Nejnovější knihy Jana Bílého - Kruh Mužů a přechodové rituály, Co se stalo s Popelkou po svatbě?

07.12.2012 14:51

 


Knihy od Jana Bílého:
Nejnovější knihy jsou nahoře. Za napsání jakékoliv recenze budu velice vděčný - případně zašlete na info(zavináč)janbily.cz

Vyšlo 22.11.2012:
Kruh mužů 
Přechodové rituály pro muže

Vydává Synergie Publishing SE, Praha, 2012
ISBN: 978-80-7370-204-5
Cena: 150,- Kč
K objednání se slevou  zde.

"Kruh mužů" vznikal v průběhu posledních dvou let, kdy jsem vedl mužské večery v pražském centru osobního rozvoje Maitrea. Každý měsíc se zde scházelo několik desítek mužů, kteří společně hledali odpovědi na specifické otázky a problémy, se kterými je každý dnešní muž konfrontován; vztah ke svému otci či k synům (ale i dcerám), problémy ve vztahu s ženou, těžkosti v byznysu, definice cíle a smyslu života muže a další témata byly na programu.

Především jsme ale řešili, jak se stát "opravdovým mužem", jaké změny jsou nezbytné, které důležité přechodové rituály v životě muže nám chybí a jak bychom je mohli dnes doplnit a dokončit. Byl bych šťastný, kdyby tato malá knížka mohla být užitečná všem mužům, kteří počátkem třetího tisíciletí po Kristu (také muž) hledají, jak dál.

Vyšlo 22.11.2012:
Co se stalo s Popelkou po svatbě
Dvanáct konstelací pohádek a mýtů pro pokročilé dospělé

Vydává Synergie Publishing SE, Praha, 2012
ISBN: 978-80-7370-205-2
Cena: 150,- Kč
K objednání se slevou  zde.

"Co se stalo s Popelkou po svatbě" je podivná knížka, která se brání striktně logickému pochopení. Zavádí nás do tzv. "mytologického vnímání reality", tedy do světa hlubokého významu pohádek, mýtů a archetypů. Ty jsou pro nás, moderní lidi, zrovna tak důležité jako exaktní věda, filosofie či psychologie. Pouze jsme na to v našem racionálním nadšení poněkud zapomněli. Knížka vznikla na základě dvanácti konstelací pohádek a mýtů, které jsem v průběhu pěti let provedl a zaznamenal.

V konstelacích se ukazuje hluboká moudrost pod povrchem pohádek, které nám (doufejme) vyprávěli rodiče, či v prastarých mýtech, o kterých jsme slyšeli ve škole, a které většinou chybně převypráví Hollywood. Učí nás, co se skrývá v příběhu Popelky, když ho prožijeme jako skutečné drama, odhaluje, proč se (dnešní) Bajajové nezajímají ani o princeznu, ani o draky, nebo proč je E. T, který se ztratil jak ve vesmíru, tak i na Zemi, tak populární u stejně ztracených dětí.

 

Zdroj : www.konstelace.info/me-knihy.html

 

—————

Zpět