Venus project, Ráj nebo zapomnění

02.01.2013 19:30

 

 

Venus project, Ráj nebo zapomnění

Vizionářské video projektu Venus propaguje nový sociálně-ekonomický systém, který vychází ze současných znalostí a je založen na vizích a projektech sociálního inženýra, futuristy a průmyslového designéra Jacquea Fresca. 

Dokument poukazuje na podstatu příčin systémových hodnot poruch a škodlivých příznaků způsobených naší současným společenským systémem. Filosofie nové společnosti vychází z poznatku, že lze velmi rychle nastavit nové myšlení a hodnoty za předpokladu, že se dokážeme zbavit politické a finační nadvlády elit a velmi problematických společenských uspořádání, kterým zcela paradoxně říkáme demokratické.

Film poukazuje na zcela zjevnou a reálnou možnost vytvoření nového společenského a hodnotového systému, jež překonává po staletí zaběhnuté systémy měnové, ekonomické a politické, jež ve svém důsledku vedly a stále vedou k ekonomickému zotročení velké části populace. Dokument ukazuje cesty a možnosti vedoucí ke skutečnému a ne utopistickému hledání souvislostí na zcela reálném zakladě znalostí, které lidstvo zatím dosáhlo.

This is a free online documentary created by The Venus Project. Original music by Carly Paradis (‪https://www.carlyparadis.com/‬) from her album "They Have Been Watching".

Hlavní stránka projektu Venus: https://thevenusproject.com

 

Zdroj : www.cestyksobe.cz/raj-nebo-zapomneni-an1844/

—————

Zpět