Milí přátelé, 21.6.2013

24.06.2013 11:10

Milí přátelé,

i v těchto krásně horkých dnech neuškodí trocha toho duchovního osvěžení... :-)

Dnes Vám posílám 4. díl Otázek a Odpovědí Kryona, jak je přijal od Kryona Lee Caroill. Jak již víte, jde o otázky, které Kryon dostává a na které časem lidem odpovídá, ovšem jen na tokové,které mají nějakou obecnější informaci, hodnotu. Ryze individuální nikoliv. Tentokrát se otázky týkají problematiky Vesmíru a Vesmírů vůbec, Plejáďanů a jejich role při "osévání" Země vč. i toho, zda se o nás dodnes zajímají, mimozemských bytostí tzv. E.T., souvislosti našich předzemských životů,  Vlivů Slunce na člověka i planetu, ale i fyzikálních vlastností světla,  nebo svobodné vůle.

Dále pak, těsně před Slunovratem, krátké poselství Árijů k současné době v němž Árijové akcentují význam vody pro očišťování planety o jednotlivců a připomínají poslední události, které se nejen u nás, ale i v okolní Evropě odehrály. Hovoří o změnách .

Další věc, sdělení z Centrálního Slunce od Apukhe také připomíná význam a vliv vody v současnosti ale také i prosbu a výzvu z Centrálního Slunce jakož i Matky Gai. Týká se to činnosti zařízení HAARP, kterým ti, zatím na druhé straně, manipulují počasím, ale i vyvolávají zemětřesení apod. A nevědí co dalšího tím způsobují. Více v tomto nedlouhém článku.

Pak tady mám opět významné téma, kterým je možnosti a prostředky léčení rakoviny, pochopitelně ne tím klasickým způsobem předepsaným farmaceuticko-medicinským komplexem, průmyslem.

A jelikož jsme již dlouho neměli žádný článek z oblíbené rubriky "z našeho dvorku", tak připojuji také jeden velmi zajímavý článek. Název je mírně pejorativní, "Carevna v Lochu, a dál?", ale jinak je to seriozní, krátký rozbor, přehled stavu politického, řídícího, systému v ČR, který se utvářel od listopadu 1989 až do dnešních dnů a který nyní zažívá opravdu výraznou krizi. Je dobré si ten nevelký, ale fakty naditý článek přečíst pro lepší porozumění toho, o co tu dnes vlastně jde. Je dobré být informován. Pod článkem, také najdete informaci o autorovi.

Přeji i nadále pohodové dny právě začínajícího léta
Láďa

 

 

Co je za Vesmírem?

 

Otázka: Drahý Kryone, co existuje za naším Vesmírem?

 

Odpověď: Abych mohl odpovědět na tvoji otázku, musím ji rozšířit. Tvoje otázka je lineární a Vesmír není. Předpokládáš za A) že Vesmír je jeden a tedy za B) musí být něco "za ním" v jednotném smyslu.

 

Váš Vesmír je součástí multiversa stvořených událostí, které existují simultánně v různých časoprostorech. Překrývají se velmi zajímavým způsobem a jednou za čas spolu koliduji a vytvoří tak událost typu "velkého třesku", který vytvoří další 4D Vesmír. Takže odpovím na tvoji otázku nejprve takto: Co je za vaším Vesmírem je to, co s ním interdimenzionálně koexistuje ve stejném prostoru.

 

Je to ale mnohem komplexnější než si myslíš, neboť je toho mnoho, co nejsi schopen vidět ve 4D. Přesto ses zeptal velmi dobrou 4D otázku o tom, co je ve skutečnosti za limity tvého 4D Vesmíru. Druhou odpověď asi nepochopíš: Co je za ním? Je to nekonečný prostor zdánlivě vypadající jako NIC, připravený pro další nové Vesmíry. Váš se zahýbá a překládá, takže ve skutečnosti není zas tak velký jak si myslíš, ale prostor kolem něj se rozkládá do nekonečna... bez omezení... bez konce... stejně jako vaše vlastní božskost. Váš lidský mozek zaznamenává věci, které nemají obsah a nezapadají do žádného šuplíku. Nemá obsah z vaší perspektivy vidění, ale ve "všem co je" je vždy něco přítomného-existujícího, i když se to může jevit jako pokračující "do nekonečna".

 

Přeložila Satu Satu

 

Plejáďané vs. ET's

 

Otázka: Vím, že Plejáďané měli co dočinění s naší DNA a s přidáním hvězdného sémě. Též je považuji za "obry", kteří se podle Bible spojovali s muži a ženami na Zemi. Říkáš, že jsme je potřebovali k našemu rozvoji, a já chci vědět proč? Jaký druh předků jsou? Pracují s námi stále?

 

Odpověď: Ano na všechno. Plejáďané, skupina z hvězdného systému Sedmi Sester byla potřeba k tomu, aby pozměnila vaši DNA, což se stalo relativně nedávno (před 200.000 lety). Lidstvo bylo ve fázi, kdy se začalo rozvíjet mnoho druhů humanoidních tvorů stejně jako se to děje se savci na Zemi.

 

První věc, kterou udělali, že zastavili rozvoj všech lidských větví, kromě jediné... té, která žije dnes. Za druhé pozměnili genetický kód lidí, kteří se měli stát hlavní rasou. Tato úprava způsobila, že genetický "otisk Boha" je v každém z vás, protože ten oni mají také.

 

Jejich systém není "lekce" jako vaše na Zemi a žijí život velmi jinak než vy. Vaše pozemská existence je o svobodné volbě a o tom, co uděláte s energií Gaii. Máte v této části galaxie misi a je velmi jiná než jejich. Věděli, co mají pro vás udělat, neboť jejich původ je božský a toto je část jejich existence a cíle. Je těžké vám to vysvětlit, protože vidíte všechno lidským vnímáním. Plejáďané nejsou jako vy, neboť vy žijete v podmínkách staré a nové energie, ve velmi mladém stádiu. Oni si už prošli svými testy a nyní slouží Vesmíru jinými způsoby... mimo jiné tím, že "osazují" další "Země".

 

Nicméně, přesto jsou též velmi stejní jako vy v mnoha směrech. Až se s nimi jednou setkáte, a věřte, že setkáte, nebuďte překvapeni, že budou vypadat velmi jako vy. A ano, stále je zajímá, co se děje na vaší planetě; ale nemají zájem zasahovat do vaší cesty. Budou k vám přistupovat v milujícím duchu.

