Milí přátelé, - 25.7.2013

29.07.2013 16:59

  Milí přátelé,


tentokrát mám pro Vás trochu jiný mail. Dnes zasílám jednak zajímavý článek Jennifer Hoffman s názvem "Mise naplněna – a další úkol?" Je to pojednání Jennifer nad otázkou od přítelkyně, která se ptá - co teď, když jsem již dosáhli bodu, který bylo třeba vykonat? Odpověď je jistě pro každého z nás jistou inspirací.

Pravděpodobně jste si mnozí většinou všimli, že se v médiích objevily články na téma až epidemie nedostatku vitamínu D. Proto jsem začadil jednak velice zajímavý článek na tohle téma. Resp. články dva, které jsou obsaženy v jednom dokumentu. První článek a celý dokument má název "Svět zachvátila epidemie nedostatku vitamínu D" a ten druhý a také kratší, má název "Světem hýbe rozruch kolem vitamínu D". V těchto článcích  najdete informace, které byly načerpány na podkladě vědeckého poznání a pochopitelně také stav, kdy farmaceutický průmysl brání rozšiřování těchto informací, jakož i šíření přírodního vitamínu D: Ten syntetický, není až tak účinný, ale generuje zisky....

A možná si dlouhodobější odběratelé těchto mailů a čtenářů našeho webu vzpomenou, že před třemi lety, v červnu 2010, předal AA Michael skrze Ronnu Herman poselství s názvem "Vitamin D, Božský vitamin". Přečtěte si, co tehdy AA Michael k této problematice řekl. Ale ani v dalších částech poselství prakticky neztratilo nic na své aktuálnosti. 

Dále pak mám pro Vás velmi zajímavý článek, resp. kompilát několika článků o vlivu různých frekvencí na úroveň a vývoj duchovních kvalit člověka tak, což je skutečnost pocházející již ze starověku, kdy tyto frekvence byly přirozenou součástí duchovní hudby. Posléze, ale když byl zjištěn vliv, účinek, tyto chorály se "záhadně ztratily". A dnešní hudba je těmto léčivým a regenerativním tónům na hony vzdálená. Více si ale přečtěte v tomto článku, kde na jeho konci jsou odkazy pro poslechnutí si ukázek těchto tónů. Článek má prostý název "Solfeggio frekvence" 

A na závěr ještě astrologické pojednání nad planetárními konstelacemi a aspekty pro tento týden od astroložky Petry Nel. Týden je již v plném proudu, avšak je astrologická situace je celkem dosti výživná a astroložka se v komentáři také vyjadřuje, z astrologického pohledu, k posledním událostem "na zemi české", posílám dodatečně ještě i dnes.

Přeji všem příjemný závěr pracovního týdne a skvělý, léčivý víkend se Sluncem!!!

Láďa

 

 

Mise naplněna – a další úkol?

Jennifer Hoffman

 

 

Opravdu mě těší tvé psaní a děkuji ti za tolik informací k vzestupu, které pro mne byly velmi přínosné. Nikdy jsem se ve svém životě tolik nerozhodovala jako předešlých pár let, zakotvovala  jsem světlo, aby se zemské frekvence změnily k lepšímu. Byla to dobrá práce, ač mnohdy těžká, ale nyní cítím, že je naplněna… jakoby zde už nebylo nic, co bych chtěla dělat. Napsala jsem knihu od roku 2011 do 2012 a je publikovaná. Nyní cítím, že je splněno, ale jsem stále zde. Vždy když se zeptám Vyšších sil, co je mou další misí, řeknou mi “užívej si život”, ale nejsem si jistá, co to znamená, měla bys nějaké návrhy? Co je dalšího pro ty z nás, kteří dělají tuto práci?

Odpověď Jennifer: Gratuluji k poznání dokončení toho, co se nazývá „Fáze 1“ tvé práce. Byla to velmi dlouhá fáze a zahrnuje tvůj celý čas na zemi. Nyní jsi s tím hotova a začíná ‚Fáze 2‘,  která je skutečně o užívání si života. Nevíš, co to znamená, protože je to velmi nový a rozdílný způsob spojení se zemskými energiemi, s lidstvem, s tebou jako člověkem, a s tvou životní cestou. Je to pro tebe a mnoho z nás nový začátek, což znamená, že nevíme, co dělat, protože čelíme situaci, která vyžaduje, abychom změnili velmi starý myšlenkový vzorec.

Nové paradigma pro Zemi proudí velmi rozdílným způsobem, než na co jsme byli zvyklí. Bylo pro nás běžné dělat práci, pracovat tvrdě, abychom čelili výzvám, které vyžadují veškerou odhodlanost, srdce, vůli a výdrž, abychom pokračovali krok za krokem. Mysleli jsme si, že tento proces skončí zcela jinak, s velkým ohlasem, takže „fňukání“ které bylo zamýšleným vzestupem prosince 2012 bylo zklamáním. Hledali jsme známky toho co jsme učinili a mysleli si, že budou stejné v poměru k tvrdé práci, kterou jsme vykonali. Známky byly zde, ale nebyly to věci, které by bylo vidět, museli jsme je „poznat“. To, že potřebujeme viditelný, konkrétní důkaz je součástí starého způsobu chování a není novým způsobem nové Země, která je o bytí.

Náš starý způsob „dělání“ se musí stát novým způsobem „bytí“. Není zde nic, co by mělo být vykonáno, neboť v minulosti jsme museli pracovat, abychom změnili energii 3D na vyšší aspekty, aby byl vzestup možný. Život byl těžký, neboť jsme museli pracovat  uvnitř 3D paradigmat a jak víme o 3D, energie neproudí tak snadno či rychle. Musíme zatlačit, přitáhnout, dloubnout a dotlačit energii na místo, když chceme, aby se něco odehrálo. Možná ne, ale toto je způsob, jakým jsme vždy pracovali uvnitř 3D. Pokud jsme chtěli, aby se něco stalo, museli jsme pracovat tvrdě, aby se tak stalo a v tom čase to bylo běžné. Nyní se musíme naučit proudit s našimi záměrnými výsledky, být uvnitř energie našeho potenciálu jako průvodce a manažer. Tvoření už nezávisí na tom, jak těžce pracujeme, kolik energie či světla můžeme udržet, či jak dlouho dokážeme udržet své úsilí. Cokoliv chceme vytvořit začíná z radosti, ze souznění, frekvence  a toho, jak nám slouží. Toto je okamžik, kdy začínáme tvořit život jako radostný proces.

Myslím, že ti tvoji průvodci dávali klíč v tom, co znamená užívání života – bytí v radosti. To neznamená, že bys neměla dělat nic, znamená to, že to, co děláš, ti má přinášet radost,  a to začíná se stavem bytí a ne děláním. V tomto novém paradigmatu přinášíme životu radost. Jak můžeme být tak moc v energii radosti, že žijeme „v radosti“, a tudíž si užíváme života?

Přicházíme z životních období tvrdé práce do období bytí v radosti a dělání tohoto bude naším velkým záměrem a velkou změnou, ale takto to vyžaduje nové paradigma nové Země - bytí v energii radosti. Tak spíš než abyste hledali nové věci k dělání a pátrali, proč se cítíte tak bez motivace, dejte svůj záměr do radosti, bytí v radosti, abyste měli ve svém životě radost, abyste byli plni radosti a radostní. Pak z tohoto bodu bytí v radosti, se zaměřujte na věci, které můžete dělat, abyste přinesli radost do svého života. Jaké dary můžete objevit? Jaké sny můžete nyní rozvinout? Máte nové sny, které byste mohli objevit? Jaké záměry máte pro svůj život? Když se přestanete koukat za věcmi, které dělat,  a začnete být v energii toho, co si přejete, tato nová cesta se před vámi otevře s mnoha způsoby, jak použít svou energii, vše v naplnění radosti, kterou se rozhodnete být. A tímto způsobem pochopíte, co znamená „užívat si život“, jak vytváříte radost pro sebe a posilujete nové zemské paradigma s radostně inspirovanými myšlenkami a činy.

