Milí přátelé, - 27.11.2013

27.11.2013 08:42

 Milí přátelé,


Mistr Hilarion dnes k nám opět přichází se zajímavým poselstvím. Hovoří o tom, že v současné době se dostáváme k tomu, že můžeme tvořit výrazně rychleji než tomu bylo dříve. Avšak, má to také souvislost, stále, opustit staré energie, omezení a bez zábran jít vpřed. Vyjadřuje se také k určitému aspektu transformace projevující se vzájemně propojenou prací a společným výsledkem. V každém z nás byla zažehnutá Božská jiskra a způsobí mnoho změn na planetě.

Před asi týdnem, vlastně 20.11., skončila mise do Kamerunu, návratem spokojených účastníků. Dnes vám s radostí zasílám první, základní informace k další misi, k duchovní misi na pomoc Matce Zemi - jaro 2014 na ostrovy Francouzské Polynésie.  Sice je to "až" za skoro půl roku, ale jak říká i Mistr Hilarion, je vše nyní rychlejší než dříve. Odlet je 26.4. 2014 a návrat 17.5. 2014, tj. 22 dnů.

Podívejte se tedy pečlivě na to jak je mise po té turistické stránce naplánovaná (duchovní část zajišťuje jako vždy Eva Puklová) a pls, cítíte-li potřebu, zájem se mise účastnit, zasílejte přihlášky, jako vždy Míně Noskové na její mail demuza@seznam.cz nebo můžete volat na tel. č. 777 214 872 pro další podrobnosti.

přeji vše dobré
Láďa

 

 

 

Mistr Hilarion

Poselství pro týden 24.11. 2013 - 30.11. 2013                    

 

Milovaní,

Jak se noříte do vln probíhajících změn, myšleno energeticky, učíte se směřovat a tvořit konečné výsledky a výstupy větší rychlostí než kdy dřív. To od vás vyžaduje určitou kontemplaci, díky které vidíte a chápete sami sebe jako tvůrce všeho, co se děje ve vašem světě. Tato doba je velkolepou příležitostí k projevení/manifestaci všeho, o co jste usilovali ve svých individuálních a kolektivních životech. To vyžaduje, abyste propustili omezení, která vám brání v pohybu vpřed. Je vás mnoho, kdo společně pracujete na jiných rovinách existence, abyste přivedli změny na svou fyzickou planetu a do svých osobních světů.

Všechno to, co se právě děje, vyžaduje vaše zapojení, aby se to mohlo projevit na Zemi. Od této chvíle je potřeba vaše píle. Chápeme, že velmi mnoho z vás pociťuje účinky zvýšených energií a že je těžké brát to s nadhledem, ale zdůrazňujeme, jak je důležité, abyste udržovali své soustředění, zatímco nalézáte rovnováhu mezi polaritami božského ženství a božského mužství. Mnoho vláken osobního předurčení se blíží naplnění a mnoho z nich je ve fázi dokončení. Rozhlédněte se kolem sebe, podívejte se, kdo je stále s vámi a vězte, že tito lidé jsou schopní ve zvýšených energiích pracovat s vámi v souladu. Jejich role ve vašem životě je důležitá, jinak by už vedle vás nebyli.

 

Je čas, abyste pohlédli na tyto jedince a jejich příspěvek k vašemu osobnímu růstu s vděčností, i když to s největší pravděpodobností byli ti, kdo vám „poskytli“ ty nejnáročnější situace/výzvy k zvládnutí. Není snadné na sebe vzít takovouto roli, roli iniciátora, který spouští a podněcuje růst a naplnění vaší duše. Ti samí lidé si vás vybrali, abyste byli katalyzátory v jejich vlastním růstu a posunu paradigmat, takže jste jeden druhému nabídli příležitost podívat se do svého srdce na ty oblasti, které potřebovaly změnit, které potřebovaly být vyneseny na světlo pravdy a mohly tak podnítit vhodné změny. V každém z vás probíhá mohutný zrychlený proces růstu a to, co bylo pravda včera, nemusí být pravda dnes, takže je důležité, abyste se zdrželi posuzování z minulosti a zkusili se podívat na toho druhého novýma očima, očima nevinnosti, důvěry a lásky.