 

Otázka: Kryone, zmínil jsi, že ET's (Zkratka pro různé mimozemské bytosti-z angl.)nás navštěvují, aby se od nás učili a protože se snaží duplikovat tu část svatosti, kterou nemají (a my máme). Řekl jsi, že stejně jako já mám jistotu, že jsem součást Boha, mnoho z těch ET's si jsou jisti, že oni nejsou součástí Boha. Jestliže naše zkušenost znamená dualitu - být božský, ale nevědět to, nebýt si toho vědom - jaká je jejich zkušenost? Jaké to je, vědět s jistotou, že nejsem součástí svatosti Boha? Jaký je jejich život? Znají radost a lásku? Mají intuici?

 

Odpověď: Nezlidšťujte je! Je čas, abyste změnili svoji perspektivu. Vaše představa, že vědí, že jsou bez božskosti není správná. Jediné, co vidí, je vaše moc, a udělají všechno proto, aby ji získali. Netuší, odkud tuto moc máte, nebo že to má něco společného se svatostí. Nemají žádný koncept o svatosti/Bohu a i kdybyste jim ho mohli vysvětlit, nerozuměli by tomu.

 

Mnoho ras ve Vesmíru je pouze biologických k vybalancování všeho. Mnoho z nich nemá "duši", nemá boží plán a nemá místo k vyrovnávání/balancování volbou "temna a světla". Lidé mají všechny tyto věci. Někteří z vás si budou myslet, že to není fér, nebo nemohou pochopit jak inteligence a intelekt může existovat bez boha. Může. A existuje; a když vás vidí, jsou v úžasu nad tím, jakou máte moc (něco, co ani vy sami nevíte a nevidíte na sobě!). Někteří ti tvorové mají mnohem vyšší techniku než vy, protože jsou mnohem starší.

 

Mají radost? Ano. Stejně tak se ale umí radovat i váš pes, že? Ale jeho radost není "radost Boží". Maji intuici? NE. Ale mají inteligenci a logiku, podobně jako hmyz. NEJSOU jako vy. A jsou nebezpeční, pokud je jednoduše pustíte do svého života. Ale nemohou vám ublížit, pokud se jim postavíte s vaší mentální silou.

 

Drazí, je čas, abyste pozměnili svoje omezené představy o vesmíru. Musí být všechno jako vy? Připusťte neuvěřitelnou rozmanitost života. Podívejte se, co je na Zemi. Je život všude na Zemi stejný? Přisuzujete stejné atributy hlodavci jako člověku? Ne. Každý má jiný účel na planetě. Dívejte se na Vesmír stejným způsobem. Je v týmu s životem, který existuje ve variantách, které si nedokážete představit. Ne všechny humanoidní bytosti mají intelekt, intuici, lásku. Jsou lokalizováni daleko od vás, abyste s nimi nemuseli přijít do styku a mohli se místo toho soustředit na "váš business" (který máte na Zemi).

 

 

Otázka: Kryone, mám poněkud bizarní otázku, kterou doufám, že mi pomůžeš osvětlit. Šamani z původních kultur světa (Afrika, Jižní Amerika a Mexiko) mluví o mimozemských plazích bytostech, které přišly na Zemi velmi dávno, aby samy unikly jiným tvorům, kteří je pronásledovali. Zjistili, že se mohou schovávat uvnitř lidských bytostí a vyhnout se odhalení bez vědomí většiny lidstva. Tento koncept mi nevadí, neboť jsme všichni jedno a nakonec část Boha. Zajímá mě ale, jestli jsou tyto šamanské příběhy založeny na pravdě a pokud ano, jsou tyto plazí bytosti náš strach, naše ego, nad kterým musíme zvítězit, abychom dosáhli osvícení?

 

Odpověď: Existuje mnoho příběhů v různých kulturách o válkách, bitvách, dobru a zlu, plazím (reptiliánském) počátku, a jak to všechno mohlo být. Takže vám poradím - běžte do sebe a zeptejte se sami sebe: Jak moc tato informace zapadá do scénáře láskou stvořeného člověka, který je božský a má v roli lásku, kterou má hrát ve Vesmíru? Napadlo vás někdy, že jste třeba byli na jiných planetách v minulých Vesmírech? Už jsme vám řekli, že lidé, kteří sem přišli (na Zemi) už toto mají za sebou z minulosti (život v dualitě) na jiných místech. Též jsme vám řekli, že všechny vaše duchovní záznamy jsou obsaženy ve vaší DNA. Což také znamená, že existuje jemná paměť, že jste byli jiné druhy tvorů, pokud se opravdu rozpomenete. Ale to není podstatné v tomto vašem životě na Zemi, je to jen "zbytková" energie, kterou jsou někteří příliš posedlí, tak, že o tom vytvořili učení založená na strachu. 

 

Přemýšlejte o tom, rodino: Vyvinuli jste se jako důsledek chyby… nebo boje mezi dobrými a zlými Bohy... nebo v důsledku kosmické války... nebo tajemných reptiliánů? Myslím, že vaše vlastní božskost má pro vás lepší příběh - o poctě, logice a božském záměru.

 

Překlad Satu Satu

 

 

Žili jsme v jiných vesmírech?

 

Otázka: Kryone, jsme-li věční, dělali jsme toto /žili život/ v jiných vesmírech? Budeme to dělat znovu? Bude to vždy náš cíl? Jsou někde jiní, kteří plní jiné úkoly? A jaký je smysl toho všeho? Proč to vůbec všechno děláme? Proč jednoduše "nejsme" /od slova "být"/ neboť to je naše přirozenost pro celou věčnost?

 

Odpověď: Ano, jsi v tom dobrý. Důvod? Tvoření nových vesmírů. Jak to funguje? Už jsme vám řekli, že to, co děláte, je velkolepé a děláte to s nadšením a pořád. Je těžké vám vysvětlit, co jste vytvořili v minulosti, když minulost neexistuje. Všechno zapadá do skládačky "teď", kdy konstantně tvoříte po eony, kterým vy říkáte čas. Požehnaný buď člověk, který připustí, že existuje víc než jen jeho realita, a který důvěřuje svému nitru.

 

Otázka: Drahý Kryone, nikdy jsem necítil moc souznění s organizovaným náboženstvím, přestože jsem vždy věřil v Boha. Několikrát jsem by zmaten tím, co jsem byl učen o Bohu, ale vždy jsem věřil ve svatého stvořitele. Četl jsem, že to, co děláme na naší planetě, vytváří startovní/počáteční bod energie Vesmíru, který se vytváří. Takže se ptám: Jsme-li věční, dělali jsme toto v jiných vesmírech? Budeme to dělat znovu? Bude to vždy náš cíl?

