Milí přátelé - 26.4.2013

26.04.2013 08:57

 

Milí přátelé,

dnes zasílám další jeden z velmi oblíbených Surf Reportů Solary, tentokrát pochopitelně dubnový. Tedy, přesněji, jen tzv. fragment, jelikož celý Surf Report  je přístupný jen v placené části webu. A pak, chci ještě dodat, že tyto bezplatné fragmenty, výňatky z celého surfreportu, Solara zveřejňuje vždy až ve druhé polovině měsíce, právě s ohledem na ty, kteří mají placený přístup. Tak a o čem to dnes je. Jistě o tom s čím jsme se potkávali a ještě pár dnů budeme potkávat v dubnu.

Dnes ve 22:07 hod. SELČ vrcholí úplněk s částečným zatměním Měsíce. K této příležitosti přijala Markéta Selinijana poselství Lady Gaia.

Dále pak posílám také pohled na květnové energie na podkladě čínské astrologie. Článek od Denisy Kubíčkové "Květen - Měsíc Hada" rozebírá potenciály května i přináší rady jak se vůbec ke květnovým energiím postavit.

V neposlední řadě nabízím k vyslechnutí výbornou přednášku Dragana Vujoviče (skvělá čeština), kterou přednesl na nedávném festivalu Esoterika 2013. Přednáška je sice na téma zdraví má název "Zdraví je vaše volba!", ale Dragan v jejím rámci probere vlastně vše, ostatně vše souvisí se vším a co se týká zdraví zvláště. Přednáška trvá jen 33 minut.

A na závěr Vám posílám videoklip, písničku v podání Jackie Evancho, která v r. 2010, ve věku 10 let vyhrála soutěž America´s Got Talent. Toto vystoupení je z r. 2011, skladbu s názvem "Věřit!" složil její strýc a doporučuji sledovat na titulcích slova.

Pěkné jarní dny všem
Láďa

 

 

 

Fragment Solařina Surf reportu – duben 2013

Energie A Mu´a plně oživena

Měsíc duben není snadné popsat, protože se toho tolik děje na nesčetných úrovních, osobních i planetárních. Nacházíme se uprostřed mnoha završení, která jsou protknutá mohutnými novými počátky. Svlékáme staré kůže mnoha svých životů. Jsme ovlivňováni nesmírně rozdílnými systémy reality, dokud se zcela nevymaníme z vlivů duality a neukotvíme se v Ultra Vyšší realitě. Kolektivní zmatek, projevující se všude ve světě, nás silně ovlivňuje tím, že vytváří  extrémní okamžiky podobné surfování na rozbouřeném moři. Okolní vzduch je tak naplněný vířícími proudy chaosu a znovuzrození, že může být velkou výzvou udržet své uzemnění a jasnost/čistotu. 

Někteří lidé pociťují smutek nebo se cítí být v „Zóně Nula“ kvůli tomu, že končí naše cesta skrz Bránu 11:11. Tento smutek zmizí hned, jakmile si uvědomí, že právě začíná nejdůležitější část této nádherné cesty. Někteří se cítí nejistě nebo mají strach, protože nevidí ty očekávané změny ve vývoji, na kterých už dlouho pracujeme. Vidí pouze, jak po celém světě vyplouvá na povrch násilí a korupce. A proto se cítí tak,  jakoby nevěděli, kam se obrátit. Některé to vede zpět ke starým přesvědčením a systémům víry, zatímco jiní jsou prostě jen zmatení nebo v šoku.

Duben začíná tím, že mnoho situací a prvků v našich životech je V SÁZCE. Dospěli jsme na hlavní křižovatku. Křižovatka pro nás vždy představuje VOLBU. Kterou cestou jdeme? V tomto měsíci padnou některá důležitá rozhodnutí. Je potřeba, abychom tato rozhodnutí činili s otevřenýma očima a naslouchali při tom Poznání svého Srdce. Protože jde o důležitá životní rozhodnutí, nechceme spadnout do rozhodovacího stereotypu nebo nevědomky vytvořit takové okolnosti, které nám zabrání tato rozhodnutí dokončit.

