Milí přátelé, - 23.5.2013

27.05.2013 18:37

Milí přátelé,

V prvé řadě prezentuji zde událost, na kterou mne již také řada z Vás upozornila. Jde o blížící se otevření Portálu 25-5, které bylo, dá se říci, připravováno, podpořeno, zatměním Sluncem 10.5. 2013 (další pak 13.11 2013), a bude podpořeno také úplňkem (25.5. 2013, 06:25). V příloze máte veškeré povídání k tomu (2 texty), kde jsem i poněkud upravil hlavní část, neboť originální "šiřitel" se spokojil s pouze strohým googlovským překladem, což mi tedy rvalo oči i nervy... Teď mám na mysli tu část, která je v dokumentu umístěná jako první a více méně jako i hlavní s názvem "Otevření Portálu 25-5".  Pokud se Vám bude zdát meditace složitá, pak si myslím, že připojení se k meditaci jakýmkoliv láskyplným způsobem, je tvořivé a přínosné. A děkuji Marii Kuchařové, která upravila do češtiny nesrozumitelný překlad Instrukcí k meditaci.
 
Dále máme pro Vás dnes velmi pěkné, zajímavé i užitečné poselství od Lady Portie, které přijala Natalie Glasson a které má název "Dvanáct sjednocených paprsků zesiluje". Má dvě části. V první, kratší, Lady Portia krátce vysvětlí odlišnost mezí působením paprsků  individuálním, odděleným a sjednoceným. A vysvětluje také, jaký má ten či onen způsob dopad do života.  Ve druhé části pak nabízí několik krátkých meditací se sjednocenými dvanácti paprsky. Nejdříve jejich "vlití". pak téma nedostatek a hojnost, dále imunitní systém, zdraví, a nakonec na téma srdeční čakry. Určitě doporučuji.

Druhé pokračování "Otázek a Odpovědí", které na dotazy publika odpovídá Kryon prostřednictvím Lee Carolla, nás zavádí k tématu "Mistři". V textu je možné se dozvědět některé podrobnosti k takovým Mistrům, jako např. , Buddha, Ježíš, Mohamed, Marie Magdalena, Sai Baba, ale i Shakespeare. Otázky vznikaly v době kolem roku 2008.

Od Jennifer Hoffman je velmi zajímavý článek, který asi bude všechny dosti zajímat, "Matky, mateřská péče a božská ženská energie". Je to, abych tak řekl, uvedení do reality, ale do reality duchovního rozměru života. Je zde podáno vysvětlení proč máme takovou matku jakou máme, zřejmě často odlišnou od našich představ. Nicméně máme ji takovou, aby správně nastartovala to, kvůli čemu jsme sem přišli - náš duchovní růst, nalezení Mistrovství.

A připojuji článek, jehož autorkou je "Teta Kateřina" a který mi dost mluví z duše, jak se říká. Má název "Tou brzdou jsou ezoterici!" a zabývá se, řekl bych, jistou, určitou, specifikou současné doby, kdy je tady určité množství různě probuzených a probouzejících se lidiček (tedy duší) a pak "ti druzí", kteří to nechápou, odmítají apod. A my se divíme proč to? Vždyť je to tak krásné a tato skupina lidí (ti probuzení) si navíc, ke své odlišnosti osvojuje jistý, specifický jazyk, který "těm druhým" přijde, jak z jiné planety. tady mám na mysli ty různé zdrobněliny a vše prošpikované verbálními sladkostmi všeho druhu. I někteří činovníci transformace jsou toho nositeli a šiřiteli, viz mnohá videa z jejich vystoupení na Youtube. No, nebudu už dál "tárať" a raději si přečtěte ten článek, je "výživný"....

Pak se také můžete kouknout na kratinké, 1 minutu trvající video s titulky a které má název "Otupování občanů vládou a chemickým/farmaceutickým průmyslem". Myslím, že více dodávat není třeba.

Jistě zajímavý další článek nás informuje o tom, jakými myšlenkami se zaobírají ve Vatikánu. Jaké mají zájmy... Není to dlouhé, ani ne jedna stránka. Článek má název "Vatikán chce „Centrální banku světa". Církev vždy měla zájem o moc a vládnutí....

Další a již poslední dnešní příspěvek zřejmě stačí uvést jen uvedením jména "Henri MONFORT". Dnes již i v ČR i SR známý breatharián, tj. člověk žijící z prány.
V nejbližších dnech bude opět na přednáškovém a debatním turné po ČR a SR. V příloze je plakát k této akci, dozvíte se vše potřebné.  Také i to, že v rámci této akce bude také představovat svoji novou knihu "Pránická výživa - Jiná cesta ke spiritualitě" a na uvedeném odkazu se můžete podívat na upoutávku ke knize.
A kdo by si rád přečetl také i rozhovor s Henri Monfortem (z předchozího pobytu v ČR), tak může zde.

Krásné jarní dny  (a nezapomínejte na deštníky!!)

Láďa

 

 

Otevření portálu 25-05-2013

 

Čas jednat znovu! Čas vzít osud našeho světa do vlastních rukou! Takže se setkáme ve velkých i malých skupinách, a to jak individuálně, tak kolektivně, během úplňku v květnu. Mnozí z nás se shromáždí a představí si osvobození naší planety od tyranie negativní energetické sítě, a tak poprvé v historii budeme mít možnost vytvořit svůj vlastní osud coby svobodných občanů Země, a tím se zcela odevzdat do procesu Nanebevstoupení.


Naše vizualizace podpoří záměr planetární osvobození tak, které se bude konat co nejdříve, klidně a hladce, jak jen to je možné. Můžeme to udělat! Tyto informace by měly být co možná nejvíce šířeny! Potřebujeme oslovit hodně lidí k dosažení kritického množství lidí k vykonání meditace. Prosím, pošlete to na své webové stránky a blogy. Pokud víte, že alternativní média, můžete poslat jim to. Můžete vytvořit skupinu na Facebooku a událost. Můžete vytvořit video pro něj a nahrát ji na YouTube.

 

O několik hodin před otevřením portálu, bude zatmění, které přispívá k akumulaci energie, aby nás připravilo na tuto akci. To je doba, Wesaku, období duchovního požehnání pro lidstvo, a výlevu světla na celou planetu. Hlavní vír to je soustředěn v Himalájích, kde mnoho osvícených mistrů se sejde k ukotvení světla na Zemi v této době květnového úplňku. Ačkoli některé tradice Wesak festivalu již došlo v době úplňku v dubnu, silný záblesk světla dochází vždy při úplňku v květnu. Velmi silná Časová osa protéká dnem 25. května. Dne 25. května 1975 byl zahájen celý 50tiletý proces planetárního osvobození (pozn. ŽH: tady nevím co je tím myšleno). Dne 25. května 2010 je speciální portál s názvem "Mission Blue Shield" povolen a znamenal počátek pádu Archons. A teď 25. května 2013 budeme otevírat bránu. Cílem portálu je vytrhnout lidstvo ze spárů negativní energetické sítě, které zotročují lidstvo na konci Atlantidy.


Všichni provedeme tuto vizualizaci ve stejnou dobu, v době otevření brány, která nastává 25. května, 12 hodin a 12 minut PDT(Pacific Daylight Time) = (25. května 21:12 SELČ).

 

Vezměte prosím na vědomí, že doba k otevření brány je 12:10 PDT (21:10 SEČ), což je 2 minuty před vlastním otevíráním portálu, a je to tedy ten správný čas začít s meditací.