 

Copyright ©2013 Jennifer Hoffman & Enlightening Life OmniMedia, Inc. https://enlighteninglife.com

(Reprodukce českého překladu v nezkrácené podobě je povolena pouze pro bezplatné/nekomerční webové stránky, a pokud je připojen aktivní odkaz na původní zdroj/autora a tato poznámka - pro www.reiki-centrumpraha.cz přeložila Mirka S.) 24. 7. 2013

 

 

 

Svět zachvátila epidemie nedostatku vitamínu D

 

 

Po celém moderním světě se šíří epidemie nedostatku vitamínu D, a je to epidemie tak hluboká a závažná, že epidemie prasečí chřipky H1N1 vypadá ve srovnání s tím jako rýma. Nedostatek vitamínu D je tak rozšířen, že je to alarmující, a je také základní příčinou mnoha dalších vážných nemocí jako rakovina, cukrovka, osteoporéza a srdeční choroby.

Nová studie publikovaná v březnu 2010 v časopise Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism zjistila, že 59% populace má nedostatek vitamínu D. Navíc asi 25% z toho má extrémně nízkou úroveň vitamínu D. Vedoucí autor studie, dr. Richard Kremer z Centra zdraví univerzity v McGill řekl: „Abnormální úrovně vitamínu D jsou spjaty s celým spektrem nemocí, včetně rakoviny, osteoporézy a cukrovky, a rovněž s kardiovaskulárními a autoimunitními chorobami.“

Tato nová studie rovněž dokumentuje jasné spojení mezi nedostatkem vitamínu D a uloženým tělesným tukem. To podporuje teorii, kterou obhajuji na NaturalNews již mnoho let: sluneční záření podporuje ztrátu tělesného tuku. Vitamín D je možným hormonálním mechanismem, s nímž tento jev ztráty tuku pracuje.

Vědecká bádání o vitamínu D dávají ještě lepší výsledky...

Aktivátor imunitního systému

Nedávné výzkumy provedené na univerzitě v Kodani objevily, že vitamín D aktivuje imunitní systém tím, že „vyzbrojí“ T buňky k boji proti infekci.

Tento výzkum zjistil, že bez vitamínu D je imunitní systém T buněk neaktivní a poskytuje jenom malou nebo žádnou ochranu proti napadení mikroorganismy a viry. Ale s vitamínem D v krevním řečišti se tyto buňky „ozbrojí“ a začnou vyhledávat vetřelce, které zničí a vyloučí z těla.

Jinými slovy, vitamín D účinkuje tak trochu jako klíček v zapalování vašeho auta: auto nepojede, pokud neotočíte klíčkem a nenastartujete motor. Podobně ani váš imunitní systém nebude pracovat, pokud nebude biochemicky aktivován vitaminem D. Pokud se setkáte se zimní chřipkou ve stavu nedostatku vitamínu D, váš imunitní systém je v podstatě proti sezónní chřipce bezbranný. Proto lidé, kteří onemocní, jsou ti, kteří jsou stále pod střechou, pracují pod střechou a žijí v chronickém nedostatku vitamínu D.

Proto také prakticky všichni lidé, kteří zemřeli na H1N1, měli chronický nedostatek vitamínu D. V podstatě neměli žádnou ochranu svým imunitním systémem a byli tak snadným cílem pro prasečí chřipku.

Tato zjištění o tom, že vitamín D „vyzbrojuje“ imunitní systém, byla publikována v Nature Imunology. Vědci v komentářích řekli: „Vědci vědí již dlouho, že vitamín D je důležitý pro absorpci kalcia, a že tento vitamín také souvisí s nemocemi jako je rakovina a roztroušená skleróza, ale neuvědomili jsme si, jak rozhodující je tento vitamín pro aktivaci imunitního systému – teď už to víme.“ (Viz UK Telegraph, odkaz pod článkem).

Zdá se, že CDC (Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí) a WHO (Světová zdravotnická organizace) jsou v absolutní nevědomosti o tomto výzkumu, jinak by doporučily vitamín D k boji proti nedávné pandemii H1N1, spíše než vakcíny. Vitamín D byl byl daleko efektivnějším (a méně nákladným) -[jenže ono o nákladnost jde] prostředkem na obranu proti pandemii než vakcíny, zejména když vakcíny nemohou fungovat, když na ně imunitní systém nereaguje, a imunitní reakce vyžaduje přítomnost vitamínu D!

 

Zatímco vakcíny mají nežádoucí vedlejší účinky jako např. těžké neurologické poruchy u některých příjemců, jediným „vedlejším účinkem“ vitamínu D je, že je prevencí proti 77% veškerých rakovin. https://www.naturalnews.com/021892.html

Společný jmenovatel nemocí

Dle nového výzkumu se stává stále jasnějším, že nedostatek vitamínu D může být společným jmenovatelem pro většinu ničivých moderních degenerativních nemocí. Pacienti se selháním ledvin téměř všeobecně mají nedostatek vitamínu D a rovněž tak pacienti s cukrovkou. Lidé trpící rakovinou a lidé s roztroušenou sklerózou a osteoporézou mají vždy těžký nedostatek vitamínu D.

Ve skutečnosti nedostatek vitamínu D může být základní příčinou, proč je tolik degenerativních nemocí, a náprava tohoto nedostatku v celé populaci by mohla zničit zisky „průmyslu péče o nemocné“, který dnes vládne západní medicíně.

Jinými slovy, když se lidé dovědí o vitamínu D, rakovinový průmysl zaznamená kritické ztráty zisku (vitamín D zabrání 4 připadům rakoviny z 5.)

Zřejmě proto tak mnoho podniků a organizací, které závisí na rakovině (a dalších nemocech) svou autoritou a mocí aktivně bojují proti informacím o vitamínu D. Například Státní institut pro rakovinu (NCI), který je jednou z nejbohatších neziskových společností, aktivně provozuje celostránkové reklamy, které se snaží odstrašit lidi od slunce, aby zůstali ve stavu nedostatku vitamínu D.

Tento stav nedostatku shodou okolností slouží i mocenským zájmům NCI tím, že zajišťuje, aby lidé pátrali po záhadách rakoviny, i když je k dispozici léčba zdarma (slunce).

Podobně FDA (Úřad pro kontrolu potravin a léčiv-USA) nechce, aby se lidé dověděli o vitamínu D, protože informovaní spotřebitelé by nevyhnutelně brali více potravinových doplňků s vitamínem D a tím by předcházeli veškerým nemocem, s nimiž farmaceutický průmysl počítá pro své monopolní zisky. Každý pacient, který bere vitamín D, znamená o jednoho pacienta méně, který by platil za léky proti rakovině, cukrovce a srdečním chorobám.

Podobně i další neziskové organizace rakovinového průmyslu nechtějí, aby se lidé dověděli pravdu o vitamínu D. Raději chtějí dále prodávat zákazníkům směšné výrobky s růžovým proužkem, na kterých se říká, že sbírají peníze pro jakýsi vysoce fiktivní „výzkum léčby“ – výzkum, který byl zastaralý, dříve než začal, protože slunce léčilo a předcházelo rakovině po celou dobu, co člověk chodí po planetě Zemi. Naši předkové nemuseli „léčebně běhat“ ani „léčebně chodit“ kvůli nějaké fikci na získávání peněz. Oni prostě byli na slunci a vyléčili se z rakoviny proto, že byli vystaveni slunečnímu světlu. Chodit ven je už samo o sobě „léčbou“ rakoviny, na niž rakovinový průmysl požaduje další miliardy dolarů, aby mohl rozšířit výzkum. Chtějí, abyste zůstali v nevědomosti!

Nevyhnutelnou pravdou je, že moderní medicína chce, aby lidé zůstali v nevědomosti o léčivých účincích vitamínu D. Finanční přežití lékařského průmyslu je na tom zcela závislé. Takže nejvlivnější lékařské organizace systematicky zlehčují význam tohoto vitamínu, a přímo odmítají ho doporučovat pacientům.

NCI nedoporučuje vitamín D, stejně jako Komen for the Cure. AHA, AMA, ADA a FDA všechny odmítají doporučovat vitamín D, a všechny namísto toho podporují syntetické, patentované léky s vysokým ziskem, které nic nevyléčí (a stejné je to s vitamínem C). 