 

Odpověď: No tedy... moudrost a intuice člověka, který se začíná dostávat za závoj! Ano, dělali jste to minule a budete to dělat znovu. Je vás mnoho "v pravém křídle", kteří budou pokračovat a vracet se sem, až vaše populace dosáhne kritické hranice... a všichni z ní /z populace/ to už dělali. Snad bys mohl začít rozumět? Toto je to, co děláte! Toto je vaše specializace. Je to též "těžké zvedání závojů", o kterém jsme vám říkali, že děláte a vaše barvy /aurické/ o tom svědčí /indigo/. Důvod toho je nad lidské chápání, ale je to jedna z nejvelkolepějších věcí, která existuje v rozmezí, které nazýváš Bůh. Je to o integritě zvané stvoření, o životě obecně a o lásce Boží.

 

Takže... prostě jen "buďte" /od slova být/ a pokračujte v objevování své vlastní božskosti. A na každém kroku zůstávejte v integritě. Všechno, co děláte, nechť je "božské" neboli, buďte naprosto ztotožnění s vírou vašeho záměru. Podstata každého náboženského učení na planetě hlásá, abyste měli víru, že existuje "něco víc" /nad námi/. Učí, že existujete navěky... i po smrti... a že prostě jsou věci, které nejste schopni poznat v tomto životě. A řeknou vám, abyste se spoléhali na Boha. A to je i mé poselství.

 

Přeložila Satu Satu

 

 

Sluneční vlivy

 

Otázka: Nejdražší Kryone, 28. října 2003 byly obrovské erupce na Slunci, které vybuchly směrem k Zemi a menší následovaly 30. října. Pokud vím, předchází jim obvykle i zvýšené záření. Když jsem to poprvé uslyšel, okamžitě jsem pocítil, že se děje něco důležitého a že to je obrovský dar pro nás všechny. Okamžitě to ve mně vzbudilo velikou radost, štěstí a vděčnost. Mohl bys prosím říci více o tomto fenoménu a jeho duchovním i fyzickém vlivu na Zemi i na nás?


Odpověď: Drahý, gratuluji ti. Právě jsi shrnul situaci. Jsou mnozí, kteří generují strach ohledně něčeho tak hlubokého a velkolepého od vašeho vlastního slunce. Ty místo toho správně předpokládáš, že se toho ve skutečnosti děje víc. Dovolte mi naznačit, co se ve skutečnosti odehrává. Podle vašich vlastních vědců byla takováto sluneční aktivita naposledy roku 1987. Pamatujete si, co se stalo pak? Harmonická Konvergence (Sblížení), kterou nyní nazýváte 11:11. Vaše současná situace, kterou právě zažíváte, je vyladění na to, čemu se nyní říká Harmonická Konkordance (Soulad)*. Sluneční aktivita je opět na vrcholu (11letého cyklu jasu) a dodává vám energii. Není to náhoda a není to souhra okolností, že je to opět sladěno se silnou spirituální událostí. 


Už dříve jsme hovořili o magnetismu vašeho slunečního systému. Vaše slunce je centrem a vyzařuje informace pro planetu. A pokud jde o vás – přímo ovlivňuje vaši magnetickou mřížku a vaše mřížka je to, co sytí vaši existenci – včetně souborů pro vaše DNA. Takto je udržována a měněna energie planety pod vedením Lidského vědomí.


Pokud věci ve vámi stanoveném scénáři zůstanou stejné, očekávejte další události této povahy v roce 2008. 

 

Přeložila Marie Kuchařová

 

 

Světlo ve Vesmíru

 

Otázka: Drahý Kryone, přemýšlel jsem o tom, co jsi řekl o světle a multidimenzionalitě a něco mě dnes napadlo. Nejsem si jistý, jestli je to záblesk poznání nebo jen úplné bláznovství. Byl bych vděčný, kdybys mi mohl říct, jestli se ubírám správným směrem. Opomněli jsme něco o světle, co je tak jasné, že to nevidíme? Žijeme v 4D časoprostoru. Zakouší světlo čas? Světlo je nehmotná částice, podle fyziků. Moje "myšlenka" nebo "bláznivý nápad" je o tom, že světlo je v jiné dimenzi než náš 4D časoprostor. Pokud to tak je, měli bychom změnit naše vnímání?

 

Odpověď: Ano, vnímání by se mělo změnit. Místo, abyste viděli světlo mimo čas, měli byste ho začít vnímat jako kontrolované časem. Nemusí zakoušet čas, ale jeho vlastnosti /hlavně rychlost/ je časem kontrolována. Proč se světlo vůbec pohybuje? Jaký motor je za tímto pohybem? Když se podíváte na podstatu energie reality - vyžaduje, že světlo závisí na čase. Ale protože čas je různý v různých částech vesmíru, pak světlo není konstantní, jak si o něm myslíte. 

 

Tvoje poznání je dobré, ale měl bys své úvahy rozvést dále. Světlo je tedy částečně multidimenzionální, ale je navěky omezené rovnicemi reality, ve které se nachází. Každý časoprostor /rámec/ vytvoří jinou "rychlost světla". Tohle je možná nesložitější část, kterou učíme v astronomii a fyzice. Když se podíváte do prostoru, světlo, které přichází z velkých dálek, se jeví, jako že cestuje konstantní rychlostí, aby se k vám dostalo... stejnou rychlostí jako světlo, které září z žárovky na stropě nad vaší hlavou. Ve skutečnosti to tak není. Místo toho přemýšlejte o tom vzdáleném světle, že vykonalo dlouhou cestu přes "světelné silnice", na kterých byla konstrukční zpoždění, zastávky a dokonce i expresní dálnice! Nedostalo se sem jednoduchým lineárním způsobem, jak si to myslíte. Po cestě se muselo potýkat s jinými časoprostory, přes které cestovalo. Toto by vás mělo též přimět k přemýšlení, jestli jsou vaše měření vzdáleností správná.

 
To, co vědci nazývají "zbytková energie velkého třesku" je energie, která je pozůstatkem dimenzionálního posunu, ne zbytkem po explozi. Vytváří realitu, ve které je možné vidět její část ve 4D, ve které se současně tato energie neprojevuje jako viditelná součást celku, přestože víte, že existuje /ta neviditelná část/. To vás povede k multidimenzionální matematice a nakonec objevíte i "větráky" /vesmíru/, o kterých jsme vám říkali. Ale o tom více jindy.