 

Instrukce:
 

1.      Uvolněte své tělo a mysl několikaminutovým pozorováním svého dechu.

2.      Přivolejte přítomnost své duše (Vyššího Já) a svých duchovních průvodců, andělů a Vzestoupených Mistrů.

3.      Ve jménu svého Vyššího Já vyslovte nahlas, že ukončujete a rušíte veškeré minulé dohody a smlouvy s temnými silami, bez ohledu na jejich obsah.

4.      Ve jménu svého Vyššího Já vyslovte nahlas, že jste nyní svobodné a svrchované bytosti Světla.

5.      Vizualizujte si sloupec zlatého světla, jak sestupuje z Galaktického Centrálního Slunce a protéká vaším tělem.

6.      Vizualizujte si, jak se toto zlaté světlo rozpíná přes srdce a ruce ve všech směrech, a zároveň s tím transformuje veškerou Temnotu nefyzických úrovní na Světlo, pročišťuje veškerý obsah vaší implantované hemisféry (hemisférní (polokulové) pole o průměru 100 stop = 30 metrů) kolem vás. Pokračujte ve vyzařování zlatého Světla, dokud váš hemisférní implantát není zcela naplněn světlem.

7.      Teď si představte kompletní hemisférní implantát naplněný vzorem Květu Života, jak stabilizuje a zvyšuje frekvenci vibrace energetického pole kolem vás.

8.      Představte si stejné zlaté světlo, jak převádí (transmutuje) všechny implantáty hemisféry na celém světě

Zdroj: https://2012portal.blogspot.cz/2013/05/make-this-viral-opening-of-portal-5-25.html

 

Zdroj překladu: https://inner-light.ning.com/profiles/blogs/portal-25-5-21-12

 

 

Středa, 22. května 203, Horizont události

 

Každé okno príležitosti, každý portál je kvantovým skokom, ktorý nás približuje bližšie k vrcholu Udalosti. S každým otvoreným portálom je tvorené viac energie. V istom bode, keď sa nakumuluje dostatok energie sa táto energia prepustí.

To bude moment prepustenia (prepustenia stlačením?) a je to to, čo videl David Wilcock v jeho sne s búrkou a bleskami. Každý blesk predstavuje stlačenú červiu dieru, ktorá je hyperdimenzionálnou bránou svetla, spájajúcou povrch planéty so svetlom v momente prepustenia tohto stlačeného svetla.

Táto udalosť pošle silné vlny svetla skrze časopriestor, do budúcnosti aj do minulosti. Preto viacerí z vás zažili sny, dojmy a vízie tejto Udalosti.

Otvorenie portálu 25. Mája nie je časom tejto udalosti, aj napriek chýrom, ktoré môžete počuť od ľudí ako Drake, Fulford a iní. Tieto chýry odrážajú (označujú) istú udalosť Svetelných síl na povrchu planéty, ktorá je potrebným poredstupňom Udalosti, ale nie Udalosťou samotnou.

Predtým, ako sa Udalosť môže udiať, nefyzické negatívne sily musia byť odstránené. Inak by mohli ovládať viac ako 2 milióny ľudí na povrchu planéty, ktorých myseľ bola silne naprogramovaná cez nepríjemne traumy (vykonané Cabal, vrámci projektov s názvom MK-Ultra a Monarch).

Traumatizovaní jedinci by mohli byť veľmi ľahko ovládaní Archonmi pomocou éterických a astrálnych vozidiel ako súčassť ich poslednej fázy plánu – aby sa títo ľudia začali chovať násilne voči sebe a iným.

Nefyzické negatívne sily sú momentálne blízko povrchu planéty, koncentrujú sa okolo ľudí a snažia sa zabrániť prenikaniu svetla. Robia to preto, aby zabezpečili nesúlad a chaos, lebo je to ich jediná šanca ako môžu prežiť aspoň o niečo dlhšie.

Je istá forma bytostí, ktorá nebola spomenutá. Sú zvaní Neviditeľní, pretože majú tendenciu splývať s okolím do takej miery, že su energeticky neviditeľní. Obývajú nižšiu mentálnu úroveň. Ich úlohou je vypínať možnosti ľudskej mysle a vnúkať hluposť do ľudskej populácie, aby ostala zotročená. Sú hlavným dôvodom prekrútených systémov viery vrámci organizivaného náboženstva a napríklad aj nedávneho hnutia New Age, ktoré sa od svojich čistých začiatkov z 80-tych rokov zmenilo len na ďalší organizovaný kult (po invázii v Kongu v 1996). Ďalší z hlavných mentálnych trikov Neviditeľných je že vravia: „VŠETKO JE DOBRÉ“, čím nabádajú ľudí k odmietaniu skutočnosti, že veci nie sú také aké majú byť. Tým pádom oberajú ľudí o možnosť robiť niečo so zlým stavom vecí.

Archoni stále používajú ich éterický a astrálny HAARP systém na udržiavanie takzvanej primárnej anomálie. Primárna anomália je systém náhodných vĺn, systém rozrušovania prúdov Calabi-Yau,  je to pole mikro čiernych dier, zatočené pole kvantových zmien, polovedomé pole antiživota, ktorého primárnym programom je potlačovanie svetla. Toto prišlo na svet z čistej potenciality stvorenia Vesmíru a je protipólom jednoty. Je primárnou chybou v Stvorení a hlavným dôvodom všetkého utrpenia. Všetky zostávajúce primárne anomálie Vesmíru sú momentále zbehnuté okolo povrchu tejto planéty, čakajúce na transformáciu, aby dovolili našej planéte sa konečne oslobodiť. To bude posledným úkonom svetla na pridanie sa ku galaktickej únii.

Nefyzickí Archoni stále používajú červie diery tvorené z rozrušeného anomáliového poľa, aby sa mohli pohybovať ľahko po oboch hemisférach.

Potom, čo sily svetla odstránia nefyzické elektromagnetické HAARPové pole, jednotlivé čierne diery ostanú akoby „nahé“, mikro čierne diery sa rozpustia, Calabi-Yau prúdy sa vyrovnajú a primárne anomálie zmiznú naveky z nášho vesmíru. Toto bude začiatok konca všetkého utrpenia a začiatok ozajstného vyliečenia ľudstva.

Tento čas sa blíži. Konečné víťaztvo Svetla je blízko!

Zdroj: https://2012portal.blogspot.cz/

 

Zdroj překladu: https://inner-light.ning.com/forum/topics/vyborne-clanky-texty-a-videa-jez-si-zaslouzi-prelozit-prelozil-by?commentId=6370783%3ACommen%3A210264&xg_source=msg_com_forum

 

 

 

 

Dvanáct sjednocených paprsků zesiluje
od Lady Portia

Přijala Natalie Glasson 09.05.2013

 

      Vysílám na vaši cestu lásky a míru posvátné a mocné vibrace dvanácti paprsků. Jsem vedena k tomu, abych se s vámi přišla podělit o techniky, které vám pomohou a podpoří vás v hlubším prožitku s dvanácti paprsky světla, aby podpořily vše, čeho chce vaše duše na Zemi dosáhnout. Já jsem čóhan (mistr) či dohližitel sedmého světelného paprsku fialové barvy, který je zaměřen na transformaci, magii, zázraky, svítání a prožívání nového věku. Fialový paprsek světla je také propojen s fialovým ohněm přeměny; obojí lze zažít v Ášramu sedmého paprsku na vnitřních rovinách.