V podstatě se jedná o spiknutí mlčenlivosti o vitamínu D v průmyslu péče o nemocné, jelikož ten závisí na nemocích, které jim přinesou obchod. Tak to bude vždy, protože společnostem jde o obchod, aby vydělaly peníze, a když vyděláváte peníze na nemocech, nikdy nepůjdete a neřeknete lidem, jak se mají sami vyléčit zdarma. Z tohoto čistě ziskového pohledu poučit lidi o vitamínu D nedává průmyslu péče o nemocné naprosto žádný obchodní smysl. Průmysl těží z lidí.

 

Vitamín D nemohou potlačit

Ale pravdu o vitamínu D nemohou skrývat navěky. Poznatky jsou naprosto přesvědčivé. Jsou skutečně nevyvratitelné. Zde je devět argumentů, které jsou nevyvratitelně pravdivé.

 

1.      Rozsáhlá většina západní populace má nedostatek vitamínu D.

2.      Nedostatek vitamínu D podporuje rakovinu, cukrovku, osteoporézu, onemocnění ledvin, deprese, obezitu a srdeční choroby, a další zdravotní problémy.

3.      Nedostatek vitamínu D může být napraven dodáním tohoto vitamínu v doplňcích nebo rozumným vystavováním slunečnímu světlu.

4.      Krémy proti slunci blokují produkci vitamínu D v kůži a tím způsobují jeho ještě větší nedostatek u spotřebitelů těchto výrobků.

5.      Náprava široce rozšířeného nedostatku vitamínu D by značně omezila výskyt degenerativních chorob v populaci, čímž by státy ušetřily trilióny dolarů na společných nákladech na léčbu v příštím desetiletí.

6.      Potravinové doplňky s vitamínem D  jsou velmi snadno dostupné. Zabránit nemocem dodáním vitamínu D je velmi nenáročná investice do zdraví, která se státu vrátí více než stonásobně na ušetřených nákladech na zdravotní péči.

7.      Vitamín D je extrémně bezpečný. Lidé, kteří berou doplňky s vitamínem D, nepociťují naprosto žádné vedlejší účinky, i při zdánlivě vysokých dávkách 4 000 – 8 000 IU denně (více než desetinásobek doporučené denní dávky v USA.)

8.      Nedostatek vitamínu D je způsoben ve značné míře moderním životním stylem v uzavřených místnostech. Lidé žijí, pracují a sportují v uzavřených místnostech pod umělým světlem. To způsobuje těžké nedostatky vystavení přirozenému světlu (slunečnímu světlu), jehož prostřednictvím se vitamín D obvykle vytváří.

9.      Vitamín D dramaticky redukuje náchylnost k infekčním chorobám, jako jsou běžná chřipka a H1N1. Aktivuje imunitní systém a umožňuje mu, aby fungoval agresívněji při obraně proti napadení viry.


Lepší než vakcíny, bezpečnější než léky...

Vitamín D je ve skutečnosti lepší vakcínou než vakcíny. Je lepším lékem proti rakovině, než protirakovinné léky. Je lepším lékem proti osteoporéze než léky proti ní. Je lepší léčbou cukrovky než léky proti cukrovce.

Znovu a znovu se ukazuje, že vitamín D je bezpečnější, efektivnější a mnohem dostupnější než drahé léky s monopolní cenou. Navíc je přirozeně kompatibilní s lidským tělem, protože lidské tělo si vlastně vyrábí vitamín D samo, pokud dostane k tomu příležitost (vystavení se slunci).

Navíc, na rozdíl od farmaceutik, je vitamín D bezpečný pro životní prostředí. Odtékající přebytečný vitamín D na rozdíl od léků nekontaminuje ryby.

 Když víte všechny tyhle pravdy o vitamínu D, asi se divíte: Proč tedy reforma zdravotnictví vůbec o této živině nehovoří? Pokud opravdu chcete reformovat zdraví národa, musíte začít tím, že napravíte epidemii nedostatku vitamínu D mezi populací.

Pokud jde o udržení zdraví, všechny léky světa nedosáhnou toho, čeho může dosáhnout vitamín D ... a to jednoduše, dostupně a bezpečně.

Můžete ho mít zdarma. Není třeba žádný předpis. Žádná návštěva lékaře. Nemusíte si ani kupovat žádné vitamínové doplňky. Jen prostě běžte ven, když svítí slunce, a započněte svou vlastní léčbu.

Tato myšlenka – že pacienti si mohou sami vyléčit rakovinu tím, že se procházejí v přírodě – je nejstrašidelnější věcí pro rakovinový a vakcínový průmysl. Big Pharma se děsí toho, že lidé se stanou vzdělanými v oblasti výživy a že si uvědomí, že samotný vitamín D sám o sobě eliminuje potřebu stovek různých léků a vakcín. Aktivuje uzdravování, brání tělo proti nemocem, a tak je tou největší hrozbou pro ziskovost léčebného průmyslu, který vládne dnešní medicíně. 

Kdyby moderní medicína mohla zakázat vitamín D, učinila by to okamžitě. Možná se ještě pokusí ho zastavit, skrze pokusy senátora Mc Caina zničit potravinové doplňky. 

Zdroj:

https://dolezite.sk/old/Svet_zachvatila_epidemie_nedostatku_vitaminu_D_85.html#ixzz2Zy7QhjML

 

Světem hýbe rozruch kolem vitamínu D

Alarmující deficit tohoto vitamínu je údajně základní příčinou mnoha vážných nemocí jako třeba rakoviny, cukrovky, osteoporózy nebo srdeční choroby. Farmaceutický průmysl, lékaři a zdravotnické organizace prý tají před lidmi zprávy o zásadním významu této látky a jejích mnohostranných účincích na lidský organismus. Místo drahé a složité léčby by totiž stačilo, aby se lidé opalovali. A všichni zainteresovaní by tak přišli o své zisky a sponzorské dary.

Zprávy o znepokojujícím nedostatku tohoto vitamínu v populaci se objevily i v seriózním televizním zpravodajství. Co se doopravdy děje?

Pozoruhodný výzkum

Tým lékařů z fakultní nemocnice v Plzni, vedený prof. MUDr. Ondřejem Topolčanem, CSc., zkoumá jeho množství v organismu lidí. Vyšetřil jich víc než 3000 a v testech dále pokračuje. Výsledky jsou podobné jako v jiných zemích našeho geografického pásu. V části populace skutečně existuje nedostatek této důležité látky.

Častější bývá u starších lidí a vůbec u lidí, kteří tráví málo času na slunci a jedí málo ryb. Jeho hladinu může rovněž snižovat užívání určitých léků a další důvody. Nedostatek lze snadno odstranit. Rozumným sluněním a konzumací rybího tuku nebo ryb, zejména tučných mořských (makrela, sardinka, sleď, losos, tuňák aj.). Případně užíváním léků nebo potravinových doplňků, které vitamín D obsahují. Určité množství ho najdeme rovněž v mléku, mléčných výrobcích a ve vajíčkách.

Skutečně snižuje hrozbu rakoviny

Pokud jde o vztah deficitu déčka a různých nemocí, jsou předmětem intenzívního lékařského výzkumu a zároveň i diskuzí na mezinárodních konferencích. Zdá se být nesporné, že jeho uspokojivá hladina snižuje u člověka riziko vypuknutí řady vážných civilizačních chorob: rakoviny, cukrovky, osteoporózy, infarktu nebo mozkové mrtvice. K těmto efektům však bývají nutné vyšší dávky, než se dosud odvozovalo z léčby křivice (měknutí kostí), tedy zdravotního problému, jenž byl přímo spojený s nedostatkem vitamínu D.

Ten může hrozby zmíněných chorob zvýšit, ale nemusí. U každého člověka je to jinak. Navíc to závisí na spoustě dalších rizikových faktorů: životosprávě, kouření, obezitě, vrozené dispozici atd. Představy, jak všechno vyřeší slunění, a tedy zázračné déčko, jsou směšné a hlavně přehnaně zjednodušující.