 

Až začnete více objevovat temnou energii (ne negativní, ale neviditelnou) ve Vesmíru, budete muset předpokládat, že je interdimenzionální a tudíž část jí je dokonce v kvantovém stavu. Hned jak přidáte tuto vlastnost realitě prostoru, budete muset vzít v úvahu, že to, co jste považovali a měřili jako světlo je možná ve skutečnosti mnohem komplexnější, než jste si mysleli.

 

Přeložila Satu Satu

 

 

Svobodná vůle – jak ovlivňujeme Vesmír

 

Otázka: Je zbytek Vesmíru odsouzen trpět za naše chyby? Jaký druh "Všeho-co-Je" /Boha/ vytváří Vesmír bez svobodné vůle a pak dá malý kousek svobodné vůle na nevýznamný temný solární systém v zapadlé nevýznamné galaxii? Je svobodná vůle tak nebezpečná?

 

Odpověď: Nic ve Vesmíru nebude trpět ničím, co tady dělají lidé. Neděláte chyby, ale spíše rozhodujete o rovnováze energií a kde se tma a světlo může vybalancovat. Vaše snahy se promítnou v novém stvoření. Vesmír bude oslavovat, co tady děláte a vezme si od vás světlo, které vytváříte. Přemýšlejte o tom jako o řešení problému, kdy jsou vidět jen výsledky, ne ta práce kolem jejich stvoření.

 

Je to lidská dualita, která nalézá nepříjemnou logiku ve svatém systému. Když dáte omezující paradigma na jeden komplex, získáte jen částečné odpovědi. Ale ti v omezených podmínkách paradigmatu o tom neví. Myslí si, že jsou kompletní a jejich myšlení je jasné. Pokud všechno, co umíte, je přičítat a odčítat a přitom se snažíte vyřešit komplexní fyzikální problém, získáte velmi jednoduché a nekompletní odpovědi. Ale pokud umíte jen přičítat a odčítat, tak nikdy nezjistíte, že vaše výsledky nejsou správné, že ano?
 


Otázka: Drahý Kryone, zmínil jsi, že Země je jediná planeta svobodné volby... jediná, která může změnit svoji vlastní dimenzionalitu. Pokud je člověk schopen pochopit koncept svobody, potom vím, že je to svatá informace, která též pomáhá Bohu. Však jako lidé přejeme všem lidem na Zemi, aby měli svobodu. Proč svoboda změnit potenciál není rozšířena i na jiné planety?

 

Odpověď: Svým způsobem je. Víte, to co děláte tady, ovlivní všechny ostatní planety, které teprve budou vytvořeny. Možná, že nemají stejnou svatou složku jako vy, ale to, co děláte vy, změní jejich vědomí. Takže vy jste katalyzátor pro něco tak velkého, že si to vůbec nedovedete představit. Je to test, který se plánoval po eony a ve svém důsledku změní potenciály ostatních planet, na kterých je život. Ale vy jste jediní, kteří to řídí ... částečně andělští ... částečně lidé - proto existujete.

 

Ostatní planety mají svobodu změnit svoji realitu jako důsledek svých rozhodnutí. Ale jen vy jste svobodní stát se Mistry, dokud jste na Zemi - změnit svůj vibrační stupeň a tím změnit strukturu času všem ostatním. Nesnažte se najít důkaz toho, co říkám, neboť ho nikdy nenajdete. Je to součást výzvy/zkoušky, ale když jste na Zemi, je to hlavní důvod vašeho energetického snažení.

 

Otázka: Kryone, jak může naše svobodná vůle na této malé planetě ovlivnit Vesmír, ve kterém není svobodná vůle? Naše fyzika říká, že Vesmír je jeden nepředstavitelný celek tvořený z té jedné stejné "věci". Jak může být té "věci" přirozené mít svobodnou vůli v jedné části a ne ve zbytku celku? Jaký typ existence má tedy zbytek Vesmíru bez svobodné vůle?

 

Odpověď: Všude ve Vesmíru je svobodná vůle, ale vy jste jediná planeta obydlená kousky Boha, které nevědí, kdo jsou a mají svobodnou vůli měnit svoji realitu a svůj duchovní kvocient. Ta "jedna stejná věc" je správně, neboť to je energie Boha. Proto to funguje, není důvod, proč by nemělo.

 

Přeložila Satu Satu

 

Poznámka ke kopírování:

Původní zdroj: www.kryon.com  - Otázky a odpovědi (Q&A)

Překlad Marie Kuchařová a Satu Satu pro www.kryon.webnode.cz.

Jednotlivé otázky a odpovědi i celý text je možné použít za předpokladu, že zůstane zachován původní smysl a že bude připojena tato poznámka včetně aktivních zdrojů.

 

 

 

ARIOVÉ, červen 2013

 

Co je třeba dělat do letního slunovratu a jakým způsobem?

 

Nebraňte se vodě. Ukazuje vám, jak rozsáhlé mají být změny ve vašem životě.

Vezměte si z vody příklad, neničí apriori, nemá uchopitelný tvar, je ve své podstatě blahodárná, je podstatou života samotného.

Chovejte se jako voda. Nyní vám ukázala, jakou má obrovskou sílu a jaké změny dokáže způsobit. A zlobí se snad někdo na vodu?

Neničí, pročišťuje. I vy opouštíte to staré a to není ničení, to je změna.

 

Záleží na úhlu pohledu. Opusťte mysl  a její posuzování, co je dobré a co špatné a splývejte s proudem svého srdce. Vaše srdce jsou v harmonii s vesmírem, jinak by netloukla. Vaše mysl stále vytváří konstrukce strachu. Kdo má tedy větší nadhled, srdce nebo mysl?

 

Staňte se vodou, která se prosakuje do Matky přírody, voda nevlastní, nepoutá, neohýbá násilím. Pouze plyne. Uvěřte v sílu plynutí a v sílu bytí, pak uvěříte v Boha.

Voda má všechna skupenství - dokáže se všude dostat. Buďte tedy kreativní v dosahování svých záměrů. Dosahujte jich citlivou cestou, přitom ale nezapomínejte na sílu vody. Pracujte duchovně ve hmotné sféře.

 

Pusťte stará schémata, která vás drží mimo víru posvátné tvorby - tvorby myšlenkou - myšlenkou vycházející ze srdce. Pozorujte obrazy a myšlenky ve svém srdci a jimi se řiďte - ty jsou pravé. Naučte se přesně rozlišovat, co je ze srdce a co je z mysli.

