Pohádka o jódu

22.04.2015 21:35

Pohádka o jódu 

Počet lidí v Německu, kteří onemocněli nadbytkem jódu, stále roste, zatímco tito postižení většinou nevědí, že jejich onemocnění vznikají proto, že nesnášejí jód. Trpí extrémní akné, kožními vyrážkami, zánětem spojivek, astmatem, poruchami srdečního rytmu, poruchami spánku, neklidem, depresemi, syndromem neklidných nohou, impotencí a mnoha dalšími chorobnými projevy a zůstávají se svým soužením opuštěni, neboť lékaři a orgány zdravotnictví o nebezpečnosti jódu téměř vůbec neinformují.

Většina obyvatel Spolkové republiky Německo je naopak skálopevně přesvědčena o tom, že potraviny, do kterých je uměle přidán jód, jsou zdravé, když se navíc na mnoha z nich skví pečeť jakosti spolkového ministerstva zdraví a jeho slogan: „Zdravější díky jodizované soli“.

 

Chronická otrava jódem

Zastánci jodizace patrně dosáhli svého cíle: normální německá snídaně se stala vysoce jodizovaným pokrmem. Žemle nebo chléb byly zpravidla upečeny s přídavkem jodizované soli, máslo na nich, které obsahuje jód, bylo získáno z mléka krav, jež byly krmeny jodizovanými směsmi krmiva a jejich vemena byla ošetřena dezinfekčními prostředky obsahujícími jód. Obloha z uzeniny a sýra obsahuje jód hned dvakrát: jednak z jodizovaného masa respektive mléka a navíc z jodizované kuchyňské soli, která se ke zpracování masa a mléka na uzeniny a sýry používá. Také snídaňové vejce od německé slepice, která dostávala jodizované krmivo, posypané jodizovanou solí, je jódované hned nadvakrát. Od roku 1993 smějí potraviny obsahovat jodizovanou sůl, aniž by to na nich bylo uvedeno.

V Německu je jen jedna jediná firma nabízející nejodizovaná krmiva, která jsou ale tak drahá, že právě v cenové válce se nacházející výrobci biologických potravin je prakticky nepoužívají. Proto také organické hnojivo, které právě výrobci biologických potravin používají, obsahuje jako výsledek vyměšování uměle vyrobený jodid, který byl předtím do krmiva pro zvířata přidán s tím důsledkem, že také německá zelenina a ovoce, například jahody, jsou dnes nuceně jodizované. Chápání Německa jako oblasti s nedostatkem jódu ve stravě je Spolkovým úřadem pro životní prostředí zpochybňováno.

Od chvíle, kdy počátkem 80. let Světová zdravotnická organizace WHO prohlásila Německo za oblast s nedostatkem jódu, je jód neustále propagován reklamou. Od počátku 90. let se k umělému přidávání jódu do potravin v Německu přistoupilo ještě důrazněji. Má se tím předcházet údajně nedostatečnému vyživování obyvatelstva jódem. Jako příklad je stále znovu uváděna obecně známá struma, která může z nedostatku jódu vzniknout, ale zpravidla v dětském věku. Co mnozí nevědí: jód se už do krmiva pro zvířata přidává v tak velkém množství, že většina masa, zvláště hovězí maso, máslo, mléko a všechny výrobky z mléka jsou silně znečištěny jódem. Protože mnozí výrobci hotových potravin, jako jsou uzeniny, sýry, hořčice atd., už solí pomocí jodizované soli, respektive používají vysoce jodizované výrobky mlékáren – sušenky, čokoládu, smetanu do kávy – mnoho lidí spolu se svou potravou nevědomky požívá nadměrně mnoho jódu. A to má pro zhruba 800000 lidí v Německu závažné zdravotní důsledky. Závažné znamená – poněkud drsně řečeno – těm lidem je velmi blbě (v německém originálu: den Leuten geht es echt beschissen).

 


 

Tito lidé z jódu přidávaného jim do potravy těžce onemocněli. Odhaduje se, že nějak záporně postiženo je celkem 10 až 15 procent obyvatelstva. Co je nejhorší, je to, že mnozí sice pozorují, že je jim špatně a stále hůř, ale nevědí proč. Možná jste jeden z nich? Z jódu onemocníte.

