Specialista na rakovinu - Kurkuma úžasně prospívá zdraví

05.07.2013 23:01


Specialista na rakovinu - Kurkuma úžasně prospívá zdraví

 

 

Jedna věc je číst veškeré studie a informovat se prostřednictvím zpravodajství a výzkumů o přirozeném zdraví. Mnohem zajímavější však je, když o tom slyšíte přímo od lidí, kteří takové principy uvádějí do praxe.

Pokud zkombinujete praktické uplatňování zásad přirozeného zdraví s vědeckými poznatky, výsledky jsou velmi přesvědčivé.

Dokazuje to dr. Saraswati Sukumarová z Univerzity Johns Hopkins, který se zabývá tím, jak co nejlépe využít indické koření kurkuma.

 

Zázračné vaření s kurkumou

Dr. Sukumarová je specialistou na rakovinu a kurkumu používá často. Ví z první ruky, jak kurkumin (aktivní složka kurkumy) prospívá zdraví a jak jej lze jednoduše začlenit do vašeho každodenního života. Sama používá kurkumu při vaření a značnou část své profesionální reputace si vybudovala tím, že propaguje tuto rostlinu.

„Zdravotních přínosů je velmi mnoho. Například pro lidi trpící revmatoidní artritidou, kteří mají bolestivé otoky v kolenou, je kurkuma výborným prostředkem potlačujícím zánět,“ říká dr. Sukumarová. „Existuje na 300 publikací, ve kterých se píše o tom, že kurkuma je výborným prostředkem v boji s rakovinou. Mnoho chorob, jako je rakovina tlustého střeva a další typy rakoviny, má původ v zánětu.

Sukumarová odkazuje na výzkum, podle kterého kurkumin nejenže potlačuje zánět, který může vést ke vzniku určitých typů rakoviny, ale poradí si i s jinými typy rakoviny, u kterých kurkumin „doslova vyhledá zhoubné rakovinové buňky a modifikuje DNA, čímž je zahubí“, uvádí server Natural News.

Jak říká dr. Sukumarová, přínosů kurkumy je mnoho – od zánětů kloubů u artritidy po nižší riziko rakoviny a léčbu cukrovky. Ne všechny zdroje kurkuminu jsou však stejné. Podle Sukumarové našemu tělu nejvíce prospívá, když kurkumu přidáváme do jídla.

„Pilulka je bohužel nerozpustná ve vodě,“ vysvětluje Sukumarová. „Podle mě je lepší ji hojně používat při vaření. Když něco smažíte, prostě ji do toho nasypte. Jakmile rozpálíte olej a přidáte do něj kurkumu, je váš organismus schopen ji využít.“

Kurkuma je naštěstí univerzální. Má jemně kouřové aroma, ačkoli má světlou barvu. Chutná skvěle ve všech smažených vegetariánských pokrmech, a pokud jíte maso, můžete ji přidat do marinád. Dr. Sukumarová říká, že do pokrmů dává čtvrt až půl čajové lžičky kurkumy, podle toho, jaké jídlo připravuje. Můžete ale klidně použít větší množství při přípravě silně kořeněných jídel, jako je kari.

Překlad: Tomáš Piňos

Zdroj: naturalsociety.com

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2127-specialista-na-rakovinu-kurkuma-uzasne-prospiva-zdravi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nový výzkum potvrdil, že sloučenina čínské rostliny zničí rakovinu za 40 dní

 

Málo známá rostlina, která má skutečně bizarní jméno, se v poslední době objevuje na titulních stránkách jako "ničitel rakoviny". Tato rostlina obsahuje sloučeninu, která odstraňuje nádor u myší s rakovinou slinivky. Je známá jako "réva boha hromu", nebo "lei gong teng". Ve skutečnosti je tato rostlina zařazena v čínské medicíně a používá se už věky na léčení několika diagnóz, včetně revmatické artritidy.

Podle nového výzkumu Masonic Cancer Center - University of Minnesota, použití sloučeniny z rostliny 'révy boha hromu' vedlo ke zneškodnění známek nádoru v průběhu 40ti dnů - a to i po přerušení léčby.

Toto zjištění bylo publikováno v žurnálu Science Translational Medicine, dotované národním institutem pro zdraví. Samotní vědci pracující na projektu byli šokováni protinádorovými vlastnostmi této sloučeniny, která obsahuje látku známou jako triptolide, kterou se podařilo identifikovat jako bojovníka proti rakovinotvorným buňkám v předešlém výzkumu. Předpokládá se, že právě ona je klíčový komponent, který může být odpovědný za protinádorové vlastnosti.

Vedoucí výzkumu a viceprezident výzkumu v Cancer Center vysvětlil agentuře Bloomberg, jak byl unesen efektem této jednoduché rostliny:

"Tento lék je prostě neskutečně činný v ničení nádorových buněk," uvedl.

Mainstreamová věda stále pomalu potvrzuje to, co mnozí tradiční léčitelé znají celý život. Toto je samozřejmě důsledek toho, že z takových objevů nevznikají žádné zisky pro vedoucí korporace zkoumající možnosti léčivých přírodních rostlin a látek jako jsou sloučeniny nalezené v 'révě boha hromu'.

Například kurkuma a zázvor mají podle zjištění podivuhodné protinádorové substance které jsou doslova zdarma, v porovnání s drahými a nebezpečnými léčivy používanými k léčbě rakoviny, které nám farmaceutické firmy nabízejí.

Každopádně, výzkumníci dotovaní 'Big Pharma' korporacemi, dokázali ignorovat tyto rostliny na maximum. Dokonce došlo k opakovanému přistižení padělání tisíců studií, aby nelegitimně demonstrovali údajnou hodnotu léků protlačovaných hlavními farmaceutickými velikány, z nichž mnozí byli později nuceni platit miliony v pokutách, které jsou však pouze marginální ve srovnání s miliardovými profitem, které tyto léky dokázaly vytvořit.

Profity jsou ohroženy skutečnými studiemi, které byly převedeny výzkumníky zkoumajícími léčitelské vlastnosti dostupných, volně využitelných přírodních zdrojů jako je kurkuma, která podle recenzovaného výzkumu dostupného na PubMed pozitivně ovlivňuje více než 590 diagnóz.

Zatímco zprávy, které tato studie přináší na světlo světa o přínosných účincích levných rostlinných produktech jsou pozitivní, tak ta špatná zpráva je, že jednotlivci zodpovědní za tento výzkum se ve skutečnosti sami snaží najít způsob, jak vytvořit farmaceutický lék z esenciálních komponentů triptolidu. Lék, který bude potřebovat schválení FDA a v konečném důsledku bude patentovaný, nutričně zruinovaný, a prodaný za přehnané peníze.

 

Překlad: Marek Ertinger

Zdroj: naturalsociety.com

 

—————

Zpět