      Jsem si vědoma toho, že mnozí z vás mají různý pohled či způsob chápání dvanácti paprsků světla, obzvláště pokud jde o jejich barvy, kvality a čóhany. V tuto chvíli bych se ráda zeptala - volíte si oddělenost či integraci, když se propojujete se Stvořitelem? Někdy je důležité podstoupit zkušenost a dojít k pochopení oddělenosti, abychom plněji objevili hodnoty energie, ale může to vést i ke zmatku, když duše zažívají energie různými způsoby. Například kdybych měla vyprávět nějaké skupině příběh a pak bych tyto lidi požádala, aby stejný příběh převyprávěli jiným lidem, je velmi pravděpodobné, že oba příběhy budou podobné, ale ne identické; je to díky vaší vlastní perspektivě a zaměření. Ve skutečnosti je důležité dosáhnout pochopení, že vnímáte, berete na vědomí, chápete a vidíte to, co si přejete. Může se vám ukázat realita, příběh faktů, ale vy z ní přijmete jen to, co je spojeno či potvrzuje vaše současné chápání a pohled na věc. Jste zkrátka tvůrci své vlastní reality, tvoříte a manifestujete rychlý sled situací a zkušeností, ale prožíváte a propojujete se jen s tím, co potvrzuje vaši současnou perspektivu. Můžete si vytvořit krásné zážitky, ale jestliže má vaše momentální perspektiva negativní vibrace, pak si nashromáždíte energie a zážitky, které budou základem a potvrzením této vaší perspektivy. To znamená, že i přesto, co vytvoříte, máte schopnost zvolit si způsob, jakým se chcete propojit s každou zkušeností, máte moc schválit, cokoli chcete nebo připustíte ve svém bytí. Proto vás žádáme, abyste zaměřili svou pozornost na Stvořitele, svou duši, léčení, ukotvování světla, sdílení jednoty, protože s tímto zaměřením si zvolíte totéž, aby se stalo vaším prožitkem a tvořením vaší reality, což vám umožní více si uvědomit Stvořitele v každém okamžiku.

      Když věříte v oddělenost, vnímáte a zažíváte ji, když se zaměříte na integraci, budete mít plnější prožitky Stvořitele a touto myšlenkou bych vás ráda povzbudila k propojení se se všemi dvanácti paprsky světla zároveň. Samozřejmě že je v pořádku pracovat s jednotlivými paprsky Stvořitelova vesmíru podle toho, jak jste vedeni, ale můžete zažít dvanáct integrovaných paprsků. Ve Stvořitelově vesmíru je více než dvanáct paprsků světla, ale těchto dvanáct vám nabízí jedinečný nástroj, jak se napojit a vykoupat se ve Stvořitelově světle i jeho kvalitách. Každý z paprsků má v sobě kvality, které vám mohou pomoci v dalším zkoumání Stvořitele, sebe sama a sebe jako Stvořitele. Když dovolíte dvanácti paprskům světla, aby se vlily do vašeho bytí, umožníte, aby jeden ucelený aspekt Stvořitele splynul s vaším bytím a tím mohou být stejné kvality aktivovány ve vás. Věřím, že těchto integrovaných dvanáct paprsků vám přinese hluboké léčení v současné vibraci reality a zároveň vám poskytne jedinečný základ, bezpečí a podporu, když si vytváříte zesílený prožitek své síly.

      Vlévání dvanácti paprsků světla

      Ráda bych vás povzbudila k prožitku dvanácti paprsků světla.

      "Volám přítomnost Mistra El Moryi, Mistra Joshuy, Mistra Serapise Beye, Mistra Paola Veneziana, Mistra Hilariona, Mistra Lantó, Lady Portie, Lady Nady, Matky Marie, Lady Vessa Andromedy, Lady Kuan Jin a Pallas Athény, aby mě obklopili kruhem světla. Ve vašich energetických rukou podržte nyní energetický krystal, který je nabitý paprskem světla, na který dohlížíte. Dovoluji si s lehkostí dýchat energii, kterou ke mně vysíláte, což napomáhá další integraci. Žádám vás, abyste mi pomohli při očišťování celého mého bytí svým světlem, které hluboce vdechuji.

      (Dopřejte si čas a prožijte si to.)

      Nyní jsem připraven přijímat a žádám o stažení a přenos energie dvanácti sjednocených paprsků světla té nejvhodnější energetické vibrace do mého bytí a skrze něj, aby došlo k čistšímu vlití a aktivaci Stvořitelových kvalit v mém bytí. Podpořte mě při vtělování odpovídající sjednocené vibrace dvanácti paprsků světla, nechť vyléčí a udrží světlo, které je ve mně a posílí Stvořitelovy vibrace již přítomné. Tímto procesem vlévání si umožňuji obdržet vše, co mi Stvořitel poskytuje při navyšování kvocientu a síly mé vnitřní energie. Nechť toto vlévání k uskutečnění mého nejvyššího božského plánu nyní začne. Děkuji."

      Je důležité si představit, vnímat či vzít na vědomí mnohobarevné světlo dvanácti paprsků, jak proudí přes a skrze vaše bytí. Dovolte si vnímat, jak proudí, je to jedna barva za druhou nebo proudí do vašeho bytí jako jeden proud? Dovolte si rezonovat s energií hojnosti, úplnosti a celistvosti, kterou vám těchto dvanáct paprsků přináší.

      Možná byste se rádi sami sebe zeptali, jaké kvality by těchto dvanáct paprsků chtělo ve vašem bytí navýšit či vám je poskytnout?

      Rozpouštění nedostatku a vytváření hojnosti

      Dvanáct paprsků, které mohou pomoci rozpuštění nedostatku ve vašem bytí, vědomí a náhledu, aktivují ve vašem bytí větší rezonanci s hojností Stvořitele.

      Než začnete, možná byste rádi zjistili, jestli cítíte rezonanci a blízkost s vibrací hojnosti Stvořitele? Jestliže necítíte, proč? Máte božské právo zažívat rezonanci s hojností Stvořitele; ve skutečnosti je přirozeným aspektem vašeho bytí, který byl vždy součástí podstaty vaší energie.

      "Volám dvanáct sjednocených paprsků světla, aby proudily přes a skrze mé bytí, s mocnými vibracemi a kvalitami Stvořitele, které obsahují. Prosím, vymažte či vyneste na povrch k jejich uvolnění vibrace a vědomí nedostatku, zejména ty spojené s nedostatkem přítomnosti Stvořitele. Nyní jsem osvobozen od vědomí nedostatku a uvědomuji si, že hojnost vždy byla mocnou vibrací ve mně a já ji mohu věčně používat jako palivo pro tvoření.

      (Dopřejte si čas, abyste si prožili, jak se vědomí nedostatku odplavuje.)

      Se silou sjednocených mnohobarevných dvanácti paprsků mi nyní dovolte zažít hojnost Stvořitele. Podpořte hojnost Stvořitele, kterou jsem, ukotvěte tuto hojnost, která je mi dostupná a pomozte mi energeticky prožít hojnost pulzující v mém bytí nyní a navždy Děkuji."

      Podpora vašeho imunitního systému, nervového systému a obnova buněk

      Dvanáct sjednocených paprsků světla obsahuje mocné vibrace, které mohou působit jako podpora vašeho světelného těla. Jak je vyzařování vašeho světelného těla zvýšeno, tak se přirozeně včleňuje do vašeho fyzického těla, posílá do něj vlny vysokovibrační energie, což obzvláště podporuje funkční vzorce vašeho imunitního systému, nervového systému a obnovu buněk. Světlo ovlivňuje celé vaše bytí, ale zejména imunitní a nervový systém a obnovu buněk a proto může splynutí s dvanácti paprsky působit jako zdroj omlazení celého vašeho bytí.