 

 

 

Máte už delší dobu jeden nebo několik z těchto příznaků, aniž byste si byli schopni vysvětlit, proč: žaludeční a střevní problémy – pálení žáhy, stálý průjem, dráždivý tračník, problémy s pokožkou – červené skvrny, šupinatá, snadno se odírající pokožka, problémy se srdcem – bolesti srdce, tachykardii, poruchy srdečního rytmu, rychlý puls, chřipkové příznaky a stálou rýmu, dušnost a dýchavičnost, bolesti v ledvinách a ledvinové koliky, svalové revma, bolavé šlachy a klouby, třaslavé ruce, poruchy vidění a neschopnost vidět, zvýšenou nervozitu a poruchy spánku, záchvaty strachu, těžké deprese, změny pokožky – povadlou, bledou pokožku, lomivé nehty, silné svědění po celém těle. Pokud ano, pravděpodobně nesnášíte jód, který je nyní v masovém měřítku přidáván do potravy.

Konkrétně jód ve vaší jodizované soli, ve vašem chlebu, v másle, v čokoládě, v masu, v mléku, v sušenkách. Naši němečtí i zahraniční spoluobčané, také mnozí zahraniční studenti, nás už 4 roky zasypávají voláním o pomoc, protože už nejsou schopni jíst téměř žádné německé potraviny, neboť jsou jodizované. Fatální je přitom skutečně neznámá naprostá jodizace krmiva pro dobytek, takže veškeré německé výrobky z masa a mléka jsou pro lidi, kteří onemocněli z jódu, nepoživatelné. Kdo může, přejde například na polské mléčné výrobky. Kdo je odkázán na společné stravování, jako jsou kantýny, nemocnice, domovy důchodců, menzy, internáty pro středoškoláky, je v bezvýchodné situaci.

Odborná literatura pro lékaře považuje za nesporné, že jód způsobuje tyto nemoci: alergie na jód, jódová akné, jódové astma, hypertyreóza, struma, benigní adenom štítné žlázy, Basedowova choroba, Hashimotova choroba, Addisonova choroba, osteoporóza, poruchy srdečního rytmu, rychlý puls, záchvaty mdloby, těžké deprese, poruchy spánku, neklid, třaslavé ruce, neklidné nohy, poruchy vidění, impotence, ledvinové koliky, vypadávání vlasů, výrony potu. Trpíte bolestivou akné, která vznikla pomalu, nereaguje na žádný z obvyklých přípravků proti akné a zanechává hluboké jizvy? Pak možná patříte k rostoucímu počtu postižených, kteří mají jódovou akné. Jódová akné není závislá na věku postiženého. Často začíná jako měchýřkovitá vyrážka u úst, kvůli čemuž se často stanoví jako chybná diagnóza opar (herpes). V protikladu ke skutečnému oparu však tato vyrážka způsobená jódem nereaguje na virostatika nasazená proti ní zevně i vnitřně. A jestliže lékař na základě pacientových připomínek jako – ten opar se nelepší – nezačne slyšet trávu růst a nepomyslí na jódovou akné, pak to udělejte sami.

 


Příznaky chronické otravy jódem – změny pokožky, zvýšená tvorba kožního mazu a zvětšené kožní mazové žlázky, lupénka (psoriasis) na hlavě a za ušima, šupinatá pokožka na zádech, zarudlé a naběhlé skvrny na pokožce, suchá, silně svědivá pokožka, prudké svědění před usnutím, hnisavé vřídky, které se dlouho hojí, lomivé nehty, povadlá kůže na hřbetech rukou provázené stálým průjmem, nevolností a pálením žáhy, vlčím hladem a večerními záchvaty žravosti bez tloustnutí, křečemi žaludku, zvýšenou produkcí žaludeční šťávy, záněty průdušek způsobenými žaludeční šťávou, která se v noci stoupá trávicí trubicí nahoru, zesíleným nucením močit, závratěmi, příznaky chřipky, bolestmi hlavy především po jídle, kuřáckým kašlem, ranním odhleňováním, podrážděností a výraznou citlivostí na světlo a na hluk, latentní agresivitou a změnami nálady, podrážděnýma a zanícenýma očima, bolestmi v ledvinách především po námaze a při hubnutí.