Určitě je pravda, že za určitých okolností může snížit riziko rozvoje rakoviny prsu, tlustého střeva, plic, prostaty, případně další zhoubné nádory. Rozhodně však není jedinou a zásadní příčinou.

Kanadští vědci zjistili u žen, kterým diagnostikovali rakovinu prsu, také to, že u nich hrozí až dvakrát vyšší riziko rozšíření nemoci do těla, pokud budou mít nedostatek této látky. Ta rovněž zlepšuje citlivost organismu na onkologickou léčbu.

Další studie prokázala, že pacientům s rakovinou střev hrozila téměř dvojnásobná pravděpodobnost úmrtí, pokud měli deficit vitamínu D. A tak bychom mohli pokračovat.

Zlepší obranu proti infekcím

Tento vitamín zlepšuje rovněž imunitní reakce (stimuluje aktivitu určitých bílých krvinek). Zvyšuje tedy naši schopnost bránit se například běžným infekcím, jako je rýma, chřipka, kašel apod. Snižuje zároveň riziko vypuknutí cukrovky, kardiovaskulárních chorob a roztroušené sklerózy. Pozitivně působí na nervový systém, na psoriázu a na další autoimunitní nemoci atd.

Nejde při tom o nic tajného nebo utajovaného. Kdo má zájem, snadno najde všechny klinické studie, které s ním byly udělané, pomocí internetu. Nalezne je v mezinárodním archivu knihovny ve Washingtonu: www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez.

Zásadní význam má déčko pro růst a dobrý stav kostí. Umožňuje totiž vstřebávání vápníku a fosforu, tedy jejich základních stavebních prvků. Může být proto užitečnou prevencí proti zlomeninám, křivici nebo osteoporóze: řídnutí kostí. Stejně tak ho lze užívat jako rozumný doplněk při jejich léčbě.

Zmatky kolem opalování

Pokud jde o slunění, může řada lidí namítnout, že si připadají jako v blázinci. Dermatologové je už řadu let varují před opalováním kvůli nebezpečí rakoviny kůže. Teď přicházejí jiní lékaři a vysvětlují jim, že nedostatek sluníčka vyvolává nedostatek vitamínu D, což hrozí řadou zdravotních rizik. Koho tedy mají poslouchat?

Většina odborníků by jim řekla, že mají používat zdravý rozum. Pokud strávíme na příjemně hřejícím sluníčku patnáct dvacet minut denně, nezpůsobí to naprosté většině z nás zhoubný nádor kůže a zároveň to bude s největší pravděpodobností stačit k vytvoření dostatečného množství vitamínu D. Trochu něco jiného je ovšem stejná dvacetiminutovka v letním žáru u moře, o rovníku ani nemluvě.

V každém případě je užitečné probrat míru i způsob slunění s vaším lékařem, který zná nejlépe váš zdravotní stav, fototyp kůže a další důležité okolnosti.

Kdo by měl jít na vyšetření

Kdo by si měl nechat vyšetřit hladinu vitamínu D, což není úplně levný test? Určitě ne všichni. Opět je dobré probrat to s vaším praktikem. K rizikové skupině patří například starší lidé, kterým se na sluníčku tvoří méně vitamínu D v kůži, protože jim klesá hladina enzymu potřebného k této reakci. Navíc jim může být pobyt na ostrém slunci nepříjemný.

Další ohroženou skupinou jsou třeba pacienti s osteoporózou, s autoimunitními nemocemi nebo jedinci s poruchami vstřebávání, například Crohnovou nemocí.

Tito lidé by se měli zajímat o vyšetření hladiny zmíněného vitamínu. A o jeho pozitivní efekty na zdravotní problémy, které je ohrožují, případně trápí.

 

Petr Veselý, Právo

Zdroj: https://www.novinky.cz

https://www.moje-pravdy.cz

 

 

Poselství Archanděla Michaela, červen 2010

Vitamín D, božský vitamín

Přijala Ronna Herman

 

 

 
 

 

 

RH: Nejdražší přátelé, poselství pro tento měsíc musím začít vysvětlením. Během uplynulých tří nebo čtyř měsíců se u překvapivého množství lidí, které znám, objevil při krevních testech nedostatek vitamínu D. Několik z nich mělo tak akutní nedostatek, že jim bylo měsíčně podáváno 50.000 MJ, dokud se u nich hladina vitamínu D nevrátila na normální hodnotu. Proč je vitamín D tak důležitý a jak v těle působí? Níže přikládám výňatek z internetového článku gynekoložky Marcelle Pick:

 

„Tato nezbytná živina je nazývána vitamínem, ale z hlediska diety je vitamín D vlastně druh hormonu – je to stavební kámen pro silný steroidní hormon ve vašem těle, calcitriol. Je již léta známo, že vitamín D je nezbytný pro zdraví našich kostí a zubů, ale důkladný pohled na jeho význam pro naše zdraví je spíše novější záležitosti. Vitamín D působí v kombinaci s jinými živinami a hormony: podporuje vstřebávání a metabolismus minerálů (především vápníku a fosforu v krvi a kostech). Reguluje buněčné dělení a bujení (prevence rakoviny). Zvyšuje citlivost na inzulín a zlepšuje regulaci hladiny cukru v krvi (vylučování inzulínu). Studie také prokázaly jasnou souvislost mezi nedostatkem vitamínu D a obezitou, rezistenci vůči inzulínu, srdečními chorobami, některými druhy rakoviny a depresí. Vaše tělo si vitamín D nedokáže samo vyrobit. Je nastaveno tak, aby ho mohlo vyrábět při vystavení slunečnímu záření. Provádím nyní testy u všech svých pacientek a ke svému překvapení zjišťuji, že u více než 85% z nich je zjištěn nedostatek vitamínu D.

 

Teoreticky je možné vytvořit dostatečné množství vitamínu D pouhým několikahodinovým pobytem na slunci týdně, za předpokladu, že jsou paprsky UVB dostatečně silné. Je také možné ho přijímat potravou, mnohé potraviny jsou dokonce vitamínem D obohaceny. Ve skutečnosti ho však nepřijímáme dostatek, a proto se tolik z nás ocitá hluboko pod potřebnou hladinou.“

 

Doktorka Picková dále uvádí, že podle studií potřebují dospělí 3000 – 5000 MJ denně, někdy se uvádí i větší množství. Pro určení správného dávkování byste ovšem měli konzultovat svého lékaře. Pro zájemce je celé znění článku v angličtině k dispozici na www.womentowomen.com/healthynutrition/vitaminD

 

ARCHANDĚL MICHAEL:

 

Milovaní mistři, je všeobecně známo, že Slunce předává svými paprsky životadárnou sílu. V antických dobách bylo slunce mylně pokládáno za Boha a bylo mu dáno jméno RA; vyspělá skupina moudrých bytostí, ale začala uctívat Jednoho Boha místo velkého množství různých božstev. Je také pravdou, že bez slunečního elektromagnetického záření by na Zemi nebyl žádný život, neboť Slunce ze sluneční soustavy, jež vidíte na obloze, poskytuje životadárné teplo a světlo pro zachování života na Zemi. Avšak to, co nevidíte, a co většina z vás ani netuší, je že nad a za každým viditelným Sluncem se nachází Centrální Slunce o mnohem vyšší dimenzionální frekvenci, a proto není v současné době pro lidi viditelné žádným dostupným způsobem. Toto Slunce je domovem Božských rodičů vaší sluneční soustavy. Tyto vznešené sféry Božího světla jsou vlahé, příjemné a nádhernější, než si kdy dokážete představit. Sídlí zde totiž všechny velkolepé, skvostné zářící aspekty Stvořitele a je jejich povinností vyzařovat Substanci Prvotní Životní Síly a nebo plné spektrum Metatronického Světla do všech slunečních soustav a jimi obsažených planet, včetně Země. Toto podivuhodné potomstvo Stvořitele bylo jako jedno z prvních vyzářeno ze srdečního středu Nejvyššího Stvořitele a jsou hodni toho být strážci nekonečných vesmírů, galaxií, hvězdných soustav a planet. To platí pro všechny sluneční soustavy, galaxie a vesmíry celého Stvoření. Toto je velmi složitý proces, jímž se v tomto čase nebudeme hlouběji zabývat. Rádi bychom vám jen zdůraznili to, že vaše Slunce vám poskytuje mnohem víc než vámi vnímané teplo a světlo.