 

 

 

V rámci planety probíhá očista na mnoha úrovních. Je to záležitost živlů, které se na očistě podílejí. Lidstvo na mnoha místech z toho zažívá otřesy, ale očištujě si svou karmickou zátěž. Na některých místech Země vybuchnou staré neřešené sociální záležitosti. Mocenský politický systém ještě odolá, ale jeho postoj bude velmi vratký. Podívej se teď na vaši skupinu Služebníků Světla. Mnoho lidí dokončí významnou etapu svého duchovního vývoje a začne se věnovat svému poslání. Vytvoříte nádherný květ bytostí, které si dokáží vzájemně pomáhat tím, co je jim dáno v jejich poslání.¨ 

 

Slunce se na vás usmívá. Helios s Vestou se drží za ruce a žehnají vám.

 

Áriové

 

www.transformace.info

 

 

 

Bude sa minulosť opakovať, alebo sme sa už dostatočne poučili?!!!!!!
Správy od Apukhe

 

Milovaní,  každý z vás sa mení takou rýchlosťou, akou si to určujete vy sami. Energie, nové vibrácie, ktoré prichádzajú cez Centrálne slnko k vám na vašu planétu tento rok majú jedinečnú úlohu. Tou úlohou je stále hlbšie ukotviť lásku vo vás, vo vašom okolí, na planéte Zemi. Práve preto niet sa čo čudovať, že aj Matka Zem vám chce pomôcť nejakou formou, pomocou živlov. Viete veľmi dobre, že voda má obrovskú silu v uvoľňovaní starého, aby prišlo niečo nové. Rovnako veľmi dobre prijíma, ukotvuje v sebe energie, informácie. Rovnako má v sebe informácie aj z Centrálneho slnka ako priamo od Gaii, ktorá komunikuje s vodou cez komunikačný krištáľ.

Voda, ktorá zaplavovala, alebo momentálne zaplavuje územia Európy, má obrovský potenciál prečistenia od starých nánosov, staromódnych názorov, pripútanosti k minulosti. Ukázala, že tí ktorý dokázali zmeniť myslenie a boli schopný na fyzickej úrovni aj niečo vykonať v minulosti, terajšie záplavy im neublížili. V mestách, kde záplavy opäť narobili škody, nebola to žiadna novinka. Primátori, starostovia týchto miest to vedeli, že ak k tomu príde, budú sa len hrať na záchranárov, hasičov, spolutrpiteľov za svojimi prepychovými kancelárskymi stolmi a nakoniec si aj pre seba možno niečo  ulejú z fondov, ktoré dostanú na opravu, napravenie škôd. Nezabudnite, vy ste si ich zvolili a tak ich môžete aj odvolať. Máte na to právo, pokiaľ len ústami za veľké peniaze vám slúžia.

Čo vám priniesla veľká voda? Táto voda bola, ale aj je stále nosičom všetkých potrebných informácií ako pre prírodu, tak aj pre ľudí. Všetky svetelné kódy sú v nej zachytené, roznášané a rovnako tieto kódy sa dostávajú do kolobehu vody, čo znamená, formou pary do mrakov a nazad opäť na Zem. Prečo je to tak potrebné, nutné teraz a tu aby sa to dialo?

Tieto informácie, ktoré teraz sem píšem, som dostal ešte včera v noci priamo z Centrálneho Slnka so žiadosťou o pomoc. Pracovníci svetla počas fyzického spánku tvrdo pracovali a budú pracovať aj v ďalších dňoch v eliminácii škôd, ktoré opäť robia ľudia!!!! O čo sa jedná?

Prvé skúšobné výbuchy atómových bômb ničili všetko čo im prišlo do cesty. Všetci dobre vieme, akú skazu dokážu tieto ničivé a hrozné zbrane. Ale ani tí najgeniálnejší vedci, nemajú šajnu o tom, aké obrovské škody napáchali na kvantovej úrovni, ako poškodili torzné polia, vyslovene vypálili umelé dimenzionálne brány, cez ktoré sa  začali ihneď k nám  sťahovať temné entity z iných svetov. Viem, je to už minulosť a veľmi dlho sa napravovali tieto chyby aj pomocou technológií a pomocníkov iných svetov. Teraz ale je tu opäť veľká hrozba, že minulosť sa bude opakovať.

Pomocou temných entít v minulosti ľudia vymysleli HAARP. Skratka HAARP znamená High-frequency Active Auroral Research Program, v preklade vysokofrekvenčný aktívny polárny výskumný program. Jedná sa o vysokofrekvenčný vysielač, ktorý sa má využívať na pôsobenie ionosféry.  Minulosť sa opäť opakuje. Opäť vedci nevedia, že čo robia alebo zámerne pokúšajú osud ľudstva? Všetci už dobre vieme, že s Haarpom dokážu dosť solídne ovládať počasie. Síce stále tvrdia, že to oni nerobia , to len príroda. Nie je problém pre nich vyvolať veľké búrky, hurikány v určených oblastiach na tejto planéte, či zemetrasenia, suchá. Posledné práce a testy, ktoré sa  vykonali cez Haarp svedčia o niečom inom. Pracovníci svetla galaktickej federácie zachytili oveľa väčší výkon Haarpu, ktorá sa priblížila k hranici porušenia krištalickej mriežky okolo Gaii. Nehovoriac o tom, že možnosti kvantovej fyziky sú nekonečné a tak sa vytvorila ničivá vlna, ktorá prúdi nielen v ionosfére planéty, ale rovnako prechádza do ďalších dimenzií.

Výzva Galaktickej Federácie a Centrálneho Slnka k nám. Milovaní ľudia. Zastavte HAARP! Vašu budúcnosť tvoríte teraz a tu. Prosíme vás v mene vašej budúcnosti, aby ste zamerali svoje srdcia celosvetovo na HAARP ako na prístroje, vysielač, tak aj na obsluhu. Využite svoju silu svetelnej lásky. Centrálne Slnko neustále vysiela svoje svetelné kódy k vám, k vašej planéte, no na planéte z vnútra sa derie von ako z nádherného jabĺčka červ menom HAARP. Momentálne vás ešte chráni šupka. Z vonka to jablko je prekrásne, slnkom zaliate, ale možno už máte predstavu, že čo sa začína diať vo vnútri. Nechceme vás strašiť, ale tú pravú slobodu si máte  zaslúžiť sami. Sme ako vždy nápomocný, ale je to vaša voľba, čo urobíte. Nepotrebujete revolúciu, nepotrebujete násilie, sila vašich sŕdc plnej lásky a svetla pokiaľ sa zjednotíte, úplne postačí na vyriešenie momentálneho stavu.