Některé z našich nových situací (a platí to i pro vztahy) jsou na velmi hluboké rovině Poznání našeho Srdce ohromujícím způsobem ryzí/upřímné. Ale na normální vnější rovině do sebe věci vůbec nezapadají tak, jak bychom si představovali. Dříve bychom hledali jiný směr, pokud by se věci nedařilo vyřešit rychle nebo snadno, ale nyní je rezonance PRAVDY v Poznání našeho Srdce tak silná, že víme, že nemáme přemýšlet o odchodu či opuštění té situace, protože jsme beze všech pochyb na správném místě (nebo ve správném vztahu).

Dlouho jsem přemýšlela o tom, proč se to děje právě tímto způsobem. Cítím, že nám to pomáhá úplně se zbavit starých způsobů jednání. Rozbíjí to všechna naše přetrvávající očekávání  ohledně toho, jaké by věci měly být. Strhává to naše umělé opěrné sloupy a nutí nás tak spoléhat víc na naše vnitřní vědění než na vnější události a znaky. Odloupává všechny zbývající vrstvy povrchnosti a nepravdivosti. Učí nás to Nové Navigaci tím, že nás vede k novému tempu, rytmu a načasování. Vyžaduje to, abychom odhodili naše stará měřítka a posuzování a mohli tak plně přijímat to, co je TEĎ A TADY. Učíme se, že je správné mít plány a cíle, ale že je také v pořádku, pokud nevyjdou tak, jak si myslíme, že by měly. A ukazuje nám to, jak plně přijímat s nejhlubší vděčností to, kde jsme a to, co máme. Toto vše nás činí Reálnějšími, Pravdivějšími a Svobodnějšími víc než dřív.

Vše, co teď zažíváme, nám přináší novou opravdovost. Probíhá vybrušování našeho bytí do čistého a jemného bodu Pravdivosti, poctivosti a opravdovosti záměru. I naše láska je opravdovější, hlubší, reálnější a mnohem méně povrchní. Cítíme se stále lépe v tom být plně a otevřeně Opravdoví.

20. a 21.dubna loňského roku jsme vykonali na ostrově Rapa Nui (Velikonoční ostrov) důležitý Obřad 11:11´A Mu´a. (A´Mu´a znamená v Rapa Nui-ském jazyce Jít Vpřed.) Náš obřad měl tři části. Odpoledne 20. dubna jsme šli do Anakeny a prováděli Posvátné tance a Mudry 11:11. V podvečer jsme náš obřad přesunuli k patnácti sochám Moai (obří kamenné sochy) na Tongariki. Zde, během Novu, jsme zaseli semínka pro ´A Mu´a. Nový měsíc se objevil v polovině této noci. Do Tongariki jsme se vrátili v předjitřní temnotě příštího dne. Při pozorování nádherného východu slunce jsme cítili, že semínka ´A Mu´a vzklíčila. Dlouho zaseknutá kola, převody a soukolí se začaly otáčet. Poté se energie ´A Mu´a pomalu, vlna za vlnou, po celý rok rozšiřovala po planetě.

Nyní jsme dokončili/opsali celý kruh a vrátili se do měsíce energie ´A Mu´a. Ale teď už ´A Mu´a nezaséváme, nýbrž přijímáme její navýšenou energii. Toto je dokončení ´A Mu´a - ´A Mu´a je Oživena. Nyní k nám přichází ve své plné síle, uvolňuje svůj ohromný potenciál a popohání nás do situací, zkušeností, podmínek, vztahů, míst a aktivit, které jsou pro nás nejlepší.  

Během dubna, a zvláště v posledních dvou dubnových týdnech, nám Oživená ´A Mu´a přinese smršť nových informací, nových příležitostí, nových spojení, významných průlomů a nových pochopení toho, co zde máme dělat. Jsme na to připraveni. Každá manifestace ´A Mu´a povede k celému sledu průlomů a rozkvětu. Naše Nové Směry jsou pro nás konečně zpřístupněny a otevírají se pro nás. Uzemníme se poznáním, že jsme ve SPRÁVNÉM ČASE – na SPRÁVNÉM MÍSTĚ. A to nás učiní velmi šťastnými. 