      "Nechť dvanáct sjednocených mnohobarevných paprsků světla proudí celým mým bytím za účelem zesílení intenzity, záře, jasnosti, čistoty a vědomí mého světelného těla. Vyživte mé světelné tělo nejvhodnější vibrací dvanácti sjednocených paprsků.

      (Nechte si čas k prožití.)

      Žádám, aby mé světelné tělo napomohlo tomuto procesu tím, že bude vyzařovat vlny klíčových vibrací a světla do mého fyzického těla, aby celkově zvýšilo vitalitu celého mého fyzického těla se zaměřením na imunitní a nervový systém a obnovu buněk. Mé tělo je chrám světla, které je domovem mé posvátné duše; toto je má božská zkušenost na Zemi. Děkuji."

 

      (Nechte si čas k prožití.)

      Dobití a harmonizace srdeční čakry

      Protože všechny duše na Zemi pracují s novými vibracemi této fáze vzestupu, zejména se zaměřením na tvoření a prožívání lásky, jejich srdeční čakra může prožívat mnohé přesuny, probuzení, uvědomění a léčení. Po takové mamutí práci, kterou srdeční čakra vykonává, je třeba ji pravidelně dobíjet a harmonizovat, aby mohla pokračovat a provádět nezbytné přesuny a zároveň zůstat ve stavu harmonie.

      "Nechť je má srdeční čakra požehnána a nasycena světlem dvanácti sjednocených paprsků. Otevírám svou srdeční čakru a dávám souhlas těmto paprskům a jejich čóhanům, aby ji dobili a zharmonizovali a podpořili vše, co je v mém srdci láskou. Povzbuďte mě, abych si uvědomil své srdce v jeho božském a posvátném projevu a formě. Děkuji"

      Představte si dvanáct mnohobarevných paprsků světla jako jedinou vibraci proudící do vaší srdeční čakry, vířící a spirálovité světlo, které v samé hloubi vaší srdeční čakry léčí dobíjením a harmonizací.

      Doufám, že mé povzbuzení k propojení a prožití sjednocené energie dvanácti paprsků světla vám nejen umožní objevit sebe sama a Stvořitele hlouběji, ale dovolí vám i hlubší léčení a probuzení vašeho bytí.

      Jsem s vámi,

      Já jsem Lady Portia

© Natalie Glasson, https://www.omna.org/Home.html

 

Pro všechny poutníky na Cestě Lásky, do češtiny přeložila Hanka B. (www.transformace.info). Tuto českou verzi je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy. 

 

 

 

Mistři

 

Buddha a Kristus

 

Otázka: Drahý Kryone, prosím, osviť nás pokud jde o dva velké učitele - Buddhu a Krista. Když studujeme životy a práci těchto dvou Mistrů, je jasné, že neměli stejné učení. Přesto, je-li jeden Bůh, měla by být jen jedna pravda. Jaká je tedy pravda o těchto protichůdných učeních? Jeden vypadá, že učil, že potlačení touhy je branou do věčnosti nebo nibbany (ustání nesprávných skutečností) a druhý, že přijetím toho, že jeho snaha o naši spásu byla dokončena ukřižováním na kříži, jsme dosáhli pokoje s Bohem a naše věčnost je zaručená.

 

Odpověď: Kdybys rozuměl o čem jejich učení opravdu bylo, nikdy by ses na tuto otázku nezeptal. Dnešní "historie" byla manipulována vůdci těchto dvou organizovaných náboženství.

 

Myšlenka akceptování ukřižování a toho, co se stalo na kříži nemá vůbec žádnou souvislost se skutečným důvodem Mistrovy lásky a tím, kdo byl Kristus. Celý tento scénář byl vytvořen později za falešného předpokladu, ale fungoval dobře pro ty, kteří mohli mít kontrolu nad populací přes náboženství (což historie potvrdí). Buddhovo (Siddhartovo) skutečné zanícení také nebylo plně pravdivě zjeveno. Učení obou byla zabavena na počátku a předělaná tak, aby sloužila potřebám těch, kteří kontrolovali tato učení.

 

To co jsem řekl možná nepotěší mnohé z vás, ale vězte, že můžete "proniknout" do učení těchto dvou mistrů kdykoli chcete. A když to uděláte, zjistíte, že pravda je stejná. 

 

Osvobození pro všechny tvory je uvnitř vás. Jste na věky ujištěni o pokoji s Bohem, protože jste kouskem Boha. Dokonce Mistr Kristus vám řekl, že můžete být přesně jako on ... syn Boží. Jak tuto informaci ospravedlníte před tím, co se stalo doktrínou?  Zabýváte se vůbec tím, že se nestalo Vytržení, kdy bylo "naplánované"? Věděli jste, že Kristus učil o minulých inkarnacích? Kde to je v Bibli? Proč to chybí?


Všechno vždy není tak, jak to vypadá a musíte teď prohlédnout "minulost" a zjistit, co vám bylo předáno a co odebráno. Musíte se dívat za to, co bylo zmanipulováno a odstraněno z učení obou mistrů a místo toho je čas k tomu, abyste dolovali ze své vnitřní pravdy. Když to uděláte, pokojně ospravedlníte všechna učení velkých Mistrů předávaná z jedné kultury do druhé, kteří učili že jsme všichni jedno a odhalovali velkolepost člověka.

 

Nedovolte, aby to otřáslo vaší vírou, neboť Boží Láska je stále svrchovaná nadevše ve všech věcech a jestli hledáte, naleznete pravdu v jejich učení a budete ty Mistry milovat o to víc.

 

Přeložila Satu Satu 

 

 

Ježíš

 

Otázky:

- Drahý Kryone, existoval skutečně člověk jménem Ježíš, nebo to byla skupina s Kristovou energii, ze které církev vytvořila člověka?

- Drahý Kryone, díval jsem se na astronomické grafy Ježíšova narození po mnoho let a našel jsem jeden, o kterém věřím, že pokud není skutečný, tak přinejmenším zajímavý. Takže se ptám: Můžeš sdělit přesný datum a čas narození Ježíše Krista? A která DNA vrstva je "astrologická", jak ses zmínil?

- Drahý Kryone, když sem Ježíš přišel, věděl o naší věčné práci budování Vesmíru? Ví, jak moc ho milujeme?

- Drahý Kryone, nejsem Křesťan, ale zajímá mě, jestli příběh Ježíše odpovídá skutečnosti. Zemřel při ukřižování, nebo byl uchráněn k plnému životu se svojí vlastní rodinou někde jinde?

- Drahý Kryone, byl Ježíš nic víc a nic míň než Krystalové dítě? Měl jen schopnosti, kterým prostě v jeho době nerozuměli? Měl jinou DNA nebo upravenou DNA? Tato doba je tak vzrušující, a věci se stávají jasnými, tak chci mít možnost říct ostatním, čemu teď rozumím.

 

Odpověď: Drazí, odpovídáme s velkým respektem k těm, kteří milují tohoto Lidského Mistra.

 

Není užitečné dávat vám informace, které by ovlivnily studium a hledání svatosti kterýmkoli žijícím člověkem. To je důvod, proč vám často nedáváme skutečnou historii některých Mistrů, kteří chodili po Zemi. Vidíme lidské hledání svatosti jako tu nejdůležitější věc, kterou člověk může dělat. I když jsou třeba historická data nepřesná, užitkem toho hledání je, že přivedou člověka do světla a do uvědomění, že Bůh je uvnitř nás všech.