 

 

 

Otrava jódem probíhá zpočátku velmi subtilně. Všechny nebo i jen některé z právě uvedených příznaků se mohou vyskytovat více i méně. Především jsou napadány už tak nadměrně zatížené části organismu. Často je proto nejdříve považována za příznaky stresu: dráždivý tračník kvůli stálému průjmu, záněty šlach, pochev a pouzder kvůli chronickému přetěžování svalů a šlach při práci, oči zanícené od práce u obrazovky, stálá schvácenost a atopický ekzém (neurodermitis) ze stresu atd. Celý organismus je stále napjatý, zvláště svalstvo vůbec není schopno se uvolnit. Od určité chvíle už postižený není schopen odpočívat. Z toho vznikají bolesti svalů a kloubů. Zhmožděniny, které se normálně hojí několik dnů, se najednou hojí týdny a měsíce. Postižený se domnívá, že stárne, také se jako sedmdesátiletý cítí. Šlachy, které vlastně nejsou nadměrně zatěžovány, od určité chvíle bolí stále bez zjevného důvodu. Spolu s poruchami spánku, podrážděností a pocitem nějaké chronické nemoci vzniká stav naprosté nespokojenosti. Postižený se od určité chvíle cítí už jen velmi špatně (v německém originálu: nur noch wie ein Haufen Scheiße). Latentně u něj existující a narůstající agresivita způsobuje i při nepatrných příčinách výbuchy zlosti a cholerické záchvaty.

 


 

Navzdory už léta známé souvislosti mezi onemocněními rakovinou a požíváním uměle jodizovaných potravin je kampaň za užívání jódu stále znovu přihřívána články v novinách a rozpravami v televizi. Co způsobilo, že se ztratila jakákoli soudnost při zvažování těchto rizik?

 

 

 

Zatím nejhlubšího bodu bylo dosaženo rouhavým reklamním sloganem: Náš denní jód dej nám dnes, kterým se zastánci jodizace Pfannenstiel a Hotze nechali v srpnu 1999 citovat v týdeníku regionu Obernburg. V roce 1995 v Německu začíná celoplošná jodizace a je prohlášena za nejúspěšnější propagandistické opatření posledních 20 roků, protože se, jak se to na dobrou reklamní kampaň sluší, omezuje na několik málo hlavních tvrzení a ta opakováním doslova vtlouká do hlavy. A tak není divu, že většina obyvatel Spolkové republiky Německo je skálopevně přesvědčena o tom, že potraviny uměle obohacené jódem jsou zdravé, a proto v supermarketech s vírou, že pro své zdraví dělá to nejlepší, sáhne vždy po jodizované soli a jiných uměle jodizovaných potravinách, když na mnoha z nich se navíc skví pečeť jakosti spolkového ministerstva zdraví s nápisem: Zdravější díky jodizované soli!

Synergického, tedy stupňovaného účinku se dosahuje tím, že se sejdou dva katalyzátory, např. jód a thiokyanatan, který je ve slinách, nebo jód a kyselina chlorogenová, obsažená v kávě. To se stane tehdy, když se v žaludku sejde například jód v jodizované smetaně do kávy s kyselinou chlorogenovou.

 


 

Vaše voňavá a zcela nevinně vypadající snídaňová káva se tak může stát vysoce účinným rakovinotvorným koktejlem.

 

 

 

V souvislosti s jódovou akné je nápadné, že v žádném nám známém případě nebyla vyvolána organicky vázaným jódem.

 


To obrací naši pozornost k otázce: Odkud pochází jód, který je jako jódová profylaxe rozdáván lidem? Pochází z dolů na ledek v Chile, nebo se recykluje v Německu, a to z tiskařských barev, katalyzátorů, rentgenových kontrastních látek a z dezinfekčních prostředků. Někde v tomto řetězci je zakopaný pes.

 

 

 

Lidé trpící jódovou alergií reagují zpravidla jen na uměle přidaný jód. Takže mohou například reagovat prudce alergicky na jediné sousto chleba upečeného s jodizovanou solí, zatímco výborně snášejí potraviny obsahující velká množství jódu, jako je cibule nebo červené víno. Jen někteří na jód extrémně alergičtí lidé nesnesou ani jód přírodní.

 

(Přátelsky sestavil a přeložil z video dokumentu (https://www.youtube.com/watch?v=AO3fHDxSQHQ) příznivce L-N)

 

Zdroj: https://leva-net.webnode.cz/

 


 

 

Súvisiace:

Fluor? Mňamka!
https://www.cez-okno.net/clanok/fluor-mnamka

 

—————

Zpět