Solara

www.nvisible.com

 

Toto je pouze malý fragment ze Solařina kompletního Surf Reportu na duben 2013. Celý Surf Report a jeho týdenní aktualizace jsou dostupné předplatitelům v angličtině, němčině, maďarštině, portugalštině, ruštině a španělštině.

Pro všechny poutníky na Cestě Lásky do češtiny přeložila Ivana M. (www.transformace.info). Tuto českou verzi je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy.

 

 

 

 

       Úplněk 25.4. 2013 – částečné zatmění Měsíce
Poselství Lady Gaii přijala Marketa Selinijana dne 25.04. 2013

 

Během čtení můžete pociťovat vibrace a silný příliv energie, po přečtení channelingu se prosím uzemněte"

 

Zdravím vás moji milí, jsem Lady Gaia a dovolte, abych tě uvítala otevřenou náručí, kterou matka vítá dítě z cest. Jsem Lady Gaia a dobře znám všechny cesty, kterými se ubíráš. Procházíš stejně jako já hlubokou transformací a skrze Tebe se vrací „to božské“ na Zemi. A já díky tomu obnovuji své struktury a umožňuji odhalení stále více souvislostí toho, co se v mém nitru i na povrchu Země ukrývá. Jsem pokladnicí hojnosti a tak, jak se daří Tvému nitru, tak se daří i jedné, konkrétní části duše mé. Protože i se mnou tvoříš jednotu, která se zrcadlí ve všem, co děláš. Můj odraz je odrazem tvého nitra a to, co vnímáš, na co zaměřuješ své myšlenky a své bytí, to se vlastně ve tvém nitru ukrývá. Zaměř svou pozornost na to, co trápí tě, kde vidíš rozpor a dá se říci „boj dobra se zlem“ a pak znáš téma, které se ve Tvém nitru připravuje k odhalení a tudíž i k propuštění. Jak jednoduchý nástroj v sobě máš, jen když najdeš svou pravou tvář. Jak i jiné bytosti říkají, vše děje se v tobě a tvůj vnitřní svět je taktéž světem všech. Nikdy nejsi skrytý ve svém stínu, nikdy nezakryješ svou pravou tvář, nikdy se neschováš za jiné a vždy vnímáš svět kolem sebe tak, jak dovoluješ, aby zářilo nitro Tvé. A dle toho pak posuzuješ ostatní i sebe.

 

Já osobně se dobře mám, v mém nitru se toho mnoho mění a mnoho energií na povrch vyplouvá. Je mnoho těch, co pracují na mém „doladění“ a těch, kteří světelné diagonály uvnitř Země tvoří. Když diagonála vytvořena je, odráží se na povrchu Měsíce. A to je právě to, co se dnes na Zemi uskuteční, neboť končí cyklus propojení několika vnitřních komnat Země, které souvisí s mým dalším stupněm probuzení. Tento paprsek se odrazí v celém vesmíru a i do jiných sfér pronikne. Tak sama jsem součástí toho, co se v mém nitru děje a ty můžeš být toho jenom pozorovatel. Protože v mém nitru zůstaly zachovány vibrace, které pro vás ještě příliš vysoké jsou a jejichž objevení se tudíž zatím vaše světelná těla brání. Čas přijde, jen ještě mnoho schodů vystoupáte, než se na tyto vibrace energeticky „nachystáte“. Tak užívej si dnes přechodu, který znatelný bude v energiích, které ze Země k Měsíci povstanou, neboť právě tyto vibrace se odrazí i ve tvém světelném kódu. Ten se pozvedne a tvé fyzické tělo začne pracovat na ukotvení světla, které se mu tímto dostalo. Tak uvědom si své spojení se Zemí, obrat svůj zrak k nebesům a vnímej, jak se hvězdná brána otevírá. To, co jako tma se Ti jeví, to je ve skutečnosti silný příliv světla. Jen lidský zrak to vnímá jako zatmění, vnímá to zkrátka jinak.