 

Ježíš byl skutečná osoba. Jeho datum narození a smrti je velmi rozdílné od toho, co je zapsáno v knihách, ale chodil po Zemi jako osvícená duše, jehož zázraky a učení byly počátkem nového věku. Učil jednotu a principy, že každý člověk může mluvit osobně s Bohem. Řekl, "Můžete být jako já!" a naše poselství je stejné... že Mistrovství je uvnitř každého z vás. Jestli opravdu chcete vědět skutečnou historii, je velmi jasná ve svitcích, ale ne v Bibli!

 

Pokud cítíte, že Ježíš mohl mít speciální vědomí jako má mnoho z nových dětí, máte pravdu! Jeho DNA neměla některá omezení, která máte vy, ale měl ty, o kterých se teď dozvídáte. Astrologická vrstva jeho DNA (ta, která reaguje na pohyb energií jiných planet) byla zrušena a neutrální.

 

A ano, ví o vaší lásce, a všechny věci, které zná vaše božství. Jako vy všichni, je multidimenzionální, a je na mnoha místech najednou. Věděli jste, že vy jste též?

 

Duchovní Osvícení není o následování nějakého člověka nebo nějaké entity ve Vesmíru. Je o vědomí, že Bůh sídlí v každém z nás, že jste věčná součást jeho vesmírného plánu. Tuto informaci vám přineslo mnoho Mistrů a je v mnoha kulturách v historii lidstva.

 

Ježíš, stejně jako jiní Mistři, kteří chodili po Zemi, vám dal nejen poselství o moci člověka, ale pak "šel tu cestu" takže můžete vidět, že člověk může dokázat to, co říkal, že je možné. Mnoho z vás je před uvědoměním si téhož.

 

Přeložila Satu Satu

 

 

Marie Magdaléna

 

Otázka: Nejdražší Kryone, v průběhu uplynulých několika měsíců ke mně přišlo mnoho znamení ohledně Marie Magdalény. Moje intuice mi říká, že byla ve skutečnosti partnerkou Ježíše a že to církev potlačila a ukryla její status ze strachu, že by to mohlo být spojováno s partnerstvím a manželstvím Ježíše. Tato víra by poté zničila mýtus o Ježíšově panictví. Říká se, že Marie Magdalena byla Požehnaným Apoštolem a bylo jí předáno Ježíšovo skutečné učení. Můžeš vysvětlit tuto teorii a říct mi, jestli to bude součástí Nového Jeruzaléma?  


Odpověď: Drahá, podívej se do vaší vlastní historie: Svitky – všechny – odhalí mnoho z těchto otázek. Podívejte se také na ty, které byly objeveny v Egyptě – včetně Mariina Evangelia (Knihy Marie). Je tam mnoho z toho, co bylo ukryto, ale co je velmi dobře zdokumentováno ve vašich pozemských zdrojích. Byly izolovány, ale nyní jsou otevřeny.

 

Otázka: V nedávném channelingu jsi zmiňoval Mariino Evangelium (Knihu Marie) a říkal jsi, že byla ukryta, ale že je nyní přístupná. Kdy budou informace, jako je tato (i další písma, která byla ukrývána), dostupná široké veřejnosti?  


Odpověď: Tato kniha je od Marie, Kristova učedníka, a není tajemstvím. Existuje od roku 1947. Nicméně teprve nyní začíná tato informace hrát větší roli ve scénáři, který můžete vidět a shledat pravdivým. Je to také předmětem vašich mainstreamových rukopisů (The Da Vinci Code – Šifra Mistra Leonarda  je toho příkladem) a děje se to právě včas.

 
Vězte, že důvodem pro tato odhalení je dvojí: (1) Na tomto příběhu je toho víc než vám bylo řečeno a (2) posvátné ženství je toho důležitou součástí. Tyto informace nejsou míněny jako důvod k odchodu z jakéhokoli náboženství na planetě či k narušení víry kohokoliv z vás. Přemýšlejte o tom takto: Co když je Bůh větší než vám říkali? Pokud jste spokojení pouze s částí tohoto velkého příběhu, nechtěli byste znát zbytek? Berte to jako posílení (doplnění) pravdy a ne její zničení.


Požehnané jsou Lidské Bytosti, které hledají celou pravdu tak, jako děti otevírají nové dárky, protože to pouze obohatí jejich životy, nenaruší. Knězům a šamanům říkáme toto: Připravte se na kompletnější příběh… takový, který vám usnadní vykonávat vaše poslání vůči těm, kteří hledají lásku Boha. 

 

Přeložila Marie Kuchařová

 


Mohamed a 11. září

 

Otázka: Drahý Kryone, jsem si jistá, že bytosti velmi pečlivě dohlížejí nad Izraelem a událostmi, které se dějí nyní v této oblasti. Věřím, že se někdy také podílejí na pomoci. Mám pocit, že se již odehrálo mnoho zázraků a mnoho životů bylo zachráněno. Přesto cítím, že my, Izraelité, potřebujeme více pochopení a empatie od zbytku světa. Strašlivé události, které se odehrály 11.září v USA šokovaly nás i většinu světa a musíme se vypořádat s tímto zlem, záští a terorem, které trvá již velmi dlouhou dobu. Den ode dne se to zhoršuje.

 
Tolik nevinných lidí bylo zabito. Naši nepřátelé poslali tisíce mladých lidí, kterým vymyli mozky, aby zabili tolik z nás, kolik je možné. Propaganda před tváří světa lže – nikdo neoslavoval zabíjení ani následnou válku, zatímco oni se stavěli do rolí obětí a vinili nás. Jak bychom mohli v tom okamžiku reagovat? Než světlo, které lidé posílají, změní situaci a my se úspěšně posuneme, jak můžeme reagovat na pokračující zabíjení – ve jménu Boha, dle Svatých „Shaheeds“, kteří za své zabíjení „jdou přímo do nebe“? Alespoň bychom měli najít určitou útěchu v pochopení. 


Naši nepřátelé šíří svou falešnou propagandu a každý poslouchá jen je, zatímco pokračující teror, se kterým se musíme vypořádávat den za dnem, je většinou ignorován lidmi, kteří mají pouze velmi vágní představu o faktech. Proč mám pocit, že co se nám opravdu děje, zajímá svět jen velmi málo, ale tolik lidí je velmi rychlých v obviňování nás za to, že můžeme za nepokoje a teror v jiných zemích? Ráda bych slyšela tvou odpověď na toto.

 — Žena a matka z Jeruzaléma

 
Odpověď: Má drahá Izraelitko, udeřila jsi do kouzelných strun nového vědomí. Tvůj popis pochopitelně odpovídá odvěké frustraci. Tento „neřešitelný“ problém byl vytvořen, aby zasel semena pro Armagedon… energie, která měla přinést konec celého světa (Země)! Místo toho bylo celou dobu zapotřebí, aby ostatní části světa „uviděly“ některé pravdy za skutečnou bitvou, jak jsme uvedli v první odpovědi. Tento proces započal. Je pomalý, ale už započal. Není to proces politické koalice, ale spíše proces výuky a vnímavosti.