 

Až do devadesátých let minulého století pracovali lidé běžně celé dny na Slunci a nepoužívali sluneční krém, ani necítili, že by byly sluneční paprsky škodlivé. Nosili jen pokrývky hlavy a někdy měli zahalené paže, přičemž dlouhodobý pobyt na slunci byl potřebný a nebyl považován za škodlivý. Ozónová vrstva se však postupně vlivem znečištění ztenčila, a tak propouští k Zemi a k lidem více ultrafialového záření. Od té chvíle se škodlivé vlivy slunečních paprsků znásobily natolik, že většina lidí zapomněla na četné kladné přínosy vystavení se Slunci. Reklamy na ochranné prostředky jsou velmi účinné a většina lidí již nevyjde na Slunce bez krému, bez ohledu na to, jak dlouho chtějí na zůstat venku. Vězte, že před desátou hodinou ranní a po čtvrté hodině odpoledne jsou sluneční paprsky stále bezpečné a blahodárné. Alespoň čtvrthodina denně několikrát v týdnu postačí jako Světelná koupel blahodárných slunečních paprsků. V zimě pak nejsou paprsky tak silné, proto může být pobyt na slunci delší.

 

Dali jsme vám tímto informaci o důležitosti Slunce pro správné fungování lidského těla, avšak rádi bychom také podotkli, že tento jev je pouze příkladem toho, jak moc se mohou struktury kolektivního vědomí vzdálit realitě a jak mohou tyto mylné představy v mnohých směrech ovlivňovat lidstvo.

 

Pamatujte si, drahá srdce, vy, kdo jste pevně na své cestě a jste schopni čerpat Pevné Částice Světla Stvořitele a sdílet je se zbytkem světa prostřednictvím svých láskyplných záměrů, můžete ze Slunce získat mnohem více prospěchu, neboť máte nyní schopnost vstřebat ze slunečních paprsků vyšší a ještě silnější Esenci, která je nazývána Metatronickým Světlem plného spektra. Vitamín D je jen jedním z mnoha darů poskytovaných lidstvu skrze paprsky vašeho slunce i Mocnými Paprsky od našeho Otce/Matky Boha.

 

Vězte, milovaní, že se nacházíte v konečné fázi zvláštní jednotky času a byli jste všichni podrobeni výjimečnému souboru pravidel. Naprostá svobodná vůle bývala považována za veliký dar, avšak poté, co se lidstvo ponořilo do širokého spektra duality, stala se z ní velká zátěž, která vedla k velké bolesti a utrpení. V pravidlech byla zanesena i zásada nevměšování a musela uplynout určitá doba, než náš Bůh Otec/Matka mohl prohlásit: „Již dost. Je čas zasáhnout. Pro ty, kdo touží dosáhnout Mistrovství, bude možné Boží Osvobození a duchovní Hierarchie a Andělská Království mají povolení poskytovat pomoc a podporu jakýmkoli způsobem, který bude v souladu s Vesmírnými Zákony.“  Zákon Milosti existuje jako vyšší frekvence Zákonu Karmy, a tudíž se bude vztahovat na vycházející skupinu Světových Služebníků, stejně jako na uchazeče a učedníky na cestě vzestupu.

 

Vzhledem k tomu, že tato konkrétní éra se blíží, objeví se nový soubor pravidel a zákonů pro všechny stoupající Duchovní/Lidské Bytosti. Nyní probíhá nový rozšířený cyklus Stvoření a všichni ti, kteří usilují o dosažení stavu jednotného vědomí, budou určeni jako spolutvůrci budoucnosti. Vaše Božské Poslání roztáhne hranice vědomí o Bohu tak jako Paprsek Božího Světla. Vaším cílem je stát se Mistrem odhalení a projevení; budete šířit Esenci Stvoření a aktivovat ji ve vašem Posvátném Srdci. Specifickými myšlenkami z hlubin vaší Posvátné Mysli budete přetvářet Boží Podstatu v nekonečné množství forem. Stanete se tedy opravdovým rozšířením našeho Otce/Matky Boha.

 

Vy, ukazatelé cesty, jste nadějí pro budoucnost. Pokládáte základ nového společenského pořádku. Je životně důležité, abyste kráčeli po takzvané střední cestě. Mistr v sebeovládání se nestaví na žádnou stranu, nepodporuje ani neodsuzuje konflikty, které nyní na světě propukají. Vaše Osobní Síla má největší účinek, pokud zůstanete ve středu svého Posvátného Srdce a necháte se vést moudrostí své Posvátné Mysli. Váš postoj by měl vždy vycházet z dobré vůle a vaším záměrem by mělo být nejvyšší možné dobro.

 

Zatímco aktivně hledáte Osvícení a usilujete o návrat k vnitřní rovnováze a harmonii, je důležité, abyste si uvědomili jistá karmická omezení, která vaše Duše přijala jako prostředek zkušenosti a poučení v tomto životě. Určitá omezení a podmínky se nemohou změnit a vaší lekcí je hladce je přijmout a snažit se dosáhnout co nejvyšší možné dokonalosti v rámci mezí, které vám byly určeny. Nejsou trestem, ale příležitostí vyrovnat nesouladné energie a myšlenkové vzorce. Přitom vám ale chceme zdůraznit, že tento život je výjimečný pro každou Duši na Zemi a bez ohledu na okolnosti, do kterých jste se narodili, existuje příležitost k velkému růstu a nabízí se moudrost a nadání potřebné pro sebeovládnutí a mistrovství. Jste tady, abyste byli mistry projevení, spolutvůrci s Bohem danými schopnostmi. Především byste si měli uvědomit, že ve své DNA máte zakódovaný potenciál génia a také široké spektrum nadání a schopností. Předtím, než jste se inkarnovali, jste si sami vybrali určité vlastnosti, které jsou vám nyní více dostupné. A přestože plný rozsah vašich darů a talentů je zatím ponechán v záloze, jste již schopni je nechat vyniknout, přijmout za své a začít je používat.

 

Abyste se mohli napojit na své Duševní Já a Bytosti vyšších sfér, je nutné mít v mozku přístup do úrovní vyšších dimenzí. Váš mozek tvoří mnoho úrovní vědomí. Spodní mozek a tři spodní čakry jsou sídlem lidského či zvířecího vědomí, které je převážně instinktivní a čerpá mnohé informace z kolektivního vědomí astrální roviny a z vědomí Země. Snaha o přežití a tělesné potřeby ega masově ovládají lidské myšlenky a touhy a tím je tvořen většinový náhled na realitu. Důraz je kladen na vnější, materiální svět a služba sobě samému.

 

Pokud se vaše vědomí přesune na úroveň střední části mozku, začnete se stávat duchovní/lidskou bytostí a přirozeně do svého vnímání zahrnete srdeční a krční čakru. Duše vás nutí postupovat po stezce poznání a uvědomění, začnete se postupně probouzet a růst. Uchazeči musí na své cestě překročit astrální rovinu a ovládnout emocionální/astrální tělo a spodní tři čakry. Tím bude moci vkročit do jemnějších frekvencí vesmírné pravdy s pomocí Vyššího Já, průvodců, učitelů a andělských pomocníků. Neškodnost a bezúhonnost v myšlenkách, slovech i skutcích jsou důležitými vlastnostmi Mistra sebeovládání. Abyste se stali nositelem Světla v temnotách, musíte svou mysl očistit od zcestných, negativních, ničivých myšlenek.

 

Je podstatné, abyste porozuměli, že když dochází ke zjemnění vašich frekvencí (neboli Písně Duše), vaše postoje a chápání se přizpůsobí vyšším úrovním vědomí. Změní se i vaše éterické tělo a bude souznít s vyššími Božími energiemi. Služba egu se postupně přemění v touhu naplnit vaše Božské Poslání a započít službu kolektivní, společnou.