 
Tak pohlédni na Měsíc zrakem duchovním a objevíš, co znamená to, když Země postoupí o stupeň výš. Budu se Tebou a obejmu Tě v náručí, abys po celou dobu „povstání“ vnímal pocit bezpečí

 

S láskou Lady Gaia“

 

©  Marketa Selinijana,  https://www.zemeandelu.cz/ www.arantia.cz

 

Změny textu nejsou dovoleny. Stejně tak není dovoleno text jakkoli zkracovat.

Facebook: https://www.facebook.com/ArantiaKrokyKRozvojiVedomi

 

 

 

 

Květen 2013 – Měsíc Hada
aktuální energie podle čínského kalendáře

 

20.4. dochází k dalšímu střídání měsíčních vládců. K ročnímu vládci Hadovi se připojí další Had. Tentokrát vládce měsíce května.


Nastávající období asi nebude úplně procházka růžovou zahradou. Roční vládce nám už vše zpomalil, nutí nás hodně přemýšlet a vytvářet vše dokonale. A teď na to budou Hadi dva.


Poté co mi různí lidé říkali, že se jim konečně podařilo se rozhýbat, nemám dobrou zprávu. Zase se více zastavíme a budeme čekat na měsíc Koně, abychom se dali zase do pohybu.


Tento měsíc však máme využít k něčemu jinému.


Následné období začíná ještě v době Mezidobí Země, které trvá do 4.5. Toto období nás už zase zpomalovalo a vedlo k přemýšlení a opravám našich životních plánů. Pokud jsme to ještě neudělali, je dobré si ještě rychle popřemýšlet, zda to, o co se snažíme, od začátku roku, jde dobrou cestou nebo zda li máme něco změnit. Ještě je čas. Ještě jsou nějaké úpravy dovoleny a nebude nás to stát moc energie.


4.5. končí Mezidobí Země a nastává léto. S létem přicházejí ohnivé energie.

Oheň mimo jiné znamená mít jasno, jak má výsledek vypadat, co pro úspěch mohu ještě udělat, jak se můžu postarat, aby vše dopadlo podle mých přání. K tomu „mít jasno“ nám právě základ dává Mezidobí Země, kdy jsme to měli vše vymyslet.


Vzhledem k tomu, že od 20.4. zde budeme mít dva Hady a od 5.5. navíc silnou energii Ohně, dá se předpokládat, že opravdu budeme tlačeni k velkému přemýšlení a půjdeme hodně do sebe.

Myslím, že hlavně kvůli tomu, abychom tam uvnitř sebe objevili vášeň.

Vášeň pro všechno, co děláme. Vášeň je velmi tvořivá energie. Kdo dělá věci s touto silnou energií, tak tvoří velmi lehce. Vše se mu daří.

My jsme za poslední léta dost vyhořelí. Znám okolo sebe velmi málo vášnivých lidí. Navíc nás všechny vyčerpala i ta letošní dlouhá zima.

Ale květen má v sobě velký potenciál. Pojďme se tedy svézt na vlně energie. Využijme zpomalení k tomu, abychom se podívali do svého srdce.

Je to, co děláme opravdu to, co chceme dělat? Něco, čemu se klidně odevzdáme? Je partner, se kterým žijeme ten, se kterým si přejeme zestárnout? Je v našem vztahu ještě nějaká vášeň? Dá se znovu probudit nebo je ohniště již úplně vyhaslé. Užívám si s přáteli radost života? Nebo se s nimi potkávám jen ze zvyku, abych nezůstal sám?


Všechny tyto otázky a samozřejmě i mnohé další si můžeme v tomto období lépe zodpovědět. Uvědomit si, co chceme dál. Had je velmi inteligentní. Možná nás budou napadat odpovědi, které ani nebudeme vědět, odkud se berou.

Ale opravdu než s něčím vyjdete ven, přemýšlejte o tom důkladně. Had nesnáší hloupost a blbce. A pokud vyhrkneme něco, co nemáme ještě zpracováno do detailu, ty dva Hadi nám to určitě neodpustí. Tak pozor třeba v práci při poradách, ale samozřejmě i kdekoliv jinde. Zkrátka dvakrát měř a jednou řež, bude tentokrát velmi prospěšné.