 

Jak můžete vy v Izraeli reagovat? Prostě tak, jak jste to dělali v uplynulých tisíci letech… s trpělivostí a výdrží. Ale namísto trpělivosti bez výsledku, víte o něčem, co se připravuje a co jste nikdy dřív neměli: zbytek světa obdržel hluboký vhled, jaký je pocit mít tuto energii na svém prahu. Pryč jsou dny, kdy jste vy a vaši zdánliví nepřátelé bojovali a svět se k vám obracel zády nebo nechápal delikátnosti vaší situace. Nyní se na to musí hlavní síly planety podívat zblízka a studovat skutečné kořeny této záležitosti – ne ty falešné.

 

Říkáme stále dokola… „Jak jdou Židé, jde i Země.“ (Jak se daří Židům, daří se i Zemi.) Už to teď chápete? Chápou to teď ti, kteří toto čtou a NEJSOU na Středním Východě? Vaše problémy jsou nyní problémy Země. Sdílíte je i s těmi na druhé straně města [myslí Palestince]. Oni také frustrovaně rozhazují rukama a chtějí vědět, co dělat. Myslíte, že si ostatní matky v této oblasti přejí, aby jejich děti byly naplněny nenávistí a umíraly? Ne. Jak jsme o tom hovořili, není to skupinové vědomí, které je utvářeno, ale mnoho individuálních dohromady. To znamená, že mnoho těch, kteří jsou v tom, co nazýváte „nepřátelský“ tábor, začíná přemýšlet jinak o všem, co bylo v minulosti nemožné vyřešit. Co se stane v budoucnosti tam, kde žijete, je to, co povede celou planetu. 


Buď v míru s faktem, že se v důsledku nové energie změní lídři i struktura. Můžeš vidět semena řešení ve svém vlastním životě – jak vlády, školy a dokonce i fundamentalistické náboženství chápou, že nenávist už není energetickou pokrývkou a že jim přinese to, po čem volají. Síla už nikdy nepřemůže mír… velmi staré uvědomění – od počátku lidstva. Je snadné zemřít, ale je mnohem těžší žít v míru po dlouhou dobu. Vyžaduje to moudrost, která se právě začíná formovat. Nechte děti, aby vás vedly na cestě, protože jakmile vyrostou, uvidíte úžasné změny… ne jako ty, které jste viděla ve svém životě stále dokola. Ti, kteří byli „trénováni v nenávisti“ starou energií dospělých začínají pokládat vlastní otázky, které vás mohou překvapit.

 

Mimochodem… když prorok Mohamed hovořil o mučednické smrti, byla to moudrost vyjádřená v kontextu s vědomím těch, kteří obětují své životy na bitevním poli Boha… bitevním poli, kde válečníci bojovali za jednotu a za Boha Abraháma! Ráj nikdy nebyl přislíben těm, kteří by se ochotně zabili vlastní rukou. Tento pozdější koncept vzešel od lidí, ne od Boha.

 
Přeložila Marie Kuchařová

 

 

Sai Bába

 

Otázka: Drahý Kryone, moje otázka se týká Sai Báby. Já osobně jsem tohoto muže navštívil v Indii a viděl jsem masy lidí shlukujících se kolem něj a uctívajících ho jako Boha. Nepochybuji o osvícenosti jeho promluv a s mnoha jeho učeními souhlasím, dokud říká, že každý člověk je Bohem.

 

Nicméně nemůžu pochopit či se srovnat s faktem, že dovolí lidem, aby ho takovým způsobem uctívali. Masy lidí před ním klečí a on pozvedá své ruce, aby nabídl pokání komukoli, koho si vybere. Dovoluje, aby si lidé fotili jeho nohy a ví, že si tyto obrázky vyvěsí ve svých domovech, aby ho mohli uctívat. Jeho stoupenci věří v sebe-posílení a Boha uvnitř, ale věří, že Sai Bába je inkarnovaným Bohem – což je jistě v rozporu! Slyšel jsem mnoho příběhů o medu odkapávajícím z jeho fotek. Jaký to má všechno smysl? Jak může lidi učit, aby se stali svým vlastním Bohem, když jim zároveň ukazuje zázraky, které způsobují, že se tito lidé cítí vůči němu podřadní?

 

Kdo je tento muž? Je skutečně Vzestoupeným Mistrem, jak tvrdí? Pokud ano, pak jeho učení zcela jistě pochází ze staré energie, kde hledáme „venku“ někoho, kdo je mocnější než my. Díky!

 

Odpověď: Sai Bába je současný Mistr (nikoli Vzestoupený), který chodí po Zemi. Je skutečný a stále mnoho lidí ze západu o něm ani neslyšela. Jeho DNA je aktivována do té míry, že se právě „viklá“ na pokraji odchodu z Planety. Umí manifestovat „něco z ničeho“ a má dar léčení.

 

Nesuďte to, jak to všechno vypadá, protože ve vaší kultuře (Amerika) „uctívání“ vypadá otřepaně a nemístně. Uvažujte však o kultuře, ve které se on nachází (Indie) a o vědomí lidí kolem něj. On si nepřeje být uctíván a ani v jednom z jeho poselství to nevyžaduje. Žádný Mistr si to nepřeje. Ale kultura Indie je velmi odlišná od té vaší a lidé tam se cítí dobře v tomto módu učení.

 

Oprosti se od svého vnímání toho, jak to vypadá a moudře uvažuj o rozdílech mezi způsoby, jakými Lidé musí naleznout Boha. Pro ně je toto způsob, který si vybrali pro naslouchání a učení se. Tobě se zdá nevhodný. Věz, že západní svět by se mohl od Sai Báby mnohému naučit, ale bude vyčkávat, dokud nezemře, než ho uznají. Pak začne být symbolem osvícení pro mnoho z vás, stejně jako mnoho Mistrů, kteří museli zemřít, aby byla poznána jejich skutečná práce.

 

Satja Sáí Bába, rodným jménem Sathyanarayana Raju, 23.11. 1926 – 24.4. 2011

 

Přeložila Marie Kuchařová

 

SHAKESPEARE – Christopher Marlowe

 

Otázka: Drahý Kryone, v historii lidstva, přinejmenším v západním světě, je jen několik větších spisovatelů než Shakespeare.

 

Jeho jméno připomíná nějaký druh duchovně osvíceného "božského" člověka. Přesto podle mnoha inteligentních čtenářů a známých geniů jméno a osoba "Shakespeare" je ve skutečnosti jen přezdívka pro spisovatele Christophera Marlowa. Nedá se říct, že byl jen "anonymní mistr". A čím více se o to zajímám, tím více toto "spiknutí mlčení" vypadá politicky motivované, jakkoli divně to může znít. Jsem si jistý, že nám na to můžeš dát jasnou odpověď, nebo raději čekáš, že budeme bojovat proti nečistým "intelektuálům" dokud nebude pravda odhalena?

 

Odpověď: Takže o čem je ve skutečnosti tvoje otázka? Kdo byl Shakespeare? Odpověď není tajemství, ale bude debatována intelektuály donekonečna. Ale to nám nebrání v odpovědi. Zaprvé, ano, byl to Christopher Marlowe. Převzal jméno Shakespeare po té, co byla zfingována jeho smrt. Zadruhé, Christopher Marlowe byl Mistr, který přišel na Zemi se svojí vlastní specializací, která by ti měla být zřejmá. Jeho talent nebyl v tom, aby uzdravoval nebo vedl masy, nebo aby zemřel jako mučedník. Ve skutečnosti byl docela velký bojovník, čímž získal zkušenosti pro svoji specializaci, kterou byl příběh Lidského dramatu. Stejně jako ostatní Mistři, kteří vynikli v umění nebo hudbě, Marlowe dělal to, co přišel dělat (kvůli čemu se narodil do toho života) a vy stále čtete a studujete jeho práce, že ano? Bez ohledu na jméno, toto je znamení skutečného Mistra... dát Zemi něco velkého, co trvá věčnost.

