sdružení Paprsky naděje - Dovoluji si vás opět oslovit a obrátit se na Vás se žádostí o pomoc

11.11.2014 11:03

Dobrý den

 

Dovoluji si vás opět oslovit a obrátit  se na Vás se žádostí o pomoc. Zasílám stručné informace o mě a občanském sdružení Paprsky naděje, které bylo založeno i na moji podporu. Po úraze jsem zůstal zcela ochrnutý a bezmocný na invalidním vozíku. Pobírám plný invalidní důchod ve výši 3279 Kč. Má vlastní životní situace je tak špatná že po zaplacení složenek nemám ani na stravu.Důchod v této výši mi  nestačí ani na pokrytí nejnutnějších životních potřeb.Jelikož jsem sirotek a ještě k tomu ochrnutý nemůžu si peníze sehnat jiným způsobem než se společensky znemožnit a potupným způsobem se snížit k žebrotě.Věřte že jiná možnost v mém případě neexistuje,mám ochrnuté částečně i ruce a není v mých možnostech vykonávat manuální práci.Na sociální dávku hmotné nouze nemám podle úředníků městského úřadu nárok z důvodu že mám právě tento důchod.Můj zdravotní stav vyžaduje celodenní pěči kterou si nemohu dovolit.Stará se o mě pečovatelka která za svou činnost pobírá plat, na který mi stát přispívá jen částkou 8000,-Kč.Zbytek financí na péči o mě se snažím schánět i tímto způsobem.                  

 

Občanské sdružení Paprsky naděje se mě a dalším snaží  co nejvíce pomoci v hrazení nezbytných každodenních výdajů,léků, rehabilitací,kompenzačních pomůcek a dalších činností.Tyto náklady by si sdružení nemohlo dovolit, nebýt Vás lidí ochotných pomoci. Většinu nákladů bohužel nehradí žádná pojišťovna a tak jsem odkázán pouze na pomoc státu, které se nedostává v potřebné míře. Situace se stále stupňuje a proto jsem byl nucen společně s přáteli založit občanské sdružení aby byla alespoň nějaká možnost pomoci. Shromažďování  finančních prostředků je velice obtížná a náročná záležitost a bohužel naše skromné možnosti  nestačí ani na pokrytí nejnutnějších potřeb . Proto se obracím o pomoc na širokou veřejnost a z tohoto důvodu kontaktuji i Vás aby byla alespoň nějaká možnost pomoci.

 

Náklady spojené s handicapem si samozřejmě nemohu dovolit.A proto vás chci tímto požádat, zda by jste mě nebo naši organizaci mohli podpořit ( dle Vašeho uvážení a možností ) nejlépe finančním darem,třeba jen symbolickou částkou, každá koruna určitě pomůže .Naše občanské sdružení je schopné vystavit darovací smlouvy a další náležitosti.  Popř. lze dohodnout i jiné formy pomoci,třeba věcným darem. Rád vám odpovím na jakékoliv dotazy . Veškeré dostupné informace včetně fotografií,textových informací a příslušných povolení k veřejné sbírce naleznete na stránkách občanského sdružení  www.paprskynadeje.cz Pokud by vás cokoli jiného zajímalo,veškeré dotazy zodpovíme na níže uvedeném telefonu. 

 

 

 

 Tel. 774373213   e-mail: paprskynadeje@seznam.cz     nebo  vrubjar@email.cz                  

 

 

 

             

 

 S pozdravem a poděkováním za Vaši odpověď  

 

 

 

 za sebe a občanské sdružení  - Jaroslav Vrúbel.

—————

Zpět