 

Buďte zde jeden pro druhého v dobrém i ve zlém, protože cesty, jež jsou před vámi, vyžadují spolehlivé společníky, kteří s vámi půjdou bez ohledu na dramata odehrávající se ve světě kolem vás a ve vás. Mnoho minulých paradigmat měnili a mění lidé jako vy, kteří jsou stejně jako vy ochotní přijmout za úkol jejich přeměnu Kristovou láskou a Kristovým vědomím. Při tom je třeba porozumět tomu, že role, které každý z vás hraje, jsou nezbytné  pro proces dalšího většího rozvíjení změn ve světě. Vy všichni se přesouváte do časů větší transparentnosti ve všech vašich interakcích s druhými. Mezi jedinci pak nemůže docházet k žádným podvodům a klamům, protože ty rychle vyjdou na světlo odhalení. Děje se tak proto, že energie, které nyní pronikají atmosférou a které vy všichni přijímáte, integrujete, už nepodporují duplicitu v žádné podobě a všechno bude neseno na světle pravdy.

 

Pro to, aby se do vyšších dimenzí přesunuli příjemně a bezpečně, musí všichni na planetě očistit svá srdce a duše od všech pozůstatků nízko-dimenzionálních myšlenek, pocitů, pohnutek a chování. Všichni jedinci musí mezi sebou navzájem vyjadřovat a cítit vyšší kvality lásky, úcty a vznešenosti duše. Božská jiskra světla, která se nachází uvnitř každé duše na planetě, byla zažehnuta, a ve všech aspektech života na Zemi bude docházet k mnoha úžasným transformacím. Začněte tyto transformace pozorovat v lidech a situacích kolem vás. Ti, kdo byli vzdáleni, se k vám nyní přiblíží, protože hledají světlo lásky, které nesete a kterým jste. Mnoho rodin duší se spojuje a shromažďuje, aby zvýšily sílu všech. Je to čas hlubokých probuzení a realizací.

Do příštího týdne…

Já JSEM Hilarion

©2013 Marlene Swetlishoff/Tsu-tana (Soo-tam-ah) Strážce Symfonií Milosti
www.therainbowscribe.com

Pro všechny poutníky na Cestě Lásky, do češtiny přeložil Ivana M. (www.transformace.info). Tuto českou verzi je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy.

 

 

 

So 26.4.2014 – So 17.5.2014, 22 dní

 

7 šťastných ostrovů

POLYNÉSIE

 

Tahiti, ostrov volné lásky

 

Rajský ostrov Bora Bora

Moorea, ostrov kokosových pláží

 

Zahradní ostrov Huahine

Raiatea - posvátný střed Polynésie

 

Vanilkový ostrov Tahaa

 

Lagunový ostrov Maupiti

Program

1.-2.den Praha – Tahiti (pravděpodobně přes Los Angeles)

3.-5.den Tahiti, okruh okolo ostrova. Metropole ostrova i celé Francouzské Polynésie, Papeete. Barevné polynéské trhy, přístav, radnice, večerní korzo po nábřeží, typické jídelničky les roulottes, ochutnávka polynéské speciality - poisson cru (syrové ryby v kokosovém mléce). Možnost návštěvy centra města, trhů a nákupů, suvenýrů, koupání a slunění na plážích za městem. Pěšky údolím Fautaua v tropické džungli pod dvoutisícovými vulkány a rozeklaným Diadémem k obřímu vodopádu. Možnost koupání. Okružní jízda po pobřeží Tahiti Nui. Tropická vegetace, vodopády, gejzíry mořského příboje v lávových útesech, botanická zahrada s galapážskými želvami, Gauguinovo muzeum, jeskyně Maraa ukrytá v kapradinách, restaurované pyramidové marae Arahurahu. 

