Nemoc je výkřik ublížené duše: Hemoroidy

13.05.2013 23:52

 

Hemoroidy
(vnitřní -na hranici sliznice-, zvnějšku neviditelné a vnější, viditelné; )
 
Tělesná rovina: konečník (dolní svět), řiť (východ z dolního světa), krevní cévy (cesty, po kterých se dopravuje životní síla).
 
Rovina příznaků: trpí jimi 60-80% dospělých; --> slabost vaziva jako častý základ, ke vzniku hemoroidů však vedou teprve zatížení ve smyslu nevědomého tlaku, který nelze zdolat (např. těhotenství); zatěžující jsou dále sedavý způsob života (sedět, nepohnout se z místa), --> nadměrná tělesná hmotnost, chronická --> zácpa; životní energie člověku uniká zadem (krvácet); voda života prosakuje zadem ven (mokvat); dráždění na zadním východu (svědět); nahromaděná, zadržená vitalita: životní síla (krev) vázne, tuhne a stává se překážkou nebo uzávěrem zadního východu; sedět na svých uzlech, místo abychom je rozvázali: něco vysedět resp. prosedět; promrhaná energie, ulejvák, zbabělec; uzavírací mechanizmus zadního východu: výstřely jdou dozadu; nemožnost prosadit se, stáhnout (zadnici), stáhnout ocas; konflikt autority po čárou pasu; zrada vlastních životních práv; při krvavých hemoroidech: potit krev a vodu, životní míza vzadu uniká, energie se uvolňuje vzadu dole, místo aby se uvolňovala vpředu nahoře.
 
Zpracování: uvědomit si zadržování životní energie; cítit uzly, na kterých sedíme, a uvědomit si tlak, pod kterým jsme; přiznat si zadržování vlastní vitality; poznat skryté agrese a vědomě je přeměňovat a nasazovat; uchovávat energie pro sebe a nasazovat je pro sebe; vědomě unést konflikt o zadržování životní energie; kriticky se ptát na příčiny vzniku uzávěrů v zadním východě; opět umožnit proudit energii (chirurg dříve uzly propichoval); narovnat se, vstát pro vlastní věc a napřímit se; podívat se, kvůli čemu se "otevírá zadnice"; identifikovaný tlak vypustit, uzly rozvázat.
 
Splnění: zadržet nutnou vitalitu; na opačném pólu: volně proudící vitalita
 
Principiální vztah: Pluto
 
Rüdiger Dahlke
Nemoc jako symbol
str.170-171Zejména bych zdůraznil: Dostatek vody, co nejvíce vlákniny (akutně velmi pomůže psyllium), koloidní minerály a vitamíny B-komplex, C, D jako základní minimum. LF

 

—————

Zpět