O společnosti BAKHITA o.p.s. - pomoc lidem, rodinám a komunitám na cestě od různých forem moderního otroctví, k životu v plnosti a svobodě

08.10.2013 22:44

O společnosti BAKHITA o.p.s.

… cesta naděje …

 

 

 

Společnost BAKHITA o.p.s. je nezisková organizace, zaměřená na pomoc lidem, rodinám a komunitám na cestě od různých forem moderního otroctví, k životu v plnosti a svobodě, respektující jedinečnou důstojnost a hodnotu každého člověka. Naše pomoc se zaměřuje jak na řešení konkrétních krizových situací, tak na terapeutické a preventivní programy.

 

BAKHITA je jméno africké dívky, znamenající ŠŤASTNÁ. Bakhita prožila šťastné dětství, pak následoval těžký životní zlom, který ji přinesl trýznivé otroctví, odvedení do cizí země, služba služky i náhradní mámy… Po své konverzi prožila zbytek svého života ve službě Bohu v klášteře (více viz životopis).

 

Společnost BAKHITA, o.p.s. byl svěřen do nájmu objekt původní fary v obci Volfířov. Objekt fary ve Volfířově byl ve svém původním záměru zrekonstruován pro účel klášterní budovy. Nyní slouží k naplňování části poslaní naší společnosti - především pro sociální a charitativní programy maminek s dětmi v tíživé situaci, pro rodiny, mládež a jiné potřebné sociální skupiny. Slouží také jako místo Zastavení, Setkání, Občerstvení, Výuky, Tišení, Poznání, hledání Naděje …. Pobyty jsou bez úhrady a proto prosíme otevřená srdce o podporu naší společnosti.

 

Účet společnosti Bakhita pro podporu je:           4200 3342 81 / 6800

 

Více o podpoře zde

 

Součástí Bakhity je i organizace lidí, kteří jsou ochotni podle svých možností pomáhat lidem v těžkých životních situacích. Snažíme se vytvářet podmínky pro tuto pomoc.  

 

Společnost Bakhita vede šatník pro potřebné maminky a děti, sklad s nábytkem, a řeší i příležitostnou potravinovou a materiální pomoc.

 

Dne 26. 10. 2013 připravujeme setkání podporovatelů a přátel Bakhity. Prosíme všechny, kteří nás podporují jakýmkoliv způsobem, aby nám na sebe poslali mail či nějaký kontakt. Rádi Vás budeme dále informovat. Přejeme všem krásné letní dny. (pavla.pilerova@seznam.cz)  

 

Zdroj : www.bakhita.eu/index.php

—————

Zpět