Potvrzeno: Nový celonárodní “nástražný” systém dohledu aktivně zaznamenává a monitoruje vše

17.09.2012 00:38

 

Potvrzeno: Nový celonárodní “nástražný” systém dohledu aktivně zaznamenává a monitoruje vše

8. září 2012 v 16:13 | Viktor Stropek |  co se dějě v trávě?
Potvrzeno: Nový celonárodní "nástražný" systém dohledu aktivně zaznamenává a monitoruje vše PDF Tisk Email
Napsal uživatel AC24
Pondělí, 13 Srpen 2012 08:07
Pokud jste nevěřili, že vše, co děláte, se monitoruje, až do dneška, tohle poslední potvrzení by to mělo stvrdit. Tato informace samozřejmě nebyla vydána veřejně, ale když počátkem letošního roku hackeři získali přístup k vysoce zabezpečeným e-mailům globálně analytické firmy Stratfor, vylezla ta černá kočka z pytle ven.
S tím, jak nedávno v New Yorku začali zavádět vševidoucí systém domácího uvědomění, tak se mnozí Američané, kteří nežijí v policejním státě starosty Blooberga, začali chlácholit, že jsou kvůli tomu bezpeční před bedlivým okem Velkého bratra.
Zamyslete se nad tím ale znova:
 
Bývalí vedoucí zpravodajští činitelé vytvořili podrobný dohledový systém daleko přesnější než moderní technologie rozpoznáván tváří - a instalovali jej po celých USA, aniž by si toho většina Američanů povšimla, tvrdí e-maily hacknuté Anonymous.
Každých několik sekund jsou data posbíraná s dozorčích míst v důležitých městech a význačných bodech po celých Spojených státech, digitálně na místě zaznamenána, pak zašifrována a okamžitě odeslána do opevněného databázového střediska na neznámém místě, aby se zde agregovala s dalšími zpravodajskými poznatky. Tohle je část tohoto programu zvaná TrapWire (Trap-wire je drátěná nástraha u miny. Kdo o ni zavadí, minu odpálí.), která je duchovním dítětem severovirginské firmy Abraxas naplněné elitou americké zpravodajské komunity. Seznam zaměstnanců u Abraxasu vypadá jako kdo je kdo mezi agenty, co bývali u PentagonuCIA a dalších vládních organizací, a podle jejich ve veřejných odkazech dostupných profilů a korporátních vazeb, lze čekat, že to jde do ještě větší hloubky, než je zadokumentováno.
Detaily o Abraxas a o širším dosahu TrapWire jsou však vzácné, a nikoliv bez příčiny. Jelikož se tento program podstrkuje jako nástroj k překažení terorismu a monitorování aktivit by znamenalo přivolat šťouraly, je pochopitelné, že Abraxas by chtěl, aby veřejná prezentace tohoto programu byla relativně omezená. Ale díky loňskému hacknutí (soukromé) zpravodajské služby Strategic Forcastin (strategické předpovědi) čili Stratfor se tohle všechno rychle mění.
Zdroj: RT přes Infowars
Systém Trapwire aktivně monitoruje každé z důležitých měst v zemi. Znáte přeci ty malé kamery u světel na křižovatce u vašeho baráku? Nebo ty CCTV kamery, které vlastníci podniků otevřeli pro přístup místních dohledových systémů vynucovatelů zákona?
Každá z nich zaznamenává a přenáší to, co zachytí, do centrální databáze - k čemuž patří i vaše umístění, číslo auta a rozpoznání tváře. Tyto informace jsou pak agregovány, slučovány s dalšími střípky informací (jako to, co jste si dnes koupili pomocí své kreditní karty a s kým jste komunikovali SMSkou či na své oblíbené sociální síti) a pak zpracovány systémem vyhodnocování hrozeb.
Je přirozené, že ty organizace, co se vezou v Trapwire, v nedávném tiskovém prohlášení podstrkují tuhle novou dozorčí infrastrukturu jako výlučně zaostřenou na potenciální teroristické aktivity a v žádném případě neporušující vaše citlivé osobní informace:
Tento produkt, který je naší vlajkovou lodí, softwarový systém TrapWire, byl navržen tak, aby poskytoval jednoduché, leč účinné prostředky ke sběru a záznamu zpráv o podezřelých aktivitách. Jakmile nějaká podezřelá aktivita do systému vstoupí, je analyzována a porovnána s daty vloženými z jiných oblastí v rámci sítě za účelem identifikace vzorů chování, které je indikativní pro přípravu plánování útoků. Obecně nejde o osobní informace či citlivé osobní informace, které by byly systémem TrapWire zaznamenávány, a žádné takové informace nebudou systémem použity k realizaci různých funkcí.
Ovšem jak jsme viděli jak u naší vlády v minulosti a pak zase a zrovna, tak u tyranů minulosti, když taková schopnost existuje, tak se často obrátí proti lidem. Trapwire indikuje, že ač budou třebas ty informace držet diskrétně, tyto mohou být poskytnuty a budou poskytnuty, když si o to vynucovači zákona řeknou. Můžeme tedy rozumě očekávat, že jakákoliv informace získaná tímto systémem bude sdílena na místní, státní a federální úrovni v okamžiku vznesení požadavku.
Koukají na tebe - ať jdeš, kam jdeš.
Český článek o centrální databázi, kde by mělo všechno skončit ZDE.
Překlad: Miroslav Pavlíček
Zdroj: shtfplan.com
 
Zdroj: AC24.cz

 

—————

Zpět