 

Jako osvícené bytosti si začnete v rámci svého vědomí tvořit přemostění zpět do vyšších sfér tohoto univerza. V antických esoterických naukách je toto nazýváno Antakarana, nyní Duhový Most. Abyste se znovu stali mistry, musíte se naučit používat tři aspekty své přirozené mysli: mozek, mysl a Duši. Také musíte vyrušit zkreslení ve svém podvědomí a napojit vědomou mysl na Duši. Tím může moudrost Duše a Vyššího já začít plynout i do nižších oblastí vašeho těla. Pamatujte, každý atom i celé vaše fyzické Bytí má vědomí; i ty musí být osvíceny a naladěny na vyšší frekvence vzestupu. Jste tvořeni Boží Esencí. Jste Jiskrou či dílčí částí Nejvyššího Stvořitele. Skrýváte v sobě sílu, která musí být rozvíjena. Lidstvo potřebuje obnovit svou Duchovní paměť a rozvinout síly Mistra Světla.

 

Antakarana se skládá z proudů Světla, které budou v konečné fázi posilovat spojení mezi četnými stránkami vašeho Já a přítomností vašeho Božského Já / přítomností JÁ JSEM. Tyto proudy světla mají vlastní vědomí a zahrnují inteligenci všech vrstev vašeho Já, které se nacházejí ve vyšších Sférách. Jak jsme vám již sdělili, vaše podvědomí se přelévá do vědomí, a vaše vědomá mysl se otevírá moudrosti vaší Nadvědomé mysli, která obsahuje tajemství a záhady vesmíru.

 

Milovaní, vidíme, jak se Světlo šíří na mnohá místa světa a postupně sílí. Také vidíme, jak sílí vaše vyzařování a působení na okolí, máte nyní pozitivní vliv na více životů než kdy dříve. Musíte zůstat ukotveni ve středu svého srdce a soustředit se na svou duši, i když na celé planetě vzrůstá strach a zmatek. Spojili jsme nyní svoje síly a jsme a navždy budeme neporazitelní, neboť naplňujeme Božské poslání od našeho Otce/Matky Boha. Věčná láska, ochrana a požehnání nechť jsou s vámi navěky.

 

JÁ JSEM ARCHANDĚL MICHAEL

 

© www.ronnastar.com

 

Poznámka ke kopírování:

Do češtiny přeložila pro www.transformace.info  Zuzka D. Tuto českou verzi je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy.

 

 

Horoskop na období od 22.7.2013 do 28.7.2013
Výstupy a sestupy – žák prochází pokušením, aby bylo vyzkoušeno jeho přesvědčení.

 

Zásadní trojkonjunkce Černé Luny, Marse a Jupitera v Raku – objevují se zásadní rodinné události, které postihují celý rodinný systém. Jeden člen prožívá těžké (zásadní) období, a jak je rodina provázána, přináší to učební lekci všem z rodiny.

Tato konjunkce se dostává do opozice s Plutem a přichází manipulace a skryté machinace, aby bylo ospravedlněno „zlo“. To se nyní projevuje ve společnosti – politické události, kdy je najednou vše ospravedlněno a zázračným proutkem změněno. Věřte tomu, že právě symbolika Pluta v neharmonickém aspektu symbolizuje mocenské principy, které manipulují a hájí egoistické záměry lidí. Ostré lokty se dostávají do popředí za cenu pošlapání všeho a to bezostyšně veřejně, před zraky celého národa. Skrytá moc, která tady vládne, ukazuje, jakou má moc. Pluto symbolizuje i temnotu a ve spojení s Černou Lunou jde o karmické „zápletky“ moci, manipulace a ovládání i za pomoci velmi špinavých praktik. Pluto v opozici s Marsem posiluje vůli ega dosáhnout svého jakkoliv – i za cenu smrti někoho, jen aby výsledek byl výhodný pro daný zájem. Nic tady není svatého. Účel světí prostředky. Tím se probouzí marnost, protože se tady ukazuje moc, kterou nic nepřemůže. Naděje, která byla dána, byla sebrána. Stejně tak, jak vidíte to, co se děje venku, si představte, že to samé se u vás děje v nitru. Objevuje se vnitřní boj s temnotou, touha ega po moci. Získat to, co chci vás může dohnat až do krajních mezí. Buď že vámi bude „vládnout chtění ega“ nebo se dostanete do marnosti a destrukce. Přemůže vás beznaděj. Tato pozice, která nastává, se může pojmenovat „procházení podsvětím“ a buď se k němu přidáte nebo se vám z toho udělá tak špatně, že spadnete do marnosti.

Čemu nás to učí? Jaký to má vlastně smysl? Co to vlastně znamená?

Existuje ještě třetí cesta. Když procházíte podsvětím svých emocí a lidských vášní, bolesti a zranění, zůstaňte si vědomi „Jsem světlo, boží jiskra“. Procházíte a zůstáváte ve spojení se svou podstatou – božského semínka v sobě. Světlo prochází podsvětím a zůstává světlem. Když si toto uvědomí i přesto, co vidí a prožívá (dočasně), zůstane si být vědom, kým je. Nemůže se změnit z vnějšího impulsu, pokud on sám to nedovolí. Světlo se může zastavit a prožít pocit bolesti. Jen tak pozná, co je to bolest a může soucítit s druhým, když ten druhý prožívá bolest. V té chvíli ho můžete podpořit svým světlem, když se jeho světlo utlumilo prožitkem. Když znáte svou bolest, své podsvětí, mocenské struktury, tím snadněji projdete. K čemu je vám, že vše znáte a rozumíte venkovnímu světu, když neznáte sebe a nevíte, jak se sebou zacházet, když se ztratíte ve svém podsvětí?

Stačí být, udržovat se v pocitu JSEM. V životě se to stále opakuje a nikdy neskončí – výstupy a sestupy mezi božskou a lidskou přirozeností. A věřte, že sestupy jsou náročnější než výstupy. Když vystupujete nahoru, dostáváte se k jemnější energii, k božské přirozenosti. Stane se, že vám dojdou síly a máte pocit, že již dál nemůžete, ale pomyslný cíl – vrchol – „osvícení“(sen) vám dodá sílu ducha, která vám pomůže vrcholu dosáhnout. A když jste na svém vrcholu a dostatečně se „naplníte“, máte se dostat na jiný vrchol, ale to znamená nejdříve sestoupit do hrubo-hmotnějších energií a někdy i do podsvětí a vy to víte. Sestup je náročnější, protože je těžší udržet si v sobě světlo, božské naplnění – uvědomění, když sestupujete dolů – do těžkostí. To je další krok k tomu, abychom mohli dosáhnout dalšího „božského výstupu“ k probuzení se.

Uran v kvadratuře na trojkonjunkci symbolizuje nečekané změny, úrazy, zbrklá rozhodnutí, řezné rány, útěky. Je snadnější utéci, než se postavit k výzvě čelem a konečně dospět. Opatrně na dětinské chování.

22.7.v 17:30 hodin Slunce vstupuje do znamení Lva, proto se zesiluje vliv ega. Slunce se dostává do kvadratury se Saturnem: zpomalení, potřeba rozvážnosti, pokory a skromnosti. Přehnané požadavky mohou vést k tomu, že nebudete mít nic. Saturn přináší překážky a komplikace a tím přináší lekce ke zrání a uvědomění si jak, člověk má zvládnuté své ego.

Nastává úplněk již se Sluncem ve Lvu a Luny ve Vodnáři – cesta propojit rozum se srdcem. Jen tak můžete překonat – rozpustit své strachy.

O víkendu se již Slunce bude dostávat do harmonického aspektu s Uranem a objeví se nové možnosti a řešení. Je potřeba udělat změnu a k tomu dostanete dostatek příležitostí. Záleží na vás, jestli je využijete. Dostáváme jen nabídky či pokušení a záleží na nás, jak na ně zareagujeme.

Žák prochází pokušením, aby bylo vyzkoušeno jeho přesvědčení.

Přeji vám dostatek důvěry ve své světlo a ve světlo druhých.

