Pijte jablečný ocet

22.05.2015 20:37
Jednoduše za zdravím: „Univerzální“ potravina? Ano i ne. Kolem jedné možnosti  denně chodíme. Má zásadní vliv při léčení rakoviny, cukrovky i akné
 

Jednoduše za zdravím: „Univerzální“ potravina? Ano i ne. Kolem jedné možnosti denně chodíme. Má zásadní vliv při léčení rakoviny, cukrovky i akné

 


ERIKA HÁJKOVÁ shrnuje „zázračné“ účinky jablečného octa, který není zdaleka jen zálivkou do salátu či pouze výtečným prostředkem na přirozené zhubnutí

 

„Univerzální potravina“, stejně jako univerzální lék, neexistuje – tedy s výjimkou nekonečné Boží milosti, řekli bychom my, věřící. Pokud bychom však hledali „hmotné“ potraviny s nejširším spektrem použití, umístil by se jablečný ocet nejspíše někde na prvních příčkách žebříčku. Přesto se o něm u nás zase tak mnoho neví. Proč? Nejspíše proto, že v epoše složitých a drahých léčebných postupů „technologické“ medicíny se většina lidí domnívá,  že něco obyčejného, „jednoduchého“ a levného nemůže podstatně řešit zdravotní problémy. Opak je pravdou.

pp

Zázrak z moštárny

Hledáte, jak před létem detoxikovat tělo? Trpíte kandidózou, osteoporózou, akné, křečovými žilami, nebo třeba „jen“ nadváhou? Hledáte prevenci či šetrnou podporu při léčbě rakoviny? Nebo levnou a přírodní alternativu toxické kosmetiky vyrobené z ropy a „domácích“ chemikálií typu čističů na koupelny? Tohle všechno jablečný ocet „umí“ – i když ne jakýkoli. Ale ten, o němž bude řeč, léčí a pomáhá v mnohem více případech: občas jde o věci, které bychom opravdu nečekali.

Pro naši „přesolenou a přeslazenou“ civilizaci je jablečný ocet důležitý mimo jiné především svým vysokým obsahem hořčíku. Toho má většina z nás, aniž to ví, katastroficky málo

Jablečný ocet, jak název napovídá, vzniká dvojitým kvašením jablek. Tím pádem obsahuje kyselinu octovou a jablečnou, kromě nich však také mnoho vitamínů, minerálních solí a aminokyselin a vlákninu ve formě pektinu. V jablečném octu, jsou například vitamin A, vitamin B6, vitamin C, vitamin E, thiamin, riboflavin, niacin, sodík, fosfor, draslík, vápník, železo a magnesium, kyselina pantothenová, beta karoten a lykopen. Je zkrátka zcela výjimečnou zásobárnou minerálů a vitamínů.

Přesolená civilizace

Pro naši „přesolenou a přeslazenou“ civilizaci je jablečný ocet důležitý mimo jiné především svým vysokým obsahem hořčíku. Toho má většina z nás, aniž to ví, katastroficky málo. Tato „hořčíková podvýživa“ může být zodpovědná za vysoký tlak, křeče, nespavost, cukrovku i přejídání – jak jsme o tom na Protiproudu již psali. To je jeden z důvodů, proč se jablečný ocet doporučuje právě na hubnutí: dostatek hořčíku totiž znamená mimo jiné menší chuť na sladké a chuť k jídlu. „Hubnoucí“ účinky tedy nejsou způsobeny tím, jak si mnoho lidí myslí, že máme žaludek „překyselený“octem.

pp

Čtěte ZDE: Levný zázrak: Nemocní jsme téměř všichni, ale řešení je přitom velmi jednoduché: jezme hořčík!

Ve skutečnosti je to naopak: Jablečný ocet kupodivu upravuje acidobazickou rovnováhu v těle i v žaludku a obojí tak „odkyseluje“. Tím lze vysvětlit i jeho obecně „zázračné“ působení na lidské zdraví. Většina nemocí se totiž vyskytuje a „prosperuje“ za předpokladu, že je naše vnitřní prostředí kyselejší, než by být mělo.

Rakovina a kyselost

To platí jak o běžných nemocech, tak o „civilizačních metlách“ typu cukrovky či rakoviny. Jak totiž ví klasická i alternativní medicína (podrobnosti například na serverucancerfightingstrategies.com), tělo má přirozenou tendenci udržovat krev mírně alkalickou. Pokud je organismus překyselen, což se stane například v důsledku špatné životosprávy, nebo zatížení toxiny, tělo začne toxiny (které jsou „kyselé“) „odkládat“ do buněk, aby krev udrželo v optimální hladině pH. Pak se může stát dvojí: Některé buňky v toxickém, kyselém prostředí zkrátka odumřou. Jiné se však „adaptují“ a stanou se abnormálními – což v některých případech vede třeba právě k rakovině.