 

A teď... že byl "anonymní mistr"? Ne. Byl Shakespeare!... dokonce velmi slavný  :-) (Kryon se usmívá). Přirozeně tomu mnoho z čtenářů nebude věřit, ale to nevadí. Jednoduše se těšte z jeho práce, a usmívejte se okolnostem kolem toho. Pamatujte si - byla to Marlowova volba. Přinejmenším se tím necítí znevážený. Stal se Shakespearem vlastním rozhodnutím.

 

Překlad Satu Satu

 

Poznámka ke kopírování:

Původní zdroj: www.kryon.com  - Otázky a odpovědi (Q&A)

Překlad Marie Kuchařová a Satu Satu pro www.kryon.webnode.cz.

 

Jednotlivé otázky a odpovědi i celý text je možné použít za předpokladu, že zůstane zachován původní smysl a že bude připojena tato poznámka včetně aktivních zdrojů.

 

 

 

 

 

Matky, mateřská péče a božská ženská energie

Jennifer Hoffman

 

V USA se tento víkend slavil Den matek, což je den, který na nás působí různě – podle toho, jaký je náš vztah matka/dítě. Některé z mých klientek se toho dne děsí, protože drží smutek za své zemřelé milované matky. Jiné, které se na své matky zlobí, stráví ten den vzteklé, odmítavé a frustrované. Další, které zažili nepředstavitelnou ránu v podobě ztráty dítěte, ten den tiše truchlí. A ostatní třeba stráví se svými matkami den plný radosti, vděčnosti a úcty. Každá z nich, stejně jako mnoho z vás, má jinou zkušenost s mateřskou energií. Ať již byl ten zážitek nádherný nebo příšerný, splnil v našem životě svůj účel a pokud jsme ještě nepročistili své emoce s tím spojené, zanedbáváme podstatný aspekt růstu své duše.

Očekáváme od svých matek, že naplní naše fyzické a emocionální potřeby způsobem, jenž nám umožní stát se naplněnými a šťastnými dospělými. Zapomínáme ale, že před narozením jsme uzavřeli dohodu s bytostí, která se má stát naší matkou v tomto životě, a vypracovali jsme společně postup, jak nás podpoří a poskytne nám tu nejlepší stezku k našemu vyléčení.

Lekce spojené se silou a schopností něco ovlivnit jsou zřídkakdy snadné, obvykle zahrnují spoustu okamžiků bezmoci, abychom mohli nalézt svou sílu uvnitř sebe. Přestože je „prototypem” mateřství milá, něžná žena, která nám utírá slzičky, ošetří zraněná kolena a peče koláčky, naše vlastní zkušenost s mateřskou energií může být hodně odlišná. Přesto každá matka a dítě sdílejí pouto, jehož účelem je léčení, růst, odpuštění a transformace, které nakonec vedou k ukončení karmického cyklu a k našemu vývoji do nové dimenze bytí.

Naše putování za mistrovstvím se vyvíjí, jsme-li schopni pročistit energetické vrstvy, a v každém aspektu léčení dosáhneme bodu, kdy musíme rozšířit soucit, odpuštění a přijetí, abychom léčebný cyklus uzavřeli. Je to určité rozcestí na naší cestě a další krok nás buď zavede kupředu k osvícení a vzestupu nebo nazpátek do bolesti minulosti. Jakkoliv se nám chce smutnit, křičet a zuřit, vztekat se, litovat toho, že jsme si zvolili právě tuto matku, nebo od ní žádat omluvu za všechny ty věci, které udělala nebo neudělala, směr naší životní stezky závisí na naší ochotě a připravenosti zvládnout své emoce, včetně těch, které cítíme v souvislosti se svou matkou. Jestliže uzavřeme své srdce kvůli svým bolestivým nebo složitým zkušenostem s vlastní matkou, odřízneme si tím též přístup k božské ženské energii.

Nezaměňujme však mateřství a mateřskou péči s božskou ženskou energií, jsou to dvě naprosto jiné věci. Naše matka jako rodič plní společenskou a biologickou funkci. Božská ženská energie je energetickou strukturou, která se vyjadřuje skrze naši schopnost být tvůrčí, podporovat a pečovat. Nepatří výlučně k člověku ženského pohlaví, je součástí mužů i žen. Oba naši rodiče nás mohou poučit o božské ženské energii a o tom, jak ji používat v rovnováze s božskou mužskou energií.  Právě ta nerovnováha, již nám rodiče zprostředkují, ač odráží jejich vlastní nevyváženost, může být branou k našemu největšímu léčení a přeměně. My nicméně posuzujeme božskou ženskou energii filtrem zkušenosti se svou lidskou matkou a popíráme tento aspekt sebe sama, čímž vyjadřujeme odmítnutí tohoto vztahu – a přesně tak jsme s božskou ženskou energií ztratili kontakt.

Bez ohledu na to, jak se zkušenost spojená se vztahem k matce odehrávala ve vašem životě, byla to součást vaší cesty a vy jste nebyli nedobrovolným účastníkem, nýbrž ochotným spolutvůrcem. Jak se vyrovnat s naší osobní zkušeností s mateřskou energií? Oddělme pravdu od iluze. Pravdu představuje naše duchovní cesta, iluze je to, jak se to rozehraje v hmotném světě.

Z duchovního hlediska je naše matka pouhou energetickou manifestací duchovní bytosti, jejímž záměrem je pomoci nám vyléčit karmické cykly. V našem hmotném světě je mateřská energie lekcí spojenou s emocemi, silou a posílením, léčením, transformací a vývojem. Karma není jednosměrná ulice, účastnili jsme se také každé změny tohoto putování. Můžete iluzi změnit v cokoliv, co odráží vaši vizi nejvíce žádoucí reality, a vyléčit a propustit – podle toho, jste-li k tomu připraveni - i jakýkoliv aspekt své minulosti, aby se vaše vize mohla rozvinout mnohem více podporujícím, účinnějším a léčivějším způsobem.

Copyright ©2013 Jennifer Hoffman & Enlightening Life OmniMedia, Inc.
https://enlighteninglife.com

(Reprodukce českého překladu v nezkrácené podobě je povolena pouze pro bezplatné/nekomerční webové stránky, a pokud je připojen aktivní odkaz na původní zdroj/autora a tato poznámka - pro www.reiki-centrumpraha.cz přeložila Lucka K.) 20. 05. 2013

 

 

 

 

Tou brzdou jsou ezoterici!

Teta Kateřina

 

Často slyším ze svého okolí povzdechy, kolik lidí stále nechápe, co se okolo nás děje a že ani nechtějí nic slyšet a pracovat na sobě a na tom, aby se oni sami a svět už konečně otočil k lepšímu. Naopak že mají nás, kteří se věcem duchovním věnujeme, za sektáře, v lepším případě za magory a ulítlé šílence.

 

A že tedy duchovně smýšlejícího člověka popadá pocit marnosti, protože nikdo neslyší na ten skvělý nápad žít spolu v lásce a harmonii. A že takhle ta transformace bude trvat věčně!!!


