Životní cykly aneb Pluto v Kozorohu

07.12.2012 21:07

 

Životní cykly aneb Pluto v Kozorohu

 

Saturn, vládce znamení Kozoroha je ukazatelem životních zkoušek a zrání, signifikátorem pozemského času i stáří.

Se vstupem Pluta do znamení Kozoroha (leden 2008) se podstatně změnily životní kvality obyvatel naší planety, mocným tohoto světa se přestalo dařit předstírat (Pluto ve Střelci) nekonečnou expanzi na úkor přírody i člověka.

Všichni jsme zahlcování negativními zprávami o dění kolem nás i na druhé straně Zeměkoule a lidstvo pomalu upadá do rezignované beznaděje, cítí se bezmocné v moci (Pluto v Kozorohu) nejmocnějších.

V rozvojových zemích umírají děti hladem a kapitalistický, farmaceutický průmysl udržuje uměle (chemicky) při životě přestárlé občany, aby přišel k astronomickým ziskům.

Pluto v Kozorohu nezasáhne jen rozpočty rodin a vytříbí přirozené (otcovské) autority, které byly zejména ve východní Evropě převážně nefunkční a byly spíše založeny na parazitováni mužů ve vlastní rodině a neschopnosti se postarat o cokoliv.

Pluto v Kozorohu si vynutí spoustu společenských změn a mezi nimi bude i otázka zaměstnávání občanů po padesátce (saturnské cykly). Tito lidé často bez výhledu na úspěch doslova žebrají o pracovní místo. Potřebuje náš pracovní trh pouze mladé, dynamické a hlavně levné, pracovní síly? Jsou pracovní i životní zkušenosti lidí od padesátky nahoru bezcenné?

Umělým zvyšováním věku populace bude třeba i více pracovních sil a míst, které vytvoří finanční základnu na vyplácení důchodů přestárlým občanům.

Občané, kteří dosáhli věku 56-59-ti let (saturnský cyklus) jsou vědomě či podvědomě povzbuzeni přísným okem Saturna, pánem osudu k rekapitulaci dosažeých cílů a zvažují rovněž jak dál. Tělesná schránka je podstatně opotřebováná přibývajícím věkem (Saturn), avšak zrající duch(Uran) zažívá mezi 56-tým a 63-tím (cyklus Urana, kvadrát k radixové pozici) rokem skutečný rozkvět, který je pro zdraví a duševní rovnováhu člověka nutné bezpodmínečně využít. Mnozí si v tomto věku stěžují na nepříznivý osud, ve skutečnosti je to však pouze vlastní rezignace, která člověka zasadila do role pasivního čekání na zázrak.

Za zmínku stojí i cyklus lunárních cyklů, třetí cyklus nastává ve věku 55-ti let a jedenácti měsících. Cyklus Chirona je přibližně 52 let. V tomto věku bychom měli složit mistrovskou zkoušku z vlastního života. Osud nás vybízí předávat životní zkušenosti dál.

Otázkou však zůstává zdali společnost o zkušenosti padesátníků stojí a chce je zaintegrovat na pracovním trhu. Bude nutné od základu (Saturn) změnit strukturu(Saturn) myšlení (Pluto) a opět objevit přínos starších občanů pro pracovní trh, jelikož i oni budou muset pomoci financovat materiální zabezpečení a zdravotnickou péči pro přestárlé občany.

Neviditelná ruka cyklů nás provází životem a my si její vedení a moudrost začneme uvědomovat či tušit až ve zralejším věku. Je to odměna, kterou objevíme až na konci léta či před vstupem do podzimu našeho života. Ve knize spisovatelky Penny McLean jsem objevila zajímavou úvahu. Penny zmiňuje sklizeň života. Nikdo nejede ke žním s plným vozem, nýbrž jde sklízet s prázdnýma rukama. Sklizni je třeba udělat místo a nelpět na starých, nepotřebných zásobách. I ve vyšším věku by se měl člověk živit čerstvými produkty svého vlastního ducha a práce. Fyzická síla se pozvolna „stěhuje“ na úroveň síly duchovní, tělo i mysl přestává ovládat reprodukční pnutí pohlavních orgánů.

Společnost, tedy my všichni jsme se dostali na rozcestí nového, světového řádu (nejen Pluto v Kozorohu), hledání projektů (Pluto) k naplnění plnohodnotného života jednotlivce i rodiny. Pluto v Kozorohu (2008 – 2023) se jednoznačně dotýká tématiky stáří (Saturn) a vytváření pracovních míst nejen pro mladé. Čeká nás transformace stáří ve společnosti? Pochybuji, že bude možné téma práce, pracovních příležitostí, skutečných autorit a rodinných struktur možné obejít.

Každý člověk na této planetě má nárok na plnohodnotný život, proto věřím, že štěstí není prioritou elitní společnosti, ale nás všech.

Na působení Pluta v Kozorohu se můžeme tedy spolehnout, změny struktur ve společnosti nastanou zcela jistě. Buďme tedy rádi za poctivé (Saturn) přiložení rukou i ducha kolektivního díla a připravujme se už teď na sklizeň společného snažení.

Autor: Pavla Aligova

Více zde: https://astrogaia.webnode.cz/astromix/

—————

Zpět