Had je ale také společenské zvíře. Nezůstávejme tedy stále doma se svými myšlenkami. Pojďme ven, pěstujme společenské aktivity, užívejme si teplo. Kultura, hudba nám bude dělat dobře.

Ale vše, co budeme dělat tento měsíc, by mělo být na úrovni. Alespoň té naší, nemusí být světová. Nezapomínejme, že když jde o nás, je vždy důležitý náš úhel pohledu.

Had má osobité kouzlo, tak jeho energii využijme k získání jiných lidí. Buďme milí a kouzelní!

Nezapomínejme také na negativní vlastnosti Hada.

Je velký introvert a my někdy můžeme mít pocit, že si vůbec nechceme povídat. Můžeme mít i větší sklon k depresím. Kdo na deprese trpí, měl by si dát větší pozor. Zejména pokud se nepovede počasí a bude třeba více deštivo.

Nebo lidé, kteří znají svůj Astrotyp a mají nějakého toho Hada jako své zvíře. Ti by měli být obezřetní a nezapomenout vyrovnávat přemýšlení společenskou zábavou, samotu, zase veselou společností.

Toto období také sebou přináší energii ulpívání, takže pozor na různé závislosti jako je třeba alkohol, drogy, sex, hazard. I když budeme třeba v depresi, žádná z těchto věcí nám nepomůže. Její efekt bude přesně opačný.


 ZDRAVÍ

Končí nám období větru a začíná období tepla. Takže dobrá zpráva je, že konečně můžeme odložit šály a nemusíme se bát, že za každým rohem na nás čeká nějaký bacil.

Oheň znamená „vidím“, takže by se nám zase měl trošku zlepšit zrak, protože mnoho z nás určitě v jarním období zaznamenalo jeho náhlé zhoršení.

Jinak zátěže by se mohly projevit na srdci, tenkém střevu, krevním oběhu, krevním tlaku, na psychice.

Při letošním dvojitém Hadovi by to však hlavně mohla být psychika a srdce.

Je třeba se vyhnout kumulaci ohně, zejména pokud má člověk již nějaké potíže s uvedenými oblastmi. Ohnivá energie je nejaktivnější od 11 – 15 normálního času, takže z hlediska letního času je to od 10 – 14. Takže touto dobou raději neběhat, negrilovat, nepít alkohol, nebrat drogy atd.

Tyto informace budou nyní platné po celé období ohně, tj. od 5.5. do 7.7.2012.

Ale rozhodně našemu zdraví a pohodě napomůže meditace, vizualizace, chození do společnosti, užívání si tepla, chození na večírky, užívání radosti a její oslava s našimi přáteli atd.

Naopak nás může velmi vyčerpat láska, pokud se převrátí v závislost, dále pak bouřlivé emoce jako vztek, žárlivost, slepá vášeň nebo touha po slávě.

LETÍCÍ HVĚZDA

5.5. k nám přiletí další Letící hvězda a zase nám přinese ještě trochu dalších energií.


Energie Letící hvězdy nám říká, že bychom se měli někde zavřít a přemýšlet. Ideálně o naší budoucnosti a radosti, kterou by nám měla přinášet.

Měli bychom věnovat pozornost i našemu domovu. Trávit tam víc času, přemýšlet, jak ho změnit, aby odpovídal tomu, za čím právě jdeme a čeho chceme dosáhnout. Zda nás na naší cestě podporuje.

Ale věnujme pozornost i našemu tělu. Zda to, jak se oblékám, vyjadřuje, kdo jsem a kam kráčím. A když si koupíte něco na sebe, tak nejlépe to, co vám opravdu udělá radost.

A pokud během našeho přemýšlení objevíme něco, čemu se už věnovat nechceme, je dobré období na to, tuto kapitolu uzavřít.

Naopak partneři to nebudou mít tento měsíc lehké. Přemýšlení povede k izolaci a partner se bude moc cítit odstrčený a vyvíjet na nás tlak. To by mohlo vést k rozporům. Tak pozor.


Zdroj: www.harmonie-zivota.cz

 

 

 

 

—————

Zpět