, že vkladatelé přijdou o část vkladů a zbylá část jim bude vyměněna za akcie banky, označuje řada komentářů tento postup za krádež apod. Problém je v tom, že uložení peněz do banky se obecně nepovažuje za investici.

Pokud  se na “bail-in” podíváme z pohledu účetnictví, vypadá situace o něco jinak. Proto tipuji na jeho použití i v budoucnu. Pro vkladatele jde o klíčovou informaci.

 

Jak to tedy z pohledu účetnictví vypadá?

Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl.

Reálně člověk i vkladem do banky investovat – konkrétně půjčil bance peníze (i když smlouva nemluví o půjčce peněz bance, ale o vedení běžného čtu, termínovaného vkladu nebo jakéhokoliv bankovního produktu) a dostal za to úrok (nehodlám teď na tomto místě diskutovat o jeho výši). To, co klienti bank vidí svých na bankovních výpisech včetně úroků, není de facto to, kolik oni mají peněz uložených v bance, ale kolik jim banka dluží, tj. kolik jí půjčili.

„Bail-in“ je postup podobný postupu jako při bankrotu jakékoliv jiné firmy. V takovém případě věřitelé přicházejí o část svých pohledávek, případně je budou rekapitalizovat.

Investice vkladatelů na Kypru nevyšla a oni o část své investice přišli. Podle vyjádření šéfa UniCredit Bank by se tento princip měl používat i v případě dalších problémových bank. Toto vyjádření by si všichni vkladatelé měli zapsat za uši, o podobném principu se totiž mluví i v dalších zemích počínaje Spojenými státy či Kanadou a konče Velkou Británií.

Co se stane, když se najednou banka ocitá v problémech a není schopna plnit své závazky? Co se stane pak?  

Vkladatel nepřijde naštěstí o vše, určitou část mu v celé EU garantuje stát.

V rámci EU jsou garantovány vklady do výše 100 tisíc euro u každé banky. Stejný limit platí i pro vklady v České republice. V České republice je garantem Fond pojištění vkladů, který garantuje výplatu těchto pojištěných vkladů.  Upozorňuji však na skutečnost, že  případě, že se jedná o vklady vedené u poboček zahraničních bank, které působí na našem trhu (např. ZUNO, ING…) tak tyto vklady jsou pojištěny v zemi, kde má sídlo mateřská banka.

V současné době Fond pojištění vkladů disponuje zhruba 25 miliardami korun (cca 1% hodnoty pojištěných vkladů v České republice). Fond má ze zákona na zahájení výplaty pojištěných vkladů 20 pracovních dní od data vydání oznámení o platební neschopnosti. Zmiňovaných 25 miliard korun by v případě problémů větší banky nemuselo stačit. Proto v červnu 2012 preventivně schválila ČNB desetiletý dluhopisový program fondu v objemu 100 miliard korun. Minulý týden (konkrétně 5. dubna) oznámil Fond pojištění vkladů zahájení příprav zadávacího řízení na veřejnou zakázku na výběr poskytovatelů syndikovaného úvěru ve výši 100 miliard korun.

Co z toho pro vkladatele plyne?

Nenechat se vyšachovat.

Rozdělit finanční prostředky mezi více bank by proto mělo být samozřejmostí pro lidi, jejichž finanční prostředky jsou větší než 100 tisíc euro, nemluvě o tom, že ne všechna aktiva by měly být uloženy na bankovních účtech.

Z praktických důvodů bych totéž rozdělení bank doporučil i lidem, jejich prostředky ani zdaleka nedosahují částky 100 tisíc euro. Přece jenom i přes pojištění vkladů by se ke svým penězům nemuseli v případě velkých problémů nějaký čas dostat a likvidita je v dnešní době exekucí a podobných věcí klíčovou záležitostí.

https://proinvestory.cz/jaka-skutecna-pozice-bankovnich-vkladu

 

 

 

Komu patří peníze v bance?

Jan Dvořák

 

11. Duben, 2013

V půlce března jsem situaci na Kypru nazval “měnovou reformou”. Bylo to na základě prohlášení, že všechny vklady na Kypru budou podléhat dani, jejíž sazba bude odstupňována podle výše vkladu.