Ano. Mnoho z Vás už dokáže žít v přítomnosti a užívat si jí, mnoho už pochopilo, že pro to, abychom byli šťastní, není třeba nějaké extrémní snahy "něco dělat", ale naopak užívat si všeho, co je a vše ostatní pustit. Ale jak to, že to nevidí a hlavně nechtějí vidět ti druzí? Proč nás mají za ulítlé blázny, když vidí, jak jsme pozitivně naladěni? Proč celý ten nádherný proces tak zarputile blokují?


Jsem přesvědčena, že za to můžeme právě my! My, co si říkáme "duchovní a esoterici"! Zkuste se někdy podívat objektivně třeba na nějaké ty "duchovní" webovky nebo na FB, kde si o těchto věcech povídáte. Každé druhé slovo je "veliké". Všude je "Láska" (Pokud možno s velkým L), samé "děkuji ti, odpouštím ti...miluji tě…" samé filozofické a hluboké myšlenky. Tohle když spatří jakýkoli realista, minimálně se vyděsí. Dokonce si myslím, že mu to celou jeho snahu po pochopení těchto věcí dokáže pěkně znechutit. Ne proto, že by byl málo citlivý, ale on žije ve světě, kde se tahle slova říkají, až když je opravdu cítí a až pak pro něj mají hodnotu. Můžete namítnout, že i vy to tak skutečně cítíte, ale pak není třeba o tom mluvit. Stačí vnímat, no ne? Proč to stále vykřikovat? Pokud se někdo cítí být tím vším opravdu naplněný, může to přece prostě žít! Nemusí o tom mluvit nebo psát na FB! Mám naopak zkušenost, že dokud o něčem člověk pořád mluví, dělá to proto, aby si to ještě sám v sobě porovnal. Mám-li něco jasné, nemluvím o tom, žiju to. A k tomu už nepotřebuju veliká slova.


Nedávno jsem sledovala televizní diskuzi dvou vědců. Astronoma a jaderného fyzika. Protože rozhovor s nimi vedl "obyčejný" moderátor, byli nuceni své výrazivo poněkud uzpůsobit, aby jim vůbec rozuměl. A povídali o tom, k čemu jejich obor za dobu své existence došel. Na dotaz, co považují za největší pokrok v jejich oborech, oba shodně odpověděli: "To, že i když jsme šli pouze tou cestou svého oboru, tedy úplně jinou, než přítomný kolega a po desítkách let práce jsme došli k podstatě svého oboru, překvapivě jsme došli ke stejným závěrům. My vlastně říkáme totéž! Jen jsme doteď ty druhé obory podceňovali, protože oni používali jiné termíny a jiné cesty, jak k tomu dospět." Ten rozhovor těchto vědců mně opravdu dostal, protože jsem s překvapením zjistila, že došli také ke stejné podstatě fungování vesmíru, jako ji vnímají esoterici. Jen pro ty své myšlenky prostě měli jiné výrazivo. Pokud by zůstali s klapkami na očích a zahledění jen do svého oboru, nikdy by si nevšimli, že ten druhý to má vlastně ve výsledku stejně! A pokud by tam nebyl ten moderátor, díky kterému museli mluvit, tak nějak pro "obyčejného posluchače", nikdy by běžný člověk nerozuměl tomu, co říkají a jejich obor by pro něj byl nesrozumitený a profesionálně "ulítlý.


Myslím, že celý problém toho, že většina lidí pořád "nechápe", je v tom, že esoterici se sami izolují. Svými výrazy, svými velikými slovy a možná i svým pocitem, že na rozdíl od většiny, oni již "pochopili". A protože ten pocit mají, mají potřebu ty druhé stále měnit a dávat rady, ale používají na to postupy a výrazy, které ti ostatní prost přijmout nemůžou! Kdybych na vás teď vybalila teorii černých děr s přesným fyzikálním popisem včetně vzorečků, asi by si o mně většina z vás taky myslela své.

 

Proč tedy chcete po lidech, aby přijali výrazy jako je "bezpodmínečná láska, duchovní vývoj, vibrační úroveň, pránická výživa, smysl odpuštění druhému, nebo podstatu našeho bytí"?


Oni ti "ostatní" nejsou hloupější než vy. Mají třeba jen jiné výrazivo, jiné vnímání, jinak přijímají myšlenky. Nezajímá je nějaké esoterické plácání o smyslu života nebo smyslu meditačních technik. (Takhle můžete pokecat zase jenom ezoterikem. Ten to vezme.)


Ale oni si rádi o věcech promluví normálně, tak, jak jim zobák narostl. A místo "Miluji tě a cítím se být v přítomném okamžiku v harmonii", daleko líp uděláte, když jim řeknete třeba: "Hele, vole, je mi tady s tebou fajn". A stejně tak když cítíte, že potřebují pomoc nebo radu, nemusíte na ně vybalit všechny teorie o smyslu života, ale stačí s nimi prostě zajít na kafe nebo na pivo, popovídat o všem, co řeší, s pochopením a jako s kámošem a tím jim řeknete, jak vám na nich záleží. To všechno, co jste zažili v meditacích a k čemu jste dospěli už ve vás je. Není třeba o tom mluvit. A oni to ucítí a to jim pomůže i bez toho, abyste jim popisovali, jak mají sami zažít nějaké transcendentální stavy. Pak to, co ve vás je, okolí nebude odmítat, ale přijme to za své. Protože kdo by si nechtěl jen tak sem tam pokecat s kámošem, ze kterého cítí, že ho nic nerozhodí, že to, co u toho kafe mezi svými vtípky říká, taky žije a že to má v sobě srovnané? Kdo by pak nechtěl být jako on?


To my ezoterici jsme ta brzda celé té slavné transformace! To my ze sebe děláme odborníky na život! Myslíme si, že máme patent na to, jak žít a ti druzí nás nechápou. Právě tím se od nich izolujeme. To my nechápeme je! S tím vším, co už teď o životě víme, je před námi teď ten nejtěžší úkol. Uvědomit si, že tím, že jsme něco o životě pochopili, nejsme víc, než někdo jiný. Prostě jsme jen díky svým zájmům vystudovali určitý specifický obor, který je teď potřeba pro ostatní přeložit do lidštiny, pokud vnímáme jako důležité, aby ostatní přijali, k čemu jsme došli.


Začněte se na to dívat z jejich pohledu a zahoďte fráze, prostě žijte to, co jste se naučili a bez zbytečných velikých slov a řečí se radujte ze života. Ostatně osobní příklad byla vždycky ta nejlepší učební technika. Pokud to "duchovní" uvnitř máte, neztratíte to tím, že zajdete na pivo, nebo použijete peprnější výraz. Proč pořád utíkáme před tím reálným a pozemským a lidským? Není to snad hodno toho vašeho Boha? Nejsou ho hodni ti, co mluví jiným jazykem než my? Mám někdy pocit, že máme tendenci odcházet někam do "vyšších vibrací" a tam pro sebe nacházíme smysl a podstatu a děsně se divíme, že tam s námi nejdou ostatní. A co takhle přijmout to, v čem skutečně žijem? Co takhle si udělat nebe tady na zemi?


Nemám patent na pravdu a možná se i pletu. Ale odmítám už se účastnit jakýchkoli her na "duchovní osvícence". Teď jsem tady a jsem člověk. To, kým jsem uvnitř, mi nikdo nevezme a nezmění to ani to, když tento článek ukončím tvrzením, že sebegeniálnější myšlenka, kterou neumíme sdělit tak, aby jí druhý rozuměl, stojí za hovno.

 

Vaše Kateřina

15.5. 2013
www.tetakaterina.cz

Článek je možné šířit.

 

 

 

 

—————

Zpět