Prosba Gaii: „ Deti moje. Láska matky ku svojim deťom je nekonečná. Ale sami viete, že dávať a stále viacej dávať a menej dostávať je v disharmónii. Aj keď sa snažím cez svoje krištáli napravovať chyby robené s niektorými mojimi deťmi, momentálne potrebujem nutne vašu pomoc. Žiadam vás o svetlo do centrálneho krištáľu, ktorý sa nachádza  v mojom duchovnom srdci. Môžete ma podporiť cez pránu Zeme, pomocou anjela Zeme. Rovnako postačí aj keď si zoberiete nejaký môj krištáľ  pred vašu srdečnú čakru a požiadate ma, aby som sa na vás napojila ak sa neviete inak  na mňa napojiť. Milujem vás a práve preto sa snažím nejakou formou udržať nie len moje ,ale aj vaše vibrácie, ktoré sme spoločne prijali v poslednom období. Máme spoločnú cestu smerom k Jednote, to znamená jednotne máme spolupracovať všetci. Jedine ak sa pridáte a spoločne budeme spolupracovať, dokážeme a ukážeme ostatným mojim deťom, vašim pozemským súrodencom, ktorý ešte stále váhajú alebo odmietajú, že láska a svetlo má nekonečnú milujúcu silu. Buďme ako rodina nie len teoreticky, ale aj prakticky.  Prosím, žiadam pracovníkov svetla, pokiaľ môžete a to tak cítite, opäť organizujte meditácie. Vaše srdiečka vám napovedia. S láskou vaša Matka GAIA.


Pre https://gaia2010.sk/ napísal Ján Bálint Apukhe. Tento článok môže byť ďalej šírený, kopírovaný v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.

 

 

Ketogénna očista alebo Ako vyliečiť rakovinuRastúce dôkazy hovoria o tom, že rakovina je metabolickým ochorením, charakteristickým bunkovou mitochondriálnou respiračnou (dýchacou) nedostatočnosťou.

Rakovinové bunky sú schopné živiť sa najmä z fermenovanej (kvasenej) glukózy a aminokyselín. Ketogénna očista (diéta) je navrhovaná ako spôsob vyhladovania rakovinových buniek

Ideálnym zdrojom paliva počas ketogénnej očisty je extra-panenský za studena lisovaný kokosový olej (ideálne bio kvality, bez pesticídov), ktorý má tiež veľký potenciál podporovania imunity.

Slávny bunkový biológ Otto Warburg zistil, že rakovinové bunky majú pozmenenú metaboliku a nie sú schopné produkovať energiu normálnou bunkovou respiráciou (dýchaním).

Namiesto toho čerpajú energiu z procesu nazývaným glykolýza, závisiaceho na cukre, výsledkom ktorého je to, že bunky produkujú vysoké hladiny kyseliny mliečnej.

Mitochondriálne poškodenie a genetická nestabilita

Mitochondrie môžu byť poškodené vystavením environmentálnym toxínom (vrátane vakcín, amálgámových plômb a antibiotík), vírusom, chroníckým zápalovým procesom, a inými vplyvmi.

V takýchto prípadoch mitochondrie často strácajú schopnosť produkovať energiu pomocou bunkovej respirácie a dochádza k spomínanej glykolýze.

Takéto bunky sú silne závislé na fermentovanej glukóze a aminokyselinách. Dôsledkom tohto procesu je genetická nestabilita a formovanie mutovaného DNA.

Zdravé bunky majú relatívne nízku intenzitu glykolýzy a čerpajú väčšinu energie z kyslíkového metabolizmu pyruvátu v mitochondriách. Štúdie preukázali, že rakovinové bunky schopnosť produkovať energiu týmto spôsobom aerobného metabolizmu strácajú a to aj v prípade, že v postihnutom prostredí je dostatok kyslíka.

Takéto bunky sú závislé na intenzívnej glykolýze, odkiaľ čerpajú všetkú potrebnú energiu. Napríklad, rýchlo rastúce metastatické rakoviny môžu mať až dvesto krát intenzívnejšiu glykolýzu v porovnaní so zdravými bunkami.

Rakovinové bunky potrebujú cukor

To, že, rakovinové bunky čerpajú energiu z fermentovanej glukózy a aminokyselín, vysvetlil na základe Warburgových teórií Dr. Thomas Seyfried.

Na to, aby rakovinové bunky mohli využiť čo najviac cukru (glukózy), ovplyvňujú inzulínové receptory, čo im umožňuje prijať až desaťnásobok cukru. Na tomto fakte intenzývnej glykolýzy (intenzívny metabolizmus glukúzy) je založená diagnostická metóda PET (pozitrónová tomografia).

Výsledkom metabolizmu mastných kyselín je produkcia ketónov, ktoré zdravé bunky využívajú, čo však rakovinové bunky využiť nevedia.

Ketóny majú vynikajúce protizápalové vlastnosti a vedia zabrániť rakovinovým bunkám v ich vyživovaní cukrom a inými výživovými látkami.

Ketóny výživujú zdravé bunky a vyhladovávajú rakovinové

Výskum Dr. Seyfrieda ukázal, že optimálna hladina cukru v krvi na to, aby sa rakovinové bunky vyhladovali je medzi 55-65 mg/dl a hladina ketónov medzi 3-7 mM.

Toto je možné dosiahnuť pomocou pôstu a vyživovania zdravými tukmi, bez akéhokoľvek príjmu uhľohydrátov v dobe od troch do desiatich dní. Pri rakovine s metastázami je potrebná maximálna doba pôstu desiatich dní.

Kokosový olej obsahuje radu mastných kyselín s krátkym (SCFA) a stredne (MCFA) dlhým reťazcom, ktoré telo metabolizuje veľmi ľahko s cieľom výroby energie.

Kokosový olej je tiež bohatý na imunitu podporujúcu kyselinu laurovú, ktorá je v tele premieňaná na monolaurín.

Monolaurín má silné antibiotické, antivirálne a protiplesňové vlastnosti, avšak nie je pre telo nijako nebezpečný keďže nespôsobuje nežiaduce účinky, ako to zvyčajne býva u syntetických farmaceutických antibiotík, antivirotík a antimykotík.