Detoxikace, půl zdraví

Překyselení (acidóza) ovšem může stát na počátku i vzniku řídnutí kostí (osteoporózy) či zubních kazů. Pokud je krev výrazně kyselá, organismus má tendenci reagovat vyplavováním vápníku ze zubů a kostí do krevního řečiště.

Překvapivé množství nemocí lze proto vyléčit překvapivě jednoduše – detoxikací. Ta však nemůže probíhat, dokud jsme „kyselí“ – regulační mechanismy zkrátka „nepustí do provozu“ v kyselém krevním prostředí další toxiny. Pokud udržíte hladinu vašeho vnitřního prostředí kolem 7.35-7.45 pH, měli byste být zdraví, nebo opětovnému nabytí ztraceného zdraví výrazně napomoci.

pp

Čtěte ZDE: Vápníková lež: Megadávky vápníku a drog na „posílení“ kostí jsou nebezpečné! Přirozený recept, jak neskončit v padesáti na vozíku, je levný a jednoduchý

Krása octová

Kromě toho však můžete s jablečným octem ještě i zkrásnět. Nedávno publikoval naturalnews.com článek o tom, že jablečný ocet může sloužit jako jednoduchý lék na akné: je daleko lepší natírat „pupínky“ jím, než běžně dostupnou kosmetikou, jejíž součástí obvykle bývají látky jako benzoylperoxid a kyselina salicylová, které naopak pleť poškozují. Ničí totiž kyselý film na jejím povrchu, který slouží jako - to je ale překvapení – antibakteriální bariéra. „Chemicky ošetřené“ pupínky tedy mohou zmizet, ale současně se pleť stává náchylnější k jejich opětovnému vzniku.

Jablečný ocet je kromě toho s úspěchem používán na ekzémy, nebo i na zdravou pleť jako levné a vynikající pleťové tonikum: stačí smíchat jeden díl octa zhruba se třemi díly vody. Vyplatí se experimentovat s tím, jaký poměr octa s vodou dělá pleti dobře a začít s menším množstvím octa, abyste ji nepodráždili.

V případě akné lze však doporučit užívat ocet nejen vnějšně, ale i vnitřně. Vyrovnává totiž v těle hladinu insulinu, která je často také zodpovědná za vznik akné (neboť souvisí s metabolismem hormonu testosteronu). Kromě toho, bráno z jiného pohledu, jablečný ocet napomáhá kráse naší pleti prostě tím, že prospívá detoxikaci organismu. Pokožka totiž často bývá „ventilem“, který tělu pomáhá se s toxickými látkami vyrovnat.

Nebo ještě jinak: užívání jablečného octa napomáhá „čištění“ jater a krve – přičemž obojí je dle poznatků čínské medicíny spojené s „beďary“ a ekzémy. Stejně tak pomáhá jablečný ocet s alergiemi, protože má vliv na odhleňování těla, čistí dutiny, uvolňuje „zanesené“ lymfatické uzliny. Likviduje i kvasinky.

Univerzální čistič a rakovinný byznys

Jablečný ocet je možné zařadit do „kosmetického arzenálu“ také jako balzám na vlasy. Stačí zhruba lžička octa na šálek vody, s nímž „přelijeme“ umyté vlasy, které za několik týdnů úžasně zesílí a získají lesk. Kromě toho v neředěném stavu funguje jako „bělidlo“ na zuby, popřípadě lze kápnout kapku přes noc na jizvy, a tak urychlit jejich „blednutí“. V neposlední řadě lze z jablečného octa vyrobit odpuzovač na parazity domácích mazlíčků, či (neředěným) mýt umyvadla a záchodové mísy. Nebo ho lít do pračky místo chemické aviváže. To by se sice samozřejmě mohlo prodražit, tedy pokud zrovna nevlastníte jablečný sad, ale účinky jsou skvělé.

V každém případě je jablečný ocet mnohem více, než jen občasná zálivka do salátu. Dobrý je v zásadě každý, pokud máme jistotu, že jde o solidního výrobce. Ale jeden rozdíl přece existuje: Nejlépe funguje ten nepasterovaný a nefiltrovaný, v němž je co nejvíce původního „kalu“ – a samozřejmě pokud možno v „raw“ a „bio“ kvalitě.

Pouhé dvě lžičky denně, rozmíchané ve dvou sklenicích vody ráno a večer mohou vaše zdraví výrazně změnit k lepšímu. Navzdory tomu, co se nám snaží tvrdit naše překyselená „kultivovaná“ civilizace i její všudypřítomná „rakovina“ v podobě mocného farmaceutického průmyslu, platí: Jednoduchá řešení často fungují nejlépe.

 

—————

Zpět