Od té doby se situace x-krát změnila a poslední verze mluví o tom, že záchranu problémové banky (tzv. „bail-in“) zaplatí mimo jiní vkladatelé s více než 100 tisíci euro na účtu. Právě proto, že vkladatelé přijdou o část vkladů a zbylá část jim bude vyměněna za akcie banky, označuje řada komentářů tento postup za krádež apod. Problém je v tom, že uložení peněz do banky se obecně nepovažuje za investici.

Pokud  se na “bail-in” podíváme z pohledu účetnictví, vypadá situace o něco jinak. Proto tipuji na jeho použití i v budoucnu. Pro vkladatele jde o klíčovou informaci.

 

Jak to tedy z pohledu účetnictví vypadá?

Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl.

Reálně člověk i vkladem do banky investovat – konkrétně půjčil bance peníze (i když smlouva nemluví o půjčce peněz bance, ale o vedení běžného čtu, termínovaného vkladu nebo jakéhokoliv bankovního produktu) a dostal za to úrok (nehodlám teď na tomto místě diskutovat o jeho výši). To, co klienti bank vidí svých na bankovních výpisech včetně úroků, není de facto to, kolik oni mají peněz uložených v bance, ale kolik jim banka dluží, tj. kolik jí půjčili.

„Bail-in“ je postup podobný postupu jako při bankrotu jakékoliv jiné firmy. V takovém případě věřitelé přicházejí o část svých pohledávek, případně je budou rekapitalizovat.

Investice vkladatelů na Kypru nevyšla a oni o část své investice přišli. Podle vyjádření šéfa UniCredit Bank by se tento princip měl používat i v případě dalších problémových bank. Toto vyjádření by si všichni vkladatelé měli zapsat za uši, o podobném principu se totiž mluví i v dalších zemích počínaje Spojenými státy či Kanadou a konče Velkou Británií.

Co se stane, když se najednou banka ocitá v problémech a není schopna plnit své závazky? Co se stane pak?  

Vkladatel nepřijde naštěstí o vše, určitou část mu v celé EU garantuje stát.

V rámci EU jsou garantovány vklady do výše 100 tisíc euro u každé banky. Stejný limit platí i pro vklady v České republice. V České republice je garantem Fond pojištění vkladů, který garantuje výplatu těchto pojištěných vkladů.  Upozorňuji však na skutečnost, že  případě, že se jedná o vklady vedené u poboček zahraničních bank, které působí na našem trhu (např. ZUNO, ING…) tak tyto vklady jsou pojištěny v zemi, kde má sídlo mateřská banka.

V současné době Fond pojištění vkladů disponuje zhruba 25 miliardami korun (cca 1% hodnoty pojištěných vkladů v České republice). Fond má ze zákona na zahájení výplaty pojištěných vkladů 20 pracovních dní od data vydání oznámení o platební neschopnosti. Zmiňovaných 25 miliard korun by v případě problémů větší banky nemuselo stačit. Proto v červnu 2012 preventivně schválila ČNB desetiletý dluhopisový program fondu v objemu 100 miliard korun. Minulý týden (konkrétně 5. dubna) oznámil Fond pojištění vkladů zahájení příprav zadávacího řízení na veřejnou zakázku na výběr poskytovatelů syndikovaného úvěru ve výši 100 miliard korun.

Co z toho pro vkladatele plyne?

Nenechat se vyšachovat.

Rozdělit finanční prostředky mezi více bank by proto mělo být samozřejmostí pro lidi, jejichž finanční prostředky jsou větší než 100 tisíc euro, nemluvě o tom, že ne všechna aktiva by měly být uloženy na bankovních účtech.

Z praktických důvodů bych totéž rozdělení bank doporučil i lidem, jejich prostředky ani zdaleka nedosahují částky 100 tisíc euro. Přece jenom i přes pojištění vkladů by se ke svým penězům nemuseli v případě velkých problémů nějaký čas dostat a likvidita je v dnešní době exekucí a podobných věcí klíčovou záležitostí.

https://proinvestory.cz/jaka-skutecna-pozice-bankovnich-vkladu

—————

Zpět