6.-8.den letecky na ostrovy Huahine Nui a Huahine Iti , další ze „zapomenutých“ ostrovů mimo turistické koridory. Marae Maeva - nejrozsáhlejší komplex marae na Společenských ostrovech. Krmení posvátných modrookých úhořů, návštěva perlové farmy, nákup vanilky, vyhlídka Belvédere.

9.-11.den letecky na ostrovy Raiatea, nejposvátnější z polynéských ostrovů. Nejvýznamnější marae Francouzské Polynésie Taputapuatea. Vyhlídky na zelené hory, vodopády, třpytivé laguny a příjemný poklid ospalého ostrova. Vzácná květina tiare apetahi a fakult. na vanilkový ostrovTahaa

12.-13. letecky na ostrov Bora Bora, údajně nejkrásnější ostrov Pacifiku se strmými sopečnými vrchy nad mnohobarevnou lagunou. Údolí s ibiškovými květy, korálové bariéry a pohádkové pláže. Se zájemci výlet na kolech kolem ostrova s návštěvou kultovních míst a chrámů marae, pozůstatků opevnění a děl z 2. světové války. Možnost plavby lodí po laguně kolem ostrova, (bezpečné) koupání mezi žraloky a rejnoky, šnorchlování s hejny barevných tropických ryb, možná i murénami a delfíny. Opulentní hostina na písečném motu s tradičními polynéskými písněmi.

14.-16. letecky na ostrov Maupiti. Zmenšená, levnější a klidnější Bora Bora. Exkurze na idylické korálové ostrůvky motu, kanoí po azurové laguně, úžasná vyhlídka na lagunu z nejvyšší hory ostrova Mt Teurafaatiu (380mnm), petroglyfy u Haranae, pověstná Tereia Beach.

17. -19. letecky Moorea, bílé písčité pláže, laguny, korálové útesy. Koupání a šnorchlování. Krmení žraloků a mazlení s rejnoky, životní zážitek! „Zahrady ráje“ s ananasovými a vanilkovými plantážemi, kávovníky, avokáda, manga, banány. Návštěva destilérie netradičních likérů a pálenek z exotického ovoce spojená s ochutnávkou. Úchvatné horské scenérie s jedinečnými rozhledy, poklidné zátoky kapitána Cooka a Opunohu. Údolí se starými polynéskými chrámy. Možnost návštěvy tradiční vesničky Tiki s nejvyhlášenějším představením polynéských tanců v celém Pacifiku. Původní zvyky, tradiční pokrmy připravené v zemní peci.

20.-22. Tahiti, hlavní město Papeete a příp. návrat do ČR

Možné pokračování na Velikonoční ostrov – pokud bude více zájemců (min.4), o prodloužení si pobytu v Polynésii pod tajemnými sochami moai, lze to řešit za příplatek 25-30.000 Kč (důe délky a počtu zájemců. Nutno ale zajistit jiné letenky (přes Santiago de Chile), než na 3-týdenní program Tahiti. V případě zájmu kontaktujte pana Svobodu (732 606 267, vs54@seznam.cz).

Technické info

Program je rozepsán maximalisticky- Vzhledem k množství meditací se nestihne všechno, co je v programu navrženo.

Délka cesty zvolena na 22 dní (od soboty do soboty), dala by se lehce prodloužit o 1 den (od soboty do neděle) za příplatek 2.000 Kč.

Vhodné období: duben-červen. Do března je deštivo a vlhké horko, v červenci-srpnu je největší nával evropských a amerických turistů.

Francouzská Polynésie patří mezi nejdražší oblasti světa - cenová hladina bývá vyšší - a někdy i výrazně  než v mateřské Francii. Nocleh v lepším resortu stojí často přes 1.000 dolarů a jídlo v lepší restauraci 50, 100 i více dolarů. Dostat se na cenu zájezdu pod 100.000 Kč není vůbec jednoduché, je třeba se poněkud uskrovnit, proto buďte tolerantní k úrovni ubytování i zajišťovaných služeb.