Toto je veľmi dôležité najmä pre rakovinou postihnutých ľudí, u ktorých existuje takzvaná dysbióza – nerovnováha črevnej mikroflóry, ktorá okrem iného vyvoláva chronické telové zápaly. Tú farmaceutické lieky len zhoršujú, čo v konečnom dôsledku chorobu postupne zhoršuje.

Z toho dôvodu je pre takýchto pacientov kokosový olej pre svoje protirakovinové a antibiotické vlastnosti ideálnou voľbou.

 

Očista kokosovým olejom

Kokosový olej (ktorý musí byť panenský a bio kvality) sa odporúča užívať po dvoch polievkových lyžiciach každé tri hodiny počas dňa (celkom 8 až 10 lyžíc denne). Je treba počítať s menšími či väčšími detoxikačnými účinkami, vrátane možného zvracania, nevoľnosti a hnačiek z uhynutých parazitov.
 

Odporúča sa piť 3 a pol až štyri litre čistej filtrovanej vody denne a užívať komplex antioxidantov.

Je tiež potrebné očistiť črevá od uhynutých parazitov a pomôcť nastoliť optimálnu črevnú mikroflóru pomocou vysokopotentných a viackmeňových probiotík.


 


Autor: Dr. David Jockers

Preklad a úprava: Damián

Zdroj: naturalnews.com

poznamka-info admin:

celému procesu napomáhajú tzv. redoxsignalizačné molekuly, ktoré riadia celý proces redukčno_oxidačný, mnoho metabolických procesov, signálizačný system, priechodnosť bunečných membrán ...
ďalej aj Betglukány z kvasníc 1-3, 1-6 sú tiež dobrým prvkom výživovým doplnkom ktoré tieto procesy napomáhajú

netreba zabudnúť aj na tzv. "alkalizujúcu" stravu

 

Zdroj: https://www.gaia2010.sk

 

 

Carevna v lochu, a dál?

Petr Havlík

19. 6. 2013,

Vrchní ředitelka Petra Nečase teď přemýšlí o své kariéře v ostravské vazební věznici. Její story dobývá svět. Tragikomický rozměr je zaručen údajným milostným trojúhelníkem. Vedle ní sledujeme osudy generálů vojenské rozvědky, kteří prohráli s plukovníky policie. A jako zákusek nechutného menu jsou nám servírováni bývalí poslanci. Ve hře je však mnohem více. Jde o celý systém, který u nás funguje již řadu let. A ten zásadním způsobem charakterizuje podobu našeho státu. O devastujících účincích tohoto systému píši již řadu let, např. ve svém blogu z 23. února 2010 pod názvemKorupce na vrcholu ledovce“. V něm jsem také navrhoval řešení, jak se vymanit z chapadel všemocné chobotnice.

Tomuto modelu správy země odpovídá i skladba figur její politické reprezentace. Jedná se velmi často o lidi nekompetentní, nemravné a osobnostně nezralé, a zároveň snadno manipulovatelné a vydíratelné. Prorůstání klientelistických sítí a organizovaného zločinu do státní správy není u nás nic nového. Nový není ani poznatek o tom, že dochází k pumpování veřejných zdrojů do stranických a privátních kapes. Nové není ani to, že léta sledujeme divokou privatizaci státní správy. Nový dokonce není ani model Nagyová, je to jen variace a „modernizace“ předchozích vazeb, spojovaných dříve se jmény Kovarčík, Velek, Dalík, Šlouf, Knetig a jiných. Tyto a další zprávy jste si mohli číst i v každé výroční zprávě Bezpečností informační služby. Podrobné přílohy s konkrétními kauzami dostával v posledních třech letech na stůl přítel paní ředitelky Nagyové, pan předseda vlády. Co se s nimi dělo? Komu pak posloužily? Neúkolovala paní ředitelka náhodou i jiné služby?

Straničtí nominanti obsadili klíčové role nejen ve státní správě, ale i v podnicích s majetkovou účasti státu, přičemž kvalifikace a způsobilost pro výkon funkce nebyla tématem úvah. A nešlo jen o populární trafiky pro loajální spoluhráče. Zásadním motivem bylo vždy udržet kontrolu nad finančními toky. A to i v reklamních rozpočtech, právních službách, IT zakázkách, různých auditech atd. Vytvářela se jemná přediva sítí, která se dokázala elasticky přizpůsobit různé politické poptávce.

Nejmarkantnější je to u největší polostátní firmy ČEZ. Martin Roman nastoupil do funkce jejího šéfa v r. 2004 za éry premiéra Grosse (ČSSD). Vzpomínáte si ještě na křišťálově čistého Standu, který to s námi myslel upřímně? Mimochodem, mladý talentovaný právník Gross nastoupil po svém vynuceném odchodu z politiky do advokátní kanceláře JUDr. Brůny, který je dnes obhájcem paní Nagyové. Není žádným tajemstvím, že Grossovi kdysi pomohl mocný privatizátor Chrenek a jeho přátelé. Tentýž Chrenek, který dělal dobré obchody i s firmou ČEZ a uměl komunikovat i s Langrem či Topolánkem.

Romanův ČEZ se naučil dobře vycházet se všemi klíčovými politickými hráči. A to doslova. Počínaje exprezidentem Klausem a konče menšími parlamentními stranami. Bylo-li třeba někoho zaměstnat, pak byl ČEZ vždy po ruce. A jako luxusní bonus byl k dispozici i tzv. motivační program, což je výhodný nákup a ještě výhodnější prodej akcií, čemuž se v civilizovaných zemích říká s opovržením insider trading.

Učitele měl Martin Roman velmi zdatného. Byl to Antonín Koláček. Ústřední postava právě probíhajícího soudu ve Švýcarsku s manažery MUS. Byl jedním z autorů scénáře převzetí MUS a následně Škody Plzeň, pod fiktivní značkou Appian Group. To on instaloval Romana do vedení Škody Plzeň. Appian zněl tak nějak americky, podobně jako kdysi Harvardské investiční fondy. Mateřská Škoda Holding se později přejmenovala na Škoda Investment. Ještě dříve prodala divizi jaderné strojírenství ruské společnosti OMZ a v roce 2009 svou divizi turbín Škoda Power jihokorejské společnosti Doosan, za více než 11 mld. Kč. Významnou součástí Škoda Investment zůstává Škoda Transportation, která dodává tramvaje Praze a vlaky Českým drahám. I proto seděl v dozorčí radě ČD Martin Roman a zároveň udržoval nadstandardní vztahy s pražským magistrátem, včetně potřebných vazeb na zdatné hráče golfu. Škoda Investment investovala v posledních letech i do fotovoltaických elektráren. Patřila, a stále patří mezi zásadní dodavatele společnosti ČEZ. V letech 2007–2012 vyplatila Škoda Investment Appianu na dividendách 32 mld. Kč. To vše je opravdu, ale opravdu big deal, jak by asi řekl nedávný předseda vlády. Je to zároveň velkolepá ukázka české cesty privatizace, tzv. privatizace z břicha. Nedávno nám bývalý místopředseda vlády a ODS Jan Stráský přiznal, že ti všehoschopní byli ti nejúspěšnější. A šel ještě dál, prý byla krádež nejrychlejší formou privatizace.