Nel

 

Tento text je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně zdroje a aktivního odkazu

www.astrologiepetranel.cz

 

 

 

SOLFEGGIO FREKVENCE

 

 

NÁSLEDUJÍCÍ ČLÁNEK VÁM ZPROSTŘEDKUJE POMOCÍ TÓNŮ FREKVENCE SOLFEGGIO VELKÉ MOŽNOSTI K DUCHOVNÍMU LÉČENÍ - HOJENÍ RŮZNÝCH TRAUMAT A S TÍM SPOJENÝCH EMOCÍ. ZA JEDEN POSLECH SE SAMOZŘEJMĚ ZÁZRAK NESTANE. DOPORUČUJI, ABYSTE VŽDY JEDNO TEMATICKÉ VIDEO POSLOUCHALI NĚKOLIKRÁT, SAMI POCÍTÍTE ZMĚNU. A I PAK SE OBČAS VRACEJTE - A VĚŘTE, BUDETE SE VRACET RÁDI. JE DOBRÉ UDĚLAT SI PRO POSLECH A VNÍMÁNÍ SVÝCH POCITŮ A PROCHÁZEJÍCÍCH ENERGIÍ ČASOVÝ PROSTOR V DOBĚ, KDY VÍTE ŽE PRO TO BUDETE MÍT KLID. VELMI PŘÍJEMNÉ JE ZPŘÍJEMIT SI PROSTŘEDÍ PLAMENEM SVÍČKY A VONNÝMI ESENCEMI. A TEĎ UŽ SE ZAČTĚTE DO SDÍLENÉHO DOPROVODNÉHO TEXTU.

 

Hudba a zvuk může být velmi silný transformační nástroj pro lidské tělo a duši. Nicméně, až v posledních letech vyšla najevo informace, že naše novodobá hudební produkce byla okradena o obrovský potenciál pro léčení a transformaci, o mocný starodávný tonální rozsah známý jako "původní Solfeggio frekvence ."

 

Tyto originální Solfeggio frekvence, mají schopnost přeměnit život zázračným způsobem. Zmínky o těchto frekvencích sahají do starověku, kdy byly součástí zpěvů v gregoriánských chorálech, během náboženských obřadů v kostelech v té době. Ale partitury chorálů záhadně, kolem roku 1050 zmizely a jsou pravděpodobně navždy ztraceny.

 

Tyto zpěvy se skládají ze zvláštních tónů nebo frekvencí, které když jsou zpívané v harmonii, a v latině, měly obrovskou duchovní sílu při náboženských obřadech. Kombinace těchto tónů a latinské intonace, měla sílu proniknout hluboko do hlubin podvědomí a silně podporovat léčení a transformaci.

 

Solfeggio frekvence obsahují šest čistých tónů a tyto byly použity pro vytvoření starověké hudební stupnice. Církev tvrdí, že se ztratilo všech 152 těchto úžasných starověkých gregoriánských chorálů, ale je více než pravděpodobné, že jsou záměrně pod zámkem v útrobách vatikánských archivů. Jeden z těchto zpěvů obsahující Solfeggio frekvence, známý jako "chvalozpěv na Jana Křtitele“ (Ut Queant Laxis) se však záhadným způsobem objevil na veřejnosti a je napsán tak, že obsahuje všech šest Solfeggio frekvencí. Z této písně také byly převzaty solmizační slabiky pro označení tónů stupnice – Ut-Re-Mi-Fa-Sol-La.

 

Naše moderní hudební stupnice je mírně mimo rozsah synchronizace původních Solfeggio frekvencí a komorní "A" 440 Hz, bylo původně, ještě kolem roku 1914, 417 Hz. V podstatě téměř všechnu hudbu, kterou slyšíme dnes v mediích nebo se prodává v obchodech, ať už je to rock, jazz, soul nebo klasika, je atonální a kontraproduktivní ve srovnání s úžasnou transformační silou Solfeggio tónů.

 

Jedna z Solfeggio frekvencí 528 Hz je známá jako "528 Miracle ", protože ta má pozoruhodnou schopnost léčit a opravovat DNA v těle a je to přesně ta frekvence, která byla použita genetiky při biochemických procesech.

 

Změnou původní Solfeggio stupnice se změnily výrazně zpěvy, tedy i ty zpívané v kostelích a změnou frekvencí byly ovlivněny změny v koncepčním myšlení, což mělo za následek oslabení duchovního vlivu církve.

 

Solfeggio frekvence:
UT - 396 Hz - Osvobozující pocit od viny a strachu.

 

Tón UT může být používán jako prostředek pro realizaci cílů a dodává sílu nebo energii v dosažení cíle, Tato uzdravující zvuková frekvence má blahodárné účinky ve vztahu k pocitům viny. Tato frekvence očišťuje od pocitu viny, který často představuje jednu ze základních překážek k realizaci cílů. Tím umožňuje dosažení těchto cílů. Tato frekvence UT vás zbavuje pocitu viny a strachu tím, že snižuje obranné mechanismy. Tato Solfeggio frekvence může být také použita jako prostředek probuzení, vystřízlivění a návratu k realitě.

 

RE - 417 Hz - Vracení situace a usnadnění změn.

 

Tento tón je spojen s rezonancí a empatií. Tón RE může změnit určité odcizení člověka od Boha a jeho návrat na správnou cestu. Vyčistí traumatické zážitky a b´vymaže destruktivní vlivy minulých událostí. Může být použit pro odstranění omezujících pocitů či dojmů, které brání člověku v dosažení svých životních cílů. Tón RE podporuje energeticky buňky a DNA, aby fungovaly optimálním způsobem a to tak, že dodají energii Vašemu tělu za využití svého tvůrčího potenciálu

 

MI - 528 Hz - Transformace, zázraky a oprava DNA./ frekvence lásky

 

Tón MI slouží k návratu lidské DNA do svého původního, téměř dokonalého stavu za podpory energie působící z této frekvence. Tím, jak dochází k opravě DNA, probouzejí se blahodárné účinky našeho těla, zvyšuje se množství životní energie, jasnost mysli, povědomí, probouzí se a aktivuje se tvořivost a lidské tělo se dostává do pocitu hlubokého vnitřního klidu a pocitu duchovní slávy. Tón MI také otevírá lidem hluboké duchovní zkušenosti a osvícení.

 

FA - 639 Hz - Soudržnost / Vztahy / harmonizace mozku

 

Tato frekvence pomáhá v mezilidských vztazích, umožňuje vytvoření harmonické společnosti a tvoří harmonické mezilidské vztahy. Tónu FA lze použít k řešení vztahových problémů, problémů v rodině, mezi partnery, přáteli a k řešení sociálních problémů. Pokud hovoříme o procesech na buněčné úrovni, tón FA podporuje komunikaci buňky se svým okolím. Tato starobylá Solfeggio frekvence posiluje komunikaci mezi lidmi, porozumění, toleranci a lásku. Tato frekvenci lze také použít pro komunikaci s paralelními či duchovními světy.

 

SOL - 741 Hz - Vyjádření / Řešení / probouzející intuici / spojuje s nelineárním poznáním

 

Tato frekvence čistí buňky (solve polluti) od toxinů. Časté používání této frekvence vede ke zdravějšímu a jednoduššímu způsobu života, což můžete ještě více podpořit zdravým jídlem zbaveným různých druhů toxinů. Tón Sol čistí buňky energeticky od různých druhů elektromagnetického záření a znečištění. Tento tón Vás vede k čistějšímu, stabilnímu a duchovnímu životu.

 

LA - 852 Hz - Prohloubení intuice./navracející k duchovnímu řádu / osvícení / láska bez podmínek 

 

Tento tón probouzí jakýkoliv systém do jeho původního, perfektního stavu. Je spojen se Světlem a   Duchem, umožňuje přímé prožitky a návrat k Jednotě. Tato frekvence obnovuje propojení člověka s energií duchovního světa a umožňuje zažít Jednotu – naši přirozenou vlastnost a povahu.