Cena

99.800 na 22 dní při 12-15 účastnících.

Přihláška se zálohou 3 měsíce předem (25.1.2014). 2 měsíce předem (25.2.) příplatek+1.000 Kč, 4 měsíce předem (25.12.) sleva -1.000 Kč.

Za každého účastníka nad 15 osob, sleva z ceny zájezdu 500 Kč.

Při méně než 12 platících účastnících příplatek 1.500 Kč/os. (za každého chybějícího).

Tj.:

při 8 účastnících je cena 103.850 Kč

při 12 účastnících je cena 99.800 Kč,

při 16 účastnících cena 99.300 Kč

při 20 účastnících cena 97.300 Kč

Ceny nutno ještě ověřit, potvrzené ceny budou do 15.prosince 2013.

V ceně je

Letecká doprava z ČR na Tahiti (a zpět)

Letenky mezi 7 navštívenými ostrovy

Ubytování – penziony, soukromí a nejlevnější hotýlky, pokoje od dvou do čtyřlůžkových. Vzhledem k cenové hladině bude důležitějším hlediskem cena než komfort. Bude-li někdo požadovat komfort a soukromí, na které je zvyklý z domova, lze to vyřešit příplatkem. Doporučujeme v tomto případě kontaktovat pana Svobodu 732606267.

Transfery mezi letištěm a ubytováním

Okružní prohlídka Tahiti, Raiatei a Huahine nájemní a veřejnou dopravou (auta, busy, trucky, taxi, kola.

Lodní doprava na ostrov Tahaa.

Průvodce

Informační materiály – mapky a brožurky k jednotlivým ostrovům.

Příplatky

Různé fakultativní výlety na jednotlivých ostrovech (menší ostrovy se dají lehce obejet na kole nebo i pěšky). Výlety na korálové útesy s potápěním šnorchlováním i bez.

Např. pronájem kol (Moorea, Tahaa, Maupiti), Shark Tour na Moorei (člunem po laguně, krmení žraloků, koupání s rejnoky, šnorchlování, občerstvení),

Zdravotní připojištění a připojištění storna.

Pasy a víza

K účasti na zájezdu potřebujete cestovní pas (nejlépe biometrický) platný nejméně dalších 6 měsíců (tj. alespoň do 20.11.2014) a vyřídit si povolení ESTA ke vstupu do USA (budeme v Los Angeles přestupovat). Poplatek 14 USD si každý hradí sám.

Zdraví

Polynésie není ze zdravotního hlediska nikterak mimořádně nebezpečnou oblastí. Vzhledem k její poloze v tropickém a subtropickém pásu je přesto třeba věnovat ochraně zdraví zvýšenou pozornost, především kvůli přechodu z chladné jarní Evropy do horkého léta. Obecně doporučuji očkování proti žloutence (hepatitida A). Zkontrolujte si, zda Vám neuplynula doba účinnosti očkování proti poliomyelitidě (dětské obrně) a tetanu (přeočkování u obou vždy po 10 letech). Malárie se v Polynésii nevyskytuje, nepříjemní komáři však bohužel občas ano.

Noclehy a hygiena

Ubytování nejlevnější možné, obvykle 2-3-lůžkové, někdy 4-lůžkové pokoje, sprcha na pokoji nebo společná pro více pokojů, občas jen vlažná voda. Obvykle 2-3 dni na 1 ostrově, na stejném ubytování.

Spát budete především v penzionech a bungalovech,soukromí, případně v nejlevnějších hotelech a resortech

Strava

– vlastní, vyjímečně může být snídaně v ceně.