Tak čemu se nyní divíte?

Jak nazvat například kariéru Ivana Kočárníka v čele dozorčí rady České pojišťovny? Tentýž Kočárník byl jako ministr financí klíčovým mužem v době převzetí ČP rodící se dravou skupinu PPF. A co krachy velkých bank? A co pohledávky a odkupy přes Konsolidační agenturu? A co toskánské výlety, golfové turnaje v Dubaji, mega mejdany na MFF v Karlových Varech či apartmány ve Špindlu (místa s mimořádně vysokou koncentrací vlivných poslanců, ministrů, manažerů státních firem, velkoprivatizátorů a přísedících veksláků s mocí, kterým se omylem a vznešeně říká podnikatelé či lobbisté anebo kmotři a kmotříci)? A co bývalý ministr vnitra z Olomouce, který paralyzoval před časem různé nečinné orgány? Chybí Vám v tom výčtu nějaká ta „love story“, ale vždyť i těch bylo více než dost.

Moc korumpuje a absolutní moc korumpuje absolutně. Exprezident vyzývá politiky k sebeobraně a nabádá je, aby se semkli proti moci vyšetřovatelů a státních zástupců. Klasická záměna příčiny a následku. Podobnou argumentaci jsme mohli zaznamenat i v jeho rozlučkové amnestii. Média teď chrlí různé informace, které se nabalují na současnou obří kauzu. Zdá se, že dochází k větrání šuplíků. Ne, nejsou to zcela nové kauzy, nové se zdají pouze důkazy a propojení různých aktérů z různých sfér. Někdy se nestačíme divit, třeba když se objeví informace, že v hledáčku policie je i mocný šéf finančně-analytického útvaru ministerstva financí, anebo že nitky vedou i do ČD, ČEZ a údajně i k univerzálnímu poradci Jindrovi atd. No tohle! Kde to vlastně žijeme?

Na co máme být pyšní?

Na to, že je jen v Praze 190 kasin a neznámý počet heren?
Že máme po celé zemi lány řepky olejky anebo lány solárních panelů?
Že musíme téměř vše dovážet?
Že máme největší počet supermarketů na počet obyvatel?
Že máme pár jmen v první dvoustovce žebříčku časopisu Forbes?
Že si Petr Kellner koupil lóži na stadionu Chelsea v Londýně a Jiří Šmejc nový tryskáč za miliardu?
Na to, že nemáme zákon o státní službě, že nejsme signatáři evropské úmluvy proti korupci?
Či snad na největší provize v dějinách armádních zakázek ve všech civilizovaných zemích?
Anebo že by na krácení různých sociálních programů?
Na zmanipulované veřejné neveřejné soutěže a odkloněné dotace?

To asi těžko. U nás už byly překročeny všechny rubikony. U odcházejících politiků není lítost, ale ani výsměch, na místě. Zaslouží si spíše naše pohrdání a odsouzení. Jsou produkty negativní selekce svých značně zdegenerovaných politických stran, které svým fungováním a financováním vytvářejí systémový základ korupce. Tak dlouho jsme tolerovali excesy, až se staly normou. Oni se diví, že se tomu někdo diví a mnohdy snad ani nechápou, že konali v rozporu s dobrými mravy, veřejným zájmem a dokonce protizákonně. V jejich sítích to bylo normální!

A teď si musíme vybrat.

Jsme stále ještě členy EU a NATO. Připusťme, že bychom měli dbát určitých norem a pravidel. Ostatně v listopadu 1989 jsme volali, že nejsme jako oni, že se chceme vrátit do Evropy, že chceme vládu odborníků. A výsledek? Vládnou nám nezřídka nekompetentní osobnostní polotovary.

První fázi privatizace ovládly opory minulé moci. A tu druhou jejich mladší nástupci, přičemž využili všeho, včetně záměrně špatné legislativy a nefungujících, či dokonce neexistujících, obranných a kontrolních mechanismů správy země. A místo do Evropy směřujeme mílovými kroky na dálný východ. Pokud nám vyhovuje polodemokracie v režii několika vyvolených oligarchů, kteří ovládají politickou scénu a správu země, pak prosím pokračujme v nastoleném trendu. Je to model, v němž dochází k neúměrné kumulaci politické moci a oslabování prvků veřejné občanské kontroly a následně i omezování na sobě nezávislých pilířů moci. Chceme-li však patřit mezi vyspělé demokracie, pak musíme přistoupit k zásadní proměně správy země. A to zdaleka není jen o výměně několika figurek ve stejné režii.

Otázka pro případné referendum je jasná. Jaký stát chcete? Posttotalitní východoevropský chaos, anebo náročnější plnohodnotnou demokracii s fungující státní správou, která respektuje dohodnutá pravidla hry i nepsané etické normy a zároveň jedná v souladu s našimi mezinárodními závazky? A vůbec to není o naší pravici či levici. To je jen variace téhož v předvolebním marketingovém hávu, která končí osvědčenou volbou tzv. menšího zla, jež umožní přežití stávajících stranických matadorů.

Některá zahraniční média nás nyní přirovnávají k banánové zemi, v níž zcela absentuje politická kultura. Chápu je, ale zároveň je mi líto banánů, které si to nezaslouží.

 

Autor, Petr Havlík - Dříve pedagog, dnes publicista, podnikatel a aktivní glosátor politického dění, předseda politické strany OBČANÉ.CZ. Vyjadřuje se k politickým a společenským tématům. Vydal čtyři knihy a je spoluatorem Výzvy NEO 2011.

 

https://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/petr-havlik.php?itemid=20260

nebo také

 https://www.outsidermedia.cz/Carevna-v-lochu-a-dal--1.aspx

 

 

—————

Zpět