"528 cyklů za sekundu, je doslova jádrem tvůrčích frekvencí přírody. Je to láska," prohlašuje proslulý lékařský výzkumník Dr. Leonard G. Horowitz (specialista na genetickou biochemii). Tento doktor má podíl na tom, že ke stávajícím Solfeggio frekvencí přibyly další tři a jedná se o 174 Hz, 285 Hz, ve spodní části stupnice, a 963 Hz v horní části stupnice a po přidání se s šesti původních Solfeggio frekvencí, vytvořily tři ideální trojice 3 x 3 = 9

Význam doplňkových tónů:

174 Hz

Nižší tóny jsou podobné přírodním anestetikům. To vede k odstranění fyzické a duševní bolesti. Tato frekvence dává Vaším orgánům pocit bezpečí, zabezpečení a lásky a motivuje je k co nejlepší činnosti.

285 Hz

Tento tón je užitečný při pomáhání léčbě ran z energetického hlediska, popálenin, nebo k léčbě jakékoliv jiné formy poškození tkáně. Tato frekvence pomáhá návratu tkáně do své původní podoby. Ovlivňuje energetická pole tím, že jím „zasílá zprávy“ o restrukturalizaci poškozených orgánů

963 Hz

Tento tón probouzí jakýkoliv systém do jeho původního, perfektního stavu. Je spojen se Světlem a Duchem, umožňuje přímé prožitky a návrat k Jednotě. Tato frekvence obnovuje propojení člověka s energií duchovního světa a umožňuje zažít Jednotu – naši přirozenou vlastnost a povahu.

Mezi Solfeggio frekvencemi existují zajímavé matematicko fyzikální vztahy.  Rozdíl mezi třemi prvními, druhými a třetími frekvencemi v kruhu je 111 Hz.

          174+111= 285,  285+111=396     
417+111= 528,  528+111=639
741+111= 852,  852+111=963


174, 417, 741 jsou vrcholy trojúhelníku, zrovna jako 285, 528, 852, nebo 369,639,963.

174Hz /1+4+7/ = 12 /1+2/ = 3   285Hz /2+8+5/ = 15 /1+5/ = 6   396Hz /3+9+6/ = 18 /1+8/ = 9
417Hz /4+1+7/ = 12 /1+2/ = 3   528Hz /5+2+8/ = 15 /1+5/ = 6   639Hz /6+3+9/ = 18 /1+8/ = 9
741Hz /7+4+1/ = 12 /1+2/ = 3   852Hz /8+5+2/ = 15 /1+5/ = 6   963Hz /9+6+3/ = 18 /1+8/ = 9

Tak jako matematické vztahy mezi frekvencemi, existují vztahy těchto frekvencí i k životně důležitým funkcím orgánů těla, až po úroveň DNA.

Moderní věda teprve nyní začíná zjišťovat, co již před staletími moudří muži věděli a že všechno (včetně vás), je v konstantním stavu vibrací. Nejvíce elementárnímu stavu vibrací se blíží zvuk. Všechno má optimální spektrum vibrací a tento stav se nazývá rezonance. Když jsme v rezonanci, jsme v rovnováze. Jeden ze způsobů, jak využít zvuk a léčit tělo, je si uvědomit, že každý orgán a každá buňka, absorbuje a vydává zvuk.

Emoce a mentální stavy mají své rezonanční frekvence, to je tajemství síly spirituální hudby a zpěvu či vhodně namluvených pasáží. Když je rezonanční kmitočet aktivován dostatečně dlouho, tělo a mysl začne rezonovat ve stejném rytmu a je vytvořen pocit odpovídající rezonančnímu kmitočtu. Pokud jste někdy byli na velkém rockovém koncertě, kde je zpravidla fenomén rezonance používán, podlehnete posléze atmosféře vytvořené hudbou a chováte se až nepříčetně, což za normálních okolností není obvyklé. Terapeutické účinky zvukových vln se používají k přeskupení frekvencí mysli.

Bez ohledu na to, čemu určitá osoba věří, a protože každá nota starověké stupnice Solfeggio má zvuk odlišný od konvenční hudební stupnice, poskytují tyto tóny nové stimuly pro mysl a somatický systém (tělo). V poslední době přijímají vědci názor, že již samotné poskytnutí nového podnětu je pro mozek v mnoha ohledech přínosem, konkrétně ve vztahu k plasticitě mozku (tj. udržení mladé, zdravé a aktivní mysli). Souběžně s tím, jak se Vaše mysl uzdravuje, odpovídá také tělo a sklízí tím své vlastní plody.

Například, jedna ze Solfeggio frekvencí 528Hz, se vztahuje k výrazu „MI“ a toto označení je odvozeno od "MI-ra gestorum" v latině znamená "zázrak". 528Hz je to přesný kmitočet používaný v genetice při úpravách poškození DNA, principiálně je to zásah do struktury, na které je založen život!

V laboratorních podmínkách byly mrazeny různé druhy vody, za působení Solfeggio frekvencí a pozornost byla zaměřena na vytvořené krystaly. Zjištěný výsledek byl, že voda má tendenci vytvářet dobře uspořádané, šestiúhelníkové krystaly, které obsahují minerální látky v optimální rovnováze. Přírodní voda, vycházející ze země, má schopnost vytvářet krystalickou strukturu, kdežto voda z vodovodu ošetřená uměle přidáním chemikálií, jako je chlór nebo jinak znečištěná, má tuto schopnost omezenu.

Voda je nejvíce potřebná látka pro život člověka. Obecně platí, že 90% nebo více v embryonálním stavu těla je voda. U kojenců je to asi 65-70% vody a asi 80% u dospělých. S přibývajícími léty obsah vody v těle klesá.

Je důležité nejen, aby požadované množství vody tělo přijalo, ale aby kvalita a složení vody, bylo pro tělo na přijatelné úrovni. Dlouhý život je podmíněn tedy především kvalitou vody, kterou pijeme každý den. Kvalita se projeví jaké krystaly voda při zmrazení vytváří, bez působení Solfeggio frekvencí a jak se změní krystalická struktura a tedy i kvalita, při působení Solfeggio frekvencí.

Podobnou působnost mají Solfeggio frekvence i na vodu obsaženou v těle, zlepšují její kvalitu a tím i veškeré tělesné funkce a stavy na vodě závislé.

Jak naslouchat Solfeggio frekvencím? Důležité je soustředit se na vydávaný tón. Zpočátku (prý) můžete pocítit symptomy jako bolesti hlavy, škubání nebo dokonce pocit na zvracení. To je normální, neboť tóny odstraňují energetické bloky z vašeho těla, aby vaše přirozené elektromagnetické pole mohlo posílat více energie do tělesných oblastí, které to potřebují.

 

K dosažení nejlepšího účinku se doporučuje poslouchat jakoukoliv ze Solfeggio frekvencí aspoň jednou denně, během dne můžete naslouchat, kolikrát chcete. Nejlepší účinky se dostavují po šesti týdnech každodenního naslouchání.

 

Příklady Solfeggio frekvencí, odkazy na ukázky:

  Základních 6 frekvencí

 

UT - 396 Hz - Osvobozující pocit od viny a strachu.

RE - 417 Hz - Vracení situace a usnadnění změn.

MI - 528 Hz - Transformace, zázraky a oprava DNA./ frekvence lásky

FA - 639 Hz - Soudržnost / Vztahy / harmonizace mozku

SOL - 741 Hz - Vyjádření / Řešení / probouzející intuici / spojuje s nelineárním poznáním

LA - 852 Hz - Prohloubení intuice./navracející k duchovnímu řádu / osvícení

 

 Doplněné frekvence, Dr. Horowitz

 

  174 Hz – základ, vznik

  285 Hz  - kvantové poznání

  963 Hz – posvátný akord / probuzení DNA / aktivace šišinky mozkové /

 

ZDROJE článku:

https://www.lecebnekody.cz/da-vinci

https://poutnicicasem.blog.cz/1203/solfeggio-frekvence

https://www.rahunta.cz/news/co-se-to-deje-9-svetlo-a-laska-solfeggio-frekvence-/

https://barboraopelkova.blog.cz/

 

 

 

 

 

—————

Zpět