Není od věci vzít s sebou lehké kalorické dobroty k načerpání energie (čokoládu, müsli tyčinky apod.), nápoje v prášku a instantní polévky. Za vcelku rozumné peníze se dá nakoupit v místních mini- a supermarketech, proto množství jídla s sebou nepřehánějte. Ve venkovních jídelničkách „roulottes“ pořídíte jednoduchý oběd za 150-200 Kč, zatímco v dražších turistických restaurantech bývá cena několikrát vyšší. 

Na útratu za jídlo a pití, budete-li skromnější, počítejte s částkou cca 300-600 Kč na den, tzn. asi 6.000-12.000 Kč na celý zájezd.

Doprava

Vyzkoušíme veřejné i najaté dopravní prostředky. Mezi ostrovy obvykle letadly, po nich autobusy („le truck“), které jsou nejčastějším a velmi příhodným způsobem přepravy po Tahiti, minibusy, nájemní auta, minivany, motorové čluny. Cyklistika je na menších ostrovech ideálním způsobem poznávání a prožitku z krajiny. Cyklovýlety bývají 20-30 km dlouhé, možné jsou i kratší verze. Problém by mohl být pouze s množstvím kol pro větší skupinu. 

Klimatické poměry

V březnu končí vlhké a teplé "léto" a začíná suché, nepatrně chladnější "zimní" období.  Rozdíl v teplotách je zanedbatelný, větší roli hraje množství srážek ( v prosinci a lednu 315 mm, v květnu 92 mm). Denní maxima 28-32 st.C, noční minima 21-24st.C. Je třeba počítat s pravidelnými odpoledními tropickými bouřkami z tepla. Odpolední horka navečer ochlazuje větřík „hupe“, který vane z hor dolů na pobřeží. Vysoká vlhkost vzduchu a tropické teploty způsobují, že klima chvílemi může připomínat prádelnu. Průměrná květnová teplota na Tahiti je 26 st.C.

Jak se zabalit

S sebou vezměte plavky, pláštěnku, lehčí sportovní turistickou obuv a sandály, letní rychleschnoucí a nemačkavé oděvy. Spacák není zapotřebí. Vše do 20 kg váhy. Kromě kufru (na kolečkách, ne na přenášení v ruce!) či batohu na záda si vezměte menší batůžek (můžete ho mít při sobě v letadle, na cyklistické výlety a na kratší túry). Užitečný může být hrneček a ponorný vařič (napětí a zásuvky jsou stejné jako u nás). Vezměte s sebou dostatečnou zásobu opalovacích krémů a repelent.

Valutové vybavení

Vstupné do navštívených míst není v ceně zájezdu a hradíte si je sami.

Počítejte pro tyto účely s částkou okolo 100-150 USD, a to především za návštěvu Gauguinova muzea, botanické zahrady, Muzea Tahiti či areálu Orongo. Do většiny míst (polynéské chrámy, jeskyně, vodopády…, veškerá ahu) je vstup zdarma.

Naopak velmi drahé jsou jakékoli volitelné aktivity (např. celodenní výlet terénními vozy vnitrozemím Tahiti stojí okolo 100 Euro na osobu, kulturní představení s polynéskými tanci 50 Euro apod.).

Kromě toho uvažujte o určité částce na drobné výdaje, suvenýry a finanční rezervě pro případ zdravotních potíží.

Nejvhodnější valutou je euro. S dolary také uspějete, mívají však nevýhodnější kurs.

Organizátor

Organizátorem a průvodcem zájezdu bude cestovatel Vláďa Svoboda, který s námi absolvoval úspěšné cesty na Aljašku, na Havaj a do Indonésie. Email: vs54@seznam.cz, tel. 732 606 267, 223 007 094. Do 10.prosince je u klokanů na jižní polokouli, takže mu raději volejte až 11.prosince.

Cestu administrativně zajišťuje Mína Nosková,  demuza@seznam.cz, tel. 777 214 872.

 

 

 

 

 

 

Vzpoura na lodi Bounty (1789). 

—————

Zpět